Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool!

Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool! 02.09.2012, 15:25, Łukasz Szabłowski 6393 komentarzy

Wynikiem 2-0 zakończył się hit 3. kolejki Premier League. Po świetnym widowisku Londyńczycy już drugi raz z rzędu zdobyli Anfield. Pierwsza połowa nieco rozczarowała, jednak po przerwie gra nabrała rumieńców. Mecz ten, a także dyspozycja Podolskiego czy Cazorli, dają nadzieję, że w kolejnych starciach znów będziemy oglądać zwycięski Arsenal.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Głosuj na mecz Arsenalu w ankiecie Canal+

Liverpool: Reina - Johnson, Skrtel, Agger, Enrique - Allen, Sahin (67. Shelvey), Gerrard, Sterling - Borini (54. Downing), Suarez

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Cazorla, Arteta, Diaby - Oxlade-Chamberlain (73. Ramsey), Giroud, Podolski (82. Santos).

Już w 7. minucie Liverpool miał okazję na strzelenie gola. Po faulu Pera Mertesackera w odległości 18 metrów od bramki, piłkę ustawił sobie Luis Suarez, jednak Urugwajczyk strzelił niecelnie.

W 10. minucie gospodarze przeprowadzili ładną, składną akcję. Piłkę przejął Sterling, przytomnie zagrał do Suareza, a ten przerzucił piłkę na prawą stronę gdzie czekał Borini. Włoch oddał bardzo słaby strzał.

Minutę później pierwszy raz do głosu doszedł Arsenal. Po przypadkowej akcji do piłki dopadł Cazorla, jednak zza pola karnego strzelił za lekko i prosto w bramkarza.

Później do głosu doszedł Liverpool, dominował na boisku, Kanonierzy często gubili piłkę, popełniali wiele błędów, jednak z tej przewagi nic nie wynikało.

15. minuta przyniosła wreszcie pierwszą składną akcję Arsenalu. Piłkarze Arsene’a Wengera wymienili kilka celnych podań, jednak nie zdołali oddać strzału.

Trzy minuty później Vermaelen widząc niefrasobliwość swoich kolegów z ataku, przeprowadził samotny rajd przez pół boiska, oddał strzał, ale bardzo niecelny.

Po tej akcji kapitana Arsenalu, w szeregi obu ekip wkradła się niedokładność. Piłkarze popełniali proste błędy, często zagrywali niecelnie. Mecz ugrzązł w środku pola.

W 27. minucie Sterling przeprowadził dynamiczną akcję, po której do faulu musiał uciec się Mikel Arteta. Hiszpan otrzymał za to żółtą kartę, a Gerrard, który wykonywał rzut wolny uderzył prosto w mur.

Na zegarze mijała 31. minuta meczu, Liverpool konstruował atak, Steven Gerrard zagrał piłkę na skrzydło, jednak przejął ją Mikel Arteta. Hiszpan podał futbolówkę do Lukasa Podolskiego, który momentalnie zagrał do Cazorli i pobiegł w pole karne. Cazorla po chwili zagrał do Niemca, który z pięciu metrów pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Arsenalu!

Dokładnie siedmiu minut potrzebował Liverpool aby otrząsnąć się po tym ciosie. W 38. minucie aktywny od początku meczu Sterling po dość przypadkowej akcji i fatalnym wybiciu Vermaelena uderzył w słupek bramki strzeżonej przez Vito Mannone.

Dwie minuty później znów zakotłowało się w polu karnym Arsenalu, jednak obrońcy zdołali zablokować strzał. Piłkę przejął Diaby, który popędził przez pół boiska i tuż przy polu karnym Liverpoolu zagrał prostopadle do Oliviera Girouda. Francuz miał stuprocentową sytuację, jednak fatalnie przestrzelił.

Do przerwy obraz gry wrócił do stanu z 20. minuty, piłkarze chyba czekali tylko na ostatni gwizdek sędziego w tej połowie, po czym udali się do szatni.

Druga połowa zaczęła się od ataków Liverpoolu. W 51. minucie Gerrard świetnie zacentrował z prawej strony, Suarez przejął piłkę, ale próbował wymusić rzut karny. Howard Webb nie dał się jednak nabrać.

