Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool!

Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool! 02.09.2012, 15:25, Łukasz Szabłowski 6393 komentarzy

Wynikiem 2-0 zakończył się hit 3. kolejki Premier League. Po świetnym widowisku Londyńczycy już drugi raz z rzędu zdobyli Anfield. Pierwsza połowa nieco rozczarowała, jednak po przerwie gra nabrała rumieńców. Mecz ten, a także dyspozycja Podolskiego czy Cazorli, dają nadzieję, że w kolejnych starciach znów będziemy oglądać zwycięski Arsenal.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Głosuj na mecz Arsenalu w ankiecie Canal+

Liverpool: Reina - Johnson, Skrtel, Agger, Enrique - Allen, Sahin (67. Shelvey), Gerrard, Sterling - Borini (54. Downing), Suarez

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Cazorla, Arteta, Diaby - Oxlade-Chamberlain (73. Ramsey), Giroud, Podolski (82. Santos).

Już w 7. minucie Liverpool miał okazję na strzelenie gola. Po faulu Pera Mertesackera w odległości 18 metrów od bramki, piłkę ustawił sobie Luis Suarez, jednak Urugwajczyk strzelił niecelnie.

W 10. minucie gospodarze przeprowadzili ładną, składną akcję. Piłkę przejął Sterling, przytomnie zagrał do Suareza, a ten przerzucił piłkę na prawą stronę gdzie czekał Borini. Włoch oddał bardzo słaby strzał.

Minutę później pierwszy raz do głosu doszedł Arsenal. Po przypadkowej akcji do piłki dopadł Cazorla, jednak zza pola karnego strzelił za lekko i prosto w bramkarza.

Później do głosu doszedł Liverpool, dominował na boisku, Kanonierzy często gubili piłkę, popełniali wiele błędów, jednak z tej przewagi nic nie wynikało.

15. minuta przyniosła wreszcie pierwszą składną akcję Arsenalu. Piłkarze Arsene’a Wengera wymienili kilka celnych podań, jednak nie zdołali oddać strzału.

Trzy minuty później Vermaelen widząc niefrasobliwość swoich kolegów z ataku, przeprowadził samotny rajd przez pół boiska, oddał strzał, ale bardzo niecelny.

Po tej akcji kapitana Arsenalu, w szeregi obu ekip wkradła się niedokładność. Piłkarze popełniali proste błędy, często zagrywali niecelnie. Mecz ugrzązł w środku pola.

W 27. minucie Sterling przeprowadził dynamiczną akcję, po której do faulu musiał uciec się Mikel Arteta. Hiszpan otrzymał za to żółtą kartę, a Gerrard, który wykonywał rzut wolny uderzył prosto w mur.

Na zegarze mijała 31. minuta meczu, Liverpool konstruował atak, Steven Gerrard zagrał piłkę na skrzydło, jednak przejął ją Mikel Arteta. Hiszpan podał futbolówkę do Lukasa Podolskiego, który momentalnie zagrał do Cazorli i pobiegł w pole karne. Cazorla po chwili zagrał do Niemca, który z pięciu metrów pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Arsenalu!

Dokładnie siedmiu minut potrzebował Liverpool aby otrząsnąć się po tym ciosie. W 38. minucie aktywny od początku meczu Sterling po dość przypadkowej akcji i fatalnym wybiciu Vermaelena uderzył w słupek bramki strzeżonej przez Vito Mannone.

Dwie minuty później znów zakotłowało się w polu karnym Arsenalu, jednak obrońcy zdołali zablokować strzał. Piłkę przejął Diaby, który popędził przez pół boiska i tuż przy polu karnym Liverpoolu zagrał prostopadle do Oliviera Girouda. Francuz miał stuprocentową sytuację, jednak fatalnie przestrzelił.

Do przerwy obraz gry wrócił do stanu z 20. minuty, piłkarze chyba czekali tylko na ostatni gwizdek sędziego w tej połowie, po czym udali się do szatni.

