Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool!

Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool! 02.09.2012, 15:25, Łukasz Szabłowski 6393 komentarzy

Wynikiem 2-0 zakończył się hit 3. kolejki Premier League. Po świetnym widowisku Londyńczycy już drugi raz z rzędu zdobyli Anfield. Pierwsza połowa nieco rozczarowała, jednak po przerwie gra nabrała rumieńców. Mecz ten, a także dyspozycja Podolskiego czy Cazorli, dają nadzieję, że w kolejnych starciach znów będziemy oglądać zwycięski Arsenal.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Głosuj na mecz Arsenalu w ankiecie Canal+

Liverpool: Reina - Johnson, Skrtel, Agger, Enrique - Allen, Sahin (67. Shelvey), Gerrard, Sterling - Borini (54. Downing), Suarez

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Cazorla, Arteta, Diaby - Oxlade-Chamberlain (73. Ramsey), Giroud, Podolski (82. Santos).

Już w 7. minucie Liverpool miał okazję na strzelenie gola. Po faulu Pera Mertesackera w odległości 18 metrów od bramki, piłkę ustawił sobie Luis Suarez, jednak Urugwajczyk strzelił niecelnie.

W 10. minucie gospodarze przeprowadzili ładną, składną akcję. Piłkę przejął Sterling, przytomnie zagrał do Suareza, a ten przerzucił piłkę na prawą stronę gdzie czekał Borini. Włoch oddał bardzo słaby strzał.

Minutę później pierwszy raz do głosu doszedł Arsenal. Po przypadkowej akcji do piłki dopadł Cazorla, jednak zza pola karnego strzelił za lekko i prosto w bramkarza.

Później do głosu doszedł Liverpool, dominował na boisku, Kanonierzy często gubili piłkę, popełniali wiele błędów, jednak z tej przewagi nic nie wynikało.

15. minuta przyniosła wreszcie pierwszą składną akcję Arsenalu. Piłkarze Arsene’a Wengera wymienili kilka celnych podań, jednak nie zdołali oddać strzału.

Trzy minuty później Vermaelen widząc niefrasobliwość swoich kolegów z ataku, przeprowadził samotny rajd przez pół boiska, oddał strzał, ale bardzo niecelny.

Po tej akcji kapitana Arsenalu, w szeregi obu ekip wkradła się niedokładność. Piłkarze popełniali proste błędy, często zagrywali niecelnie. Mecz ugrzązł w środku pola.

W 27. minucie Sterling przeprowadził dynamiczną akcję, po której do faulu musiał uciec się Mikel Arteta. Hiszpan otrzymał za to żółtą kartę, a Gerrard, który wykonywał rzut wolny uderzył prosto w mur.

Na zegarze mijała 31. minuta meczu, Liverpool konstruował atak, Steven Gerrard zagrał piłkę na skrzydło, jednak przejął ją Mikel Arteta. Hiszpan podał futbolówkę do Lukasa Podolskiego, który momentalnie zagrał do Cazorli i pobiegł w pole karne. Cazorla po chwili zagrał do Niemca, który z pięciu metrów pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Arsenalu!

Dokładnie siedmiu minut potrzebował Liverpool aby otrząsnąć się po tym ciosie. W 38. minucie aktywny od początku meczu Sterling po dość przypadkowej akcji i fatalnym wybiciu Vermaelena uderzył w słupek bramki strzeżonej przez Vito Mannone.

Dwie minuty później znów zakotłowało się w polu karnym Arsenalu, jednak obrońcy zdołali zablokować strzał. Piłkę przejął Diaby, który popędził przez pół boiska i tuż przy polu karnym Liverpoolu zagrał prostopadle do Oliviera Girouda. Francuz miał stuprocentową sytuację, jednak fatalnie przestrzelił.

Do przerwy obraz gry wrócił do stanu z 20. minuty, piłkarze chyba czekali tylko na ostatni gwizdek sędziego w tej połowie, po czym udali się do szatni.

