Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool!

Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool! 02.09.2012, 15:25, Łukasz Szabłowski 6393 komentarzy

Wynikiem 2-0 zakończył się hit 3. kolejki Premier League. Po świetnym widowisku Londyńczycy już drugi raz z rzędu zdobyli Anfield. Pierwsza połowa nieco rozczarowała, jednak po przerwie gra nabrała rumieńców. Mecz ten, a także dyspozycja Podolskiego czy Cazorli, dają nadzieję, że w kolejnych starciach znów będziemy oglądać zwycięski Arsenal.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Głosuj na mecz Arsenalu w ankiecie Canal+

Liverpool: Reina - Johnson, Skrtel, Agger, Enrique - Allen, Sahin (67. Shelvey), Gerrard, Sterling - Borini (54. Downing), Suarez

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Cazorla, Arteta, Diaby - Oxlade-Chamberlain (73. Ramsey), Giroud, Podolski (82. Santos).

Już w 7. minucie Liverpool miał okazję na strzelenie gola. Po faulu Pera Mertesackera w odległości 18 metrów od bramki, piłkę ustawił sobie Luis Suarez, jednak Urugwajczyk strzelił niecelnie.

W 10. minucie gospodarze przeprowadzili ładną, składną akcję. Piłkę przejął Sterling, przytomnie zagrał do Suareza, a ten przerzucił piłkę na prawą stronę gdzie czekał Borini. Włoch oddał bardzo słaby strzał.

Minutę później pierwszy raz do głosu doszedł Arsenal. Po przypadkowej akcji do piłki dopadł Cazorla, jednak zza pola karnego strzelił za lekko i prosto w bramkarza.

Później do głosu doszedł Liverpool, dominował na boisku, Kanonierzy często gubili piłkę, popełniali wiele błędów, jednak z tej przewagi nic nie wynikało.

15. minuta przyniosła wreszcie pierwszą składną akcję Arsenalu. Piłkarze Arsene’a Wengera wymienili kilka celnych podań, jednak nie zdołali oddać strzału.

Trzy minuty później Vermaelen widząc niefrasobliwość swoich kolegów z ataku, przeprowadził samotny rajd przez pół boiska, oddał strzał, ale bardzo niecelny.

Po tej akcji kapitana Arsenalu, w szeregi obu ekip wkradła się niedokładność. Piłkarze popełniali proste błędy, często zagrywali niecelnie. Mecz ugrzązł w środku pola.

W 27. minucie Sterling przeprowadził dynamiczną akcję, po której do faulu musiał uciec się Mikel Arteta. Hiszpan otrzymał za to żółtą kartę, a Gerrard, który wykonywał rzut wolny uderzył prosto w mur.

Na zegarze mijała 31. minuta meczu, Liverpool konstruował atak, Steven Gerrard zagrał piłkę na skrzydło, jednak przejął ją Mikel Arteta. Hiszpan podał futbolówkę do Lukasa Podolskiego, który momentalnie zagrał do Cazorli i pobiegł w pole karne. Cazorla po chwili zagrał do Niemca, który z pięciu metrów pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Arsenalu!

Dokładnie siedmiu minut potrzebował Liverpool aby otrząsnąć się po tym ciosie. W 38. minucie aktywny od początku meczu Sterling po dość przypadkowej akcji i fatalnym wybiciu Vermaelena uderzył w słupek bramki strzeżonej przez Vito Mannone.

Dwie minuty później znów zakotłowało się w polu karnym Arsenalu, jednak obrońcy zdołali zablokować strzał. Piłkę przejął Diaby, który popędził przez pół boiska i tuż przy polu karnym Liverpoolu zagrał prostopadle do Oliviera Girouda. Francuz miał stuprocentową sytuację, jednak fatalnie przestrzelił.

Do przerwy obraz gry wrócił do stanu z 20. minuty, piłkarze chyba czekali tylko na ostatni gwizdek sędziego w tej połowie, po czym udali się do szatni.

Druga połowa zaczęła się od ataków Liverpoolu. W 51. minucie Gerrard świetnie zacentrował z prawej strony, Suarez przejął piłkę, ale próbował wymusić rzut karny. Howard Webb nie dał się jednak nabrać.

W odpowiedzi dwie minuty później ciekawą akcję przeprowadzili piłkarze Arsenalu. Piłkę przejął Giroud, zagrał do Artety, ten szybko odegrał do Podolskiego, który znalazł z lewej strony świetnie wbiegającego Kierana Gibbsa, który oddał mocny strzał, jednak Reina zdołał odbić to uderzenie.

Po tej okazji, Kanonierzy zostali zepchnięci do defensywy, coraz śmielej atakował Liverpool. W 57. minucie aktywny w tym spotkaniu Suarez oddał bardzo mocny strzał z linii pola karnego, ale Vito Mannone sparował piłkę nad poprzeczkę.

W 65. minucie Sterling popisał się świetnym podaniem z lewego skrzydła, jednak Downing nie zdołał celnie strzelić. Z kontrą wyszedł Arsenal, lecz strzał Cazorli z linii 16. metra okazał się za słaby.

