Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool!

Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool! 02.09.2012, 15:25, Łukasz Szabłowski 6393 komentarzy

Wynikiem 2-0 zakończył się hit 3. kolejki Premier League. Po świetnym widowisku Londyńczycy już drugi raz z rzędu zdobyli Anfield. Pierwsza połowa nieco rozczarowała, jednak po przerwie gra nabrała rumieńców. Mecz ten, a także dyspozycja Podolskiego czy Cazorli, dają nadzieję, że w kolejnych starciach znów będziemy oglądać zwycięski Arsenal.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Głosuj na mecz Arsenalu w ankiecie Canal+

Liverpool: Reina - Johnson, Skrtel, Agger, Enrique - Allen, Sahin (67. Shelvey), Gerrard, Sterling - Borini (54. Downing), Suarez

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Cazorla, Arteta, Diaby - Oxlade-Chamberlain (73. Ramsey), Giroud, Podolski (82. Santos).

Już w 7. minucie Liverpool miał okazję na strzelenie gola. Po faulu Pera Mertesackera w odległości 18 metrów od bramki, piłkę ustawił sobie Luis Suarez, jednak Urugwajczyk strzelił niecelnie.

W 10. minucie gospodarze przeprowadzili ładną, składną akcję. Piłkę przejął Sterling, przytomnie zagrał do Suareza, a ten przerzucił piłkę na prawą stronę gdzie czekał Borini. Włoch oddał bardzo słaby strzał.

Minutę później pierwszy raz do głosu doszedł Arsenal. Po przypadkowej akcji do piłki dopadł Cazorla, jednak zza pola karnego strzelił za lekko i prosto w bramkarza.

Później do głosu doszedł Liverpool, dominował na boisku, Kanonierzy często gubili piłkę, popełniali wiele błędów, jednak z tej przewagi nic nie wynikało.

15. minuta przyniosła wreszcie pierwszą składną akcję Arsenalu. Piłkarze Arsene’a Wengera wymienili kilka celnych podań, jednak nie zdołali oddać strzału.

Trzy minuty później Vermaelen widząc niefrasobliwość swoich kolegów z ataku, przeprowadził samotny rajd przez pół boiska, oddał strzał, ale bardzo niecelny.

Po tej akcji kapitana Arsenalu, w szeregi obu ekip wkradła się niedokładność. Piłkarze popełniali proste błędy, często zagrywali niecelnie. Mecz ugrzązł w środku pola.

W 27. minucie Sterling przeprowadził dynamiczną akcję, po której do faulu musiał uciec się Mikel Arteta. Hiszpan otrzymał za to żółtą kartę, a Gerrard, który wykonywał rzut wolny uderzył prosto w mur.

Na zegarze mijała 31. minuta meczu, Liverpool konstruował atak, Steven Gerrard zagrał piłkę na skrzydło, jednak przejął ją Mikel Arteta. Hiszpan podał futbolówkę do Lukasa Podolskiego, który momentalnie zagrał do Cazorli i pobiegł w pole karne. Cazorla po chwili zagrał do Niemca, który z pięciu metrów pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Arsenalu!

Dokładnie siedmiu minut potrzebował Liverpool aby otrząsnąć się po tym ciosie. W 38. minucie aktywny od początku meczu Sterling po dość przypadkowej akcji i fatalnym wybiciu Vermaelena uderzył w słupek bramki strzeżonej przez Vito Mannone.

Dwie minuty później znów zakotłowało się w polu karnym Arsenalu, jednak obrońcy zdołali zablokować strzał. Piłkę przejął Diaby, który popędził przez pół boiska i tuż przy polu karnym Liverpoolu zagrał prostopadle do Oliviera Girouda. Francuz miał stuprocentową sytuację, jednak fatalnie przestrzelił.

Do przerwy obraz gry wrócił do stanu z 20. minuty, piłkarze chyba czekali tylko na ostatni gwizdek sędziego w tej połowie, po czym udali się do szatni.

Druga połowa zaczęła się od ataków Liverpoolu. W 51. minucie Gerrard świetnie zacentrował z prawej strony, Suarez przejął piłkę, ale próbował wymusić rzut karny. Howard Webb nie dał się jednak nabrać.

W odpowiedzi dwie minuty później ciekawą akcję przeprowadzili piłkarze Arsenalu. Piłkę przejął Giroud, zagrał do Artety, ten szybko odegrał do Podolskiego, który znalazł z lewej strony świetnie wbiegającego Kierana Gibbsa, który oddał mocny strzał, jednak Reina zdołał odbić to uderzenie.

Po tej okazji, Kanonierzy zostali zepchnięci do defensywy, coraz śmielej atakował Liverpool. W 57. minucie aktywny w tym spotkaniu Suarez oddał bardzo mocny strzał z linii pola karnego, ale Vito Mannone sparował piłkę nad poprzeczkę.

