2013 rok zakończony na pozycji lidera, 1-0 z Newcastle!

2013 rok zakończony na pozycji lidera, 1-0 z Newcastle! 29.12.2013, 15:21, Sebastian Czarnecki 2541 komentarzy

Ostatni mecz Arsenalu w 2013 roku właśnie dobiegł końca. Kanonierzy potwierdzili swoją świetną dyspozycję na przestrzeni całego roku i zdołali pokonać niewygodnego przeciwnika na trudnym terenie 1-0. Choć Newcastle na St. James' Park przegrało do tej pory tylko jeden mecz, a w tej kampanii potrafiło znaleźć sposób na pokonanie Chelsea, Tottenhamu i Manchesteru United, tak Arsenal okazał się dla nich zbyt dobry.

Wygrana w tym meczu ma ogromne znaczenie psychologiczne dla podopiecznych Arsene'a Wengera, bo w Nowy Rok wejdą z pozycji lidera. W całym 2013 roku zdobyli najwięcej punktów ze wszystkich drużyn Premier League i udowodnili, że zasługują na swoją pozycję, wypracowaną świetnymi wynikami. Oby kolejny rok przyniósł nam następne sukcesy Arsenalu, może w końcu zwieńczone jakimś pucharem!

Newcastle: Krul - Debuchy, Williamson, Collocini, Santon - Anita (74. Ameobi), Tiote - Sissoko (78. Haidara), Cabaye, Gouffran (62. Ben Arfa) - Remy

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs (70. Arteta) - Flamini, Wilshere - Walcott (80. Jenkinson), Rosicky, Cazorla - Giroud (86. Bendtner)

Mecz zaczął się nieco niemrawo: obie drużyny zapowiadały przed spotkaniem otwartą, ofensywną grę, zaś przez większość czasu oglądaliśmy kopaninę w środku pola i bezowocne próby przedarcia się w pole karne przeciwnika. Obie defensywy stawały na wysokości zadania i bez problemu wywiązywały się ze swoich zadań.

Pierwsza groźna okazja miała miejsce w 12. minucie, a jej autorami byli piłkarze Newcastle. Błąd w kryciu popełnił Kieran Gibbs, co umożliwiło Debuchy'emu wyjście na wolną pozycję. Francuz udowodnił jednak, dlaczego jest prawym obrońcą a nie napastnikiem i nie potrafił przyjąć piłkę, która umożliwiała mu stanięcie oko w oko ze Szczęsnym.

Kilka chwil później z dystansu uderzał Yohann Cabaye, jednak strzelił wysoko ponad bramką. Po dziesięciu minutach o podobną próbę pokusił się Jack Wilshere, ale również przestrzelił.

Klarownych sytuacji jednak wciąż brakowało. Z kreowaniem akcji było tak krucho, że piłkarze Arsenalu próbowali strzelać... z dystansu, a to rzadko się zdarza w drużynie Arsene'a Wengera. W 30. minucie zza pola karnego uderzał Cazorla, ale Krul pewnie złapał niegroźną piłkę.

Prawdziwych emocji dostarczyły nam za to dwie ostatnie minuty pierwszej połowy, kiedy to Moussa Sissoko oddał potężny strzał z dystansu, który we wspaniałym stylu na rzut rożny sparował Wojciech Szczęsny. Dośrodkowanie z kornera przyniosło Srokom kolejną okazję, którą strzałem głową mógł wykorzystać Mathieu Debuchy. Francuz strzelił jednak w poprzeczkę, a chwilę później Jack Wilshere oddalił zagrożenie i wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, Kanonierzy remisują z Newcastle 0-0.

