2-1 dla Arsenalu, zasłużone zwycięstwo Kanonierów

2-1 dla Arsenalu, zasłużone zwycięstwo Kanonierów 19.11.2011, 13:50, Michał Sucharski 1085 komentarzy

W sobotę o godzinie 13:45 czasu polskiego rozpoczął się mecz pomiędzy drużyną Norwich City, gospodarzami dzisiejszego pojedynku, a Arsenalem Londyn. Mecz zakończył się wynikiem 1-2, a obie bramki dla gości strzelił ich kapitan, Robin van Persie. Norwich nie miało dzisiaj wielu szans na strzelenie bramki, jednak wykorzystali jedną z nich po błędzie Mertesackera. Arsenal zwyciężył w tym pojedynku całkowicie zasłużenie, przeważając od pierwszej do ostatniej minuty.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Kościelny, Vermaelen, Mertesacker, Andre Santos, Song, Ramsey, Arteta, Walcott, Gervinho, van Persie (k)

Norwich: Ruddy, Martin, Johnson, Morison, Crofts, Pilkington, Hoolahan (k), Fox, Barnett, Tierney, Naughton

W 6. minucie bliski zdobycia bramki był Arsenal. Akcję poprowadził lewym skrzydłem Andre Santos, podając piłkę do van Perskiego tuż przed polem karnym, ale strzał Holendra przeleciał obok dłuższego słupka bramki Norwich.

5 minut później zespół Kanonierów wyprowadził piękną kontrę. Szybkie podanie otrzymał Gervinho, znajdujący się na lewym skrzydle. Przebiegł kilkadziesiąt metrów, zszedł do środka i oddał piłkę do Walcotta. Anglik zwodem położył na ziemię obrońcę Norwich, strzelił lewą nogą idealnie przy przeciwległym słupku, jednak piłkę w akrobatyczny sposób zatrzymał ostatni defensor gospodarzy.

W 17. minucie prowadzenie obejmuje Norwich. Obrońca gospodarzy posłał długą piłkę do Morisona, którego wyprzedził Per Mertesacker. Niemiec jednak pogubił się i stracił piłkę w polu karnym na rzecz gracza Norwich, który z kilku metrów pokonał Wojciecha Szczęsnego. 1-0!

Chwilę później wyrównać powinien Robin van Persie. Po klepce przed polem karnym z Mikelem Artetą, Holender otrzymał piłkę po zablokowanym strzale Hiszpana 8 metrów przed bramką, jednak spudłował.

Arsenal kontynuuje ataki. W 23. minucie z lewej strony na wysokości pola karnego dośrodkowywał Andre Santos, piłkę głową zgrał van Persie, jednak strzelał z trudnej pozycji i obrońca gospodarzy bez problemów wybił piłkę poza pole karne.

Minutę później, po stracie Norwich, długą piłkę otrzymał Gervinho i znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy, który w tym pojedynku okazał się lepszy.

W 27. minucie piękna akcja Kanonierów kończy się bramką. Van Persie zagrał crossowe podanie do Walcotta, który wykorzystując swoją szybkość uwolnił się spod opieki obrońcy, Anglik dośrodkował prosto do Gervinho, który próbując sztuczki technicznej nie trafił w piłkę, jednak zaraz za nim stał kapitan Arsenalu, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza gospodarzy. 1-1!

Po zdobyciu wyrównującego gola Arsenal uspokoił swoją grę, walka toczy się głównie w środku pola, a zespół gości nie przeprowadza tak odważnych ataków jak na początku tej części gry. Z kolei Norwich nie potrafi sforsować obrony Kanonierów, dlatego zespół cofnął się i oczekuje na kontrataki.

Wygląda na to, że Norwich będzie walczyło w tym meczu o zwycięstwo. Zaczęli drugą połowę od ambitnej walki w środku pola, a ich trener dokonał zmiany w ofensywie.

Piękne ofensywne wejście Vermaelena. Kanonierzy po przejęciu piłki wyprowadzili szybką kontrę, w której Belg znalazł się na pozycji skrzydłowego. Dośrodkował idealnie na głowę Gervinho, ale reprezentant WKS-u trafił piłką prosto w bramkarza.

