Arsenal dominuje w derbach! Zwycięstwo z Tottenhamem 3-1!

Arsenal dominuje w derbach! Zwycięstwo z Tottenhamem 3-1! 26.09.2021, 18:35, Łukasz Wandzel 1400 komentarzy

Za nami kapitalny występ Arsenalu w derbach północnego Londynu. Kanonierzy na fali kilku zwycięstw podejmowali na Emirates Stadium słabiej spisujący się ostatnio Tottenham. Piłkarze prowadzeni przez Mikela Artetę zagrali jak z nut i praktycznie już w pierwszej połowie rozstrzygnęli wynik rywalizacji. Fani z pewnością już dawno nie oglądali swoich ulubieńców w takiej formie. Błyszczała szczególnie ofensywna trójka zawodników: Emile Smith Rowe, Pierre-Emerick Aubameyang oraz Bukayo Saka. Wykazać musiała się także defensywa i pełe ręce roboty, szczególnie w drugiej połowie, miał Aaron Ramsdale. Tottenham strzelił jednak gola zbyt późno, by zawalczyć o punkty.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney – Partey, Xhaka (82' Lokonga) – Saka (87' Maitland-niles), Odegaard, Smith Rowe (88' Tavares) – Aubameyang.

Tottenham: Lloris – Tanganga (46' Emerson), Dier, Sanchez, Reguilon – Hojbjerg, Alli (46' Skipp), Ndombele (70' Gil) – Moura, Kane, Son.

Arsenal zdominował posiadanie piłki na początku spotkania, choć w trakcie całego meczu obie drużyny utrzymywały się przy piłce przez podobny czas. Różnica polegała na tym, że Arsenalowi w ataku wychodziło dzisiaj wszystko. Kanonierzy szybko wyczuli słabość drużyny Nunuo Espirito Santo i już w 12. minucie otworzyli wynik w tym starciu. Bukayo Saka zakręcił się z futbolówką na prawym skrzydle i odnalazł w szesnastce wbiegającego Emile'a Smitha Rowe'a, a ten bez trudu pokonał Hugo Llorisa.

Kilkanaście minut później było 2-0. Strzelec pierwszej bramki zapoczątkował fantastyczną akcję i po klepce z Aubameyangiem ruszył lewym skrzydłem i podał do Gabończyka w pole karne. Kapitan Arsenalu popisał się nie lada wykończeniem, uderzając lewą nogą pewnie w dolny róg bramki. Wisienką na torcie w pierwszej odsłonie meczu był kolejny gol, gdzie Bukayo Saka przedarł się przez rywali, nie zatrzymując się nawet po wślizgu wracającego we własne pole karne Harry'ego Kane'a. 20-latek zachował chłodną głowę i wykończył akcję, 3-0!

W trakcie pierwszych 45 minut Tottenham również miał swoje okazje. Najgroźniejszą z nich był strzał Sona, przy którym interwencją musiał popisać się Aaron Ramsdale. Poza tym swoich sił z dystansu próbował Harry Kane, który oddał też niecelny strzał głową po rzucie rożnym. Problemem przyjezdnych i niewykorzystanych przez nich sytuacji był fakt, że Aubameyang, Smith Rowe i Saka co kilkanaście minut powiększali przewagę i trafiali do siatki.

W drugiej połowie Tottehnam przebudził się za późno, by wrócić do gry. W 79. minucie goście rozpoczęli sytuację bramkową tuż po zderzeniu Lucasa Moury z Granitem Xhaką. Koguty wykorzystały lukę w obronie Arsenalu i Sergio Reguilon podał po ziemi do Sona, który oddał strzał, a piłka po ręce Ramsdale'a wpadła do siatki. Xhaka opuścił murawę z powodu kontuzji po pierwszym golu dla Tottenhamu.

