Arsenal dominuje w derbach! Zwycięstwo z Tottenhamem 3-1!

Arsenal dominuje w derbach! Zwycięstwo z Tottenhamem 3-1! 26.09.2021, 18:35, Łukasz Wandzel 1400 komentarzy

Za nami kapitalny występ Arsenalu w derbach północnego Londynu. Kanonierzy na fali kilku zwycięstw podejmowali na Emirates Stadium słabiej spisujący się ostatnio Tottenham. Piłkarze prowadzeni przez Mikela Artetę zagrali jak z nut i praktycznie już w pierwszej połowie rozstrzygnęli wynik rywalizacji. Fani z pewnością już dawno nie oglądali swoich ulubieńców w takiej formie. Błyszczała szczególnie ofensywna trójka zawodników: Emile Smith Rowe, Pierre-Emerick Aubameyang oraz Bukayo Saka. Wykazać musiała się także defensywa i pełe ręce roboty, szczególnie w drugiej połowie, miał Aaron Ramsdale. Tottenham strzelił jednak gola zbyt późno, by zawalczyć o punkty.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney – Partey, Xhaka (82' Lokonga) – Saka (87' Maitland-niles), Odegaard, Smith Rowe (88' Tavares) – Aubameyang.

Tottenham: Lloris – Tanganga (46' Emerson), Dier, Sanchez, Reguilon – Hojbjerg, Alli (46' Skipp), Ndombele (70' Gil) – Moura, Kane, Son.

Arsenal zdominował posiadanie piłki na początku spotkania, choć w trakcie całego meczu obie drużyny utrzymywały się przy piłce przez podobny czas. Różnica polegała na tym, że Arsenalowi w ataku wychodziło dzisiaj wszystko. Kanonierzy szybko wyczuli słabość drużyny Nunuo Espirito Santo i już w 12. minucie otworzyli wynik w tym starciu. Bukayo Saka zakręcił się z futbolówką na prawym skrzydle i odnalazł w szesnastce wbiegającego Emile'a Smitha Rowe'a, a ten bez trudu pokonał Hugo Llorisa.

Kilkanaście minut później było 2-0. Strzelec pierwszej bramki zapoczątkował fantastyczną akcję i po klepce z Aubameyangiem ruszył lewym skrzydłem i podał do Gabończyka w pole karne. Kapitan Arsenalu popisał się nie lada wykończeniem, uderzając lewą nogą pewnie w dolny róg bramki. Wisienką na torcie w pierwszej odsłonie meczu był kolejny gol, gdzie Bukayo Saka przedarł się przez rywali, nie zatrzymując się nawet po wślizgu wracającego we własne pole karne Harry'ego Kane'a. 20-latek zachował chłodną głowę i wykończył akcję, 3-0!

W trakcie pierwszych 45 minut Tottenham również miał swoje okazje. Najgroźniejszą z nich był strzał Sona, przy którym interwencją musiał popisać się Aaron Ramsdale. Poza tym swoich sił z dystansu próbował Harry Kane, który oddał też niecelny strzał głową po rzucie rożnym. Problemem przyjezdnych i niewykorzystanych przez nich sytuacji był fakt, że Aubameyang, Smith Rowe i Saka co kilkanaście minut powiększali przewagę i trafiali do siatki.

W drugiej połowie Tottehnam przebudził się za późno, by wrócić do gry. W 79. minucie goście rozpoczęli sytuację bramkową tuż po zderzeniu Lucasa Moury z Granitem Xhaką. Koguty wykorzystały lukę w obronie Arsenalu i Sergio Reguilon podał po ziemi do Sona, który oddał strzał, a piłka po ręce Ramsdale'a wpadła do siatki. Xhaka opuścił murawę z powodu kontuzji po pierwszym golu dla Tottenhamu.