W 52. minucie swoją szansę miało Norwich. Po faulu Vermaelena, z rzutu wolnego strzelał jeden z zawodników gospodarzy. Uderzył bardzo mocno, jednak Wojciech Szczęsny był dobrze ustawiony i zatrzymał strzał.

Chwilę później bardzo ładną akcję przeprowadziła drużyna gości. Długie crossowe podanie otrzymał Walcott, dośrodkował z linii końcowej na nogę Ramseya, jednak Walijczyk nie trafił w bramkę.

Arsenal powinien był wyjść na prowadzenie. W środku pola świetnie zachował się kapitan gości, van Persie, który przyjął piłkę, uwolnił się od obrońcy i odegrał idealną prostopadłą piłkę do Gervinho. Iworyjczyk znalazł się w sytuacji sam na sam, tym razem obiegł bramkarza gospodarzy, jednak ten, w ostatnim momencie, czołgając się po murawie, zdołał zatrzymać rękoma strzał Kanoniera.

Goście wychodzą na prowadzenie! Po błędzie Norwich w środku pola, piłkę przejął Song, który wyprowadził kontrę Arsenalu. Po przebiegnięciu 20 metrów świetnie podał do van Persiego, który stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy. Holender nie zmarnował swojej okazji, pokonując Ruddiego lekkim, plasowanym lobem. 1-2!

Norwich nie składa broni. W 65. minucie drużyna z Carrow Road przeprowadziła bardzo ładną akcję skrzydłem. Po wymianie kilku podań, pomocnik gospodarzy miał dużo miejsca i czasu na odegranie piłki. Po świetnym dośrodkowaniu z lewej flanki, napastnik Norwich nie trafił w piłkę.

Drużyna gospodarzy nie przestaje atakować, jednak rzadko udaje się jej stworzyć sytuację strzelecką. Arsenal szuka swoich szans w kontratakach.

W 77. minucie jeden z nich mógł zakończyć się bramką. Długie podanie po ziemi otrzymał Walcott, wbiegł w pole karne przeciwnika i oddał piłkę na 18 metr do lepiej ustawionego Artety, jednak Hiszpan uderzył w środek bramki.

10 minut później Arsenal mógł przypieczętować swoje zwycięstwo, jednak strzał Walcotta z bocznej części pola karnego trafił w słupek.

Prawdopodobnie ostatnia szansa dla Norwich na wyrównanie w tym meczu. W przedostatniej minucie, po faulu Andre Santosa, gospodarze mają szansę strzelić gola z rzutu wolnego z około 25 metrów. Piłka trafia jednak w ręce Szczęsnego.

Phil Dowd zakończył mecz na Carrow Road, w którym Arsenal pokonał Norwich 2-1. Goście wygrali ten pojedynek zasłużenie, potrafili podnieść się po błędzie Mertesackera i stracie bramki w początkowych minutach meczu. Drużyna Kanonierów powoli dogania czołówkę Premier League, a Norwich City, mimo porażki, utrzymuje się na przyzwoitym miejscu i będzie kontynuować walkę o pozostanie w pierwszej lidze. Kolejny świetny występ zaliczył Robin van Persie, strzelając obie bramki dla swojego zespołu.

a jednak wqr... mnie $ity:(

a Ci co maja Taylor, to dzis zaplacza...

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 119.11.2011, 16:46

Mizzou, przegra :-)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.11.2011, 16:46

Arsenal_1886

Chodzi mi o to, że w 139 rozegranych meczach strzelił 36 bramek i zaliczył 43 asysty. Biorąc pod uwagę, że ma dopiero 21 lat i gra na pozycji ofensywnego pomocnika, to uważam, że statystyki ma godne pozazdroszczenia.

pioafc komentarzy: 4397 newsów: 219.11.2011, 16:45

Ech City jest chyba obecnie poza zasięgiem...