Druga połowa zaczęła się od ataków Liverpoolu. W 51. minucie Gerrard świetnie zacentrował z prawej strony, Suarez przejął piłkę, ale próbował wymusić rzut karny. Howard Webb nie dał się jednak nabrać.

W odpowiedzi dwie minuty później ciekawą akcję przeprowadzili piłkarze Arsenalu. Piłkę przejął Giroud, zagrał do Artety, ten szybko odegrał do Podolskiego, który znalazł z lewej strony świetnie wbiegającego Kierana Gibbsa, który oddał mocny strzał, jednak Reina zdołał odbić to uderzenie.

Po tej okazji, Kanonierzy zostali zepchnięci do defensywy, coraz śmielej atakował Liverpool. W 57. minucie aktywny w tym spotkaniu Suarez oddał bardzo mocny strzał z linii pola karnego, ale Vito Mannone sparował piłkę nad poprzeczkę.

W 65. minucie Sterling popisał się świetnym podaniem z lewego skrzydła, jednak Downing nie zdołał celnie strzelić. Z kontrą wyszedł Arsenal, lecz strzał Cazorli z linii 16. metra okazał się za słaby.

Jednak trzy minuty później było już zupełnie inaczej! Kanonierzy przejęli piłkę w środku pola, dopadł do niej Cazorla i przeprowadził dwójkową akcję z Podolskim. Po wymianie trzech podań z pierwszej piłki, Hiszpan wbiegł z futbolówką w pole karne i mocnym strzałem zdobył bramkę. 2-0!

Po drugiej bramce na boisku grali już tylko zawodnicy z Londynu, podobnie zresztą było na trybunach Anfield, które zostało zdominowane przez śpiewy sympatyków ekipy Arsene’a Wengera. Cazorla i spółka coraz częściej stwarzali zagrożenie, grali bardzo mądrze, długo utrzymywali się przy piłce.

W końcówce znów zaatakował Liverpool, jednak nic z tego nie wynikało. Najpierw Vermaelen zablokował uderzenie Juareza, a chwilę później Urugwajczyk w sytuacji sam na sam z Mannone strzelił nad poprzeczką.

Wynik nie uległ zmianie, Arsenal zdobył Anfield Road po koncertowej grze Cazorli oraz Lukasa Podolskiego.

Anfield RoadLiverpoolPremier League autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
triumphst666 komentarzy: 257406.09.2012, 01:00

Topek@
Wybacz ale twoimi cytatami sie nie posłużę, bo jest ich nadmiar. Od babki sie odczep nekrofilu. Fajny jesteś, połechtałem twą próżność? To dobrze. Idź spać chłopie bo naprawde zanieczyszczasz monitor.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12606.09.2012, 00:56

"postaraj sie szanowac zdanie innych użytkowników"

powiedział Pan, po komentarzach
"Zajdz sobie idealny serial na bazie muminków"

Topek
babka zawsze wiecej ogarnie. Niż ty na pewno.

triumphst666 komentarzy: 257406.09.2012, 00:44

Topek@
Zwykle mam co mówic na interesujące tematy. Jednak ty i arsenal to dla mnie dwie sprzeczności (bez obrazy) i postaraj sie szanowac zdanie innych użytkowników, a nie traktujesz ich z góry. Wobec mnie nieraz zachowałeś sie nieciekawie wiec nie pozostanę dłużny. Oczywiscie mówie w tym wszystkim prawdę, tyle ze "po twojemu".

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97906.09.2012, 00:41

el mariachi me acompana,
cuando canto mi cancion

mooseq - el mariachi me acompaña,
cuando canto mi canciòn!

