2-1 dla Arsenalu, zasłużone zwycięstwo Kanonierów

2-1 dla Arsenalu, zasłużone zwycięstwo Kanonierów 19.11.2011, 13:50, Michał Sucharski 1085 komentarzy

W sobotę o godzinie 13:45 czasu polskiego rozpoczął się mecz pomiędzy drużyną Norwich City, gospodarzami dzisiejszego pojedynku, a Arsenalem Londyn. Mecz zakończył się wynikiem 1-2, a obie bramki dla gości strzelił ich kapitan, Robin van Persie. Norwich nie miało dzisiaj wielu szans na strzelenie bramki, jednak wykorzystali jedną z nich po błędzie Mertesackera. Arsenal zwyciężył w tym pojedynku całkowicie zasłużenie, przeważając od pierwszej do ostatniej minuty.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Kościelny, Vermaelen, Mertesacker, Andre Santos, Song, Ramsey, Arteta, Walcott, Gervinho, van Persie (k)

Norwich: Ruddy, Martin, Johnson, Morison, Crofts, Pilkington, Hoolahan (k), Fox, Barnett, Tierney, Naughton

W 6. minucie bliski zdobycia bramki był Arsenal. Akcję poprowadził lewym skrzydłem Andre Santos, podając piłkę do van Perskiego tuż przed polem karnym, ale strzał Holendra przeleciał obok dłuższego słupka bramki Norwich.

5 minut później zespół Kanonierów wyprowadził piękną kontrę. Szybkie podanie otrzymał Gervinho, znajdujący się na lewym skrzydle. Przebiegł kilkadziesiąt metrów, zszedł do środka i oddał piłkę do Walcotta. Anglik zwodem położył na ziemię obrońcę Norwich, strzelił lewą nogą idealnie przy przeciwległym słupku, jednak piłkę w akrobatyczny sposób zatrzymał ostatni defensor gospodarzy.

W 17. minucie prowadzenie obejmuje Norwich. Obrońca gospodarzy posłał długą piłkę do Morisona, którego wyprzedził Per Mertesacker. Niemiec jednak pogubił się i stracił piłkę w polu karnym na rzecz gracza Norwich, który z kilku metrów pokonał Wojciecha Szczęsnego. 1-0!

Chwilę później wyrównać powinien Robin van Persie. Po klepce przed polem karnym z Mikelem Artetą, Holender otrzymał piłkę po zablokowanym strzale Hiszpana 8 metrów przed bramką, jednak spudłował.

Arsenal kontynuuje ataki. W 23. minucie z lewej strony na wysokości pola karnego dośrodkowywał Andre Santos, piłkę głową zgrał van Persie, jednak strzelał z trudnej pozycji i obrońca gospodarzy bez problemów wybił piłkę poza pole karne.

Minutę później, po stracie Norwich, długą piłkę otrzymał Gervinho i znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy, który w tym pojedynku okazał się lepszy.

W 27. minucie piękna akcja Kanonierów kończy się bramką. Van Persie zagrał crossowe podanie do Walcotta, który wykorzystując swoją szybkość uwolnił się spod opieki obrońcy, Anglik dośrodkował prosto do Gervinho, który próbując sztuczki technicznej nie trafił w piłkę, jednak zaraz za nim stał kapitan Arsenalu, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza gospodarzy. 1-1!

Po zdobyciu wyrównującego gola Arsenal uspokoił swoją grę, walka toczy się głównie w środku pola, a zespół gości nie przeprowadza tak odważnych ataków jak na początku tej części gry. Z kolei Norwich nie potrafi sforsować obrony Kanonierów, dlatego zespół cofnął się i oczekuje na kontrataki.

Wygląda na to, że Norwich będzie walczyło w tym meczu o zwycięstwo. Zaczęli drugą połowę od ambitnej walki w środku pola, a ich trener dokonał zmiany w ofensywie.

Piękne ofensywne wejście Vermaelena. Kanonierzy po przejęciu piłki wyprowadzili szybką kontrę, w której Belg znalazł się na pozycji skrzydłowego. Dośrodkował idealnie na głowę Gervinho, ale reprezentant WKS-u trafił piłką prosto w bramkarza.