Na przestrzeni ostatnich dziesięciu minut Mikel Arteta wprowadził na boisko Sambiego Lokongę, Ainsleya Maitlanda-Nilesa i Nuno Tavaresa. Gospodarze nie myśleli już o atakowaniu i utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego. A było czego bronić, bo w doliczonym czasie gry Lucas Moura świetnie uderzył z kilkudziesięciu metrów. Drużynę Arsenalu nie po raz pierwszy w tym meczu uratował Ramsdale, strącając futbolówkę na poprzeczkę.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
losnumeros komentarzy: 1319027.09.2021, 12:20

@Arsenal96l napisał: "Bramka jakich wiele :)"

To kiedy AFC strzelił taką bramkę? ;)

Bukayoforever komentarzy: 353627.09.2021, 12:18

@Arsenal96l: Na old-genie gra jest duzo ale to duzo bardziej stabilna, na new-genie gra sie czesto wylewa bo probuje byc zbyt realna. Pod wyglad, plynnosc i wizualne rzeczy to new-gen odjezdza, ale pod wzgledem gameplayu to old-gen wciaga dupa PS5 czy nowego Xboxa, wiec to czy oplaca sie kupic nowa fife na nowa konsole to tylko i wylacznie twoja decyzja co wolisz.
Pod wzgledem patrzenia jak na zwykla gre to nie oplaca sie kupowac fif nowzzych niz 15.

enrique komentarzy: 1938027.09.2021, 12:18

@Rowerinho: Przykładowo:

enrique komentarzy: 1938027.09.2021, 12:17

@Rowerinho: Na chomiku jest od CH gier na X360 :)

smokus komentarzy: 13927.09.2021, 12:16

Matelko komentarzy: 321427.09.2021, 12:16

Ramsdale (23), Tomiyasu (22), White (23), Gabriel (23), Tierney (24)
Kto by pomyślał, że podstawowa defensywa Arsenalu będzie taka młoda.
Formacja która potrzebuje doświadczenia xD

enrique komentarzy: 1938027.09.2021, 12:15

@mikowhy: Mitsubishi Zero fiuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

smokus komentarzy: 13927.09.2021, 12:13

Jak dziś wygra Brighton, to w weekend gramy z liderem.

Rowerinho komentarzy: 225227.09.2021, 12:13

Pany, dostałem Xboxa360 po rodzinie, jakieś tam gry są, ale spiracone. Konsola jest przerobiona, piraty na niej śmigają, ale pytanie czy normalnie pójdą oryginalne też? Nie znam się na tym kompletnie

Jbc, gdzie szukać pirackich wersji gier? Normalnie torrenty itd?

Arsenal96l komentarzy: 502927.09.2021, 12:13

@losnumeros: Bramka jakich wiele :)

Bukayoforever komentarzy: 353627.09.2021, 12:12

@GunnerKaspi: ja jestem zdania ze na koniec sezonu bedziemy na miejscu 4 lub 6. Napewno nie bedziemy na 5, wyzszym niz 4 lub nizszym niz 6.

Arsenal96l komentarzy: 502927.09.2021, 12:12

Panowie gra już ktoś z was w nową FIFE? Jak wrażenia , opłaca się kupować ? Interesuje mnie głównie UT jednak w karierę też lubię pograć :p Interesuje mnie opinia o wersji na nowe konsole :)

M4rcin komentarzy: 159827.09.2021, 12:11

@Mastec30: Nazwa tiramisu nie jest w zaden sposób obraźliwa ani wulgarna, wiec porówanie z kutasiewicz nie na miejscu

W szkole było kilka osób z ksywkami rumun, cygan, gołda itp i czy ktoś sie wkurzał na to? Nie, bo ludzie przywykli do tego i nie odbierali tego negatywnie

losnumeros komentarzy: 1319027.09.2021, 12:10

lordpat komentarzy: 336627.09.2021, 12:09

@losnumeros napisał: "Spurs w 1 połowie było bardziej beznadziejne niż Norwich i Burnley"

No jak!?
Wyszedł na nas, jak równy z równym. Zostawili nam miejsce w środku pola. Alli, Lucas, Son i Kane z przodu. Xhaka i Partey musieli uporać się tylko z Ndombele i Hojbiergiem.
Wygrali kilka sytuacji 50/50 w środku, po których wyszły błyskawiczne kontry i przełożyło się to na bramki.
W drugiej połowie nie wyglądało to tak dobrze, bo Nuno zwiększył liczebność w środku pola zmieniając ofensywnie nastawionego Alliego.

