2013 rok zakończony na pozycji lidera, 1-0 z Newcastle!

2013 rok zakończony na pozycji lidera, 1-0 z Newcastle! 29.12.2013, 15:21, Sebastian Czarnecki 2541 komentarzy

Ostatni mecz Arsenalu w 2013 roku właśnie dobiegł końca. Kanonierzy potwierdzili swoją świetną dyspozycję na przestrzeni całego roku i zdołali pokonać niewygodnego przeciwnika na trudnym terenie 1-0. Choć Newcastle na St. James' Park przegrało do tej pory tylko jeden mecz, a w tej kampanii potrafiło znaleźć sposób na pokonanie Chelsea, Tottenhamu i Manchesteru United, tak Arsenal okazał się dla nich zbyt dobry.

Wygrana w tym meczu ma ogromne znaczenie psychologiczne dla podopiecznych Arsene'a Wengera, bo w Nowy Rok wejdą z pozycji lidera. W całym 2013 roku zdobyli najwięcej punktów ze wszystkich drużyn Premier League i udowodnili, że zasługują na swoją pozycję, wypracowaną świetnymi wynikami. Oby kolejny rok przyniósł nam następne sukcesy Arsenalu, może w końcu zwieńczone jakimś pucharem!

Newcastle: Krul - Debuchy, Williamson, Collocini, Santon - Anita (74. Ameobi), Tiote - Sissoko (78. Haidara), Cabaye, Gouffran (62. Ben Arfa) - Remy

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs (70. Arteta) - Flamini, Wilshere - Walcott (80. Jenkinson), Rosicky, Cazorla - Giroud (86. Bendtner)

Mecz zaczął się nieco niemrawo: obie drużyny zapowiadały przed spotkaniem otwartą, ofensywną grę, zaś przez większość czasu oglądaliśmy kopaninę w środku pola i bezowocne próby przedarcia się w pole karne przeciwnika. Obie defensywy stawały na wysokości zadania i bez problemu wywiązywały się ze swoich zadań.

Pierwsza groźna okazja miała miejsce w 12. minucie, a jej autorami byli piłkarze Newcastle. Błąd w kryciu popełnił Kieran Gibbs, co umożliwiło Debuchy'emu wyjście na wolną pozycję. Francuz udowodnił jednak, dlaczego jest prawym obrońcą a nie napastnikiem i nie potrafił przyjąć piłkę, która umożliwiała mu stanięcie oko w oko ze Szczęsnym.

Kilka chwil później z dystansu uderzał Yohann Cabaye, jednak strzelił wysoko ponad bramką. Po dziesięciu minutach o podobną próbę pokusił się Jack Wilshere, ale również przestrzelił.

Klarownych sytuacji jednak wciąż brakowało. Z kreowaniem akcji było tak krucho, że piłkarze Arsenalu próbowali strzelać... z dystansu, a to rzadko się zdarza w drużynie Arsene'a Wengera. W 30. minucie zza pola karnego uderzał Cazorla, ale Krul pewnie złapał niegroźną piłkę.

Prawdziwych emocji dostarczyły nam za to dwie ostatnie minuty pierwszej połowy, kiedy to Moussa Sissoko oddał potężny strzał z dystansu, który we wspaniałym stylu na rzut rożny sparował Wojciech Szczęsny. Dośrodkowanie z kornera przyniosło Srokom kolejną okazję, którą strzałem głową mógł wykorzystać Mathieu Debuchy. Francuz strzelił jednak w poprzeczkę, a chwilę później Jack Wilshere oddalił zagrożenie i wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, Kanonierzy remisują z Newcastle 0-0.

Druga połowa zaczęła się całkiem nieźle. Już w 53. minucie drużyna gospodarzy wypracowała sobie dobrą sytuację do strzelenia gola. Dobre podanie otrzymał Gouffran, jednak z bramki w porę wyszedł Wojciech Szczęsny, powstrzymując Francuza. Spowodowało to jednak, że bezpańska futbolówka spadła w polu bramkowym Arsenalu, zaś polski golkiper nie zdążył jeszcze wrócić między słupki. Na całe szczęście na miejscu czekał dobrze ustawiony Laurent Koscielny, który w porę oddalił zagrożenie.

