Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool!

Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool! 02.09.2012, 15:25, Łukasz Szabłowski 6393 komentarzy

Wynikiem 2-0 zakończył się hit 3. kolejki Premier League. Po świetnym widowisku Londyńczycy już drugi raz z rzędu zdobyli Anfield. Pierwsza połowa nieco rozczarowała, jednak po przerwie gra nabrała rumieńców. Mecz ten, a także dyspozycja Podolskiego czy Cazorli, dają nadzieję, że w kolejnych starciach znów będziemy oglądać zwycięski Arsenal.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Głosuj na mecz Arsenalu w ankiecie Canal+

Liverpool: Reina - Johnson, Skrtel, Agger, Enrique - Allen, Sahin (67. Shelvey), Gerrard, Sterling - Borini (54. Downing), Suarez

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Cazorla, Arteta, Diaby - Oxlade-Chamberlain (73. Ramsey), Giroud, Podolski (82. Santos).

Już w 7. minucie Liverpool miał okazję na strzelenie gola. Po faulu Pera Mertesackera w odległości 18 metrów od bramki, piłkę ustawił sobie Luis Suarez, jednak Urugwajczyk strzelił niecelnie.

W 10. minucie gospodarze przeprowadzili ładną, składną akcję. Piłkę przejął Sterling, przytomnie zagrał do Suareza, a ten przerzucił piłkę na prawą stronę gdzie czekał Borini. Włoch oddał bardzo słaby strzał.

Minutę później pierwszy raz do głosu doszedł Arsenal. Po przypadkowej akcji do piłki dopadł Cazorla, jednak zza pola karnego strzelił za lekko i prosto w bramkarza.

Później do głosu doszedł Liverpool, dominował na boisku, Kanonierzy często gubili piłkę, popełniali wiele błędów, jednak z tej przewagi nic nie wynikało.

15. minuta przyniosła wreszcie pierwszą składną akcję Arsenalu. Piłkarze Arsene’a Wengera wymienili kilka celnych podań, jednak nie zdołali oddać strzału.

Trzy minuty później Vermaelen widząc niefrasobliwość swoich kolegów z ataku, przeprowadził samotny rajd przez pół boiska, oddał strzał, ale bardzo niecelny.

Po tej akcji kapitana Arsenalu, w szeregi obu ekip wkradła się niedokładność. Piłkarze popełniali proste błędy, często zagrywali niecelnie. Mecz ugrzązł w środku pola.

W 27. minucie Sterling przeprowadził dynamiczną akcję, po której do faulu musiał uciec się Mikel Arteta. Hiszpan otrzymał za to żółtą kartę, a Gerrard, który wykonywał rzut wolny uderzył prosto w mur.

Na zegarze mijała 31. minuta meczu, Liverpool konstruował atak, Steven Gerrard zagrał piłkę na skrzydło, jednak przejął ją Mikel Arteta. Hiszpan podał futbolówkę do Lukasa Podolskiego, który momentalnie zagrał do Cazorli i pobiegł w pole karne. Cazorla po chwili zagrał do Niemca, który z pięciu metrów pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Arsenalu!

Dokładnie siedmiu minut potrzebował Liverpool aby otrząsnąć się po tym ciosie. W 38. minucie aktywny od początku meczu Sterling po dość przypadkowej akcji i fatalnym wybiciu Vermaelena uderzył w słupek bramki strzeżonej przez Vito Mannone.

Dwie minuty później znów zakotłowało się w polu karnym Arsenalu, jednak obrońcy zdołali zablokować strzał. Piłkę przejął Diaby, który popędził przez pół boiska i tuż przy polu karnym Liverpoolu zagrał prostopadle do Oliviera Girouda. Francuz miał stuprocentową sytuację, jednak fatalnie przestrzelił.

Do przerwy obraz gry wrócił do stanu z 20. minuty, piłkarze chyba czekali tylko na ostatni gwizdek sędziego w tej połowie, po czym udali się do szatni.

Druga połowa zaczęła się od ataków Liverpoolu. W 51. minucie Gerrard świetnie zacentrował z prawej strony, Suarez przejął piłkę, ale próbował wymusić rzut karny. Howard Webb nie dał się jednak nabrać.

W odpowiedzi dwie minuty później ciekawą akcję przeprowadzili piłkarze Arsenalu. Piłkę przejął Giroud, zagrał do Artety, ten szybko odegrał do Podolskiego, który znalazł z lewej strony świetnie wbiegającego Kierana Gibbsa, który oddał mocny strzał, jednak Reina zdołał odbić to uderzenie.