Druga połowa zaczęła się od ataków Liverpoolu. W 51. minucie Gerrard świetnie zacentrował z prawej strony, Suarez przejął piłkę, ale próbował wymusić rzut karny. Howard Webb nie dał się jednak nabrać.

W odpowiedzi dwie minuty później ciekawą akcję przeprowadzili piłkarze Arsenalu. Piłkę przejął Giroud, zagrał do Artety, ten szybko odegrał do Podolskiego, który znalazł z lewej strony świetnie wbiegającego Kierana Gibbsa, który oddał mocny strzał, jednak Reina zdołał odbić to uderzenie.

Po tej okazji, Kanonierzy zostali zepchnięci do defensywy, coraz śmielej atakował Liverpool. W 57. minucie aktywny w tym spotkaniu Suarez oddał bardzo mocny strzał z linii pola karnego, ale Vito Mannone sparował piłkę nad poprzeczkę.

W 65. minucie Sterling popisał się świetnym podaniem z lewego skrzydła, jednak Downing nie zdołał celnie strzelić. Z kontrą wyszedł Arsenal, lecz strzał Cazorli z linii 16. metra okazał się za słaby.

Jednak trzy minuty później było już zupełnie inaczej! Kanonierzy przejęli piłkę w środku pola, dopadł do niej Cazorla i przeprowadził dwójkową akcję z Podolskim. Po wymianie trzech podań z pierwszej piłki, Hiszpan wbiegł z futbolówką w pole karne i mocnym strzałem zdobył bramkę. 2-0!

Po drugiej bramce na boisku grali już tylko zawodnicy z Londynu, podobnie zresztą było na trybunach Anfield, które zostało zdominowane przez śpiewy sympatyków ekipy Arsene’a Wengera. Cazorla i spółka coraz częściej stwarzali zagrożenie, grali bardzo mądrze, długo utrzymywali się przy piłce.

W końcówce znów zaatakował Liverpool, jednak nic z tego nie wynikało. Najpierw Vermaelen zablokował uderzenie Juareza, a chwilę później Urugwajczyk w sytuacji sam na sam z Mannone strzelił nad poprzeczką.

Wynik nie uległ zmianie, Arsenal zdobył Anfield Road po koncertowej grze Cazorli oraz Lukasa Podolskiego.

Anfield RoadLiverpoolPremier League autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
howareyou komentarzy: 6048 newsów: 705.09.2012, 21:40

BTW Ta strona jest super! H'Maidat jest u nas na testach!!!!!!!!!

gunners.com.pl/news/11796-hmaidat-na-testach-w-arsenalu?PHPSESSID=ge09qmj48rn89a7t9hblapu443

Ars3n komentarzy: 1235405.09.2012, 21:40

tomek
Nie zalezaloby gdyby po dostaniu warna moznaby bylo sie znow tu zarejestresowac, a tak.. ciekawe ile w ogole ban trwa, pewnie wiecznosc.

KeefAFC komentarzy: 51205.09.2012, 21:40

ArseneAl@

dobre hehe

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50305.09.2012, 21:39

@Jasiok; To ci nie pomogę bo do Trójmiasta mam daleko. ;)

howareyou
No widzisz, nie wiem kto tu ma jakie taryfikatory. Gorzej, gdy nawet nic nie napiszesz, a 5 warnów dostaniesz. o_O

PS Zaraz się okaże, że Griz to mój współlokator i piszemy z jednego pokoju.

Jasiok komentarzy: 20005.09.2012, 21:38

@Camillo144
No ok ale zalezy mi na takim gdzie bedzie mila atmosfera, sporo ludzi, taki bar przeznaczony do ogladania meczow, bo ostatnio bylem sam z kumplem a obok ludzie nie zainteresowani pilka.