Druga połowa zaczęła się całkiem nieźle. Już w 53. minucie drużyna gospodarzy wypracowała sobie dobrą sytuację do strzelenia gola. Dobre podanie otrzymał Gouffran, jednak z bramki w porę wyszedł Wojciech Szczęsny, powstrzymując Francuza. Spowodowało to jednak, że bezpańska futbolówka spadła w polu bramkowym Arsenalu, zaś polski golkiper nie zdążył jeszcze wrócić między słupki. Na całe szczęście na miejscu czekał dobrze ustawiony Laurent Koscielny, który w porę oddalił zagrożenie.

W 65. minucie nadejszła wiekopomna chwila, bowiem do bramki rywala trafił Olivier Giroud. Francuz głową wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego posłane przez Theo Walcotta, a Arsenal wyszedł na prowadzenie.

Trzy minuty później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Niepewną interwencją Krula spróbował wykorzystać Theo Walcott, który postanowił przelobować holenderskiego bramkarza. Piłkę głową z linii bramkowej wzorowo wybił jednak Mathieu Debuchy. Do dobitki doszedł jednak Olivier Giroud, który miał przed sobą jedynie francuskiego defensora, ale... wzorowo to spartolił.

W 70. minucie w miejsce kontuzjowanego Kierana Gibbsa wszedł Mikel Arteta. Hiszpan zajął miejsce obok Jacka Wilshere'a, zaś Mathieu Flamini powędrował na lewą obronę.

Piłkarze Arsenalu postanowili utrzymać jednobramkowe prowadzenie, zamiast pokusić się o kolejną bramkę. Arsene Wenger cofnął swoich piłkarzy, następnie wprowadził kolejnego obrońcę, a londyńczycy grali głęboko, czekając jedynie na nadarzające się kontry. Zdawało to rezultat, Srokom próżno było szukać dobrych sytuacji strzeleckich.

W 82. minucie fatalny błąd popełnił Wojciech Szczęsny, który mógł w jednej chwili zmarnować to, na co zespół pracował przez cały mecz. Polski golkiper mając przed sobą pustą powierzchnię i jednego Loica Remy'ego, trafił... prosto w twarz Francuza. Piłka cofnęła się w kierunku pilnowanej przez niego bramki, ale na całe szczęście minęła ją. Polak mógł odetchnąć z ulgą.

Newcastle dalej nacierało, ale wciąż nie potrafiło znaleźć sposobu na sforsowanie zagęszczonej defensywy rywala. Dwukrotnie szczęścia pod bramką Arsenalu szukał Tim Krul, który wybiegał ze swojego pola karnego podczas rzutów rożnych, ale również i holenderski bramkarz nie potrafił odmienić wyniku meczu. Po czterech doliczonych minutach, Lee Probert zakończył mecz, który zakończył się zwycięstwem Arsenalu 1-0.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Klama komentarzy: 3971 newsów: 230.12.2013, 15:47

z turystą to codziennie jest chyba dyskusja, mam rację? :D

turysta komentarzy: 608930.12.2013, 15:45

afcforever

1) mówiliśmy już o tym wcześniej

2) jak masz tubę klubową (Beret, Tajms) - to wolałbyś aby napisał przed okienkiem -> mają kasę! da się z nich dużo wycisnąć! - czy -> mają skromny budżet?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1530.12.2013, 15:44

@Afcforever
Moim zdaniem te 10 mln funtów to pic na wodę. Jakby wyskoczyli z informacją, że mają 50 mln funtów to by im się niewygodnie negocjowało. :P

Verminator97 komentarzy: 1490030.12.2013, 15:43

Ja jestem bardzo ciekaw jak ten Salah odnajdzie się w realiach Premier League. Ale z tego co pamiętam to gdy Basel grało czy z Chelsea czy z Tottenhamem to grał naprawdę dobrze. Zobaczymy co z niego będzie bo pewnie przejdzie do LFC.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.12.2013, 15:39

MaciekGooner

I od tamtej pory jak to napisałem nie zrobiłem żadnego...