W 65. minucie Sterling popisał się świetnym podaniem z lewego skrzydła, jednak Downing nie zdołał celnie strzelić. Z kontrą wyszedł Arsenal, lecz strzał Cazorli z linii 16. metra okazał się za słaby.

Jednak trzy minuty później było już zupełnie inaczej! Kanonierzy przejęli piłkę w środku pola, dopadł do niej Cazorla i przeprowadził dwójkową akcję z Podolskim. Po wymianie trzech podań z pierwszej piłki, Hiszpan wbiegł z futbolówką w pole karne i mocnym strzałem zdobył bramkę. 2-0!

Po drugiej bramce na boisku grali już tylko zawodnicy z Londynu, podobnie zresztą było na trybunach Anfield, które zostało zdominowane przez śpiewy sympatyków ekipy Arsene’a Wengera. Cazorla i spółka coraz częściej stwarzali zagrożenie, grali bardzo mądrze, długo utrzymywali się przy piłce.

W końcówce znów zaatakował Liverpool, jednak nic z tego nie wynikało. Najpierw Vermaelen zablokował uderzenie Juareza, a chwilę później Urugwajczyk w sytuacji sam na sam z Mannone strzelił nad poprzeczką.

Wynik nie uległ zmianie, Arsenal zdobył Anfield Road po koncertowej grze Cazorli oraz Lukasa Podolskiego.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 705.09.2012, 22:02

O, zgadzam się, że reklama konkurencyjnej strony to zwykłe chamstwo.

Ars3n komentarzy: 1235405.09.2012, 22:02

How
Sa to sytuacje awaryjne, gdy nie jestem w stanie ustac na nogach.

ArseneAl
hah :D

tak.. teraz wiekszosc chce usunieca warnow, a pewnie je maja z 2tyg... lol.

GKS_AFC komentarzy: 871805.09.2012, 22:02

Arsen
A to niby czemu ? Co ma piernik do wiatraka ?

@ArseneAl
Co wy z tym sikaniem wszyscy?

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34105.09.2012, 22:02

@Shinev
Wyjątki zawsze się zdarzają :p Tak w ogóle to powinieneś dostać kolejnego za reklamę konkurencyjnej strony w profilu :)

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97905.09.2012, 22:01

Ooo Cudi :)

Wilk - ale po co? Jak będziesz się normalnie zachowywała, to te 4 warny w niczym nie przeszkadzają.

GKS - sorry ale jak jesteś rafał to nie mogę:)

Shinev - skoro miałeś bana, a teraz nie masz to znaczy, ze jednego warna ci ktoś usunął. Chyba, że masz multikonto (ban)?

@sledziooo
ja mieszkam w oliwie i w okolicy mam 3 takie gdzie puszczaja: muti, classic americana i 4 strony swiata. akurat w tych watpie czy bedzie mecz. przejde sie po monciaku tam na pewno cos bedzie :DD

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34105.09.2012, 21:58

@Arsen258
Najgorsze jest to, że nikt nie jest w stanie nawet wytrzymać tych przynajmniej kilku miesięcy z jednym warnem. Albo od razu chcą usunięcia, albo zanim się opamiętają, mają już cały komplet. Ja nawet nie wiem, czy mogę warny usuwać - jeszcze nie usunąłem żadnego i nie zamierzam nawet próbować :)

GKS_AFC komentarzy: 871805.09.2012, 21:58

Ja też bym prosił o usunięcie warna jeżeli jest to możliwe bo się przyznałem do tego ze jestem Rafał i wszyscy już to wiedza :D

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 705.09.2012, 21:58

@Ars3n
W jakich sytuacjach na siedząco?

A zdarza ci się czasem tak, że jak masz krótkie spodenki to kropelki ci lecą na nogi? Ja to mam ciągle i jak mam krótkie spodenki to z reguły walę do umywalki.

Ars3n komentarzy: 1235405.09.2012, 21:57

Fabregas nie wroci, borze.

How
Boje sie powiedziec, bo zaraz mnie tu wyzsi pobija. Preferuje glownie styl na stojaco, ale zdarza sie tez na siedzaco.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 705.09.2012, 21:56

@bmwz5
Bo jestem nieustannie represjonowany przez redaktorów, ale opieram się jak mogę i staram się pisać tylko na temat.