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 21:37

@tomekafc95
Nie wiesz? Dostaje się za nie specjalne punkty, które później wymieniasz na nagrody.

tomekafc95 komentarzy: 413605.09.2012, 21:36

a co wam na tych warnach tak zalezy -.-

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 705.09.2012, 21:35

@Vandal
Przejmująco wygląda ten 1 warn za jakieś 2k głupich postów w porównaniu z 4 warnami za jeden głupi. :D

KeefAFC komentarzy: 51205.09.2012, 21:35

dzieci spamu :D

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50305.09.2012, 21:35

@Jasiok; Pewnie w każdym gdzie jest telewizor.

vinio komentarzy: 254705.09.2012, 21:35

ja to mam gdzieś ile mam komentarzy możecie mi zrobić jeden albo i zero bo mnie to nie interesuje jestem tutaj aby porozmawiać w Anglii miałem fajnego sąsiada był fanem kurczaków lubiłem z nim derby obejrzeć ale później chłop wykupił karnet na stadionie.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 705.09.2012, 21:34

@WilkSzary
Ja mogę pisać wszystko, bo Griz to mój chłopak, a Vandal mnie śledzi na tłiterze. :)))))

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16805.09.2012, 21:34

how
Lol, w międzyczasie ktoś Ci prezent zostawił. ^^

Jasiok komentarzy: 20005.09.2012, 21:34

@Ars3n no to super, dzieki :D

A zna ktos jakis bar w trójmieście gdzie sa puszczane mecze?

ArseneAl komentarzy: 2341705.09.2012, 21:33

Dzizas jaki hiw? :P @how miało być ;)

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50305.09.2012, 21:33

Ale wy przezywacie te warny, spróbujcie czasem zachować się kulturalnie to nie będziecie dostawać warnow. ;)

Ars3n komentarzy: 1235405.09.2012, 21:33

jasiok
Napewno mozna. Wiekszosc barow wykupi to aby zachecic ludzi i dalej chyba nie musze pisac.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 705.09.2012, 21:33

@Orandzo
Kibice klubów piłkarskich też sikają.

Orandzo komentarzy: 338005.09.2012, 21:33

Tak sobie czytam wasze komentarze i się zastanawiam... czy to wciąż jest portal poświęcony klubowi piłkarskiemu?

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 205.09.2012, 21:32

Nie ma czegoś takiego jak debilstwo oO
Debilizm jest.

ThisIsOurSeason komentarzy: 234705.09.2012, 21:32

@WilkSzary

taa i poraz kolejny w pełni się zgadzam...

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 705.09.2012, 21:31

@WilkSzary
Kto?

Jasiok komentarzy: 20005.09.2012, 21:31

aj a tak z innej beczki, to czy wiecie czy mecze w tym systemie pay per view mozna zobaczyc w jakis klubach, barach, restauracjach?

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 705.09.2012, 21:30

Sądzę, że powinno się banować za głupie komentarze np. o sikaniu, a przynajmniej dawać 4 warny.

@hiw
Wiesz co to różnie bywa. Czasem załatwiam 2 sprawy za jednym razem więc wtedy na siedząco. Chociaż czasem po imprezie też ciężko ustać.

ThisIsOurSeason komentarzy: 234705.09.2012, 21:29

@ArseneAl

Wiesz ja rozumie, że można coś powiedzieć ironicznie, albo nie zawsze na poważnie, ale akurat Tobie zdarza się to bardzo często i z czasem staje się lekko irytujące.

RvPersie komentarzy: 1145805.09.2012, 21:29

Ja tam jakoś super lubiany chyba nie jestem, super mądrze też nie pisze a mam 0 warnów. Po prostu wiem kiedy mogę bluznąć a kiedy sytuacja tego nie wymaga czy też wiem kiedy użytkownik napisał totalne debilstwo i można go lekko poprawić a nie siedzieć cicho czy zwyzwać go po całości ; ]

Ars3n komentarzy: 1235405.09.2012, 21:29