Arsenal dominuje w derbach! Zwycięstwo z Tottenhamem 3-1!

Arsenal dominuje w derbach! Zwycięstwo z Tottenhamem 3-1! 26.09.2021, 18:35, Łukasz Wandzel 1400 komentarzy

Za nami kapitalny występ Arsenalu w derbach północnego Londynu. Kanonierzy na fali kilku zwycięstw podejmowali na Emirates Stadium słabiej spisujący się ostatnio Tottenham. Piłkarze prowadzeni przez Mikela Artetę zagrali jak z nut i praktycznie już w pierwszej połowie rozstrzygnęli wynik rywalizacji. Fani z pewnością już dawno nie oglądali swoich ulubieńców w takiej formie. Błyszczała szczególnie ofensywna trójka zawodników: Emile Smith Rowe, Pierre-Emerick Aubameyang oraz Bukayo Saka. Wykazać musiała się także defensywa i pełe ręce roboty, szczególnie w drugiej połowie, miał Aaron Ramsdale. Tottenham strzelił jednak gola zbyt późno, by zawalczyć o punkty.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney – Partey, Xhaka (82' Lokonga) – Saka (87' Maitland-niles), Odegaard, Smith Rowe (88' Tavares) – Aubameyang.

Tottenham: Lloris – Tanganga (46' Emerson), Dier, Sanchez, Reguilon – Hojbjerg, Alli (46' Skipp), Ndombele (70' Gil) – Moura, Kane, Son.

Arsenal zdominował posiadanie piłki na początku spotkania, choć w trakcie całego meczu obie drużyny utrzymywały się przy piłce przez podobny czas. Różnica polegała na tym, że Arsenalowi w ataku wychodziło dzisiaj wszystko. Kanonierzy szybko wyczuli słabość drużyny Nunuo Espirito Santo i już w 12. minucie otworzyli wynik w tym starciu. Bukayo Saka zakręcił się z futbolówką na prawym skrzydle i odnalazł w szesnastce wbiegającego Emile'a Smitha Rowe'a, a ten bez trudu pokonał Hugo Llorisa.

Kilkanaście minut później było 2-0. Strzelec pierwszej bramki zapoczątkował fantastyczną akcję i po klepce z Aubameyangiem ruszył lewym skrzydłem i podał do Gabończyka w pole karne. Kapitan Arsenalu popisał się nie lada wykończeniem, uderzając lewą nogą pewnie w dolny róg bramki. Wisienką na torcie w pierwszej odsłonie meczu był kolejny gol, gdzie Bukayo Saka przedarł się przez rywali, nie zatrzymując się nawet po wślizgu wracającego we własne pole karne Harry'ego Kane'a. 20-latek zachował chłodną głowę i wykończył akcję, 3-0!

W trakcie pierwszych 45 minut Tottenham również miał swoje okazje. Najgroźniejszą z nich był strzał Sona, przy którym interwencją musiał popisać się Aaron Ramsdale. Poza tym swoich sił z dystansu próbował Harry Kane, który oddał też niecelny strzał głową po rzucie rożnym. Problemem przyjezdnych i niewykorzystanych przez nich sytuacji był fakt, że Aubameyang, Smith Rowe i Saka co kilkanaście minut powiększali przewagę i trafiali do siatki.

W drugiej połowie Tottehnam przebudził się za późno, by wrócić do gry. W 79. minucie goście rozpoczęli sytuację bramkową tuż po zderzeniu Lucasa Moury z Granitem Xhaką. Koguty wykorzystały lukę w obronie Arsenalu i Sergio Reguilon podał po ziemi do Sona, który oddał strzał, a piłka po ręce Ramsdale'a wpadła do siatki. Xhaka opuścił murawę z powodu kontuzji po pierwszym golu dla Tottenhamu.

Na przestrzeni ostatnich dziesięciu minut Mikel Arteta wprowadził na boisko Sambiego Lokongę, Ainsleya Maitlanda-Nilesa i Nuno Tavaresa. Gospodarze nie myśleli już o atakowaniu i utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego. A było czego bronić, bo w doliczonym czasie gry Lucas Moura świetnie uderzył z kilkudziesięciu metrów. Drużynę Arsenalu nie po raz pierwszy w tym meczu uratował Ramsdale, strącając futbolówkę na poprzeczkę.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
M4rcin komentarzy: 159827.09.2021, 10:39

Niektórzy nie potrafili przez 10 lat poprawnie napisać nazwiska Theo Walcotta , a wy chcecie zeby sie Tomiyasu nauczyli po 3 meczach :D

A poza tym co jest złego w napisaniu Tiramisu? Czy nazywanie np Rosickiego Rosa czy Chamberlaina -Chambo było oznaką braku szacunku?

Moegi14 komentarzy: 177527.09.2021, 10:36

@thide: wydaje mi się że jesteśmy na k.com a nie disco.Teraz strach coś pisać bo zaraz bana się wyłapie za normalne słowa.

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4227.09.2021, 10:32

Jestem pod niemałym wrażeniem Ramsdale'a.

Przyznam, że bardzo go polubiłem od razu, wydawał się poczciwym, ambitnym chłopakiem, ale miałem meeega obawy czy podoła czysto sportowo. Póki co brutalnie zamyka usta niedowiarkom, z czego bardzo, ale to bardzo się cieszę:)

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 127.09.2021, 10:27

@sWinny:

sWinny komentarzy: 786127.09.2021, 10:24

Nie wiem czy zwrociliscie uwagę na cieszynke Auby po golu. Dokładnie taka sama jak po bramce TH14 która została uwieczniona na pomniku przed Emirates stadium.