Na przestrzeni ostatnich dziesięciu minut Mikel Arteta wprowadził na boisko Sambiego Lokongę, Ainsleya Maitlanda-Nilesa i Nuno Tavaresa. Gospodarze nie myśleli już o atakowaniu i utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego. A było czego bronić, bo w doliczonym czasie gry Lucas Moura świetnie uderzył z kilkudziesięciu metrów. Drużynę Arsenalu nie po raz pierwszy w tym meczu uratował Ramsdale, strącając futbolówkę na poprzeczkę.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 327.09.2021, 21:23

@losnumeros:

2 razy.

losnumeros komentarzy: 1318927.09.2021, 21:22

Oglądała ktoś Wyspa Tajemnic z DiCaprio?

Theo10 komentarzy: 829727.09.2021, 21:21

@polandblood: Na mnie największe wrażenie zrobił s01e02, ale niemal całe dwa pierwsze sezony i cześć trzeciego to dla mnie prawdziwy majstersztyk. Potem już bardziej wybiórczo, ale reszta oczywiście też warta obejrzenia.

losnumeros komentarzy: 1318927.09.2021, 21:20

@Bukayoforever: Dokładnie.

@Theo10 napisał: "Strasznie Cię oszukali, bo to dwa najlepsze sezony."

Możliwe, ale i tak tego serialu nie ogladałem.

Furgunn komentarzy: 925427.09.2021, 21:20

@Placio: chyba żartujesz, to jeden z najgłupszych seriali jakie tam oglądałem.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 327.09.2021, 21:20

Ja mogę polecić dwa od siebie jak ktoś chce obejrzeć coś fajnego z klimatem.

1) Mare z EastTown
2) Ostre Przedmioty

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 127.09.2021, 21:17

@Theo10: True. Jeśli chodzi o ulubiony odcinek to chyba s03e04 San Jupitero.

Bukayoforever komentarzy: 353627.09.2021, 21:17

@losnumeros: Nie no to ze mowi ze jakis serial to gnioty to nic zlego, wszczyscy mozemy udzielic opini na temat danej produkcji, ale bardziej chodzi o to ze nie powienien mowic ze ludzie ktoty to ogladaja maja problemy

Placio komentarzy: 256327.09.2021, 21:15

Przecież Dom z Papieru to jeden z najlepszych seriali na Netflixie. Fakt nie opinia.

losnumeros komentarzy: 1318927.09.2021, 21:14

@kamil47: @kamil47 napisał: "będę pisał to co uważam za stosowne. Skoro piszę że dla mnie to gniot, a ludzie podniecając się tym serialem mają chyba jakiś problem to tak jest w moim mniemaniu. Koniec i kropka."

Nie chcesz nie oglądaj i nie będę Ciebie do tego namawiać, ale skończ pisać bzdury, że ludzie mają problem bo oglądają Dom z Papieru, bardziej to ty masz problem niż osoby co oglądają ten serial. Ja też wszystkiego nie lubię, ale nie piszę, że dany film/serial to gniot i ludzie którzy to oglądają mają jakieś problemy lub zły gust. Jeden lubi blondynki, drugi brunetki, trzeci rude, a czwarty bierze wszystko co leci. Ich też będziesz negował za dany wybór?

Ranczomen komentarzy: 1234627.09.2021, 21:10

Welbeck odmienił Brighton, jak za dotykiem czarodziejskiej różdżki, widać tutaj jakościowy kunszt zawodnika.

kamil47 komentarzy: 268527.09.2021, 21:10

@losnumeros: kolejna sprawa, z tego co to tutaj przeczytałem to pierwszy sezon na tle pozostałych jest najlepszy. Skoro pierwsze 200-240 minut nie potrafiło mnie do tego serialu przekonać to znaczy że już mnie nie przekona i nie ma sensu dawać temu kolejnej szansy, no chyba że reżyser się zmienił? Nie zmienił się więc odpada.

Dziękuję za uwagę i Dobranoc wszystkim :)

COYG !!!

Theo10 komentarzy: 829727.09.2021, 21:05

@losnumeros napisał: "Black Mirror kilka osób poleciła mi ten serial, ale mówili żebym odpuścił 1 sezon i 2 chyba też."

Strasznie Cię oszukali, bo to dwa najlepsze sezony.