GunnerKaspi komentarzy: 70727.09.2021, 12:08

Najbliższe 5 kolejek Arsenalu w PL:

Brighton (A) - tutaj może paść każdy wynik
Crystal Palace (H) - bezwzględne 3pkt
Aston Villa (H) - nieco cięższy przeciwnik ale jak nasi wyłączą Ingsa to też wierzę w 3pkt
Leicester (A) - jesteśmy w stanie ograć na King Power Stadium lisy w tak słabej formie (chociaż wiadomo, że w ciągu miesiąca wiele się może zmienić)
Watford (H) - bezwzględne 3pkt

Jest realna szansa na 12-15pkt, a w międzyczasie United gra 3 mecze z big6, Liverpool 2 mecze z big6, City 2 mecze z big6, jedynie Chelsea ma bardzo łatwy terminarz i zapewne wszystkim odjedzie.

Liczę na to, że po 11 kolejkach zadomowimy się na dobre w TOP4.

Bukayoforever komentarzy: 353627.09.2021, 12:07

Średnia meczowych ocen naszych zawodnikow:

- Ramsdale - 7.10 (4 najlepszy w lidze)
- Tomiyasu - 7. 07 (4 najlepszy w lidze)
- White - 6. 90 (zakladam ze jakis 8/9 w lidze bo za duzo by sprawdzac)
- Gabriel - 7.33 ( 3 najlepszy w lidze)
- Tierney - 6. 70 (5 najlepszy w lidze)
- Thomas - 7.00 ( rowniez za duzo by sprawdzac i tez jakos w okolicach 8/9 miejsca)
- Xhaka - 6.55 (latwiej bylo by sprawdzac od najgorszego niz najlepszego)
- Sambi - 7.12 (6 najlepszy w lidze)
- Odegaard - 6.78 (6 najlepszy w lidze )
- ESR - 6.93 (5 najlepszy w lidze)
- Saka - 6.90 (okolo 10 miejsca)
- Pepe - 7.00 (okolo 10 miejsca)
- Auba - 7.12 (7 najlepszy w lidze)

(w nawiasach oczywiscie ktorys tam najlepszy w lidze NA SWOJEJ POZYCJI)

ESR i Ode tak wysoko poniewaz w PL jest dosc malo dobrych SPO, ale oboje sa lepsi od Maddisona ;)

losnumeros komentarzy: 1319027.09.2021, 12:06

Dzisiaj o 23.00 na Canal+ Sport startuje Jej Wysokość Premier League, a w niej wyjątkowo ciekawe rozmowy dla polskich kibiców Arsenalu: z Aaronem Ramsdalem i Matthew Cashem.
Będą też omówione kontrowersje z wczorajszych derbów. Jak co tydzień, Przemek Pełka rozmawiał z Markiem Clattenburgiem.
Transmisja w TV, aplikacji i w przeglądarce.

Sknerusy Siwego i Łysego

Skotii komentarzy: 1715 newsów: 827.09.2021, 12:05

Jak rozmawiam ze znajomymi to mówię Mitshubishi Toshiba i wszyscy wiedzą o kogo chodzi. (Pozdrawiam fanów Strasznego Filmu 4 xD)

losnumeros komentarzy: 1319027.09.2021, 12:04

Wiem zagraliśmy genialny mecz, ale z drugiej strony Spurs w 1 połowie było bardziej beznadziejne niż Norwich i Burnley. Broń Boże nie odbieram naszym graczom umiejętności w tym spotkaniu, mam nadzieję, że tak teraz będziemy grać przez większość spotkań, ale spokojnie zobaczymy co pokażemy w meczu z Brighton.

lordpat komentarzy: 336627.09.2021, 12:03

Kilkanaście godzin temu spadaliśmy z ligi i wywoziliśmy na taczkach Artetę. Teraz wracamy do walki o ligę mistrzów.

No trochę rozsądku Panowie.
5 miejsce to jest max i będzie to ogromny sukces. Nie będziemy wygrywać każdego meczu, szczególnie w tak ciężkiej lidze.

mikowhy komentarzy: 3217 newsów: 1027.09.2021, 12:02

Tomiyasu wybrany przez kibiców zawodnikiem meczu z Tottenhamem

Matelko komentarzy: 321427.09.2021, 12:02

swoją drogą dawno tak nie było, że dzień po meczu kibic już chce kolejne spotkanie:)

Mastec30 komentarzy: 628127.09.2021, 12:01

Właśnie mecz z Brighton może być jeszcze trudniejszy niż że Spurs i obawiam się że możemy go przegrać w głowach jeżeli poczujemy się zbyt pewnie. Nie sztuką zagrać zajebiście 1 mecz, sztuka jest utrzymać tą formę i walczyć ze wszystkimi tak jak wczoraj