W 65. minucie nadejszła wiekopomna chwila, bowiem do bramki rywala trafił Olivier Giroud. Francuz głową wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego posłane przez Theo Walcotta, a Arsenal wyszedł na prowadzenie.

Trzy minuty później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Niepewną interwencją Krula spróbował wykorzystać Theo Walcott, który postanowił przelobować holenderskiego bramkarza. Piłkę głową z linii bramkowej wzorowo wybił jednak Mathieu Debuchy. Do dobitki doszedł jednak Olivier Giroud, który miał przed sobą jedynie francuskiego defensora, ale... wzorowo to spartolił.

W 70. minucie w miejsce kontuzjowanego Kierana Gibbsa wszedł Mikel Arteta. Hiszpan zajął miejsce obok Jacka Wilshere'a, zaś Mathieu Flamini powędrował na lewą obronę.

Piłkarze Arsenalu postanowili utrzymać jednobramkowe prowadzenie, zamiast pokusić się o kolejną bramkę. Arsene Wenger cofnął swoich piłkarzy, następnie wprowadził kolejnego obrońcę, a londyńczycy grali głęboko, czekając jedynie na nadarzające się kontry. Zdawało to rezultat, Srokom próżno było szukać dobrych sytuacji strzeleckich.

W 82. minucie fatalny błąd popełnił Wojciech Szczęsny, który mógł w jednej chwili zmarnować to, na co zespół pracował przez cały mecz. Polski golkiper mając przed sobą pustą powierzchnię i jednego Loica Remy'ego, trafił... prosto w twarz Francuza. Piłka cofnęła się w kierunku pilnowanej przez niego bramki, ale na całe szczęście minęła ją. Polak mógł odetchnąć z ulgą.

Newcastle dalej nacierało, ale wciąż nie potrafiło znaleźć sposobu na sforsowanie zagęszczonej defensywy rywala. Dwukrotnie szczęścia pod bramką Arsenalu szukał Tim Krul, który wybiegał ze swojego pola karnego podczas rzutów rożnych, ale również i holenderski bramkarz nie potrafił odmienić wyniku meczu. Po czterech doliczonych minutach, Lee Probert zakończył mecz, który zakończył się zwycięstwem Arsenalu 1-0.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ArseneAl komentarzy: 2341730.12.2013, 18:17

Jednak Parkowi kończy się w 2015. Ale raczej nie było by problemu z rozwiązaniem z nim umowy tak jak to było z Denilsonem (bo kto go kupi?).

skyrim komentarzy: 807130.12.2013, 18:16

Bym się wcale nie zdziwił że gdyby Lord zaczął grać jak francuz po 90 minut w każdym meczu to zdobywałby znacznie więcej bramek.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.12.2013, 18:16

skyrim; nie zgadzam się z Tobą. Zauważ, że w tym sezonie czołówka oznacza Chelsea, City, Liverpool, Everton, United, Tottenham. Sześć zespołów! Uważasz, że nie ma znaczenia ile meczów z nimi wygramy, bo wygramy z Cardiff, Hull i Crystal Palace?

skyrim komentarzy: 807130.12.2013, 18:14

@yatq
Wrzuć zdjęcie Giroud które najczęściej przewija się podczas każdego spotkania - jak łapie się za włosy po kolejnym spartolonym strzale.

yatq komentarzy: 146730.12.2013, 18:14

to foto gdy się z innym boskim zabawiał xd przynajmniej miał boskie czoło XD ulubionym piłkarzem użytkownika "Zaloguj" :P

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.12.2013, 18:13

@yatq, czyżby foto z basenu albo dżakuzi?

