Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool!

Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool! 02.09.2012, 15:25, Łukasz Szabłowski 6393 komentarzy

Wynikiem 2-0 zakończył się hit 3. kolejki Premier League. Po świetnym widowisku Londyńczycy już drugi raz z rzędu zdobyli Anfield. Pierwsza połowa nieco rozczarowała, jednak po przerwie gra nabrała rumieńców. Mecz ten, a także dyspozycja Podolskiego czy Cazorli, dają nadzieję, że w kolejnych starciach znów będziemy oglądać zwycięski Arsenal.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Głosuj na mecz Arsenalu w ankiecie Canal+

Liverpool: Reina - Johnson, Skrtel, Agger, Enrique - Allen, Sahin (67. Shelvey), Gerrard, Sterling - Borini (54. Downing), Suarez

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Cazorla, Arteta, Diaby - Oxlade-Chamberlain (73. Ramsey), Giroud, Podolski (82. Santos).

Już w 7. minucie Liverpool miał okazję na strzelenie gola. Po faulu Pera Mertesackera w odległości 18 metrów od bramki, piłkę ustawił sobie Luis Suarez, jednak Urugwajczyk strzelił niecelnie.

W 10. minucie gospodarze przeprowadzili ładną, składną akcję. Piłkę przejął Sterling, przytomnie zagrał do Suareza, a ten przerzucił piłkę na prawą stronę gdzie czekał Borini. Włoch oddał bardzo słaby strzał.

Minutę później pierwszy raz do głosu doszedł Arsenal. Po przypadkowej akcji do piłki dopadł Cazorla, jednak zza pola karnego strzelił za lekko i prosto w bramkarza.

Później do głosu doszedł Liverpool, dominował na boisku, Kanonierzy często gubili piłkę, popełniali wiele błędów, jednak z tej przewagi nic nie wynikało.

15. minuta przyniosła wreszcie pierwszą składną akcję Arsenalu. Piłkarze Arsene’a Wengera wymienili kilka celnych podań, jednak nie zdołali oddać strzału.

Trzy minuty później Vermaelen widząc niefrasobliwość swoich kolegów z ataku, przeprowadził samotny rajd przez pół boiska, oddał strzał, ale bardzo niecelny.

Po tej akcji kapitana Arsenalu, w szeregi obu ekip wkradła się niedokładność. Piłkarze popełniali proste błędy, często zagrywali niecelnie. Mecz ugrzązł w środku pola.

W 27. minucie Sterling przeprowadził dynamiczną akcję, po której do faulu musiał uciec się Mikel Arteta. Hiszpan otrzymał za to żółtą kartę, a Gerrard, który wykonywał rzut wolny uderzył prosto w mur.

Na zegarze mijała 31. minuta meczu, Liverpool konstruował atak, Steven Gerrard zagrał piłkę na skrzydło, jednak przejął ją Mikel Arteta. Hiszpan podał futbolówkę do Lukasa Podolskiego, który momentalnie zagrał do Cazorli i pobiegł w pole karne. Cazorla po chwili zagrał do Niemca, który z pięciu metrów pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Arsenalu!

Dokładnie siedmiu minut potrzebował Liverpool aby otrząsnąć się po tym ciosie. W 38. minucie aktywny od początku meczu Sterling po dość przypadkowej akcji i fatalnym wybiciu Vermaelena uderzył w słupek bramki strzeżonej przez Vito Mannone.

Dwie minuty później znów zakotłowało się w polu karnym Arsenalu, jednak obrońcy zdołali zablokować strzał. Piłkę przejął Diaby, który popędził przez pół boiska i tuż przy polu karnym Liverpoolu zagrał prostopadle do Oliviera Girouda. Francuz miał stuprocentową sytuację, jednak fatalnie przestrzelił.

Do przerwy obraz gry wrócił do stanu z 20. minuty, piłkarze chyba czekali tylko na ostatni gwizdek sędziego w tej połowie, po czym udali się do szatni.

Druga połowa zaczęła się od ataków Liverpoolu. W 51. minucie Gerrard świetnie zacentrował z prawej strony, Suarez przejął piłkę, ale próbował wymusić rzut karny. Howard Webb nie dał się jednak nabrać.

W odpowiedzi dwie minuty później ciekawą akcję przeprowadzili piłkarze Arsenalu. Piłkę przejął Giroud, zagrał do Artety, ten szybko odegrał do Podolskiego, który znalazł z lewej strony świetnie wbiegającego Kierana Gibbsa, który oddał mocny strzał, jednak Reina zdołał odbić to uderzenie.

Po tej okazji, Kanonierzy zostali zepchnięci do defensywy, coraz śmielej atakował Liverpool. W 57. minucie aktywny w tym spotkaniu Suarez oddał bardzo mocny strzał z linii pola karnego, ale Vito Mannone sparował piłkę nad poprzeczkę.

W 65. minucie Sterling popisał się świetnym podaniem z lewego skrzydła, jednak Downing nie zdołał celnie strzelić. Z kontrą wyszedł Arsenal, lecz strzał Cazorli z linii 16. metra okazał się za słaby.