Matelko komentarzy: 321427.09.2021, 12:00

@amiapsycho: U mnie od nocy pada, ale humor i tak dopisuje:)

Matelko komentarzy: 321427.09.2021, 11:59

Fajny mamy teraz terminarz. Wyjazd do Brighton i dwa domowe spotkania z Crystal Palace i Aston Villa. Może się okazać , że po tych meczach wskoczymy do top 4. Bardzo bym tego chciał i nie pompuję balonika. Mamy szeroką kadrę bez kontuzji, do tego nie gramy w środku tygodnia. Brighton jest silne ale muszą też trochę punktów pogubić więc jeśli ogramy Mewy w sobotę to będzieto tylko potwierdzeniem naszej dobrej dyspozycji.

amiapsycho komentarzy: 78927.09.2021, 11:54

Poniedziałek, humor gituwa po wczorajszym meczu, a na dodatek godzina 11.30 a ja już po pracy.

Życzę wszystkim równie udanego poniedziałku :)

losnumeros komentarzy: 1319027.09.2021, 11:51

Ramsdale i nasz kamikaze z Japonii wyglądają bardzo dobrze i to jest zdecydowanie wzmocnienie 1 składu, do tej grupy trzeba dodać Sambiego bo chłopak też wygląda obiecująca. Odnośnie Ramsdale jeszce, od chłopaka bije bardzo duża pewność siebie i ma lepszą komunikację z obrońcami.

Taki Arsenal chcę oglądać co tydzień, nawet porażki w takim stylu będą lepiej smakować, wyglądać i nastroje będę lepsze. Mam nadzieję, że na Brighton wyjdziemy z takim samym zaangażowaniem jak wczoraj, a nie nagle przestaniemy umieć grać w piłkę.

Mastec30 komentarzy: 628127.09.2021, 11:48

@malyglod: Dokładnie. Ja się cieszę bo po takich zwycięstwach dostaje większy komfort pracy i tak naprawdę dopiero od tego okienka co było dostał kilku zawodników, których wprowadza wg swojej koncepcji. Wcześniej z takich znaczących to przyszli tylko Partey i Odegaard. Zobaczymy jak to będzie wyglądało za pół roku. Teraz jest seria spotkań z drużynami w naszym zasięgu więc to jest moment żeby zbudować drużynę na zwycięstwach

lordpat komentarzy: 336627.09.2021, 11:47

@darek250s napisał: "Po takim meczu po prostu trzeba utrzymać passę i nie dostać nagle w trąbę od Brighton."
Brighton ma jedną z najlepszych defensyw w całej lidze!

Tottenham w obronie bardzo słabo zagrał, oddał nam bardzo dużo pola. Nie sądzę, żeby Brighton wyszedł z nami, jak równy z równym. Zamkną się w polu karnym i nastawią się na kontry.
Jak będzie 0:1 dla nas na wyjeździe z mewami, to będzie cud. Remis to również będzie bardzo dobry rezultat, na więcej nie licz.

Chciałbym jeszcze tylko przypomnieć, że ESR ma 21 lat, Saka 20, Ode 22 - dajmy im czas.

enrique komentarzy: 1938027.09.2021, 11:46

@FabsFAN: Dokładnie, Mitsubishi !

Niech jeszcze raz ktoś go nazwie Tiramisu albo Tarehajo Hararajo to będę ZŁY !

Mastec30 komentarzy: 628127.09.2021, 11:46

@FabsFAN: to już większy sens miała by Toyota

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.09.2021, 11:38

Dla mnie to na zawsze bedzie Mitsubishi

miki9971 komentarzy: 6639 newsów: 227.09.2021, 11:37

Piękne jest to, że o ile niedawno pisałem posta - jak serce boli, gdy ogląda się Naszych, którzy się męczą i w pokoju pozostał tylko namalowany herb z napisem Victoria Concordia Crescit, a sam klub stał mi się lekko obojętny podczas oglądania spotkań...

Tak wczoraj oglądałem mecz dwa razy, bo włączyłem też powtórkę o 23...

I znowu wróciło to coś... ten moment, kiedy Nasi strzelili na 2:0. To ciepło w sercu, wzruszenie i łzy szczęścia.

Jakby mi ktoś oddał po latach ulubioną zabawkę, a ona mimo wieku - cieszyła tak samo i przywracała setki wspaniałych myśli...