ArseneAl komentarzy: 2341730.12.2013, 18:13

Bendtnerowi po sezonie kończy się z nami umowa więc on jest już właściwie załatwiony. Parkowi chyba też się kończy (ewentualnie za rok).

yatq komentarzy: 146730.12.2013, 18:12

ale odwalcie się już od boskiego Giroud, mam go w avku :c

ArseneAl komentarzy: 2341730.12.2013, 18:11

Ja to bym w ogóle zrobił czystkę na szpicy.
W styczniu kupić kogoś na poziomie Remy'ego, a w lecie sprzedać Girouda i resztę leszczy i powalczyć o Costę, Falkało lub Rooneya.

skyrim komentarzy: 807130.12.2013, 18:11

A czy LORD ostatnio nie mówił że chce nowych wyzwań ?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.12.2013, 18:10

@Shinev, chyba walczy o transfer albo pozostanie.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 130.12.2013, 18:10

Czy Wenger przypadkiem nie wspominał kilka tygodni temu, że Lord walczy o nowy kontrakt?

skyrim komentarzy: 807130.12.2013, 18:09

Ile razy było mówione że meczami z czołówką nie wygrywa się mistrzostwa - co z tego że wygrasz z City i LFC, jak potem zremisujesz z Cardiff i dostaniesz bęcki od Stoke ?
Dostaliśmy bęcki od United i City i jakoś jesteśmy na pierwszym miejscu, bo właśnie te teoretycznie mniej ważne i fascynujące spotkania wygrywaliśmy.
Wali mnie że Giroud strzeli hattricka z United, jeśli potem zmarnuje xx okazji przeciwko Hull i Crystal Palace i tam potracimy punkty.

Fabri4 komentarzy: 9982 newsów: 5030.12.2013, 18:09

afcforever

ale jest irytujący , ile on ma sytuacji na mecz i to praktycznie 100% ?
I jeszcze ta jego mina jak spartoli okazje , bicz plis

Fabri4 komentarzy: 9982 newsów: 5030.12.2013, 18:08

@ArseneAl

a co z Bendtnerem ? sprzedać czy zostawić ?
osobiście wole jego niż żabojada.

skyrim komentarzy: 807130.12.2013, 18:03

@ArseneAl
Giroud to powinien mieć dodatkowe ranne, popołudniowe i nocne treningi z wykończenia akcji. Skala piłek kierowanych do niego w które nie trafia nogą albo strzałów lecących w bramkarza lub poza bramkę jest PORAŻAJĄCA.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.12.2013, 18:01

"Robisz ponoć doktorat, ale IQ najwyraźniej masz na poziomie tętna. "

Hehe, jak wrzut :-)

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 130.12.2013, 18:01

Andre Santos dodawał zawsze polotu i finezji. Sympatyczny człowiek, ale bez jakiegoś szalonego skilla. Z nim ćwierkający Kanonierzy byliby ciekawsi. Jak myślicie, gays?

skyrim komentarzy: 807130.12.2013, 17:59

Balotelliego nie wziąłbym nawet za przysłowiowego pensa.
Ok, pewnie byłby PRZEZ JAKIŚ CZAS skuteczny, ale gość jest toksyczny - zniszczyłby atmosferę w szatni, prędzej czy później albo by się z kimś pobił, albo znowu by coś podpalił.
On nie jest NIEREFORMOWALNY. Wielu trenerów próbowało, nikomu się nie udało. Gość jest idiotą a tego się wyleczyć nie da.

ArseneAl komentarzy: 2341730.12.2013, 17:59

@Fabri4
Powiem tak. Giroud jest u mnie najbardziej nielubianym piłkarzem w naszym składzie i nie chcę go już więcej oglądać w koszulce z armatką.
Ale Balotelli za to jest dla mnie kompletnym debilem i bezmózgiem i chyba najbardziej irytującym piłkarzem jakiego znam (obok Alvesa z Barcy) i nie chciałbym go nawet za pół darmo. Już w 100% wolałbym tego Batshuayia mimo, że jest właściwie nołnejmem.