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12606.09.2012, 00:39

Spoko, przysyłaj babkę. Pewnie więcej ogarnie.

triumphst666 komentarzy: 257406.09.2012, 00:28

Topek@
Co ty gadasz. Fajnie. Jak babcia zapyta który teraz odcinek "mody na sukces" to powiem ze mam informatora topka na ulubionej stronie. Tobie do powiedzenie mam jedynie tyle i stąd twoje błędne mniemanie ze to jedyne co moege powiedziec panie pesymistczny pseudo redaktorze.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12606.09.2012, 00:26

triumphst666, będę, nie potrzebuję do tego niczyjej zachęty. Głupot nie pieprzę, za to ty przypieprzasz się nie mając niczego ciekawego do powiedzenia.

mooseq komentarzy: 63206.09.2012, 00:26

triumph
uważaj żeby spadając z poziomu swojego ego się mocno nie połamać:)

czas w kimke, peace

triumphst666 komentarzy: 257406.09.2012, 00:24

Topek@
Oglądaj sobie co chcesz, rób jak uważasz. Przestan tylko pieprzyć głupoty. Chyba SOA oglądałeś na marzeń fali. Skoro ja mało łapie to ty nic. Nie osądzaj mnie, bóg zrobi to lepiej;). Też pozdrawiam.

mooseq komentarzy: 63206.09.2012, 00:21

Me gusta tocar guitarra, me gusta cantar el son

haha

Qarol komentarzy: 1450206.09.2012, 00:19

@Jasiok

Nie wiem, nie znam się. Desperado to takie moje pierwsze gitarowe skojarzenie. Film genialny ; d

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12606.09.2012, 00:19

triumphst666, ten sam, z tymi samymi manierami, które na dłuższą metę były dla mnie nie do przebrnięcia, pomimo innych zalet serialu. Ja mogę być nudny, ty jakoś mało łapiesz.

Topek@
Co do twojego bycia nudnym w pewnych aspektach nie zmieniam jednak zdania. Szczególnie, że główny bohater to ciągle ten sam aktor, a ty dalej swoje.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12606.09.2012, 00:15

triumphst666, jaka fryzura? nie ma dla ciebie znaczenia obsada aktorska? aktor grający głównego bohatera? to pozdrawiam serdecznie

mooseq komentarzy: 63206.09.2012, 00:14

no to idź się poradź do muzycznego, zaatakuj muzyczne forum albo sprobój sgooglować problem. Nie pomogę, bo nigdy nie miałem takiego problemu, jestem wierny klasykowi :D

Qarol komentarzy: 1450206.09.2012, 00:13

@Jasiok

Ja to mam dla Ciebie taką luźną propozycję - kup sobie gitarę klasyczną, naucz się grać motyw muzyczny z filmu "Desperado" i każda panna Twoja ; D

triumphst666 komentarzy: 257406.09.2012, 00:13

Topek@
Dla mnie po prostu fryzura czy podobne sprawy nie mają wiekszego wpływu na serial, jadnak co zdanie to inne więc nie robi mi to różnicy. Po 3 sezonie sporo sie zmieniło a cały serial jest niesamowity. A ogolnym tematem był sam serial. Nie tobie oceniac czy to co pisze ma sens, chyba ze uważasz sie niesłusznie za lepszego :* dobranoc.

mooseq komentarzy: 63206.09.2012, 00:13

bardzo mi tu forum brakuje... napisałby człwiek coś mądrego ale boi się ze za szybkoi zginie w morzu wypocin :p

Jasiok komentarzy: 20006.09.2012, 00:13

gdyby byla moja, moglbym przymruzyc na to oko...

Jasiok komentarzy: 20006.09.2012, 00:12

to jest chyba to :p tylko ze czarna
silvertoneguitar.com/products/electric_srk1/index.htm

problem jest taki ze gitara jest pozyczona dlugo terminowo

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12606.09.2012, 00:10

triumphst666, temat był o aktorze grającym postać Jaxa, a ty wyjeżdżasz z muminkami, byciem nudnym i jakiś kocach. Zastanów się co piszesz najpierw.

triumphst666 komentarzy: 257406.09.2012, 00:09

Topek@
jest na temat SOA wiec dziwne ze go nie rozumiesz. Ale masz prawo, na tej stronie ma prawo przebywać każdy.