W 52. minucie swoją szansę miało Norwich. Po faulu Vermaelena, z rzutu wolnego strzelał jeden z zawodników gospodarzy. Uderzył bardzo mocno, jednak Wojciech Szczęsny był dobrze ustawiony i zatrzymał strzał.

Chwilę później bardzo ładną akcję przeprowadziła drużyna gości. Długie crossowe podanie otrzymał Walcott, dośrodkował z linii końcowej na nogę Ramseya, jednak Walijczyk nie trafił w bramkę.

Arsenal powinien był wyjść na prowadzenie. W środku pola świetnie zachował się kapitan gości, van Persie, który przyjął piłkę, uwolnił się od obrońcy i odegrał idealną prostopadłą piłkę do Gervinho. Iworyjczyk znalazł się w sytuacji sam na sam, tym razem obiegł bramkarza gospodarzy, jednak ten, w ostatnim momencie, czołgając się po murawie, zdołał zatrzymać rękoma strzał Kanoniera.

Goście wychodzą na prowadzenie! Po błędzie Norwich w środku pola, piłkę przejął Song, który wyprowadził kontrę Arsenalu. Po przebiegnięciu 20 metrów świetnie podał do van Persiego, który stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy. Holender nie zmarnował swojej okazji, pokonując Ruddiego lekkim, plasowanym lobem. 1-2!

Norwich nie składa broni. W 65. minucie drużyna z Carrow Road przeprowadziła bardzo ładną akcję skrzydłem. Po wymianie kilku podań, pomocnik gospodarzy miał dużo miejsca i czasu na odegranie piłki. Po świetnym dośrodkowaniu z lewej flanki, napastnik Norwich nie trafił w piłkę.

Drużyna gospodarzy nie przestaje atakować, jednak rzadko udaje się jej stworzyć sytuację strzelecką. Arsenal szuka swoich szans w kontratakach.

W 77. minucie jeden z nich mógł zakończyć się bramką. Długie podanie po ziemi otrzymał Walcott, wbiegł w pole karne przeciwnika i oddał piłkę na 18 metr do lepiej ustawionego Artety, jednak Hiszpan uderzył w środek bramki.

10 minut później Arsenal mógł przypieczętować swoje zwycięstwo, jednak strzał Walcotta z bocznej części pola karnego trafił w słupek.

Prawdopodobnie ostatnia szansa dla Norwich na wyrównanie w tym meczu. W przedostatniej minucie, po faulu Andre Santosa, gospodarze mają szansę strzelić gola z rzutu wolnego z około 25 metrów. Piłka trafia jednak w ręce Szczęsnego.

Phil Dowd zakończył mecz na Carrow Road, w którym Arsenal pokonał Norwich 2-1. Goście wygrali ten pojedynek zasłużenie, potrafili podnieść się po błędzie Mertesackera i stracie bramki w początkowych minutach meczu. Drużyna Kanonierów powoli dogania czołówkę Premier League, a Norwich City, mimo porażki, utrzymuje się na przyzwoitym miejscu i będzie kontynuować walkę o pozostanie w pierwszej lidze. Kolejny świetny występ zaliczył Robin van Persie, strzelając obie bramki dla swojego zespołu.

Pomeczowy wywiad z Wengerem:

Norwich City autor: Michał Sucharski źrodło: własne
maciekbe komentarzy: 1245819.11.2011, 16:07

Na co warto jeszcze zwrócić uwagę - to był kolejny mecz w tym sezonie, w którym nikt z kanonierów nie dostał żółtego kartonika. Może to być bardzo ważne w dalszej części sezonu(vide A.Song 2008/2009/2010 + chyba Fabregas :P)

kwiatinho komentarzy: 1313219.11.2011, 16:06

Theo44 jesteś zabawny... W ciągu kednej chwili pojawia sie kilkadziesiąt komentarzy także podczas pisania swojego kom pewnie pojawiły sie kilkanaście podobnych bo niczego nowego nie odkryłem poza tym gdybym miał napisac że zgadzam sie z kimś tam to bym wolał nie pisac nic do tego co za nerwy podczas czytania komentarzy???