Kowalczyk11 komentarzy: 325330.12.2013, 17:59

Chcialem zauwazyć że Mesuta ściągnelismy dzień po meczu z hamami a gramy z nimi czwartego w weekend wiec może hisotria zatoczy małe koło i teraz też jakiegoś wymiatake kupimy ;d

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.12.2013, 17:57

footbar.pl/mogli-grac-w-polsce-dzisiaj-sa-gwiazdami-ostateczne-rozliczenie-sie-z-przeszloscia/

Andre Santos mógł grać w... Wiśle Kraków :D

W jednej drużynie z Santaną w Figueirense grał Andre Santos. Lewy obrońca był podstawowym zawodnikiem swojego klubu i zdeterminowany, aby rozpocząć swoją przygodę z europejską piłką. W tym samym czasie, co DVD Santany, do Krakowa trafiła płyta z Andre Santosem. Transfer mógł się odbyć na tych samych zasadach, a nawet panowie byli do wzięcia w pakiecie. W Wiśle jednak pożałowano pieniędzy, a ściągnięcie dwóch Latynosów uznano za spore ryzyko. Andre Santos przeszedł do Fenerbahce Stambuł w 2009 roku, nieco ponad dwa lata później podpisał kontrakt z Arsenalem. Na Emirates Stadium pełnił bardziej rolę łatacza dziur. Był wypożyczany aż wylądował we Flamengo.

Archie90 komentarzy: 167630.12.2013, 17:52

za 15 milionow balloteli moze byc, wenga moglby go poukladac chociaz troche, jak narazie ballo gral w druzynach z dosc dumnymi menadzerami- nie dogadywalli sie, jesli Balloteli mialby gdzies znalezc swoj rozum to tylko w Londynie :)

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 130.12.2013, 17:52

Widze że Zarzeczny przerzucił się na Kowalczyk
sport.wp.pl/kat,1832,title,Zarzeczny-za-to-Ci-placimy-panienko,wid,16290186,wiadomosc.html?ticaid=111ef2&_ticrsn=3

ArseneAl komentarzy: 2341730.12.2013, 17:51

Prawie? :>

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 130.12.2013, 17:50

Zarzeczny? To ten co na weszlo.com w swoich felietonach chwali się że zaliczył połowe Polek a dla niego Małysz to przeciętny skoczek bo nie miał złota olimpijskiego? Beka z wieprza i to dożywotnia

ArseneAl komentarzy: 2341730.12.2013, 17:50

@Fabri4
Buahaha 25 mln za idiotę? Nie wiem kto się na to "skusi"...
2 dni temu mówili, że jest do wyjęcia za kilkanaście mln, a i tak bym go za tyle nie chciał.

Fabri4 komentarzy: 9982 newsów: 5030.12.2013, 17:49

ArseneAl

w 957 dni prawie 21k komentarzy ;o
spam się zgadza ^^

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2730.12.2013, 17:48

W Orange Sport swój program ma Zarzeczny, to tyle jeśli chodzi o komentarz do tej stacji.

Fabri4 komentarzy: 9982 newsów: 5030.12.2013, 17:46

Balotelli do wyjęcia za 25 mln euro w styczniu , jak nic nie kupimy to myślę że warto go kupić.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 130.12.2013, 17:45

@turysta

Ale na to nie wygląda. Mecze komentują Janusze, te ich programy też mocno średniawe. Czasem tylko pasek poczytam, żeby ogarnąć co się na świecie dzieje.

@fabik
Tragedią jest to, że połowa użytkowników tutaj ma tak napisane w profilu.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2730.12.2013, 17:39

FC Liverpool to jeszcze pół biedy, tylko zła kolejność, Arsenal Londyn to jest dopiero tragedia.

yatq komentarzy: 146730.12.2013, 17:39

pclab.pl/news55964.html

hahahahah, fan Arsenalu :D

pronik komentarzy: 517930.12.2013, 17:39

fabik;
ktory nie placi podatkow i kocha tak barcelone ze jak uslyszal ze CR7 podpisal nowy kontrakt to tez zapragnal podwyzki mimo ze podpisal w lutym tego roku kontrakt do 2018.on jest skromny i nie dla kasy jest w barcelonie

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 130.12.2013, 17:39

NAWET w Orange Sport? Przecież ta stacja jest słaba.

ArseneAl komentarzy: 2341730.12.2013, 17:38

Marzag na pewno znowu będzie na pierwszym miejscu w spamersach. Ja "walczę" z A23 o 2 miejsce...
A dalej to będo jakieś Pinguity, paulety, afcforevery i Shinevy.

turysta komentarzy: 608930.12.2013, 17:37