Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool!

Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool! 02.09.2012, 15:25, Łukasz Szabłowski 6393 komentarzy

Wynikiem 2-0 zakończył się hit 3. kolejki Premier League. Po świetnym widowisku Londyńczycy już drugi raz z rzędu zdobyli Anfield. Pierwsza połowa nieco rozczarowała, jednak po przerwie gra nabrała rumieńców. Mecz ten, a także dyspozycja Podolskiego czy Cazorli, dają nadzieję, że w kolejnych starciach znów będziemy oglądać zwycięski Arsenal.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Głosuj na mecz Arsenalu w ankiecie Canal+

Liverpool: Reina - Johnson, Skrtel, Agger, Enrique - Allen, Sahin (67. Shelvey), Gerrard, Sterling - Borini (54. Downing), Suarez

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Cazorla, Arteta, Diaby - Oxlade-Chamberlain (73. Ramsey), Giroud, Podolski (82. Santos).

Już w 7. minucie Liverpool miał okazję na strzelenie gola. Po faulu Pera Mertesackera w odległości 18 metrów od bramki, piłkę ustawił sobie Luis Suarez, jednak Urugwajczyk strzelił niecelnie.

W 10. minucie gospodarze przeprowadzili ładną, składną akcję. Piłkę przejął Sterling, przytomnie zagrał do Suareza, a ten przerzucił piłkę na prawą stronę gdzie czekał Borini. Włoch oddał bardzo słaby strzał.

Minutę później pierwszy raz do głosu doszedł Arsenal. Po przypadkowej akcji do piłki dopadł Cazorla, jednak zza pola karnego strzelił za lekko i prosto w bramkarza.

Później do głosu doszedł Liverpool, dominował na boisku, Kanonierzy często gubili piłkę, popełniali wiele błędów, jednak z tej przewagi nic nie wynikało.

15. minuta przyniosła wreszcie pierwszą składną akcję Arsenalu. Piłkarze Arsene’a Wengera wymienili kilka celnych podań, jednak nie zdołali oddać strzału.

Trzy minuty później Vermaelen widząc niefrasobliwość swoich kolegów z ataku, przeprowadził samotny rajd przez pół boiska, oddał strzał, ale bardzo niecelny.

Po tej akcji kapitana Arsenalu, w szeregi obu ekip wkradła się niedokładność. Piłkarze popełniali proste błędy, często zagrywali niecelnie. Mecz ugrzązł w środku pola.

W 27. minucie Sterling przeprowadził dynamiczną akcję, po której do faulu musiał uciec się Mikel Arteta. Hiszpan otrzymał za to żółtą kartę, a Gerrard, który wykonywał rzut wolny uderzył prosto w mur.

Na zegarze mijała 31. minuta meczu, Liverpool konstruował atak, Steven Gerrard zagrał piłkę na skrzydło, jednak przejął ją Mikel Arteta. Hiszpan podał futbolówkę do Lukasa Podolskiego, który momentalnie zagrał do Cazorli i pobiegł w pole karne. Cazorla po chwili zagrał do Niemca, który z pięciu metrów pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Arsenalu!

Dokładnie siedmiu minut potrzebował Liverpool aby otrząsnąć się po tym ciosie. W 38. minucie aktywny od początku meczu Sterling po dość przypadkowej akcji i fatalnym wybiciu Vermaelena uderzył w słupek bramki strzeżonej przez Vito Mannone.

Dwie minuty później znów zakotłowało się w polu karnym Arsenalu, jednak obrońcy zdołali zablokować strzał. Piłkę przejął Diaby, który popędził przez pół boiska i tuż przy polu karnym Liverpoolu zagrał prostopadle do Oliviera Girouda. Francuz miał stuprocentową sytuację, jednak fatalnie przestrzelił.

Do przerwy obraz gry wrócił do stanu z 20. minuty, piłkarze chyba czekali tylko na ostatni gwizdek sędziego w tej połowie, po czym udali się do szatni.

Druga połowa zaczęła się od ataków Liverpoolu. W 51. minucie Gerrard świetnie zacentrował z prawej strony, Suarez przejął piłkę, ale próbował wymusić rzut karny. Howard Webb nie dał się jednak nabrać.