KibicTheGunners komentarzy: 192130.12.2013, 15:37

"Ciekawa sytuacja we Francji. Są bardzo blisko wprowadzenia 75% podatku. Wszystkie kluby piłkarskie będą musiały sprzedać swoje największe gwiazdy. Jeśli Ibra zarabia 15 mln to będzie kosztował ich aż 60 milionów rocznie, co jest dla nich nie opłacalne.
Będziemy świadkami wielkiej wyprzedaży Ibra, Silva, Veratti, Lucas, Cavani, Lavezzi."

Co o tym myślicie? Bierzemy Cavaniego na atak?! :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.12.2013, 15:34

Ja w sylwestra nie imprezuję, bo Arsenal gra o 16.
#priorytety

Szogun komentarzy: 28892 newsów: 330.12.2013, 15:33

No to nasilenie plotek od za 3 dni bo pojutrze bedziemy leczyc kaca i poziom nadziei na pozyskanie powiedzmy dwoch nowych graczy bedzie zupelnie nie wprost proporcjonalny do dzialan Naszego zarzadu.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.12.2013, 15:32

Dawid Kwiatkowski leci na EskaTV *.* aaaaaaaaaaaah

Verminator97 komentarzy: 1490030.12.2013, 15:31

Klama > Torresa już wywaliłem. Kupiłem Suareza.^^ Co do tej dwójki to niedługo biorę wildcarda i dużo pozmieniam. :P

Lateralus

oczywiście, ale moja odpowiedź do Verminatora tyczyła się tylko i wyłącznie naszego bombardiera :p

turysta komentarzy: 608930.12.2013, 15:30

Raiola is clear on Balotelli's future:"He will remain at Milan, he is off the market"

di marzio

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.12.2013, 15:29

Klama

Do 1 lutego

Szogun komentarzy: 28892 newsów: 330.12.2013, 15:29

Czy okienko transferowe zaczyna sie juz pojutrze??

Klama komentarzy: 3971 newsów: 230.12.2013, 15:28

a23
a no właśnie, do kiedy możną tą kartę wykorzystać?

Lateralus komentarzy: 90330.12.2013, 15:28

turysta

Dobra, ale Włocha też trzeba brać pod uwagę. On też się u nas nie sprawdził, a wcale mało nie kosztował.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 230.12.2013, 15:27

v97
Mój wzrok tak nisko nie sięga, heh :D
Wywal Torresa, Paulinhio i Colocciniego

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.12.2013, 15:27

Zrobiłem transfery na -16, ale teraz mam byczy składzior, każdy pieniądz ze 107.5 wykorzystany, a dziką kartę zostawię sobie na ostatni dzień okienka transferowego. 55 punktów w tej kolejce. Teraz mój plan - konsekwencja i gonimy Topka.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.12.2013, 15:26

A tak w ogole to strony Barcy zeszly na psy, odkad oni zaczeli wygrywac. Jak tam Rijkarda zwalniano, to jeszcze sie tak ludzie nie panoszyli:D

turysta komentarzy: 608930.12.2013, 15:25

Lateralus

nie, mówię konkretnie o Assaidim - nie wspomniałem słowem o Borinim

Verminator97 komentarzy: 1490030.12.2013, 15:24

Klama > No to ładnie. Ja 47 pkt. :p W lidze jestem na... 42 miejscu!!! :/

Lateralus komentarzy: 90330.12.2013, 15:24

Ja w lidze spamerów od 2 kolejki z każdą następną lecę na łeb na szyję.

rafi_i komentarzy: 421830.12.2013, 15:23

Nie ma to jak fani Liverpoolu dyskutujący na stronie Arsenalu. Swojej nie macie czy jak ?;]

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.12.2013, 15:23

TakKrzysiu
Ja jestem Barceloniarzem :D ale takim spokojnym, raczej na fcbarca.com szaleję.