Jednak trzy minuty później było już zupełnie inaczej! Kanonierzy przejęli piłkę w środku pola, dopadł do niej Cazorla i przeprowadził dwójkową akcję z Podolskim. Po wymianie trzech podań z pierwszej piłki, Hiszpan wbiegł z futbolówką w pole karne i mocnym strzałem zdobył bramkę. 2-0!

Po drugiej bramce na boisku grali już tylko zawodnicy z Londynu, podobnie zresztą było na trybunach Anfield, które zostało zdominowane przez śpiewy sympatyków ekipy Arsene’a Wengera. Cazorla i spółka coraz częściej stwarzali zagrożenie, grali bardzo mądrze, długo utrzymywali się przy piłce.

W końcówce znów zaatakował Liverpool, jednak nic z tego nie wynikało. Najpierw Vermaelen zablokował uderzenie Juareza, a chwilę później Urugwajczyk w sytuacji sam na sam z Mannone strzelił nad poprzeczką.

Wynik nie uległ zmianie, Arsenal zdobył Anfield Road po koncertowej grze Cazorli oraz Lukasa Podolskiego.

Anfield RoadLiverpoolPremier League autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
Pinguite komentarzy: 1502005.09.2012, 22:45

Jeśli ktoś ma ochotę na seriale to z czystym sercem polecam Breaking Bad. Wciągnął mnie ten serial. Niesamowity. Tak samo Game of Thrones lub True Blood. Niesamowite seriale!

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34105.09.2012, 22:43

@Arsen
Harold i Kumar uciekają z Guantanamo? Nie oglądałem, ale słyszałem o tym filmie. I akurat z tym mi się Guantanamo skojarzyło.

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97905.09.2012, 22:43

Taak Harold i Kumar uciekają z Guantanamo :) Też na prawdę fajne :)

Harold i Kumar uciekają z Guantanamo.

A i polecam jeden z zajebiaszczych filmwów - Oddział specjalnej troski (Delta Farce).
Niesamowicie śmieszny ^^

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97905.09.2012, 22:41

bmwz - U're HIV Alaadeen :) zarąbisty film :)

Are you having a boy or an abortion? :)

Jasiok komentarzy: 20005.09.2012, 22:40

polecam polska komedie niskobudzetowa Sarnie Żniwo :D jest dostepna na youtube ;p

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34105.09.2012, 22:39

Z komedii - Dyktator :D Głównym bohaterem jest ten, co grał w Boracie - nie jestem jego wielkim fanem, ale przy tym filmie dosłownie popłakałem się ze śmiechu :) Zwłaszcza scena w helikopterze - epicko.

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 605.09.2012, 22:39

@bmwz5
Jak ci się podobała Infiltracja to koniecznie obejrzyj Infernal Affairs, w sumie to ten sam film tylko Scorsese przerobił go dla amerykańskiego widza, fabuła zerżnięta w 85% ;)

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97905.09.2012, 22:39

Dzięki wszystkim, na pewno zobaczę :)

Jeszcze tylko jedno pytanko. Był taki film, w którym 2 gości leciało samolotem (Hindusi chyba, ale wyglądali na arabów) i chcieli odpalić bongo w kiblu. Ktoś tam myślał, żę to bomba i wylądowali w Guantanamo:D wie ktoś jak się to nazywało bo nie potrafię sobie przypomnieć. Chyba był 2 imiona w tytule

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9805.09.2012, 22:37

@Vandal, właśnie złapałem wifi na rysach.

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16405.09.2012, 22:37

GKS
To jest najdziwniejszy film jaki w życiu widziałem. Taki na odmóżdżenie całkowite!

RvPersie komentarzy: 1145805.09.2012, 22:36

Arsen@
A może kung pow? Jedna z tych komedi która jest śmieszna z tego powodu że jest pozbawiona kompletnie sensu xc

@Arsen258
Ogólnie 'kryminały' Ritchiego są do siebie podobne klimatem. Oprócz tych dwóch filmów, z jego 'dzieł' widziałem tylko Rock'n'Rolla - film ciekawy, też trochę pogmatwany, ale wyraźnie odstaje poziomem od tamtych dwóch.
Z ciekawych filmów, mogę polecić także Infiltrację - jedyny film, za który Scorsese (który jest moim ulubionym reżyserem) dostał Oscara. Zamurowało mnie ostatnie.. 20 minut filmu + ostatnia scena. Coś, czego się nie spodziewałem.
Ogólnie filmy Scorsese są w czołówce jeżeli chodzi o filmy typowo gangsterskie - jak siedzisz w tych klimatach, to warto obejrzeć jak najwięcej z nich, zwłaszcza te w których grał De Niro czy Pesci.

GKS_AFC komentarzy: 871805.09.2012, 22:35

Obejrzyj sobie parodie zmierzchu ja się uśmiałem przy tym filmie breaking wind , albo po polsku od switu do smiechu

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97905.09.2012, 22:35

Dominika - np. Gliniarza z Beverly Hills mogę oglądać godzinami :) Raczej tego typu rzeczy. Albo filmy z Sandlerem np :)

RvP - widziałem :) każdy chyba widział

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16805.09.2012, 22:34