W odpowiedzi dwie minuty później ciekawą akcję przeprowadzili piłkarze Arsenalu. Piłkę przejął Giroud, zagrał do Artety, ten szybko odegrał do Podolskiego, który znalazł z lewej strony świetnie wbiegającego Kierana Gibbsa, który oddał mocny strzał, jednak Reina zdołał odbić to uderzenie.

Po tej okazji, Kanonierzy zostali zepchnięci do defensywy, coraz śmielej atakował Liverpool. W 57. minucie aktywny w tym spotkaniu Suarez oddał bardzo mocny strzał z linii pola karnego, ale Vito Mannone sparował piłkę nad poprzeczkę.

W 65. minucie Sterling popisał się świetnym podaniem z lewego skrzydła, jednak Downing nie zdołał celnie strzelić. Z kontrą wyszedł Arsenal, lecz strzał Cazorli z linii 16. metra okazał się za słaby.

Jednak trzy minuty później było już zupełnie inaczej! Kanonierzy przejęli piłkę w środku pola, dopadł do niej Cazorla i przeprowadził dwójkową akcję z Podolskim. Po wymianie trzech podań z pierwszej piłki, Hiszpan wbiegł z futbolówką w pole karne i mocnym strzałem zdobył bramkę. 2-0!

Po drugiej bramce na boisku grali już tylko zawodnicy z Londynu, podobnie zresztą było na trybunach Anfield, które zostało zdominowane przez śpiewy sympatyków ekipy Arsene’a Wengera. Cazorla i spółka coraz częściej stwarzali zagrożenie, grali bardzo mądrze, długo utrzymywali się przy piłce.

W końcówce znów zaatakował Liverpool, jednak nic z tego nie wynikało. Najpierw Vermaelen zablokował uderzenie Juareza, a chwilę później Urugwajczyk w sytuacji sam na sam z Mannone strzelił nad poprzeczką.

Wynik nie uległ zmianie, Arsenal zdobył Anfield Road po koncertowej grze Cazorli oraz Lukasa Podolskiego.

Anfield RoadLiverpoolPremier League autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
vinio komentarzy: 254705.09.2012, 21:18

ja już się dawno przejechałem na polskiej piłce a ostatnie lata dawały nadzieje takie jak mecze Wisly z Lazio Groclinu z City no i teraz od 5 lata taka moda na te puchary i tez miałem wielką nadzieję. W Polsce wiare jeszcze w pol piłkę dają mi młode wilki z Legii no i kilka polaków z zagranicy jak choć by Przybyłko z Koln albo Świerczok Sobiech nawet Furman czy Łukasik no i oczywiście doświadczenie Lewandowski Perqis Piszczek Wojtek itd.

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 21:18

@Shinev
Fakt. Jakbym ja dostał bana to byłby niezły protest :D (bo w końcu wszyscy mnie tu lubią co nie?)
lol

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 105.09.2012, 21:18

Ten regulamin jest tak krótki, że nawet go przeczytałem...

Jasiok komentarzy: 20005.09.2012, 21:17

moze ktos zalozy room na HAXBALLU :D

RvPersie komentarzy: 1145805.09.2012, 21:17

Ciekawe wgl. kto zna ten regulamin..

KeefAFC komentarzy: 51205.09.2012, 21:16

uuu lala to sie robi ciekawie ;d

talksport.co.uk/sports-news/football/premier-league/transfer-rumours/120905/fabregas-opens-door-arsenal-return-180297#I0coe2uKcI3hH8Rj.01

:D :D :D

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16805.09.2012, 21:15

Wilk
Czyli sugerujesz, że ktoś rzekomo wykorzystuje "dobre układy z redakcją", by nagiąć regulamin? Raczej nie. ^^

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 205.09.2012, 21:14

Aguero też miał iść do Realu, ale jednak poszedł do City. Szejki sypną nawet więcej niż Real, a i liga lepsza.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 105.09.2012, 21:13