Jednak trzy minuty później było już zupełnie inaczej! Kanonierzy przejęli piłkę w środku pola, dopadł do niej Cazorla i przeprowadził dwójkową akcję z Podolskim. Po wymianie trzech podań z pierwszej piłki, Hiszpan wbiegł z futbolówką w pole karne i mocnym strzałem zdobył bramkę. 2-0!

Po drugiej bramce na boisku grali już tylko zawodnicy z Londynu, podobnie zresztą było na trybunach Anfield, które zostało zdominowane przez śpiewy sympatyków ekipy Arsene’a Wengera. Cazorla i spółka coraz częściej stwarzali zagrożenie, grali bardzo mądrze, długo utrzymywali się przy piłce.

W końcówce znów zaatakował Liverpool, jednak nic z tego nie wynikało. Najpierw Vermaelen zablokował uderzenie Juareza, a chwilę później Urugwajczyk w sytuacji sam na sam z Mannone strzelił nad poprzeczką.

Wynik nie uległ zmianie, Arsenal zdobył Anfield Road po koncertowej grze Cazorli oraz Lukasa Podolskiego.

Anfield RoadLiverpoolPremier League autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
Kysio2607 komentarzy: 1336005.09.2012, 18:09

Witam. Nareszcie chwila wolnego. Zbliżamy się w tej ankiecie, trzeba się jeszcze zmotywować.

TataJacka komentarzy: 505.09.2012, 18:08

@AAL -a co, mecz Chelsea ciekawszy ?

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34105.09.2012, 18:06

@TataJacka
Nie promują? Spójrz w głównego newsa, pod którym właśnie piszesz i zobacz pogrubione, czerwone napisy na górze, w jego treści.

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 18:03

@TataJacka
Ja nie chcę. Zagłosowałem na Chelsea.

TataJacka komentarzy: 505.09.2012, 18:01

Ok czemu drodzy redaktorzy jeszcze nie promują na stronie sondarzu w canal + ? kto chce obejrzeć Arsenal zamiast ManU ?

05Marcin12 komentarzy: 65505.09.2012, 17:59

Jeśli ktoś by chciał to na C+ leci powtórka naszego meczu z Live.

KeefAFC komentarzy: 51205.09.2012, 17:56

Arsenal23@

Dzieki! Dobranoc , milych snow i niech aniolki Ci sie snia.
Kalaruchy pod poduchy hihihi ...

-_- !!!

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 17:55

@Shinev
No fakt :P ale na żywo to było niesamowite :D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.09.2012, 17:54

Taka odpowiedź jaką masz w ostrzeżeniu. Dziękuje dobranoc.

KeefAFC komentarzy: 51205.09.2012, 17:54

Ja pamietam ten piekny rajd Walcotta z Barcelona w 2011 roku w Lidze Mistrzow , jak mijal obroncow Barcy jak tyczki , pamietacie ?

KeefAFC komentarzy: 51205.09.2012, 17:52

Czesc !

To takie pytanie na poczatek ;]

Kogo checie w kuchni w Arsenalu zeby sie znowu nie spalila ?

A: Okrasa
B: Pascal
C: Szczesny

:D

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 105.09.2012, 17:47

@ArseneAl

To pojawia się we wszystkich jego kompilacjach (tudzież komplikacjach) więc ciężko zapomnieć :D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.09.2012, 17:47

Najszybszy z piłką jest Messi i zawsze będzie. Walcott wg. mnie cofnął się w rozwoju.

pajdi komentarzy: 378005.09.2012, 17:43

To było w LM ? I po tym golu mieliśmy awans, ale arbiter gwizdnął kontrowersyjnego karnego po rzekomym faulu Toure ?:D

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 17:42

Ja tam nigdy nie zapomnę kontry Walcotta jak mijał piłkarzy Liverpoolu jak tyczki i na końcu zaliczył asystę przy golu Ade.
:)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 505.09.2012, 17:37

A23@
A pamiętasz kontrę Walcotta z liverpoolem po czym gola strzelił Arshavin ? Czy choćby akcja z Chelsea na SB ? Jak chce to jest szybki nawet z piłką tylko częściej to ona mu przeszkadza.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.09.2012, 17:34

Walcott nie jest wcale taki szybki, z piłką jest średnio wolny. Bez piłki owszem

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 105.09.2012, 17:32

@peciakk

Ojj miał. To nie był Arsha 170 cm 70 kg tylko Arsha 170 cm 60 kg...

