2-1 dla Arsenalu, zasłużone zwycięstwo Kanonierów

2-1 dla Arsenalu, zasłużone zwycięstwo Kanonierów 19.11.2011, 13:50, Michał Sucharski 1085 komentarzy

W sobotę o godzinie 13:45 czasu polskiego rozpoczął się mecz pomiędzy drużyną Norwich City, gospodarzami dzisiejszego pojedynku, a Arsenalem Londyn. Mecz zakończył się wynikiem 1-2, a obie bramki dla gości strzelił ich kapitan, Robin van Persie. Norwich nie miało dzisiaj wielu szans na strzelenie bramki, jednak wykorzystali jedną z nich po błędzie Mertesackera. Arsenal zwyciężył w tym pojedynku całkowicie zasłużenie, przeważając od pierwszej do ostatniej minuty.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Kościelny, Vermaelen, Mertesacker, Andre Santos, Song, Ramsey, Arteta, Walcott, Gervinho, van Persie (k)

Norwich: Ruddy, Martin, Johnson, Morison, Crofts, Pilkington, Hoolahan (k), Fox, Barnett, Tierney, Naughton

W 6. minucie bliski zdobycia bramki był Arsenal. Akcję poprowadził lewym skrzydłem Andre Santos, podając piłkę do van Perskiego tuż przed polem karnym, ale strzał Holendra przeleciał obok dłuższego słupka bramki Norwich.

5 minut później zespół Kanonierów wyprowadził piękną kontrę. Szybkie podanie otrzymał Gervinho, znajdujący się na lewym skrzydle. Przebiegł kilkadziesiąt metrów, zszedł do środka i oddał piłkę do Walcotta. Anglik zwodem położył na ziemię obrońcę Norwich, strzelił lewą nogą idealnie przy przeciwległym słupku, jednak piłkę w akrobatyczny sposób zatrzymał ostatni defensor gospodarzy.

W 17. minucie prowadzenie obejmuje Norwich. Obrońca gospodarzy posłał długą piłkę do Morisona, którego wyprzedził Per Mertesacker. Niemiec jednak pogubił się i stracił piłkę w polu karnym na rzecz gracza Norwich, który z kilku metrów pokonał Wojciecha Szczęsnego. 1-0!

Chwilę później wyrównać powinien Robin van Persie. Po klepce przed polem karnym z Mikelem Artetą, Holender otrzymał piłkę po zablokowanym strzale Hiszpana 8 metrów przed bramką, jednak spudłował.

Arsenal kontynuuje ataki. W 23. minucie z lewej strony na wysokości pola karnego dośrodkowywał Andre Santos, piłkę głową zgrał van Persie, jednak strzelał z trudnej pozycji i obrońca gospodarzy bez problemów wybił piłkę poza pole karne.

Minutę później, po stracie Norwich, długą piłkę otrzymał Gervinho i znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy, który w tym pojedynku okazał się lepszy.

W 27. minucie piękna akcja Kanonierów kończy się bramką. Van Persie zagrał crossowe podanie do Walcotta, który wykorzystując swoją szybkość uwolnił się spod opieki obrońcy, Anglik dośrodkował prosto do Gervinho, który próbując sztuczki technicznej nie trafił w piłkę, jednak zaraz za nim stał kapitan Arsenalu, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza gospodarzy. 1-1!

Po zdobyciu wyrównującego gola Arsenal uspokoił swoją grę, walka toczy się głównie w środku pola, a zespół gości nie przeprowadza tak odważnych ataków jak na początku tej części gry. Z kolei Norwich nie potrafi sforsować obrony Kanonierów, dlatego zespół cofnął się i oczekuje na kontrataki.

Wygląda na to, że Norwich będzie walczyło w tym meczu o zwycięstwo. Zaczęli drugą połowę od ambitnej walki w środku pola, a ich trener dokonał zmiany w ofensywie.

Piękne ofensywne wejście Vermaelena. Kanonierzy po przejęciu piłki wyprowadzili szybką kontrę, w której Belg znalazł się na pozycji skrzydłowego. Dośrodkował idealnie na głowę Gervinho, ale reprezentant WKS-u trafił piłką prosto w bramkarza.

W 52. minucie swoją szansę miało Norwich. Po faulu Vermaelena, z rzutu wolnego strzelał jeden z zawodników gospodarzy. Uderzył bardzo mocno, jednak Wojciech Szczęsny był dobrze ustawiony i zatrzymał strzał.

Chwilę później bardzo ładną akcję przeprowadziła drużyna gości. Długie crossowe podanie otrzymał Walcott, dośrodkował z linii końcowej na nogę Ramseya, jednak Walijczyk nie trafił w bramkę.

Arsenal powinien był wyjść na prowadzenie. W środku pola świetnie zachował się kapitan gości, van Persie, który przyjął piłkę, uwolnił się od obrońcy i odegrał idealną prostopadłą piłkę do Gervinho. Iworyjczyk znalazł się w sytuacji sam na sam, tym razem obiegł bramkarza gospodarzy, jednak ten, w ostatnim momencie, czołgając się po murawie, zdołał zatrzymać rękoma strzał Kanoniera.