W odpowiedzi dwie minuty później ciekawą akcję przeprowadzili piłkarze Arsenalu. Piłkę przejął Giroud, zagrał do Artety, ten szybko odegrał do Podolskiego, który znalazł z lewej strony świetnie wbiegającego Kierana Gibbsa, który oddał mocny strzał, jednak Reina zdołał odbić to uderzenie.

Po tej okazji, Kanonierzy zostali zepchnięci do defensywy, coraz śmielej atakował Liverpool. W 57. minucie aktywny w tym spotkaniu Suarez oddał bardzo mocny strzał z linii pola karnego, ale Vito Mannone sparował piłkę nad poprzeczkę.

W 65. minucie Sterling popisał się świetnym podaniem z lewego skrzydła, jednak Downing nie zdołał celnie strzelić. Z kontrą wyszedł Arsenal, lecz strzał Cazorli z linii 16. metra okazał się za słaby.

Jednak trzy minuty później było już zupełnie inaczej! Kanonierzy przejęli piłkę w środku pola, dopadł do niej Cazorla i przeprowadził dwójkową akcję z Podolskim. Po wymianie trzech podań z pierwszej piłki, Hiszpan wbiegł z futbolówką w pole karne i mocnym strzałem zdobył bramkę. 2-0!

Po drugiej bramce na boisku grali już tylko zawodnicy z Londynu, podobnie zresztą było na trybunach Anfield, które zostało zdominowane przez śpiewy sympatyków ekipy Arsene’a Wengera. Cazorla i spółka coraz częściej stwarzali zagrożenie, grali bardzo mądrze, długo utrzymywali się przy piłce.

W końcówce znów zaatakował Liverpool, jednak nic z tego nie wynikało. Najpierw Vermaelen zablokował uderzenie Juareza, a chwilę później Urugwajczyk w sytuacji sam na sam z Mannone strzelił nad poprzeczką.

Wynik nie uległ zmianie, Arsenal zdobył Anfield Road po koncertowej grze Cazorli oraz Lukasa Podolskiego.

Anfield RoadLiverpoolPremier League autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 16:24

@Ars3n
Wczoraj na w Sport+ Extra pokazywali jakie mecze puszczą ale już nie pamiętam.
Ale na 100% mówili, że 1 z ankiety i 3 inne (pewnie Sunderland - Liverpool, Reading - Tottenham i Everton - Newcastle).

Ars3n komentarzy: 1235405.09.2012, 16:22

Robizg
tradycyjnie.

No wlasnie sprawdzilem strone canal+ i terminarz jest tylko na 4 mecze, tym 4 bedzie mecz, ktory wygra glosowanie.. ;[

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078405.09.2012, 16:20

raczej,żebyśmy widzieli mecz Arsenalu w telewizji musimy wygrać tą ankietę

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 105.09.2012, 16:18

Ars3n
Zapewne w czasie naszego meczu pokażą na C+ Sport polską EXTRAKASĘ i na C+ Gol będzie PL czyli muły -.-

Ars3n komentarzy: 1235405.09.2012, 16:16

ArseneAl
Jesli sie nalozy j... esktraklasa, to pewnie 1 pokaza, ale mysle, ze oprocz c+ to 2. mecz moze byc na c+ gol. Nie wiem nawet jak canal+ ma rozlozony terminarz BPL na 4. kolejke, bo FA daje pozwolenie na emitowanie tylko kilku meczy. No zobaczymy jak to bedzie.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.09.2012, 16:14

Widzieliście wczorajszy dokument o reprezentacji Kolumbii ? Szacunek dla Escobarów. Gdyby nie było poj***ych ludzi to by wygrali ten mundial w 94.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078405.09.2012, 16:12

znaczy chyba z meczów o 16 pokażą tylko jeden,bo pokazują o 18.30 liverpool z sunderlandem,pokazują jeden w niedziele i jeden w poniedziałek

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 16:11

@Ars3n
Za wyjątkiem ostatniej kolejki to oni przecież nigdy nie puszczają 2 meczów PL w tym samym czasie..

