Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool!

Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool! 02.09.2012, 15:25, Łukasz Szabłowski 6393 komentarzy

Wynikiem 2-0 zakończył się hit 3. kolejki Premier League. Po świetnym widowisku Londyńczycy już drugi raz z rzędu zdobyli Anfield. Pierwsza połowa nieco rozczarowała, jednak po przerwie gra nabrała rumieńców. Mecz ten, a także dyspozycja Podolskiego czy Cazorli, dają nadzieję, że w kolejnych starciach znów będziemy oglądać zwycięski Arsenal.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Głosuj na mecz Arsenalu w ankiecie Canal+

Liverpool: Reina - Johnson, Skrtel, Agger, Enrique - Allen, Sahin (67. Shelvey), Gerrard, Sterling - Borini (54. Downing), Suarez

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Cazorla, Arteta, Diaby - Oxlade-Chamberlain (73. Ramsey), Giroud, Podolski (82. Santos).

Już w 7. minucie Liverpool miał okazję na strzelenie gola. Po faulu Pera Mertesackera w odległości 18 metrów od bramki, piłkę ustawił sobie Luis Suarez, jednak Urugwajczyk strzelił niecelnie.

W 10. minucie gospodarze przeprowadzili ładną, składną akcję. Piłkę przejął Sterling, przytomnie zagrał do Suareza, a ten przerzucił piłkę na prawą stronę gdzie czekał Borini. Włoch oddał bardzo słaby strzał.

Minutę później pierwszy raz do głosu doszedł Arsenal. Po przypadkowej akcji do piłki dopadł Cazorla, jednak zza pola karnego strzelił za lekko i prosto w bramkarza.

Później do głosu doszedł Liverpool, dominował na boisku, Kanonierzy często gubili piłkę, popełniali wiele błędów, jednak z tej przewagi nic nie wynikało.

15. minuta przyniosła wreszcie pierwszą składną akcję Arsenalu. Piłkarze Arsene’a Wengera wymienili kilka celnych podań, jednak nie zdołali oddać strzału.

Trzy minuty później Vermaelen widząc niefrasobliwość swoich kolegów z ataku, przeprowadził samotny rajd przez pół boiska, oddał strzał, ale bardzo niecelny.

Po tej akcji kapitana Arsenalu, w szeregi obu ekip wkradła się niedokładność. Piłkarze popełniali proste błędy, często zagrywali niecelnie. Mecz ugrzązł w środku pola.

W 27. minucie Sterling przeprowadził dynamiczną akcję, po której do faulu musiał uciec się Mikel Arteta. Hiszpan otrzymał za to żółtą kartę, a Gerrard, który wykonywał rzut wolny uderzył prosto w mur.

Na zegarze mijała 31. minuta meczu, Liverpool konstruował atak, Steven Gerrard zagrał piłkę na skrzydło, jednak przejął ją Mikel Arteta. Hiszpan podał futbolówkę do Lukasa Podolskiego, który momentalnie zagrał do Cazorli i pobiegł w pole karne. Cazorla po chwili zagrał do Niemca, który z pięciu metrów pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Arsenalu!

Dokładnie siedmiu minut potrzebował Liverpool aby otrząsnąć się po tym ciosie. W 38. minucie aktywny od początku meczu Sterling po dość przypadkowej akcji i fatalnym wybiciu Vermaelena uderzył w słupek bramki strzeżonej przez Vito Mannone.

Dwie minuty później znów zakotłowało się w polu karnym Arsenalu, jednak obrońcy zdołali zablokować strzał. Piłkę przejął Diaby, który popędził przez pół boiska i tuż przy polu karnym Liverpoolu zagrał prostopadle do Oliviera Girouda. Francuz miał stuprocentową sytuację, jednak fatalnie przestrzelił.

Do przerwy obraz gry wrócił do stanu z 20. minuty, piłkarze chyba czekali tylko na ostatni gwizdek sędziego w tej połowie, po czym udali się do szatni.

Druga połowa zaczęła się od ataków Liverpoolu. W 51. minucie Gerrard świetnie zacentrował z prawej strony, Suarez przejął piłkę, ale próbował wymusić rzut karny. Howard Webb nie dał się jednak nabrać.

W odpowiedzi dwie minuty później ciekawą akcję przeprowadzili piłkarze Arsenalu. Piłkę przejął Giroud, zagrał do Artety, ten szybko odegrał do Podolskiego, który znalazł z lewej strony świetnie wbiegającego Kierana Gibbsa, który oddał mocny strzał, jednak Reina zdołał odbić to uderzenie.

Po tej okazji, Kanonierzy zostali zepchnięci do defensywy, coraz śmielej atakował Liverpool. W 57. minucie aktywny w tym spotkaniu Suarez oddał bardzo mocny strzał z linii pola karnego, ale Vito Mannone sparował piłkę nad poprzeczkę.