mooseq komentarzy: 63206.09.2012, 00:09

Jasiok
a zciekawosci: na jakim sprzecie grasz? :D

RvPersie komentarzy: 1145806.09.2012, 00:08

Mi tam Nou Camp się wgl. nie podobało ; p

mooseq komentarzy: 63206.09.2012, 00:08

coś to zniekształca dźwięk, jack wypada?
Ale jeśli bardzo chcesz się tym zająć to polecam iść do jakiegoś sklepu muzycznego i ładnie uśmiechnąć się do sprzedawcy co by w tym temacie polecił. Ci goście są bardzo ogarnięci jeśli chodzi o sprzęt. Bo lutnik to dużo kasy ściągnie z Ciebie, no chyba, że gitarka dużo0 warta i nie szkoda Ci stówki żeby zadbać o cacko. Choc ja mam niemile doświadczenia z nimi ;/

Arsenal_1886 komentarzy: 1952106.09.2012, 00:06

Cesc: "New stadium? The Camp Nou is a brutal stadium. Wouldn't want the same thing to happen as with Arsenal. The Emirates is not Highbury."

barcastuff twitter

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12606.09.2012, 00:06

triumphst666, Twój komentarz nie ma sensu i jest nie na temat. Pozdrawiam.

triumphst666 komentarzy: 257406.09.2012, 00:04

Chyba nie chcesz przestać być nudny. Niestety jestes od początku do koca wiec współczuje. Zajdz sobie idealny serial na bazie muminków. SOA oddaje to, czego niema wiekszość. Jesli widziales podobne komentarze to masz wielu braci.

Jasiok komentarzy: 20006.09.2012, 00:02

wiec tak.. przy gniezdzie mam pekniecie lakieru, dosyc porzadne na tyle, ze jack po wlozeniu jest pod nienaturalnym katem. nie wiem czy to tylko sprawa lakieru, czy uszkodzone jest rowniez drewno. ma isc z tym do lutnika?

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12606.09.2012, 00:02

triumphst666, znaczenie jest takie jak zawsze. Po prostu jego pretensjonalny styl gry zrobił się nie do strawienia. Akurat nie jestem odosobniony w tej opinii i widziałem wiele komentarzy w podobnym tonie.

mooseq komentarzy: 63205.09.2012, 23:58

Jasiok
pytaj, może pomogę :)

triumphst666 komentarzy: 257405.09.2012, 23:51

Topek@
Irytujący..? Szerokie znaczenie musi miec dla ciebie to słowo. Nie wiem co niby sie w nim zmienilo. Pozostaje jak
bmwz5 czekac na kolejny sezon bo każdy jest bezkompromisowy.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12605.09.2012, 23:41

SOA przestałem oglądać po trzecim sezonie, bo Jax w dużych ilościach robił się irytujący. Może kiedyś wrócę.

Obejrzałem za to ostatnio dwa odcinki Mad Men i wygląda całkiem ciekawie. Muszę się szerzej zagłębić.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34105.09.2012, 23:40

@triumphst
Ja tak miałem. W ciągu ostatniego w sumie tygodnia wakacji, obejrzałem całe 4 sezony. I już czekam na 11 września (:P) na początek 5. sezonu :)

Dobra, a teraz się zbieram. Dobranoc.

triumphst666 komentarzy: 257405.09.2012, 23:37

Sons of Anarchy - obejrzec 3 pierwsze odcinki a reszta pójdzie przez całą noc.

KondzioElite komentarzy: 618705.09.2012, 23:32

Pinguite: Jak już oceniamy umiejętności aktoreskie, to Sarah Rafferty nie ma sobie równych ;D

Jasiok: Ja wszystkie odcinki oglądałem po dwa razy.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12605.09.2012, 23:32

Romansowe wątki Mike'a są męczące, to fakt. Ogólnie gościa lubię, fajna postać, ale przesadzają z tymi jego podbojami.

triumphst666 komentarzy: 257405.09.2012, 23:31

jak na nasze głosowanie to i tak iewiele brakuje...