COYG

djmacius komentarzy: 382627.09.2021, 11:36

@Rafson95: Tomiyasu grał we Włoszech, więc wszystko się zgadza.

lucasnoline komentarzy: 541927.09.2021, 11:36

Czy ktoś was grał w fife 22 na pc? Co oni odwalili z wagą piłkarzy. Przecież Partey na boisku wygląda jak Shaquille O'Neal, a xhaka jakby miał z 30 kilo nadwagi. Wszyscy piłkarze wydają się grubsi o te kilkanaście kilo. Wtf, też ktoś to zauważył?

darek250s komentarzy: 10357 newsów: 527.09.2021, 11:36

Panowie ponawiam pytanie - znajdzie się jakiś kozak co ogarnie mi retransmisje meczu z polskim komentarzem ? A jak nie da rady to chociaż z angielskim :D

Rafson95 komentarzy: 1060227.09.2021, 11:35

Jeszcze żeby Tiramisu pochodziło z Azji, to może to przezwisko miałoby nawet jakiś sens.

Ale Tiramisu jest z Włoch :(

malyglod komentarzy: 649227.09.2021, 11:33

@Mastec30: ja widzę, że Arteta ma plan.
pozbyć się połowy drużyny, zawodników sytych i bez chęci do poświęceń to bardzo dużo.
Teraz czas na budową a ufam, że mając czas (a dostał go sporo i sporo sobie już go kupił) zbuduje drużynę na europejskie puchary przynajmniej.
Widać koncepcję gry, zawodnicy już też ją łapią. Jeszcze będzie wiele potknięć ale fundamenty są.

Rowerinho komentarzy: 225227.09.2021, 11:33

Odbierdolta się od naszego Daihatsu i jego nazwiska

Slaviola komentarzy: 1237727.09.2021, 11:28

Ale jestem dziś szczęśliwy :D

Mastec30 komentarzy: 628127.09.2021, 11:27

Mikel Arteta to może być nowy Arsene Wenger - zaskakuje były piłkarz Kanonierów, Gael Clichy. Kogoś widzę jeszcze trzyma po weekendzie :D
Ale widać jaka euforia zapanowała w środowisku Arsenalu

sickstick komentarzy: 283627.09.2021, 11:18

@sWinny napisał: "Wczoraj wrażenie zrobił też ten chłopak w długimi włosami z kfc. Może być z niego kawał zawodnika w przyszłości."
Dosłownie płakałem kiedy Spurs zakontraktowali Brayan Gilla, ten chłopak w zeszłym sezonie La Liga przypominał samego Messiego.

Paul77 komentarzy: 992627.09.2021, 11:16

Coś wiadomo by zdrowia Xhaki?

Mastec30 komentarzy: 628127.09.2021, 11:15

Sorry, moja poniższa wypowiedź, miała być do M4rcin :P

@M4rcin: Chamberlaina -Chambo to jest ksywa, zdrobnienie. Jakby ktoś nazywał Tomiyasu Tommym to by nie było nic złego ale nazywanie Tiramisu to jak dla mnie robienie sobie jaj. Tak jakbyś ty się nazywał Protasiewicz a ja nazywałbym Cię Kutasiewicz. Zwłaszcza, ze to przecież proste nazwisko, jakby ktoś chciał to by się od razu nauczył go pisać

Mastec30 komentarzy: 628127.09.2021, 11:14

@sWinny: Chamberlaina -Chambo to jest ksywa, zdrobnienie. Jakby ktoś nazywał Tomiyasu Tommym to by nie było nic złego ale nazywanie Tiramisu to jak dla mnie robienie sobie jaj. Tak jakbyś ty się nazywał Protasiewicz a ja nazywałbym Cię Kutasiewicz. Zwłaszcza, ze to przecież proste nazwisko, jakby ktoś chciał to by się od razu nauczył go pisać

Slaviola komentarzy: 1237727.09.2021, 11:09

@sWinny:

Faktycznie.

Dopiero teraz sobie to uświadomiłem :)

darek250s komentarzy: 10357 newsów: 527.09.2021, 11:08

darek250s komentarzy: 10357 newsów: 527.09.2021, 11:03

Macie może jakieś zapisy z meczu gdzie mogę obejrzeć powtórkę z polskim komentarzem?

sWinny komentarzy: 786127.09.2021, 10:56