Mizzou komentarzy: 605319.11.2011, 16:45

Jaki jest kurs na to, że City nie przegra żadnego meczu w tym sezonie?

Kons komentarzy: 132619.11.2011, 16:45

2-0 dla City :/

Kociek komentarzy: 116119.11.2011, 16:43

Balotelli brama z karnego :)

mskafc komentarzy: 579619.11.2011, 16:42

jaki ten Balotelli jest posrany.. szyderca.

Gunner48 komentarzy: 792919.11.2011, 16:41

3 gol Marko Reusa w meczu z Werderem.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 119.11.2011, 16:41

Cytat który przytoczył Vendetta jest autorstwa Wengera, arsenalpoland.com/news/8749-wenger-nie-wiem-czy-zostane-na-kolejny-sezon?PHPSESSID=21t4gp16s5csfqp43se0kvpd64

damian199656 komentarzy: 762619.11.2011, 16:40

Mogło być wyżej, ale ważne że są 3 punkty

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.11.2011, 16:40

Mid > Na 32 mecze Alan ma 5 goli i 14 asyst .
Nie wiem czy niesamowite , prędzej średnie .
Choć jak na tak młodego gracza to dobre statystyki ;p
Rusek może nie jest jakoś bardzo doświadczony ,lecz co sezon gra praktycznie w LM ,więc trochę obyty jest na europejskich boiskach .

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.11.2011, 16:36

Dzięki. Wątpię by Wenger go sprowadził. Na skrzydłach mamy Walcotta, Gervinho, Ox niebawem będzie dostawał więcej szans... Przydałby się ktoś jako alternatywa dla van Persiego. Chyba, że Reusa by tam przestawił. Ja bym bardziej się skupił na sprowadzeniu jakiegoś doświadczonego rozgrywającego. Ewentualnie ten Dzagoev - choć doświadczony nie jest - bo statystyki ma niesamowite.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.11.2011, 16:32

van Persie: "Norwich away is a tough game and made it a bit difficult for ourselves by missing a lot of chances."

Kociek komentarzy: 116119.11.2011, 16:31

Dzieki Arsenal 1886 ;)

Kons komentarzy: 132619.11.2011, 16:30

Vendetta - wklej bez http i www

Vendetta komentarzy: 277819.11.2011, 16:29

"Poczucie, że coś się kończy, jest bardzo ciężkie."

?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.11.2011, 16:28

Vendetta > Ja również ;p
Sprzedać Arshavina i w jego miejsce pozyskać na skrzydło - Reusa .

Gotze to bardziej środkowy pomocnik niż skrzydłowy ,ale także potrafi grać na skrzydłach .

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.11.2011, 16:27

Kociek > Arsenal Match Stats: Passing Accuracy 79%, Aerials Won 32% Shots 20, Shots on Target 11, Ball Possesion 58%. GOALS 2! POINTS 3!

Vendetta komentarzy: 277819.11.2011, 16:27

Reus to na prawdę dobry zawodnik... Chętnie bym go u nas zobaczył.

CLEVER komentarzy: 197919.11.2011, 16:27

O 18:30 na eurosporcie dobry mecz Bayern - Dortmund :P

Mid > Tutaj masz dokładniej na jakiej pozycji gra i poniżej jego statystyki z tego sezonu ;p

transfermarkt.co.uk/en/marco-reus/profil/spieler_35207.html

Kociek komentarzy: 116119.11.2011, 16:26

Niestety widzialem tylko 20 minut meczu. Ciekawe jaki jest stosunek posiadania piłki i podań :).

ksowa90 komentarzy: 147319.11.2011, 16:26

Arsenal ---> nie działa ;/, ma ktoś inną transmisje meczu City?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.11.2011, 16:26

Mid > Skrzydło lub tuż za napastnikiem .
Trzeba dodać ,że jego ulubionym klubem jest nasz
Arsenal :)

Robin van Persie has scored against every team in the Premier League apart from Swansea and QPR (who he's yet to face)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.11.2011, 16:24

A jeśli chodzi o tego Marco Reusa - na jakiej pozycji on obecnie gra? Bo wiem, że może grać jako pomocnik lub napastnik.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.11.2011, 16:24

Arsene Wenger: "I'm completely committed to Arsenal, those comments were about if the club decided I wasn't up to their standard anymore."