Shinev@
Ale napisałeś "niesamowita szybkość" a takie coś posiada Walcott,AOC,Navas,Kuba a nie Arshavin i to nawet nie na Euro choć grał bardzo dobrze.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 105.09.2012, 17:11

@peciakk

Nie przesadzam. Bardzo dobrze pamiętam tamte mecze, bo już od pierwszego stałem się jego fanem. Szkoda że Rosja miała tak słabą obronę, bo ich ofensywa niszczyła nawet Hiszpanów ^^

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078405.09.2012, 17:11

arseneal
ja kiedyś na onecie wyczytałem,że XABI ALONSO nie przedłuży kontraktu z realem,bo mourinho widzie dla niego miejsce jedynie na ławce, ponieważ będzie robił miejsce dla SAHINA, po czym 3 dni później SAHIN został wypożyczony do LFC

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 105.09.2012, 17:07

Ale Arshavin na Euro to była naprawdę klasa światowa. Biorąc pod uwagę tylko te kilka meczy, to absolutne top 5 dla niego. Bajeczna technika, niesamowita szybkość a na dodatek kreatywność... magik po prostu. Szkoda że te czasy już nie wrócą...

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35505.09.2012, 17:06

@ArseneAl,- zabłądziłeś w necie i nie mogłeś wyjść że trafiłeś na onet? :P

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 17:04

Haha na onecie piszą, że Arsenal chce się pozbyć swojej gwiazdy. A jest nią uwaga, uwaga: Arshavin
Z tego ciekawego newsa dowiedziałem się także, że rusek jest napastnikiem i Giroud blokuje mu miejsce w składzie.

Ars3n komentarzy: 1235405.09.2012, 16:59

morys
procesor to i5, ale dzieki za odpowiedz.
Ide stad, bo tu cicho.

michal192837465 komentarzy: 765405.09.2012, 16:59

Orandzo Kolarov. ^^ POLSKA MA CHARAKTER!!!!!!

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078405.09.2012, 16:58

shinev
być może,ale 4 lata przed transferem do arsenalu to jednak nie musiał grać zbyt często,bo tak naprawdę świat usłyszał o nim na euro 2008,no może wcześniej w pucharze uefa jak grał,ale faktycznie dziwnie to brzmi,ze był zdeterminowany

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 105.09.2012, 16:55

@jimmy

W Zenicie grał regularnie (~ 30 występów na sezon) a w Rosji na pewno jest wyższy poziom i wyższe płace. Historyjka mocno naciągana, stworzona na potrzeby artykułu. A Jenkinson to jednak była 4 liga...

Nyguss komentarzy: 104105.09.2012, 16:54

Haha ale Legia to frajernia jak odrzucali tych piłkarzy :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.09.2012, 16:52

Giroud opuścił dzisiejszy trening z kadrą z powodu bólu mięśni po niedzielnym meczu z Liverpoolem -

aviewofmyarse.blogspot.co.uk/p/arse-alerts.html

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078405.09.2012, 16:52

shinev
w karierze piłkarza wszystko bardzo szybko się zmienia,wiec możliwe,że kiedyś legia była dla niego szansą na regularną grę,pamiętasz,że Jenkinson jeszcze 2 sezony temu chodził na mecze arsenalu jako kibic,bo miał kupiony karnet,a teraz gra w 1 składzie,przynajmniej do powrotu Sagny

morys komentarzy: 24705.09.2012, 16:51

Ars3n: Zależy jeszcze oczywiście od procesora, ale jeżeli jest to w miare dobry procesor to będzie hulało na max aż miło ;)

Ars3n komentarzy: 1235405.09.2012, 16:50

Ale tu pusto o tej godzinie o.o
co do pytanie, to juz znam odpowiedz.

Shinev
Jakby trafil tam, to kazdy by o nim zapomnial. Pewnie nawet w kadrze w by nie gral.

Micklbn komentarzy: 210705.09.2012, 16:49

Dokłądnie sezonowcy City nie oglądają ;p

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 105.09.2012, 16:46

"Arshavin był bardzo zdeterminowany aby trafić do Polski"

Wtf?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 105.09.2012, 16:44

Czemu City nie mają głosów? Ich sezonowcy nie oglądają meczy?

pronik komentarzy: 517905.09.2012, 16:43

sobota 18.25 Sunderland - Liverpool c+gol
15.55 Arsenal-Southampton(mam nadzieje)
niedziela 16.55 FC Reading - Tottenham Hotspur
poniedzialek 20.55 Everton - Newcastle United c+sport

Ars3n komentarzy: 1235405.09.2012, 16:42

Czy fifa13 bedzie mi pykala na karcie graficznej MSI R7850 ?

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078405.09.2012, 16:39

5,5% 2 godziny temu było jeszcze 5,8% krok po kroczku zbliżamy się do manu

RvPersie komentarzy: 1145805.09.2012, 16:37

W Saturnie oficjalnie Fifa UT Edition w cenie gry około ; )

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078405.09.2012, 16:32

orandzo
prawda jest jednak taka,że gdyby oni trafili do polski to nie porobiliby takich karier

Ars3n komentarzy: 1235405.09.2012, 16:26

Robizg
bog mnie opuscil ;d narazie. Zaraz sam gdzies pojde tylko cos sobie na obiad zrobie.

ArseneAl
nom, sam sie juz dowiedzialem. Szkoda, ze tylko 1.. ale trudno.

Orandzo komentarzy: 338005.09.2012, 16:25

2x45.com.pl/aktualnosci/10423/top-20-najslynniejszych-pilkarzy-z-ktorych-rezygnowaly-polskie-kluby/