Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool!

Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool! 02.09.2012, 15:25, Łukasz Szabłowski 6393 komentarzy

Wynikiem 2-0 zakończył się hit 3. kolejki Premier League. Po świetnym widowisku Londyńczycy już drugi raz z rzędu zdobyli Anfield. Pierwsza połowa nieco rozczarowała, jednak po przerwie gra nabrała rumieńców. Mecz ten, a także dyspozycja Podolskiego czy Cazorli, dają nadzieję, że w kolejnych starciach znów będziemy oglądać zwycięski Arsenal.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Głosuj na mecz Arsenalu w ankiecie Canal+

Liverpool: Reina - Johnson, Skrtel, Agger, Enrique - Allen, Sahin (67. Shelvey), Gerrard, Sterling - Borini (54. Downing), Suarez

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Cazorla, Arteta, Diaby - Oxlade-Chamberlain (73. Ramsey), Giroud, Podolski (82. Santos).

Już w 7. minucie Liverpool miał okazję na strzelenie gola. Po faulu Pera Mertesackera w odległości 18 metrów od bramki, piłkę ustawił sobie Luis Suarez, jednak Urugwajczyk strzelił niecelnie.

W 10. minucie gospodarze przeprowadzili ładną, składną akcję. Piłkę przejął Sterling, przytomnie zagrał do Suareza, a ten przerzucił piłkę na prawą stronę gdzie czekał Borini. Włoch oddał bardzo słaby strzał.

Minutę później pierwszy raz do głosu doszedł Arsenal. Po przypadkowej akcji do piłki dopadł Cazorla, jednak zza pola karnego strzelił za lekko i prosto w bramkarza.

Później do głosu doszedł Liverpool, dominował na boisku, Kanonierzy często gubili piłkę, popełniali wiele błędów, jednak z tej przewagi nic nie wynikało.

15. minuta przyniosła wreszcie pierwszą składną akcję Arsenalu. Piłkarze Arsene’a Wengera wymienili kilka celnych podań, jednak nie zdołali oddać strzału.

Trzy minuty później Vermaelen widząc niefrasobliwość swoich kolegów z ataku, przeprowadził samotny rajd przez pół boiska, oddał strzał, ale bardzo niecelny.

Po tej akcji kapitana Arsenalu, w szeregi obu ekip wkradła się niedokładność. Piłkarze popełniali proste błędy, często zagrywali niecelnie. Mecz ugrzązł w środku pola.

W 27. minucie Sterling przeprowadził dynamiczną akcję, po której do faulu musiał uciec się Mikel Arteta. Hiszpan otrzymał za to żółtą kartę, a Gerrard, który wykonywał rzut wolny uderzył prosto w mur.

Na zegarze mijała 31. minuta meczu, Liverpool konstruował atak, Steven Gerrard zagrał piłkę na skrzydło, jednak przejął ją Mikel Arteta. Hiszpan podał futbolówkę do Lukasa Podolskiego, który momentalnie zagrał do Cazorli i pobiegł w pole karne. Cazorla po chwili zagrał do Niemca, który z pięciu metrów pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Arsenalu!

Dokładnie siedmiu minut potrzebował Liverpool aby otrząsnąć się po tym ciosie. W 38. minucie aktywny od początku meczu Sterling po dość przypadkowej akcji i fatalnym wybiciu Vermaelena uderzył w słupek bramki strzeżonej przez Vito Mannone.

Dwie minuty później znów zakotłowało się w polu karnym Arsenalu, jednak obrońcy zdołali zablokować strzał. Piłkę przejął Diaby, który popędził przez pół boiska i tuż przy polu karnym Liverpoolu zagrał prostopadle do Oliviera Girouda. Francuz miał stuprocentową sytuację, jednak fatalnie przestrzelił.

Do przerwy obraz gry wrócił do stanu z 20. minuty, piłkarze chyba czekali tylko na ostatni gwizdek sędziego w tej połowie, po czym udali się do szatni.

Druga połowa zaczęła się od ataków Liverpoolu. W 51. minucie Gerrard świetnie zacentrował z prawej strony, Suarez przejął piłkę, ale próbował wymusić rzut karny. Howard Webb nie dał się jednak nabrać.

W odpowiedzi dwie minuty później ciekawą akcję przeprowadzili piłkarze Arsenalu. Piłkę przejął Giroud, zagrał do Artety, ten szybko odegrał do Podolskiego, który znalazł z lewej strony świetnie wbiegającego Kierana Gibbsa, który oddał mocny strzał, jednak Reina zdołał odbić to uderzenie.

Po tej okazji, Kanonierzy zostali zepchnięci do defensywy, coraz śmielej atakował Liverpool. W 57. minucie aktywny w tym spotkaniu Suarez oddał bardzo mocny strzał z linii pola karnego, ale Vito Mannone sparował piłkę nad poprzeczkę.

W 65. minucie Sterling popisał się świetnym podaniem z lewego skrzydła, jednak Downing nie zdołał celnie strzelić. Z kontrą wyszedł Arsenal, lecz strzał Cazorli z linii 16. metra okazał się za słaby.