Ars3n komentarzy: 1235405.09.2012, 16:07

canal+ bedzie pewnie kilka meczow nadawalo o tej samej porze, wiec oprocz tych w sondzie, to jaki bedzie ? moze byc tak, ze akurat nasz tez pokaza jak bedziemy 2. w ankiecie.

michal192837465 komentarzy: 765405.09.2012, 16:07

Z compa w szkole jutro zagłosuję, chociaż jeden głos będzie. :]

Micklbn komentarzy: 210705.09.2012, 15:50

Faktycznie da radę prześcignąć MU w tej ankiecie ;] z miłą chęcią obejrzałbym meczyk w tv=]

Norbi1661 komentarzy: 68305.09.2012, 15:46

głosujcie z komórek w ankiecie , a jak ktos ma wifi to niech idzie na miasto i z każdego adresu, bo chyba wtedy sie liczy też

Waskitcz komentarzy: 449205.09.2012, 15:27

z Ankieta spokojnie, admini k.com to wybitni taktycy, juz to pokazali nie raz, news z ankieta bedzie w ostatnim dniu, wtedy wyprzedzimy ich w takim momencie ze oni już nic nie beda mogli zmienić. Taka taktyka jest np na allegro w czasie aukcji, by jak najpozniej przebić pferte, by rywal nic juz nie mogl zmienic, jakbysmy teraz United wyprzedzili to by się rzucili do odrabiania strat.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.09.2012, 15:26

youtube.com/watch?v=7NGADzgI0EA&feature=plcp

LFC vs Mertesacker

Jeszcze brakuje tylko kompilacji z Chambo i Giroudem ,którzy byli najsłabsi w meczu z Liverpoolem :P Na kompilację z udziałem Ramseya i Santosa nie ma raczej co liczyć .

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 15:14

@hei007
Żiru pewnie będzie w tym meczu na takim ciśnieniu, że znowu nie pyknie.
Chociaż mam nadzieję, że historia się powtórzy :)
@janek_4
No ja niestety nie powtórzę ponownie tego samego błędu i nie przygarnę już nigdy żadnego kota.

Zaloguj komentarzy: 216605.09.2012, 15:13

Właśnie dajcie tę ankietę na główną może jednak nadrobimy, wychodzi na to, że kibice United już to olali, a 5,8% to nie jest tak dużo, do Live mieliśmy 6% i się udało.

pronik komentarzy: 517905.09.2012, 15:11

5,8%

pronik komentarzy: 517905.09.2012, 15:09

5,8 5 straty do MU

hei007 komentarzy: 352805.09.2012, 15:08

janek_4 komentarzy: 123505.09.2012, 14:55

Zrobię kompletny off top, ale jestem zdesperowana, kto z Warszawy albo okolic chce małego, czteromiesięcznego kotka?

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078405.09.2012, 14:45

Chelsea to ma głowę do interesów
facebook.com/photo.php?fbid=417061391684761&set=a.213689035355332.52043.213516528705916&type=1&theater

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.09.2012, 14:43

ArseneAl > Przykro mi ,ale nie mogę znaleźć ;/
Znalazłem już kompilację z Mikelem , Carlem , Vito , Gibbsem , Vermą , Diabim , Cazorlą czy Podolskim ,ale o Wengerze nie mogę znaleźć :D

Arshavina za darmo - bez przesady!
Ostatnio się zastanawiałem co by były gdyby Andrzej odzyskał swoją formę i grał razem z drugim karłem czyli maxi CAZ'em :D

AFC1208 komentarzy: 137005.09.2012, 13:53

Wlasnie czytalem, ze mozemy oddac Arszawina nawet za darmo Troche glupie posuniecie, mamy waski sklad, a Gervinho dodatkowo jedzie na PNA. Moze byc nieciekawie, jesli w druzynie bedzie tyle kontuzji co ostatnich latach.

triumphst666 komentarzy: 257405.09.2012, 13:48

Tak sobie oglądałem kompilacje z Diabym w ostatnich trzech meczach i stwierdzam, że mało który zawodnik potrafiłby poczynić takie postępy wciągu tygodnia. Jak sie nam chłopina nie połamie, to będzie z niego niesamowity pożytek.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068705.09.2012, 13:45

Są w ten weekend jakieś ciekawe mecze reprezentacyjne?

Waskitcz komentarzy: 449205.09.2012, 13:38