Bukayoforever komentarzy: 353627.09.2021, 21:04

a tak serio to nie ma lepszego serialu niz Breaking Bad i nik oraz nic tego nie zmieni

kamil47 komentarzy: 268527.09.2021, 21:02

@losnumeros: będę pisał to co uważam za stosowne. Skoro piszę że dla mnie to gniot, a ludzie podniecając się tym serialem mają chyba jakiś problem to tak jest w moim mniemaniu. Koniec i kropka.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 227.09.2021, 20:58

Brighton dzisiaj traci punkty i Arteta na menadżera miesiąca XD

losnumeros komentarzy: 1318927.09.2021, 20:55

@Patriko:
@Patriko napisał: "Obejrzałem skrót z NLD, wczoraj Xhaka tradycyjnie był j*eb*ny chyba dla samego j*b*nia"

Przecież skróty nic nie znaczą, taką ostatnio dostałem odpowiedź.

losnumeros komentarzy: 1318927.09.2021, 20:52

@polandblood napisał: "Ja, La Casa skończyłem na 2 sezonie. W sumie to pierwszym, Netflix to pociął na 2 sezony."

I to chyba jest najlepszy scenariusz do tego serialu.

losnumeros komentarzy: 1318927.09.2021, 20:51

@arsenallord napisał: "Berlin to jest TOP5 postaci w serialach"

Berlin miazga, ale Alicia Sierra też bardzo dobra postać, moja ulubiona 2 z tego serialu.

Paul77 komentarzy: 987727.09.2021, 20:48

@Patriko: Tylko zrozum jedno. Z takimi zawodnikami jak Xhaka nie ma szans podnieść tego zespołu na wyższy poziom. On jest kulą u nogi i nic tego nie zmieni.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 127.09.2021, 20:47

Black Mirror to akurat antologia więc można pominąć odcinek.@kamil47: w ostatniej dekadzie była masa świetnych kreacji aktorskich

losnumeros komentarzy: 1318927.09.2021, 20:40

@kamil47: Nie zawsze pierwsze odcinki świadczą o tym czy serial jest dobry lub zły, Black Mirror kilka osób poleciła mi ten serial, ale mówili żebym odpuścił 1 sezon i 2 chyba też. Nie chcesz nie oglądaj, ale nie pisz, że większość ludzi nie zna się na tym serialu.

Rynkos7 komentarzy: 682527.09.2021, 20:37

@Patriko napisał:
Obejrzałem skrót z NLD, wczoraj Xhaka tradycyjnie był j*eb*ny chyba dla samego j*b*nia i to niby on wg niektórych zawinił przy straconej bramce(xD) to chyba warto Granitowi oddać, że to też on przy pierwszym golu dla nas ubiegł Hojberga w walce o piłkę i zagrał z pierwszej do Odeegarda który rozprowadził piłkę na skrzydło do Saki a ten asystował ESR, przy golu na 2-0 po kiepskim podaniu Ramsdale od własnej bramki do Alliego który mógł się skończyć stratą bramki dla nas odebrał mu piłkę po czym poszła kontra z której strzelił Obama, to był dobry mecz naszego "generała".

"Obejrzałem skrót, więc się wypowiem na temat całego meczu".
Brawo. Na prawdę. Brawo. Ja nic na temat Xhaki się nie wypowiedziałem i nic do niego nie mam, ale twój komentarz mnie roz*ebał szczerze. "Nie wiem, ale się wypowiem".

zanny komentarzy: 46927.09.2021, 20:29

Spoko serial do opierdzielania i odpoczęcia to Brooklyn 99.

Ale lepiej usiąść przy klasyce i odpalić Tarrantino :D

MarkOvermars komentarzy: 914527.09.2021, 20:26

Pomijając seriale netflixa może widział ktoś serial Demony Da Vinci? Bardzo go lubiłem ale nie dokończyłem a nigdzie nie mogę go znaleźć

Patriko komentarzy: 529627.09.2021, 20:24

kamil47 komentarzy: 268527.09.2021, 20:24

@arsenallord: możesz wymienić całe top5 wg Ciebie? Bo chyba swojego stwierdzenia nie kierujesz ogólnie?