Lateralus komentarzy: 90330.12.2013, 15:21

tursyta

Zwróci się tak samo jak Borini? Transferowe klopy to Rodgers też miał. Nie zapominajmy o tym. Zawsze jak się nam Salah nie sprawdzi to będzie go można wypożyczyć do jakiegoś słabiaka, żeby nawalał bramki drużynom z Topu. Agent Mohamed ;P

Klama komentarzy: 3971 newsów: 230.12.2013, 15:20

v97
55, 3. miejsce u spamerów. a Ty które miejsce u spamerów?

Verminator97 komentarzy: 1490030.12.2013, 15:15

Klama > Jak tam FPL? Ile pkt? :)

turysta komentarzy: 608930.12.2013, 15:15

Verminator

3m euro, to chociaż się zwróci

Verminator97 komentarzy: 1490030.12.2013, 15:13

Assaidi ostatnio dwie piękne brameczki. Jedną z The Blues, a drugą ze Srokami. Co nie zmienia faktu, że to był słaby transfer LFC. :p

TakKrzysiu komentarzy: 893830.12.2013, 15:12

Ciekawe czemu tak rzadko barceloniarze ostatnio tu bywają. Kiedyś nie można było spokojnie pogadać, bo ciągle ktoś sie z nimi kłócił (ja w sumie też troszke dokarmiałem^^).

Klama komentarzy: 3971 newsów: 230.12.2013, 15:11

Witam, o czym dyskutujecie? :))

jejku jak to fajnie wstać o 15.

Lateralus komentarzy: 90330.12.2013, 15:05

turysta

Liga angielska go zweryfikuje to pewne. Obym się mylił co do niego. Jednakże chłop przypomina mi bardziej ogarniętą wersję Assaidi'ego.

turysta komentarzy: 608930.12.2013, 15:02

Lateralus

w meczach ze Spurs i Chelsea był motm, nie będzie źle imo :p

Oggy komentarzy: 948930.12.2013, 15:02

Verminator97- prawda. Diablicę pamiętam, lubiła nam współczuć z wyższością i ukrywaną pogardą. Ostatnio jej nie widuje tutaj :P
turysta- zacna grafika;>

Lateralus komentarzy: 90330.12.2013, 15:00

turysta

To wcale nie oznacza, że tegoroczne transfery będą tak samo udane jak te sprzed roku. Miejmy jednak nadzieję, że wypalą. Szczerze to Salah jakoś nie specjalnie mnie przekonuje.

Verminator97 komentarzy: 1490030.12.2013, 14:59

Oggy > Kibiców MU też coraz mniej. Ciekawe dlaczego. :P Pamiętam użytkowniczkę "Dibalica", ofc fanka United. Dosyć często się udzielała na naszej stronie. Od deadline day już jej nie było. :D

Verminator97 komentarzy: 1490030.12.2013, 14:53

Lateralus > Aha. Czyli tylko wypożyczenie na czas przerwy w MLS. Myślałem, że transfer definitywny. :p

kuba289 komentarzy: 216030.12.2013, 14:52

Co z tego, ze Liverpool zrobi 5 transferów jak żaden sie nie sprawdzi?

Oggy komentarzy: 948930.12.2013, 14:52

Ciekawe że kibice innych zespołów niż LFC z BPL - poza Shinevem i jego Swansea nie są tak u nas aktywni. Od 10 lat czelska jest mocna a fanbase dalej ma słaby w Polsce.. same dzieci?

pauleta

coś na pewno będzie, a może nawet i jakaś bomba, jeśli Wenga poważnie myśli o mistrzostwie

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35530.12.2013, 14:48

Ja tutaj podnoszę atmosferę i zachęcam do dyskusji, a tu nagle dwóch fanów LFC wszystko psuje. Why?

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35530.12.2013, 14:45

@fabik- ale my byśmy musieli kogoś dać do Leverkusen by zaszła reakcja łańcuchowa

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.12.2013, 14:44

Turysta nam to specjalnie robi. Wie, że w AFC nie będzie transferów i nam macha przed nosem Salahami i Tejami.