Arsene Wenger: "Arsenal is the club of my life."

Well done boys!!!! Mto bom e importante mais uma vitoria!!! - Santos na twitterze po meczu ;p

scKanonier94sc komentarzy: 318919.11.2011, 16:18

nie ma co porownywac Gervinho-NAsri, bo to jest bez sensu. Ale trzeba podkreslic osiagniecie RVP, jest chyba dopiero 5 zawodnikiem PL ktory strzelil 30 goli w roku kalendarzowym

telepatia ;p
Orientuje się ktoś ile bramek i asyst ma Hazard w tym sezonie?
Reus co chwila strzela po dwie bramki, i ta jego finezja, no MUSIMY go mieć.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 419.11.2011, 16:12

Według mnie jedyną wadą dzisiejszego pojedynku była skuteczność. Dobrze że są 3 pkt. Robin znowu ratuje nam dupe. Vermaelen mistrz! Theo szaleje sobie. Gervinho gdyby wykorzystał to co miał to zdecydowanie najlepszy na boisku ale było jak było.

CLEVER komentarzy: 197919.11.2011, 16:12

Gunner48 --> miałem to samo napisać xD

Gunner48 komentarzy: 792919.11.2011, 16:11

Arsene kupmy Reusa! Z tego chłopaka będzie większy pożytek niż z Edena.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4819.11.2011, 16:11

Porównywanie w tej chwili Nasriego z Gerwazym to głupota. Poza tym mam wrażenie, że większość piewców talentu Nasriego ocenia go wyłącznie pod kątem pierwszej części zeszłego sezonu.

mariusz765 komentarzy: 16619.11.2011, 16:10

van Persie w tym sezonie jest naprawde niesamowity..

scKanonier94sc komentarzy: 318919.11.2011, 16:10

no te benjaminki nam i innym pewnie nie raz krwi napsuja;p

Ramsi komentarzy: 312919.11.2011, 16:10

RvP - 7,5 - na początku nie skuteczny ale chwila gry mu dobrze zrobiła strzelił dwie bramki trudne technicznie
Walcott - 7 - trzeba przyznać chłop się napracował i nabiegał stworzył wiele sytuacji strzeleckich
Gerwinho - 4 - fatalna skuteczność lecz zaliczył dziś asystę (przez przypadek ale jednak) stworzył kilka dogodnych sytuacji.
Ramsey - 6 - w pierwszej połowie niewidoczny,lecz potem zaczął być podporą drużyny.
Arteta - 5 - dobry mecz Hiszpana - niedokładne rzuty wolne i zbyt powolna gra.
Song - 7 - genialna gra po profesorsku - zaliczył asystę i odbierał większość piłek
Koscielny - 7 - poradził sobie z grą na innej niż zawsze pozycji. Pokazał klasę lecz zbyt go ciągnęło na swoją pierwotną pozycję.
Per - 4 - fatalna gra niemca jednym słowem mówiąc "drewno" - przez niego straciliśmy bramkę lecz potem zaczął być ostrożny i w razie niebezpieczeństwa wybijał piłkę w przód
Vermaelen - 8 - bardzo dobry mecz Belga pokazał jakość :D. wychodził na atak lecz tym razem nie strzelił bramki.
Santos - 5 - prowadził grę kanonierów przez jakiś czas , a nawet oddał strzał lecz nadal jego grę obronną musiał asekurować ŚO - verma.
Szczęsny - 6,5 - polak nie miał wiele do pokazania.
Wpuścił bramkę ale to nie była jego wina. Poradził sobie ze stałymi fragmentami gry więc występ polaka był udany.
DJ i Yossi - grali za krótko by ich ocenić.

Theo44 komentarzy: 428119.11.2011, 16:08

tak czy owak. Boss musi troche odwazniej robic zmiany...Wygrywamy jedna bramka a On robi druga zmiane w 91 minucie...