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4819.11.2011, 16:06

@kwiatinho

Song? On akurat zagrał jak na siebie przeciętnie. Jedyny plus za asystę.

Theo44 komentarzy: 428119.11.2011, 16:05

Koscielny zagral na prawej stronie jak...srodkowy obronca grajacy po prawej stronie. Dobre odbiory i kilka wyjsc, ale przede wszystkim srodkiem pola. Jedno jest pewne. Gdyby przy traconej bramce zamiast Pera byl Laurent pilka bez zastanowienia bylaby kopnieta w trybuny.

kwiatinho komentarzy: 1313219.11.2011, 16:03

Oprócz wspomnianych już przeze mnie wcześniej Robina i Theo to wyróżniającymi się zawodniki byłi Vermaeleen i Song... Jak nic zasługują na bardzo wysokie noty. Song rozgrywał dzisiaj jak Cesc. Jeśli wróci do nas Jacek to będziemy mieli mocny środek pola

Kosa lepiej broni, nawet na PO, ale potrzebujemy Carla do zepchnięcia Pera na ławkę. Dzisiaj tak narobił w pory, że jeszcze kilka meczów będzie czyścił.

scKanonier94sc komentarzy: 318919.11.2011, 16:03

armata
aha

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 419.11.2011, 16:02

Jenkinson ma kontuzje dlatego nie zagrał a nie dlatego że tak sie podobało Wengerowi

Mizzou komentarzy: 605319.11.2011, 16:02

@kwiatinho
Gerwazy gra lepiej od Nasriego

scKanonier94sc komentarzy: 318919.11.2011, 16:02

no skoro Jenkinson nie gral, to ja tez bym wolal JEnkinsona na PO, a teraz City niech przegra z NEwcastle;p

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16819.11.2011, 16:01

@Cudi
o_O Tak? No to coś mnie ominęło...

Theo44 komentarzy: 428119.11.2011, 16:01

kwiatinho...nie lepiej bylo napisac, ze zgadzasz sie z Theo44:)?? zaoszczedzilbys czasu i nerwow..he

kwiatinho komentarzy: 1313219.11.2011, 16:00

Jak jeszcze raz gdzieś przeczytam że Gervinho jest lepszy od Samira to mnie krew zaleje... Co wy bierzecie. Gervinho marnuje sytuacje na potęge !!! I co z tego że biega jak nic z tego nie wynika. Kiwnął bramkarza i strzelił mu w ręce... Poszedł sam na sam i przegrał podawał prostopadle ale do nikogo. Nasri przy nim jest jak Bóg. Nie ma porównania i przestańcie się oszukiwać

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9819.11.2011, 16:00

@Vandal: Przecież CJ jest kontuzjowany.

maciekbe komentarzy: 1245819.11.2011, 16:00

TV5 - ścisła czołówka CB na świecie. Wygrał chyba każdy pojedynek główkowy, obojętnie w jak bardzo niekorzystnej sytuacji się znajdował. Do tego ładne przechwycenie-żadna kontra rywali nie przeszła dzięki niemu środkiem bo tomek czyścił wszystko. Jeden rajd, który powinien zakończyć się bramką Gerwazego i asystą TV5. Do tego celne podania z pominięciem drugiej linii i bijący na cały stadion spokój i pewność siebie. Per wygląda koło niego jak juniorek.

Arsenal1994 komentarzy: 749719.11.2011, 15:59

imprecis > to, że ja bym im dał nawet po 9, tak jak Robinowi. Holender zapewnił nam 3 pkt to fakt, ale od kogo była piłka przy 1 bramce po świetnym zwodzie? Kto strzeliłby też dwie bramki gdyby nie ten wyrastający jak z pod ziemi ich obrońca, czy ten słupek na końcu? Vermaelen natomiast zaliczył bodajże z 1 stratę w całym meczu. Tomek, Kociak i Persil - to dzięki nim wygraliśmy i nie ma co stopniować, który dał więcej, bo każdy dał 200% od siebie.