W 65. minucie Sterling popisał się świetnym podaniem z lewego skrzydła, jednak Downing nie zdołał celnie strzelić. Z kontrą wyszedł Arsenal, lecz strzał Cazorli z linii 16. metra okazał się za słaby.

Jednak trzy minuty później było już zupełnie inaczej! Kanonierzy przejęli piłkę w środku pola, dopadł do niej Cazorla i przeprowadził dwójkową akcję z Podolskim. Po wymianie trzech podań z pierwszej piłki, Hiszpan wbiegł z futbolówką w pole karne i mocnym strzałem zdobył bramkę. 2-0!

Po drugiej bramce na boisku grali już tylko zawodnicy z Londynu, podobnie zresztą było na trybunach Anfield, które zostało zdominowane przez śpiewy sympatyków ekipy Arsene’a Wengera. Cazorla i spółka coraz częściej stwarzali zagrożenie, grali bardzo mądrze, długo utrzymywali się przy piłce.

W końcówce znów zaatakował Liverpool, jednak nic z tego nie wynikało. Najpierw Vermaelen zablokował uderzenie Juareza, a chwilę później Urugwajczyk w sytuacji sam na sam z Mannone strzelił nad poprzeczką.

Wynik nie uległ zmianie, Arsenal zdobył Anfield Road po koncertowej grze Cazorli oraz Lukasa Podolskiego.

Anfield RoadLiverpoolPremier League autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
jimmykanonier1886 komentarzy: 1078405.09.2012, 20:32

ja też śmigam do lo profil mat-geo-ang i przez 2 lata wkurzało mnie to,ze musiałem chemię i biologię kuć i zawsze miałem problemy,aczkolwiek bez zdawek się przechodziło i wiedziałem,że nigdy w życiu do niczego mi się nie przyda,ale teraz w 3 już nie mam,więc zostało mi tylko to co potrzebne

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 105.09.2012, 20:30

no i dupy..

creatiVe4 komentarzy: 376405.09.2012, 20:30

czy new yorker ma jakiś sklep internetowy tzn. coś takiego jak house, cropp ?

@Kanonier1906
E tam. Ja chodzę do LO i nie narzekam. Poziom nie najgorszy, do tego dobra klasa, nie najgorsi nauczyciele. I jakąś wiedzę zyskuję w końcu. Ogólną ^^ :)

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078405.09.2012, 20:28

kanonier1906
zależy kto co lubi,technikum plus bo masz zawód,a jak w wieku 16 lat nie wiesz co jeszcze chcesz w życiu robić to lepiej LO

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 105.09.2012, 20:28

technikum to zapierdziel. ja chce do LO

Kanonier1906 komentarzy: 15105.09.2012, 20:26

LO. to syf , lepiej iść do technikum.

Fusek15 komentarzy: 44705.09.2012, 20:26

ja tak, miałem wczoraj z niemca jutro polak, piątek matma i w poniedziałek angielski;d

KosaMOTM komentarzy: 8205.09.2012, 20:25

XD vol.2

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 20:24

@WilkSzary
Ja niestety mam 2 egzaminy na kampanii wrześniowej :( ale to tylko do 15 więc będą jeszcze 2 tygodnie wakacji :)

Kanonier1906 komentarzy: 15105.09.2012, 20:24

Ja sie przed chwila w****....

kierownik praktyki mi mowi ze mam byc 10 godzin na praktyce wiec go po*******ilem i nie bede chodzil do konca tygodnia prawdopobonie sie przepisuje ...

@Shinev
No jak widzę co prezentują sobą dzisiejsze nastolatki to raczej poziom jest obniżany, a nie podwyższany.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 105.09.2012, 20:20

ja mam narazie lekturę

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34105.09.2012, 20:18

@Fusek
Ja jeszcze żadnego :) Ale we wrześniu już dwa zapowiedziane.

@AtheneWins
Haha nie sądzę. Co roku zaniżają to teraz by podwyższyli? Impossible.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 205.09.2012, 20:06

Szkoła men. W gimnazjum poziom podnieśli pewnie.

mskafc komentarzy: 579605.09.2012, 19:21

Emmanuel Frimpong just confirmed via his twitter account that he'll be back to full training this month on the 17th.

Na handel wiozą!
Ja w następne wakacje planuje zrobić przerzut fajek i alko do Anglii.

Kiedy jedziesz? :D
Ja jakoś na początku października na kilka dni. I mam podobny problem, tyle że dotyczy alkoholu ;d

Giroud12 komentarzy: 59905.09.2012, 18:57

Witam panowie :) co tam Qarlo próbujemy w fifę meczyka :)? jak tak to napisz Origin :)

mskafc komentarzy: 579605.09.2012, 18:57