Jak ktoś jest tu znany, codziennie pisze parę postów to nie może zostać zbanowany. Niepisana zasada :D

Jarson komentarzy: 107905.09.2012, 21:12

ArseneAl

rozczaruje cię bo ja w tym roku skończyłem specjalizacje Logistyk. No i mam papier Technika spedytora także tak źle nie jest

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 21:11

btw i ja jeszcze jestem za tym żeby każdy redaktor po napisaniu warna się pod nim podpisał bo jak jest jakaś sporna sprawa to nawet nie wiadomo do kogo się zwrócić.
No chyba, że się boicie ^^

DarrenBent komentarzy: 19405.09.2012, 21:09

Dokładnie, teraz to się modne zrobiło ...

tomekafc95 komentarzy: 413605.09.2012, 21:07

ja nie wiem jezeli ktos jest mlodszy to od razu zostaje gimbaza jak mnie to slowo wkurza!

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 21:07

Dobra weźcie jej już odpuśćcie...
Jakby tak każdego tu karać warnami za podobne teksty to trochę by ta strona się wyludniła. A akurat są tu ludzie, którzy bardziej zasługują na banana.

pajdi komentarzy: 378005.09.2012, 21:06

AtheWins

Mogę się założyć, że Falcao trafi do Realu. Jego ojciec o tym by wiedział, skoro wypowiada się w taki sposób, wręcz wpycha go do Realu to jest coś na rzeczy. Sam piłkarz też bardzo chce do nich dołączyć, tak twierdzi jego ojciec,a zarazem agent. Z Aguero była inna sytuacja, on sam wypowiedział, że che pójść, poszła oficjalna oferta ze strony Realu, ale City dało większą kasę. IMO w następne lato Real pozyska Falcao.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16805.09.2012, 21:06

WilkSzary
Jak już powiedział Arsene, nie monitorujemy Waszych komentarzy 24h na dobę. Jeżeli ktoś konkretnie naginał regulamin i nie dostał warna, to tylko dlatego, że miał szczęście.

DarrenBent komentarzy: 19405.09.2012, 21:04

Co ja kurka robie!?

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 205.09.2012, 21:04

Pomiędzy z klubami z Madrytu jest niepisana zasada o nie podkradaniu sobie zawodników. Tak było z Aguero i tak będzie z Falcao.

pajdi komentarzy: 378005.09.2012, 20:59

Ojciec Falcao aż się prosi żeby Real złożył za niego ofertę. Mówił, że jeśli nie Madryt to zagra w Anglii, a dokładniej w Chelsea lub City. Zobaczymy co z tego będzie, ale raczej Atletiko długo nie zatrzyma go w swoich szeregach.

tomekafc95 komentarzy: 413605.09.2012, 20:58

widze ze sie uczepiles i tyle :P

Jarson komentarzy: 107905.09.2012, 20:57

@ArseneAl

co ty takiego robisz ? że myślisz że bedziesz kimś kierować ?

GKS_AFC komentarzy: 871805.09.2012, 20:56

Źródło to as i marca

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16805.09.2012, 20:55

"byłam świadkiem wielu spamów w których uczestniczyli również redaktorzy i nie były wyciągane w tym kierunku żadne konsekwencje. "

No fajnie, ale redaktorzy zazwyczaj rozmawiali o filmach/muzyce, a nie o tym, że chcą mieć siusiaka, by sikać na stojąco.

I nie sugeruj się tym co mówi RvPersie. Ja do dzisiaj nie wiem o co mu chodzi z tym Śląskiem Wrocław i Valencią.

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 20:54

@WilkSzary
To akurat wiem bardzo dobrze.
Po prostu mu odpowiedziałem, że bez sensu jest gadka "studia są nikomu niepotrzebne itp" dla niektórych są potrzebne, a dla niektórych nie.
A tak się tłumaczy większość ludzi, którzy nie chcą się uczyć.