Po tej okazji, Kanonierzy zostali zepchnięci do defensywy, coraz śmielej atakował Liverpool. W 57. minucie aktywny w tym spotkaniu Suarez oddał bardzo mocny strzał z linii pola karnego, ale Vito Mannone sparował piłkę nad poprzeczkę.

W 65. minucie Sterling popisał się świetnym podaniem z lewego skrzydła, jednak Downing nie zdołał celnie strzelić. Z kontrą wyszedł Arsenal, lecz strzał Cazorli z linii 16. metra okazał się za słaby.

Jednak trzy minuty później było już zupełnie inaczej! Kanonierzy przejęli piłkę w środku pola, dopadł do niej Cazorla i przeprowadził dwójkową akcję z Podolskim. Po wymianie trzech podań z pierwszej piłki, Hiszpan wbiegł z futbolówką w pole karne i mocnym strzałem zdobył bramkę. 2-0!

Po drugiej bramce na boisku grali już tylko zawodnicy z Londynu, podobnie zresztą było na trybunach Anfield, które zostało zdominowane przez śpiewy sympatyków ekipy Arsene’a Wengera. Cazorla i spółka coraz częściej stwarzali zagrożenie, grali bardzo mądrze, długo utrzymywali się przy piłce.

W końcówce znów zaatakował Liverpool, jednak nic z tego nie wynikało. Najpierw Vermaelen zablokował uderzenie Juareza, a chwilę później Urugwajczyk w sytuacji sam na sam z Mannone strzelił nad poprzeczką.

Wynik nie uległ zmianie, Arsenal zdobył Anfield Road po koncertowej grze Cazorli oraz Lukasa Podolskiego.

Anfield RoadLiverpoolPremier League autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
Agher komentarzy: 278405.09.2012, 12:33

Waskitcz - no dokładnie, popełnili straszne błędy na takich umowach, plus cała farsa z deweloperka która bliżej opisuje wspomniany artykuł i zaczęły sie problemy. Mam nadzieje, ze naucza sie troche na swoich błędach i kolejne decyzje bedą lepsze. W sumie juz po cichu słyszy sie plotki o nowych sponsorach, czy chociażby przejściu do na stroje od Adidasa. ;)

Waskitcz komentarzy: 449205.09.2012, 12:25

@Mid

Dzięki że oszczędziłeś mi tuszu w komputerze i wyjaśnłeś koledze:P

@Agher

Nie wiem jak tobie, ale dla mnie tak długa umowa z Emirates jest trochę dziwna z ekonomicznego punktu widzenia.

pajdi komentarzy: 378005.09.2012, 12:23

Mid

Oferta była na 100% . Niedawno o to samo klocilem się ze znajomym, w końcu poszukałem wypowiedz Pereza jak i samego piłkarza, którzy twierdzili, ze do klubu wpłynęła oferta. Nie neguje tego , ze byla ona za mala, ale oficjalnie coś było na rzeczy.

Agher komentarzy: 278405.09.2012, 12:22

Oggy - to samo twierdzilem juz wcześniej, pare osób tu tez miało podobne zdanie do tego co napisali w Forbsie. Problem tylko jest taki, ze jest to teoria niepopularna, bo ogół niestety wierzy ze nasz zarząd kryje kasę pod poduszka i nie dostrzegają ludzie ze ocena sytuacja to nie wynik skapstwa tylko złych decyzji z przeszlosci. Ja tam wierze, ze z roku na rok będziemy wychodzić finansowo na prosta i jeżeli tylko wynegocjujemy dobre umowy sponsorskie to będzie dużo lepiej niż teraz ;). A artykul niech lepiej napisze ktoś kompetentny, bo nie moja działka - mimo ze juz wcześniej miałem takie przemyślenia. A co do artykułów w ogole, to ciagle próbuje sie zabrać do tego o kontuzjach, ale muszę poczekać aż sie semestr zacznie i dobiore sie do odpowiedniej literatury. Oczywiscie na ile mi czas pozwoli :p

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41205.09.2012, 12:22

i tak i nie

Na ogół było to, że wysyłało się sms'a - tyle, że jest on droższy od zwykłych wiadomości.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41205.09.2012, 12:20

pajdi

Real "interesował" się Aguero, ale swojego zainteresowania nie poparł oficjalną ofertą (lub wystarczającą ofertą). A że Kun udzielił już wypowiedzi, które praktycznie skreślały go z gry w Atletico, wiadomo było, że gdzieś musi odejść. No i do gry włączyło się City.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141405.09.2012, 12:18

Moze to troche glupie panwie ale w jaki sposób sie placi za mecz Polski z Czarnogora?? Jakos trzeba im na konto wyslac kase?? Czy sie gdzies zarejestrowac?? Wiecie cos??

pajdi komentarzy: 378005.09.2012, 12:15

Was

Co Ty mówisz , rok temu Aguero był dogadamy z Realem, wszystko było ustalone, do gry wkroczył City i skończyło się jak skończyło. Ten pseudo pakt to wymysł mediów, będę na komputerze poszukam Ci link odnośnie transferu Kuna do Realu jak i jego wypowiedz.