MarkOvermars komentarzy: 914527.09.2021, 20:24

@jurasmolas44: nie zapominajmy o 0:6 na Stamford

ZielonyLisc komentarzy: 2028727.09.2021, 20:24

Ostatnie sezony Domu z Papieru mocno naciągane, bardziej serial już podchodzi pod sci-fi ale wiadomo jak się sprzedaje to się nakręca.

seeboq komentarzy: 17927.09.2021, 20:24

IMO w topce na pewno powienien znalezc sie:

Better Call Saul - Bob Odenkirk

kamil47 komentarzy: 268527.09.2021, 20:23

@polandblood: podpisuję się pod tym. Świetne postacie i seriale.

kamil47 komentarzy: 268527.09.2021, 20:18

@jurasmolas44: sorki ale dla mnie to i tak za dużo. Jak oglądam jakiś serial to czuję do niego miętę, albo nie czuję. Breaking Bad, Ozark, Dark, Stranger Things S1&2, Dexter pierwsze sezony, Narcos S1&2, Pitbull, South Park, Friends.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 127.09.2021, 20:17

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11727.09.2021, 20:17

Berlin to jest TOP5 postaci w serialach

jurasmolas44 komentarzy: 184927.09.2021, 20:17

losnumeros napisał: "oby więcej takich meczów i wtedy porażki będą lepiej smakować"

Żeby porażka mi posmakowała musielibyśmy wyebac tak z 10:0 w kurniku i spłacić dług (8:2) mułowatym

kamil47 komentarzy: 268527.09.2021, 20:13

@losnumeros: to ile mam tego obejrzeć? 5 sezonów żeby dojść do jakiegoś wniosku? 4x45/60 minut jakiejś treści to mało dla Ciebie? Dla mnie to wystarczające żeby ocenić czy warto dalej temu poświęcać czas.

Nie szkoda, tak nisko w mojej hierarchii jest ten serial.

jurasmolas44 komentarzy: 184927.09.2021, 20:12

@kamil47: i chwała ci za to ale tak zajebjsty serial odpuścić po 4 odcinkach.... Nawet nie zdążyłeś nawiązać połączenia z Berlinem:))

sickstick komentarzy: 278627.09.2021, 20:10

@Lamoreaux napisał: "Totalnie się pogubili w tym serialu a szkoda, bo potencjał to miało znakomity."
Właśnie wydaje mi się że potencjał był na jeden sezon, opowiadający o spektakularnym skoku. Kolejne skoki to już ostra fikcja literacka

kamil47 komentarzy: 268527.09.2021, 20:10

@jurasmolas44: a czy ja narzekam na Arsenal? Płacze jak wielu z tutejszych kibiców którzy traktują naszych jak szmaty gdy przegrywamy? No raczej nie bardzo. Zawsze wspieram Arsenal, bez względu na wynik.

Lamoreaux komentarzy: 346027.09.2021, 20:04

@Barney napisał: "Dom z papieru byl dobry poki netflix w nim nie maczal palcow. Nie ogladalem tego najnowszego sezonu ,ale 4 sezon to dno"

5 sezon standardowo zaniża poziom. Totalnie się pogubili w tym serialu a szkoda, bo potencjał to miało znakomity.

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11727.09.2021, 20:00

Netflix ma filmy słabe. Seriale są dobre raczej. Niektóre Bardzo dobre. Wiadomo też że placki się zdarzają.

gbn komentarzy: 380027.09.2021, 19:59

@Vengerberg: Heteroseksualizm jest normą, a homoseksualizm jest zaburzeniem eot.

losnumeros komentarzy: 1318927.09.2021, 19:46

@jurasmolas44 napisał: "Arsenal wygrywa i nie ma na co narzekać :)"

A podobno to ja jestem największym narzekaczem, jak gramy dobrze to dostrzegam to i pochwale, oby więcej takich meczów i wtedy porażki będą lepiej smakować.

jurasmolas44 komentarzy: 184927.09.2021, 19:39

@kamil47: a nie szkoda ci czasu pisać o tym jakie to kiepskie seriale ma netflix?? Arsenal wygrywa i nie ma na co narzekać :)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185227.09.2021, 19:35

@Moegi14: dostaniesz przekierowanie na muminków, to Cię nie będzie :D

ZielonyLisc komentarzy: 2028727.09.2021, 19:33