Goście wychodzą na prowadzenie! Po błędzie Norwich w środku pola, piłkę przejął Song, który wyprowadził kontrę Arsenalu. Po przebiegnięciu 20 metrów świetnie podał do van Persiego, który stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy. Holender nie zmarnował swojej okazji, pokonując Ruddiego lekkim, plasowanym lobem. 1-2!

Norwich nie składa broni. W 65. minucie drużyna z Carrow Road przeprowadziła bardzo ładną akcję skrzydłem. Po wymianie kilku podań, pomocnik gospodarzy miał dużo miejsca i czasu na odegranie piłki. Po świetnym dośrodkowaniu z lewej flanki, napastnik Norwich nie trafił w piłkę.

Drużyna gospodarzy nie przestaje atakować, jednak rzadko udaje się jej stworzyć sytuację strzelecką. Arsenal szuka swoich szans w kontratakach.

W 77. minucie jeden z nich mógł zakończyć się bramką. Długie podanie po ziemi otrzymał Walcott, wbiegł w pole karne przeciwnika i oddał piłkę na 18 metr do lepiej ustawionego Artety, jednak Hiszpan uderzył w środek bramki.

10 minut później Arsenal mógł przypieczętować swoje zwycięstwo, jednak strzał Walcotta z bocznej części pola karnego trafił w słupek.

Prawdopodobnie ostatnia szansa dla Norwich na wyrównanie w tym meczu. W przedostatniej minucie, po faulu Andre Santosa, gospodarze mają szansę strzelić gola z rzutu wolnego z około 25 metrów. Piłka trafia jednak w ręce Szczęsnego.

Phil Dowd zakończył mecz na Carrow Road, w którym Arsenal pokonał Norwich 2-1. Goście wygrali ten pojedynek zasłużenie, potrafili podnieść się po błędzie Mertesackera i stracie bramki w początkowych minutach meczu. Drużyna Kanonierów powoli dogania czołówkę Premier League, a Norwich City, mimo porażki, utrzymuje się na przyzwoitym miejscu i będzie kontynuować walkę o pozostanie w pierwszej lidze. Kolejny świetny występ zaliczył Robin van Persie, strzelając obie bramki dla swojego zespołu.

Pomeczowy wywiad z Wengerem:

Norwich City autor: Michał Sucharski źrodło: własne
michalal (zawieszony) komentarzy: 1041319.11.2011, 15:41

ma ktoś jakiegoś sopa do city-Newcastle ?

trzask90 komentarzy: 17819.11.2011, 15:41

gra nie była przeciętna, stworzyliśmy naprawdę dużo sytuacji 100procentowych, ta gra w ofensywnie była kreatywna, ale skuteczność wołała o pomstę do nieba. to co wyczyniał przy kończeniu akcji gervinhio to jakaś osobna kategoria nieudacznictwa :P

Mizzou komentarzy: 605319.11.2011, 15:40

@filip
thx :)
no to teraz Man C-Newcastle, a jutro Chelsea- Live

adaminho77 komentarzy: 332519.11.2011, 15:40

Jest zwycięstwo w dobrym stylu. :] 3 punkty i to się liczy. :)

Dawid04111 komentarzy: 13298 newsów: 1419.11.2011, 15:40

Ja tez trafiłem ale to nie tu typowałem .

KanonierChris komentarzy: 292419.11.2011, 15:40

Dobry mecz i tyle. Ale cieszą 3 pkt. Szkoda, że tak dużo nie wykorzystanych okazji;/

Ale jest dobrze!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.11.2011, 15:40

Wiecie kto zawalił bramkę na 1;2 dla Arsenalu? Ten Martin którego "wszyscy" u nas chcieli po 45 minutach

pumeks komentarzy: 2080819.11.2011, 15:40

ha wytypowałem dokładny wynik meczu, persie klepnął kilkanaście pkt w FPL..to dobry dzień..jeszcze Wilki wygrają, a menczestery poremisują i będzie super

mitmichael komentarzy: 4924319.11.2011, 15:40

Ciekawe jak teraz sobie Newcastle poradzi z City.

scKanonier94sc komentarzy: 318919.11.2011, 15:40

wazne ze wygrana po takiej przerwie, czasaem jest ciezko znow wrocic do normy

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 219.11.2011, 15:40

per slaby mecz? bo jeden blad popelnil ? ****... ile on musial walczyc z tymi klockami ! dobry mecz ! a wiem, że 5 na 10 sędziów i tak gwizdnęło by faul !
Gervinho zdecydowanie zajebisty, choć dzisiaj nie skuteczny ! Na pewno ani przez minutę nie tęsknie za Nasrim

Rules komentarzy: 100319.11.2011, 15:40

Zaczynam wątpić, że Robin jest człowiekiem :) GO GO GUNNERS!!!