Oggy komentarzy: 948905.09.2012, 12:12

Niezły ostatni wpis Okońskiego : okonski.blog.onet.pl/ warto obczaić:) Chwali naszych fan kogutersów

Waskitcz komentarzy: 449205.09.2012, 12:12

@GKS_AFC

Jesli chodzi o Real i Atletico, to maja umowę o nie agresji, czyli nie starają sie o swoich zawodników, przykład: Real dopiero teraz się stara o Aguero kiedy ten gra w City, wczesniej prezes Realu wypowiadał się że gdyby Aguero grał w innym klubie już by był graczem Realu, w związku z paktem nie beda starali sie o tego piłkarza.

Nigdy nie będzie transferu na lini Real - Atletico.

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 12:07

Haha Bolt ma zagrać w MU :P
goal.com/en/news/9/england/2012/09/05/3354972/usain-bolt-set-for-manchester-united-debut?source=breakingnews

Rafi komentarzy: 128105.09.2012, 11:48

Co do LM to ja przyznam ze z wielka ciekawoscia czekam na nasze mecze z Shalke.Lubie ten zespol,atmosfera na Veltins Arena zawsze jest swietna(co prawda w LM zawsze jest z tym gorzej bo nie ma wtedy miejsc stojacych) i jestem bardzo ciekawy jak potocza sie te mecze.Bede zadowolony z remisu na wyjezdzie,ale u siebie trzeba wygrac;)

GKS_AFC komentarzy: 872005.09.2012, 11:45

Arsenal zaprosił na testy 17-letniego pomocnika Ismailia H’Maidata.

zródło France Football :D

Oggy komentarzy: 948905.09.2012, 11:41

Co ja znalazłem..): "Początkowo korporacja chciała budować swoją akademię w kooperacji z polsko-niemiecką gwiazdą Lukasem Podolskim, ostatecznie zaangażował się w to były reprezentant Tomasz Wałdoch" Nasz Lukas jako biznesmen haha kto by pomyślał:D

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141405.09.2012, 11:38

jeśli Wam tak bardzo zależy na tej ankecie C+ i macie troche czasu, to wpiszcie sobie w google VPN i wtedy jesli to zrobicie, to mozecie wysylac ile chcecie waznych glosow z jednego kompa. Powinno działać.

Oggy komentarzy: 948905.09.2012, 11:35

Agher-- znasz ten artykuł z Forbesa? \forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/arsenal--klub-nieudacznik,29599,3
Co sądzisz o tym? Jak narazie nikt z redaktorów nie podjął się użycia tych informacji, może się skusisz na jakiś artykuł?

zuczek1987 komentarzy: 640305.09.2012, 11:32

zostawilbym arszawina mimo wszystko ktoś ze szpicy sie skontuzjuje podolski albo walcott wejdzie na szpice i mamy luzy na skrzydłach... może grać na zmiane z cazorla a ramsey za Artete

Oggy komentarzy: 948905.09.2012, 11:29

Agher- pełna zgoda Schalke jest bardziej ograne w pucharach niż BvB w zeszłym roku więc nawet ich wygrana w grupie nie będzie jakimś szokiem. Olimpiakos nie ma prawa nam sprawić poważnych problemów bo piłkarsko jednak odstają. Gorzej że grają dość brutalnie. Montpellier zaś debiutuje w LM i pewnie nie stawia sobie wielkich wymagań przed występem w tym roku. Myślę że ważniejsza liga będzie dla nich (ewentualnie myślą o LE)

Agher komentarzy: 278405.09.2012, 11:21

Oggy - mysle ze bedzie spoko, tym razem Wenger podejdzie z należnym szacunkiem do Greków, ale też z ostrożnością. Potrafią oni kopać piłkę całkiem nieźle, ale jeszcze lepiej kopią swoich przeciwników :D więc trzeba trochę inaczej podejść do meczów z nimi niż w zeszłym roku :).

Schalke - to będzie wyrównany mecz, ale myślę że damy radę, spokonie remis u nich i zwycięstwo na Emirates.