GKS_AFC komentarzy: 871805.09.2012, 20:49

" Pisaliśmy dzisiaj o wypowiedzi ojca Falcao na temat "marzenia" jego syna. Dzienniki As i Marca na swoich stronach opublikowały kolejne fragmenty wypowiedzi z programu El gran debate de Todelar. - Jego marzeniem jest zostanie graczem Realu Madryt. Zawsze, od dziecka, chciał tam grać. Inne drużyny, jak City czy Chelsea, się nim interesowały. Jeśli nie będzie mógł grać w Realu, to zagra w Anglii. Celem jest Real, a jeśli się nie uda, to przejdzie do City czy Chelsea. Negocjacje zależą już od klubów - stwierdził Radamel García, który wymienił Królewskich w jeszcze jednym zdaniu. - Oczywiście, że on chce wystąpić na Mundialu, ale przede wszystkich chciałby przejść do Realu Madryt.

Warto dodać do tych pojawiających się informacji wiadomości dotyczące pozostania Kolumbijczyka w Atleti. Podobno wielki wpływ na całą sytuację miała żona napastnika, która "jest zakochana w Madrycie". Media pisały o tym jeszcze przed wypowiedziami ojca zawodnika"
Szykuje się telenowela na lato następne xd

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97905.09.2012, 20:48

ArseneAl - ja jej niczego nie odbieram :) nawet jej prezent dałem do tego :)

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 20:47

@Arsen258
A co poradzimy na to, że to jej marzenie? Nie można nikomu odbierać marzeń :P

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97905.09.2012, 20:47

Wilk - jak ja jestem to robię, za innych nie odpowiadam ale z tego co wiem też się starają to ogarnąć. Poza tym szczerze mówiąc, to takich komentarzy zbyt wiele nie widziałem. A widziałem tutaj już na prawdę różne rzeczy.

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 20:46

@RvPersie
;*
@Jarson
Dobrze, że są jeszcze tacy ludzie jak ty. Bo po studiach nie miałbym kim dyrygować :)

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7205.09.2012, 20:44

jimmy
Mi już polska kopana jest obojętna. Tyle lat kibicowałem kadrze, ale teraz mi wszystko jedno. W dodatku to całe TVP. Teraz w Polsce śledzę jedynie I ligę, ze względu na Cracovie.

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97905.09.2012, 20:43

Wilk - no właśnie, powinni kierować się poziomem wypowiedzi. Teraz powiedz mi jaki poziom miały twoje o sikaniu na stojąco?

RvPersie komentarzy: 1145805.09.2012, 20:43

Wilkszary@
Po prostu jak wchodzisz i zaczynasz gadać na podłożu seksualnym to bydło robi zament : D

ArseneAl@
Może Ty?; *

Pinguite@
Czasami rozumiem czemu masz tutaj nie najlepszą opinie ; )

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97905.09.2012, 20:42

Jarson - no niestety nie wiesz za bardzo o czym mówisz. Faktycznie jeśli jesteś po jakimś dobrym technikum z dobrze wybranym zawodem to czasem łatwiej jest znaleźć pracę, niż po jakiś debilnych studiach. Ale jak wybierzesz dobre studia to na prawdę często jest w czym wybierać.

Pinguite komentarzy: 1502005.09.2012, 20:41

W sumie? Mam to gdzieś co robi bydło. Tak, najlepiej to ich zamknąć i wywieźć na Syberię. Co za bydło... wszędzie bydło. Patologia!

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 20:41

@WilkSzary
RvPersie to spamer?
Bitch please.
Znam co najmniej 1 osobę obecną tutaj w tym momencie, która jest 3 razy większym spamerem.

Jarson komentarzy: 107905.09.2012, 20:40

Szkoła się dla nich zaczęła to o czym mają pisać.

Teraz tylko technikum i to z jakimś przydatnym zawodem a osoby będące w LO to po prostu zabawa
i kolejni bezrobotni. Dobrze że ludzie są nadal naiwini i zapisują się na studia.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078405.09.2012, 20:39

dobra to z innej beczki,słyszeliście,że polskich szalikowców jedzie do czarnogóry zrobić zadymę z kibolami z Czarnogóry w ramach odwetu za Śląska, mi się coś wydaję,że szykuje się niezły wstyd i kary

Kysio2607 komentarzy: 1336005.09.2012, 20:39