Theo44 komentarzy: 428119.11.2011, 15:59

Poza tym po utracie bramki do momentu strzelenia przez nas bramki gralismy naprawde koncertowo. Duzo krotkich podan, szybkie wysjscia z pilka, zwietnie wlaczajacy sie Santos z Verma a potem widac bylo ile to chlopakow zdrowia kosztowalo.

malyglod komentarzy: 649119.11.2011, 15:59

armata88.
tu nie chodzi o hura ofensywę jak i tak wygrywamy. Tu chodzi o oddawanie strzałów a nie wycofywanie piłki z powrotem pod nasze pole karne. To moje jedyne większe zastrzeżenie. Już jaśniej nie potrafię.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16819.11.2011, 15:58

A ja uważam, że takie ustawienie było błędem, bo Jenkinson ostatnio poczynał sobie coraz lepiej i powinien dostać w takim meczu szansę. Kosa poszedłby na środek w zamian za Pera, który dzisiaj zagrał bardzo przeciętnie.

kwiatinho komentarzy: 1313219.11.2011, 15:57

Jak dla mnie absolutnym graczem meczu jest Walcott... Nawet zwycięskie gole Robina nie moga przebić dzisiejszej postawy Theo... Wkur...ił mnie Wenger od 70 minuty piłkarze słaniają się na nogach Arteta biega zamroczony Ramsey nie daje rady chodzić Robin jest wycieńczony a on nie robi żandnych zmian. Wszedł Youssi trzeba było jeszcze wpuścić 2 piłkarzy z ławki bo w środę kolejny bardzo ważny mecz. Po cholerę płacą piłkarzom jak u nas nie ma rotacji. Przeciwnik słaby ale mimo wszystko wybiegac było trzeba sobie wynik i przez głupi kolejny błąd Mertesackera mogliśmy zgubić punkty. mam nadzieję że boss wyciągnie wnioski na przyszłość. Wcale sie nie zdziwię jak trener reprezentacji Holandii się wkur...wi tak jak ja. Wenger prosi go żeby nie powoływac Van Persiego na towarzyskie mecze a sam zarzyna go w kolejnym ligowym meczu. Van Persie + 2 gole Arsenal + 3 pkt Wenger -1 za bezczynność

Mizzou komentarzy: 605319.11.2011, 15:57

Szkoda Mertesackera, mieliśmy mieć cudowną obronę, ale Mercio sprowadził nas na ziemię, mam nadzieję, że to jednorazowy tak słaby występ

Gunerxxx komentarzy: 236419.11.2011, 15:57

imprecis dlatego za te dwie setki 8 to za wysoko, fakt faktem gola nie strzelił i asysty tez nie uciułał 6,5 to max ale każdy ma prawo wyrażać własną opinię a taka jest moja :D

malyglod komentarzy: 649119.11.2011, 15:56

Wg mnie Theo wcale nie zagrał rewelacyjnie. On właśnie przynajmniej na takim poziomie powinien grać większość meczów. Bo dotąd za często stał jak widły w gnoju. Ten chłopak ma niesamowite możliwości i tylko od niego zależy czy je pokaże. W mnie MoTM Persie ( mimo kilku pudeł ) lub Verma.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 219.11.2011, 15:55

wole taka obronę niż jenkinsona ! zdecydowanie Laurent !!

tybus94 komentarzy: 18519.11.2011, 15:55

A Szczęsny jaki zwodzik haha ;D to mi sie podobało ^^

Troche za pewnie sie poczuł

armata88 komentarzy: 63119.11.2011, 15:54

Według mnie zagralismy swietnie,malyglod równie dobrze moglibysmy łatwo narazić się na kontry rywali przy zbyt otwartej grze co zdarzało się dosyć często w poprzednim sezonie.Jak wsomniał Makleosik Gervihnio zagrał świetnie pomimo zmarnowania dwóch dogodnych sytucji,ja tam za Na$rim nie tęsknie przy Gerwazym to ślimak;p

Mizzou komentarzy: 605319.11.2011, 15:54

@Gigi
zawsze można puścić Walcotta na szpicę, zwłaszcza po tym co dzisiaj wyprawiał ;P

arsen1 komentarzy: 107819.11.2011, 15:54

najważniejsze 3 pkt .Come on Arsenal !