Się robi, mistrzu.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16805.09.2012, 21:56

bmwz5
Eee, 2 warny miał zawsze. Ten drugi pewnie od Ice'a. ^^

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 105.09.2012, 21:56

@Arsen258

Dostałem bana za wulgaryzmy, jakoś rok temu. Od tamtej pory raczej ich nie używam. Poprawiłem się, teraz usuńcie mi warna BO CHCĘ. Prooszę ^^

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 21:56

USUŃCIE MI BO JA NIE CHCĘ!!!
(i nie chodzi tu o genitalia)

GKS_AFC komentarzy: 871805.09.2012, 21:56

A nie lepiej napisać w regulaminie tematów jakie będą nagradzane warnem/ banem będzie prościej ;)

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34105.09.2012, 21:55

@how
:D Racja, powinien być.
btw od kogo masz te warny? Ostatnio jak z Tobą pisałeś to nic nie było, teraz aż 3 :)
youtube.com/watch?v=dtLUtcmJk0Q - przesłuchaj.

sledziooo komentarzy: 88005.09.2012, 21:55

@Jasiok U nas pewnie w jedynym pubie kupią PPV. Na browarach spokojnie im się to zwróci :)

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97905.09.2012, 21:55

To nie jest tak, że się nie da. Jak widzimy, że ktoś się poprawił to czemu nie? Ale teksty USUŃCIE MI BO JA NIE CHCĘ raczej nie przejdą

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 705.09.2012, 21:54

@WilkSzary
Za odezwanie się do mnie w ten sposób od razu powinien być perm ban.

@WilkSzary
Zgloś się do Ice'a. Uległ wazelince popeknsa to nie ugnie się przed dziewczyną? :P

Jasiok komentarzy: 20005.09.2012, 21:50

@sledziooo
mysle ze jak jakis klub dobrze jest zorganizowany i popularny, ma zawsze duzo ludzi to zaplacic 20zl to nie jest duzo biorac pod uwage ze kazdy przychodzacy kupi np po piwie :D

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 705.09.2012, 21:50

@WilkSzary
Moim zdaniem dobrze zrobił, należy tępić takie komentarze.

KeefAFC komentarzy: 51205.09.2012, 21:49

Kurcze , to ja tez sie msuze postarac o usuniecie warna ...

Vandal@

Jest jakas szansa ? :/

Ars3n komentarzy: 1235405.09.2012, 21:49

Shinev
Napisz do Rahu ;p ja juz napisalem w czerwcu i w odpowiedzi napisal mi, zebym do niego napisal za kilka tyg. i On sprawdzi czy moje komentarze sie zmienily.. duzo juz minelo tych tygodni, a ja ciagle zapominam do Niego napisac xd

sledziooo komentarzy: 88005.09.2012, 21:48

Aaa nie doczytałem :) Nie chcesz płacić nygusie :D Nie wiem czy ktoś będzie na tyle głupi żeby za to zapłacić.

Jasiok komentarzy: 20005.09.2012, 21:48

wiecie co, boje sie formy southampton, to nie bedzie latwy mecz, na pewno nie mozemy zlekcewazyc rywala

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 105.09.2012, 21:47

@ArseneAl

Wiem że miał 4 warny i zapamiętałem komentarz w stylu "Nie! Niech żyje z nożem na gardle" xD

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 705.09.2012, 21:46

@Goonder
Pamiętam, że w 10/11 zajebiście długo się trzymaliśmy, a potem Saha jebnął nam bramę z 5-metrowego spalonego.

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 21:45

@Shinev
Pewnie popekns u Ice'a :)

Jasiok komentarzy: 20005.09.2012, 21:45

@sledziooo
No jest, ale nie wiem czy skoro puszczaja mecze Arsenalu (a mam canal+ wiec ogladam w tv), to czy bedzie rowniez mecz reprezentacji w systemie ppv

@Shinev
No a jak? Juz jeden redaktor mi proponowal usuniecie warna ale chyba o mnie zapomnial ;(

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11705.09.2012, 21:43

Shinev----> Na pewno administratorzy a czy redaktorzy też to nie wiem.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16805.09.2012, 21:42

howareyou
Ale nie wiem co na to Mateusz Kolebuk. :P

WilkSzary
Ech, ja Ci żadnych warnów nie dawałem. O tym musisz już porozmawiać Arsenem. Można mieć głupawkę, ale trzeba wiedzieć, kiedy odpuścić. ;)

Goonder komentarzy: 440 newsów: 105.09.2012, 21:42

EJ, jaki jest rekord Arsenalu bez straty gola w lidze ?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 105.09.2012, 21:42

Kto tu ma uprawnienia do cofania warnów? Każdy kto może je dawać?

sledziooo komentarzy: 88005.09.2012, 21:42

Jasiok po prawej masz mapkę - gdzie się zbierają fani Arsenalu w Sopocie i kontaktowy nr gg. Więc tam chyba mecze oglądają :) W każdym bądź razie od pażdziernika zamierzam tam dołączyć :)

Jasiok komentarzy: 20005.09.2012, 21:42