kamil_malin komentarzy: 933219.11.2011, 15:40

Cieszą 3 punkty, ale to spotkanie powinno się zakończyć po 20 minutach i wynikiem 4:0. Skuteczność fatalna, do tego nerwówka w środku pola oraz fatalna postawa Mertesackera.

gunners14 komentarzy: 228419.11.2011, 15:40

mecz wygrany, dwie bramy Robina cieszą, chociaż żałuję, że Theo nie strzelił bo byśmy mogli cieszyć się z tego, że nie tylko Robin strzela, ale tak czy siak Walcott zagrał b.dobrze ;)

Xdkarol komentarzy: 98819.11.2011, 15:40

Van Persie jest nie do zastąpienia! musi przedłużyć kontrakt!

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041319.11.2011, 15:39

Teraz trzeba popatrzeć na City-Newcastle.

Filiparsenal komentarzy: 65719.11.2011, 15:39

kurde jak ja mogłem mecz Arsenalu a ja kompletnie zapomniałem weźcie zabijcie mnie ; /

Vendetta komentarzy: 277819.11.2011, 15:39

Żeby jeszcze Chelsea i kurczaki przegrali i będzie super.

JKS11 komentarzy: 14619.11.2011, 15:39

Verma najlepiej Song dobry, przecietnie RvP najsłabszy na boisku Arteta i Gervinho

no i ten mecz pokazal ze nie mamy klasowego rozgrywajacego

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.11.2011, 15:39

Mówiłem, że będzie 1:2 :] A van Persie szlifuje swój rekord.

michalm987 komentarzy: 5719.11.2011, 15:38

Gra nie cieszy,ale 3 punkty są.

piter1908 komentarzy: 512119.11.2011, 15:38

R(M)VP - i wystarczy :D

Mizzou komentarzy: 605319.11.2011, 15:38

Chelsea z Live jutro czy w poniedziałek?

lukasz845 komentarzy: 455619.11.2011, 15:38

scKanonier94sc
tak :)

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 219.11.2011, 15:38

a ja uważam, że byliśmy dużo lepsi. Mieliśmy mnóstwo setek ! groźne akcje a w zasadzie stale fragmenty to gwizdal Dowd dla Kanarkow z kapelusza ! zaasluzone zwyciestwo i tyle. !!

turbo0 komentarzy: 57319.11.2011, 15:38

No, wymeczylismy 2-1 z beniaminkiem, bezsensowny faul santosa w koncowce, typ niech sie bronic nauczy a nie tylko przod przod, Per kolejny slaby mecz, Gervinho teraz nie wie co sie dzieje. Reszta dobrze

Nyguss komentarzy: 104119.11.2011, 15:38

Kolejne 3 punkty można dopisać :)

mitmichael komentarzy: 4924319.11.2011, 15:38

uff jest koniec. Tyle celnych strzałow - szkoda, ze znowu skutecznosc u niektorych szwankuje

hawk1000 komentarzy: 22019.11.2011, 15:38

Goood ! :) brawo dla kapitana

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041319.11.2011, 15:38

dziękuje panowie za miłe popołudnie:)

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 219.11.2011, 15:38

Nie wiem co bardziej cieszy, wygrana arsenalu, czy moja, bo dobrze obstawiłem wynik ;p

Waskitcz komentarzy: 449219.11.2011, 15:38

Na chwileczke Arsenal w top 4, to będzie piękny widok :D

dicpauca komentarzy: 296619.11.2011, 15:38

Wojtek

GrygoryRwLk komentarzy: 4519.11.2011, 15:38

Panowie musimy POPRAWIĆ SKUTECZNOŚĆ i GRE OBRONNĄ !!!

KaZ komentarzy: 7119.11.2011, 15:38

3 pkt nasze ale 1:2 to nie jest dobry wynik z taką drużyną, kompletny brak zdecydowania.

The Gooooners!!! :D:D:D
ale myślałem, że pokażą coś lepszego, dużo zmarnowanych szans

scKanonier94sc komentarzy: 318919.11.2011, 15:38

ile 2;1?

kurdzibonk komentarzy: 11919.11.2011, 15:38

Na szczęście Robin nadal strzela. Jak bedzie zdobywal bramki w takim tempie po sezonie zloty but wedruje do niego:)

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 319.11.2011, 15:37

Dzięki Bogu to wygraliśmy. Błędy w obronie, niecelne podania, brak skuteczności w stuprocentowych sytuacjach.
Ale 3 pkt są

reidens komentarzy: 106119.11.2011, 15:37

Idziemy do przodu,są 3 pkt. Teraz pozostaje nam czekać na inne mecze w tej kolejce i na środowy mecz z BVB :D

Ars3n komentarzy: 1235419.11.2011, 15:37

3pkt. super. Czekam teraz na statystyki ile podan wymienili ;d i czy Arteta jak zwykle 11km zrobil xd

ELViS95 komentarzy: 70819.11.2011, 15:37