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.11.2011, 15:54

1. RvP
2. Walcott
3. Vermaelen

A Gervinho zagrał dobry mecz, miał szansę na MotM, gdyby wykorzystał swoje sytuacje...

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4819.11.2011, 15:53

Gdyby Theo strzelił w tym meczu gola, to mógłby być MOTM, bo zagrał fenomenalnie, jego najlepszey mecz w tym sezonie imo. A tak znowu wygra RvP, bo znowu nam zapewnia 3 pkt. To jest trochę niepokojące biorąc pod uwagę ryzyko jakiejś kontuzji Holendra.. Za wiele od niego zależy w Arsenalu.

Theo44 komentarzy: 428119.11.2011, 15:52

Gervinho musi popracowac nad wykonczeniem akcji. Ladnie drubluje, z lekkoscia dochodzi do sytuacji strzeleckich, ale sile jego strzalu mozna porownac trylko do Chamakha...

Mizzou komentarzy: 605319.11.2011, 15:52

Gervinho, gdyby nie skuteczność miałby dzisiaj MoTM, siał największe zagrożenie w szeregach Kanarków, szkoda tylko, że nie wykorzystywał setek ;/

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 919.11.2011, 15:52

dajcie już spokój z tym Parkiem. w środę musimy wygrać z BVB i zatwierdzić awans do fazy pucharowej. Park może nie podołać, musi zagrać Robin i reszta podstawowej jedenastki.

malyglod komentarzy: 649119.11.2011, 15:52

Zawiedziony to za duże słowo. Ja jestem nieco zniesmaczony. Bo zdaję sobie sprawę, że wystarczył jeden mały błąd lub nieuwaga sędziego i to forum zalałby potok bluzgów na remis w takim meczu.
Cieszę się bardzo z wygranej, ale zabrakło mi kropki nad i. Norwich dzisiaj trzeba było pokonać i tak się stało. Szkoda, że nie wyżej, ale np Gerv zapomniał, znowu, mózgu z szatni.

Arsenal1994 komentarzy: 749719.11.2011, 15:51

imprecis

Verma 8? Walcott 8? Aha...

Ramsey o pół notki wyżej, nawet dałbym mu więcej w porównaniu z Songiem. Co z tego, że Alex miał asystę jak ciągle tracił piłki co prowadziło do kontr rywala. Ramsey w tym aspekcie był znacznie lepszy.

Mizzou komentarzy: 605319.11.2011, 15:51

@malyglod
no masz rację :P ale był taki okres gdzie kanonierzy mieli ciąg na bramkę. po stracie bramki aż widać było jak bardzo chcemy odrobić. Po strzeleniu bramki Robina, masz rację nie było ani ciągu ani skuteczności :P

scKanonier94sc komentarzy: 318919.11.2011, 15:51

Wikx77
marzenie takie wyniki, ale tez na to licze, moze sie spelni;p

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.11.2011, 15:51

Maikelosik, Mertesacker "dobry mecz" Zdecydowanie najsłabszy zawodnik Arsenalu. Nie wiem od czego zacząć. Od wywalania się o własne nogi, od nabijania piłką własnej ręki czy od wywalania się na "nurka"? Wygranych główek: zero! Podam statystyki Artety-A, Mertesackera-M, Vermaelena-V. Przechwyty: A:6, M: 0, V:2; Ataki na piłkę: A:3 M:1, V:0; Czyszczenie: A:1 M:2 V:4.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4819.11.2011, 15:50

@imprecis

Za samą grę 8 Gervinho jest nawet ok, zwłaszcza pierwszą połowę miał świetną, ale za skuteczność -2 pkt.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 919.11.2011, 15:50

City za chwilę zaczyna, w 11 Nasri i Clichy.

TomekZ komentarzy: 78219.11.2011, 15:50

Walcott w końcówce po okienku jak przymierzył, szkoda, że to nie wpadło. Dla mnie Theo MotM. Robin mógł strzelić z 5 bramek, Gervinho ze 3 ;s

scKanonier94sc komentarzy: 318919.11.2011, 15:49