Pokonanie Montepellier w teorii powinno być najprostrze - mamy Giroud, który zna ich na wylot i francuza - trenera, który na pewno dobrze się orientuje w taktyce zespołów z Ligue 1.

Oggy komentarzy: 948905.09.2012, 11:14

Al-- ofkors jak z tej grupy w LM nie wyjdziemy to wstyd będzie ogromny;P

roni komentarzy: 91605.09.2012, 11:14

@ArsenalKibic
Szkoda by było pod względem sportowym, tam w Dynamie najlepiej się nie dzieje aktualnie..

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 11:11

@Oggy
No ale my chyba tak szybko nie skończymy gry w LM :P

ArsenalKibic komentarzy: 41505.09.2012, 11:10

O Arshavinie

telegraph.co.uk/sport/football/teams/arsenal/9521285/Arsenal-prepared-to-give-Andrei-Arshavin-a-free-transfer-in-hope-of-securing-move-to-Dynamo-Moscow.html

Oggy komentarzy: 948905.09.2012, 11:09

AL..--> czyli jeszcze lepiej :D Aczkolwiek Jack nie wróci do regularnej gry pewnie przed końcem listopada.

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 11:07

*do 1 stycznia 2012 r

Oggy komentarzy: 948905.09.2012, 11:06

Racja AL :)1 stycznia 1992 wg. wiki a runda się kończy w grudniu więc się nie łapie...:D

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 11:06

Frimpong i Coquelin z tego samego powodu też nie zostali zgłoszeni.
Co prawda Francis to 91 rocznik ale według zasad jest jeszcze u-21 bo nie skończył ich 1 stycznia 2012r :P

Oggy komentarzy: 948905.09.2012, 11:02

Agher-- brak Wilshere'a więcej mówi, pewnie nie będzie gotów do gry w fazie grupowej. Nic nowego, przecież nie kopał piłki z rok, raczej w najbliższym czasie nie przyda się. Grupa nie jest jakaś wybitnie trudna więc Gnabry może zagrać w jakimś meczu, może znowu na ostatnią kolejkę jak będziemy mieli awans zapewniony:)

Agher komentarzy: 278405.09.2012, 11:01

ArseneAl - RZECZYWIŚCIE!!!!! Zapomniałem o tym :D No to nie było problemu :D

no mam nadzieje, bo kontuzjami na pewno się nie sugerowali - Rosicki tam jest wpisany.

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 11:00

@Agher
A to, że graczy u-21, którzy są więcej niż 2 lata w klubie nie trzeba rejestrować :)

roni komentarzy: 91605.09.2012, 11:00

@Agher
Może zgłoszą go na rundę pucharową, jeśli się dostaniemy.

Agher komentarzy: 278405.09.2012, 10:58

uefa.com/uefachampionsleague/season=2013/clubs/club=52280/index.html#

dziś aktualizowali nasz skład. Co sądzicie o obecności Gnabry'ego i braku Wilshere'a?

Oggy komentarzy: 948905.09.2012, 10:57

GKS AFC--- tyle że nasz zarząd był pewien że na fanbase nasz to nie wpłynie negatywnie. Sprzedajemy regularnie naszych graczy do rywali (MC!) i reakcji nie było. Wszystko zależy od kibiców a cóż nasi kibice to bardzo są chrześcijańscy i łatwo wybaczają. Do tego zauważ że vanpussiemu kontrakt za rok wygasał więc było ciśnienie na sprzedaż. Jeśli dowiedzą się fani Atl że prezes mógł opchnąć go za granice za pare melonów mniej a wybrał Real to zobaczysz reakcje tamtejszych fanów.:D

roni komentarzy: 91605.09.2012, 10:56

youtube.com/watch?v=-iS_uN5bv9o&feature=relmfu
Sam Diaby przyznaje, że czuje się coraz lepiej i w sumie można z tej wypowiedzi wywnioskować, że stać go na jeszcze więcej. W co oczywiście nikt nie wątpi. :)

GKS_AFC komentarzy: 872005.09.2012, 10:54

A z Arsenalu też nie sadziliscie ze do utd ktoś przejdzie a tu klops, więc nigdy nic nie wiadomo jak Real się uwezmie to go kupią choćby się to miało ciagnac przez całe okienko transferowe , podobnie było z Modriciem

kilerr15 komentarzy: 69805.09.2012, 10:51

aha to fajnie, że będzie transmitowane. W tamtym roku nie wygrał tych rozgrywek czasem Inter ? ;]

GKS_AFC komentarzy: 872005.09.2012, 10:51

To tylko eurosport będzie to transmitowal , czyli żadna stacja zagraniczna tego meczu nie pokaże naszego z olimpiacosem :/

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 10:48