Jednak trzy minuty później było już zupełnie inaczej! Kanonierzy przejęli piłkę w środku pola, dopadł do niej Cazorla i przeprowadził dwójkową akcję z Podolskim. Po wymianie trzech podań z pierwszej piłki, Hiszpan wbiegł z futbolówką w pole karne i mocnym strzałem zdobył bramkę. 2-0!

Po drugiej bramce na boisku grali już tylko zawodnicy z Londynu, podobnie zresztą było na trybunach Anfield, które zostało zdominowane przez śpiewy sympatyków ekipy Arsene’a Wengera. Cazorla i spółka coraz częściej stwarzali zagrożenie, grali bardzo mądrze, długo utrzymywali się przy piłce.

W końcówce znów zaatakował Liverpool, jednak nic z tego nie wynikało. Najpierw Vermaelen zablokował uderzenie Juareza, a chwilę później Urugwajczyk w sytuacji sam na sam z Mannone strzelił nad poprzeczką.

Wynik nie uległ zmianie, Arsenal zdobył Anfield Road po koncertowej grze Cazorli oraz Lukasa Podolskiego.

Anfield RoadLiverpoolPremier League autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 22:26

Jak to warna moze usunac tylko osoba ktora go dala??
A kto mi dal mojego?

Pinguite komentarzy: 1502005.09.2012, 22:26

WilkSzary > Ja playboy? hahaha toś mnie rozbawiła. No, ale dziękuję. To jak komplement. =)

GKS_AFC komentarzy: 871805.09.2012, 22:25

Głównym bohaterem Undisputed III Redemption jest dobrze nam znany z poprzedniej części Uri Boyka, który dochodzi do siebie po kontuzji kolana. Kiedy uważa, że znów jest zdolny do walki wyzywa na pojedynek obecnego mistrza, Sykova. Pokonuje go i tym samym zajmuje jego miejsce w międzynarodowym turnieju więziennym. Stawka mistrzostw nie jest byle jaka. Wygrany otrzymuje wolność. Uri wraz z siedmioma innymi zawodnikami z różnych krajów zostaje przewieziony do więzienia w Gruzji, gdzie owy turniej ma się odbyć.

Mam pytanie.
Nie zna ktoś może jakieś strony, bądź artykułu, który w dosyć przejrzysty sposób mówiłby, jakie reformy trzeba przeprowadzić w naszym państwie, aby została zwiększona wydajność gospodarki ?

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16405.09.2012, 22:22

O czym rozmowa, bo widzę bany, warny, filmy :)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9805.09.2012, 22:22

@Arsen, "Expandables" ^^

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97905.09.2012, 22:21

azteco - to jak już pomagasz to ja też się zgłoszę.

Szukam takich typu:

Oceans 11,12,13
Mission Impossible
Die Hard
Italian Job

itd itp, czyli dużo strzelania/kombinowania itd itp. Nie jest to może ambitne ale lubię takie filmy :)

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 22:20

@Pingu
Tobie sie nie udalo jej zbajerowac i wyciagnac nr tel to ja przejmuje paleczke i robie za obronce ucisnionych :D
Moze sie odwdzieczy...

Pinguite komentarzy: 1502005.09.2012, 22:20

Chcecie merytorycznej dyskusji? To zapodajcie jakiś temat. Proszę, czekam. Zawsze znajdzie się ktoś obecny na stronce co ma ochotę na "głębsze" analizy i poważną dyskusję. Problem jest jeden - ktoś musi ruszyć temat tak żeby nie zniknął w gąszczu spamu.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34105.09.2012, 22:19

@Vandal
O tym to chyba dawno tu dyskusji nie było :)
A wiadomo że jeżeli miałbym usunąć warna, to tylko nadanego przeze mnie. Czyichś na pewno nie, bo po prostu dający je redaktor najwidoczniej miał jakiś powód, że je 'wręczył' :)

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 105.09.2012, 22:18

@bmwz5

Nie, ale napisałeś że powinienem go dostać, w takim razie on też. Ale mniejsza z tym, zmieniłem -.-

@Shinev
A czy Tobie dałem za to warna? Nie, ale powinienem. Sytuacji howa nawet nie widziałem, a nie mam zamiaru siedzieć w komentarzach, żeby szukać jakiś głupich pretekstów do warna dla innych osób. Oceniam to, co widzę. A nawet jeżeli napisał - komentarz znika z pola widzenia, gdy pojawiają się kolejne, a napis w profilu zostaje. Radzę Ci to zmienić.
Ogólnie staram się nie dawać warnów, jeśli nie jest to 'konieczne', tzn jeżeli ktoś nie łamie wyraźnie regulaminu. Bo jakby nie patrzeć, na każdego można coś znaleźć. A jak widzę, że ktoś pisze w miarę mądrze, można z nim porozmawiać i widać, że zazwyczaj wypowiada się na temat (mam na myśli głównie poboczne newsy, bo pod głównym zawsze był i będzie spam), to potrafię zrozumieć, że czasami przypadkowo coś zrobi czy napisze.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9805.09.2012, 22:14