Mickeylo komentarzy: 278327.09.2021, 10:23

Wiecie może gdzie znajdę powtórkę w necie, z wczorajszego meczu ?

sickstick komentarzy: 283527.09.2021, 10:17

Współpraca Saki i Kane już na EURO wyglądała obiecująco, ale że Saka strzeli w NLD po asyście Kane to bym się nie spodziewał.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.09.2021, 10:11

@D14:
Spokojnie, kolego, to byl tylko Tottenham ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Ale trzeba przyznac, ze w koncu dalo sie ogladac mecz Arsenalu z zaciekawieniem. No i zaskoczyl mnie Mitsubishi na prawej obronie - w koncu gra tam myslacy zawodnik ze swietnymi warunkami fizycznymi i bardzo dobra technika. Baleron to chyba od 3 lat nie byl na takim poziomie.

Ashmadia komentarzy: 177727.09.2021, 10:05

Może i dopadła mnie rwa kulszowa XD, ale zupełnie inaczej wchodzi się w poniedziałek po takim meczu! London is Red!!

ZielonyLisc komentarzy: 2029627.09.2021, 09:57

@D14: cześć.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185227.09.2021, 09:39

@Moegi14: na discordzie nie ma głupich ostrzeżeń

Dzulian komentarzy: 259327.09.2021, 09:23

Ale o wiele bardziej smakuje takie zwycięstwo, niż jak trafiali Auba, Laca i Torreira. Wychowankowie i dzieciaki którzy dorastali na ulicach Londynu rozstrzygneli ten mecz, obaj po bramce i asyście.
Sama sól futbolu.

D14 komentarzy: 437327.09.2021, 09:12

Widzieliśmy wczoraj nasz stary, dobry Arsenal, jak ja za tym tęskniłem... oby to był punkt zwrotny w calej tej układance Artety. Wracajmy na właściwe tory, tam gdzie nasze miejsce. Gdyby jeszcze Wilshere zaczął treningi z 1 drużyną to bym poczuł tę odrobinę magii sprzed paru lat.

Dominik17 komentarzy: 313627.09.2021, 09:11

Na canal plus sport leci właśnie powtórka

bizooon komentarzy: 700627.09.2021, 09:11

Ramsdale - Tomi - White - Gabriel to zupełnie inna jakość niż Leno - Cedric - Holding - Mari. Elegancko

bizooon komentarzy: 700627.09.2021, 09:09

@Moegi14: no właśnie, jak młodzieżowe słowo roku 2016 może być wulgaryzmem albo obrażeniem

Mastec30 komentarzy: 628127.09.2021, 09:08

Mecz rozegrany koncertowo. Zwłaszcza trzeba pochwalić naszą trójkę młodych atakujących Odegaard, Smith Rowe, Saka. Jeżeli tak to będzie w tym sezonie wyglądać to jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Tomiyasu pokazał charakter i myślę, że po takim występie wszyscy kibice powinni nauczyć się wreszcie jego nazwiska a nie wieczne, Mitsubishi, Tiramisu czy inne Kawasaki bo to trochę brak szacunku. Szkoda tylko straconej bramki bo trzecie z rzędu czyste konto mocno podbudowałoby Ramsdale. Chociaż mimo wszystko jest dobrze. Ciekawi mnie jak zaprezentuje się w meczu, którym będą ostrzeliwać naszą bramkę bo taki mecz na pewno się trafi. Na razie dużo spokoju wprowadził do obrony i przez to nie musi się co 5 minut wykazywać, oby tak dalej

Garfield_pl komentarzy: 2837027.09.2021, 09:07

EXCL: Competitive games abroad back on Premier League radar. Only consultation so nothing agreed & would be years away. But under consideration as part of PL plan for int’l growth. 1st step would be enhanced overseas pre-season tournament @TheAthleticUK https://t.co/46rlTEQQHK

Moegi14 komentarzy: 177527.09.2021, 09:04

(1) "Ta wyjdzie pupil dzbana (czyt. Xhaka) to na pewno wygramy" (pozostało 182 dni)

Brawo redakcja aż się popłakałem z waszej głupoty.

ZielonyLisc komentarzy: 2029627.09.2021, 09:01

Też nie byłem przekonany do transferu Romsdale i Tiramisu ale też nie napisałem, za ich skreślam na starcie czy coś podobnego. Odydwaj wczoraj zaimponowali, oby grali tak dalej jak Arsenal i mam nadzieje, że to nie był jednorazowy dobry mecz. Sezon jest długi i kręty, oby tak samo prezentowali się z MU na OT czy z LFC na Anfield.

Placio komentarzy: 256327.09.2021, 09:00

Ależ się pięknie wstaje z rana po wczorajszym zwycięstwie.

Mate komentarzy: 24627.09.2021, 08:56

@mel75: nawet taki dzień jak poniedziałek, staje się lepszy po wygranym derbowym meczu z kurczakami

mel75 komentarzy: 71427.09.2021, 08:47

Obudziłem się rano , obejrzałem znowu pierwszą połowę , ciary są , można zaczynać dzień !

ksowa90 komentarzy: 147627.09.2021, 08:45

@lordpat: czy mówimy o tym samym? Ten serial ma tylko 2 sezony :)

SMTX komentarzy: 205027.09.2021, 08:36

@MadMax14: A tak na poważnie, to zazwyczaj zaczyna się od ogólników, co wie o firmie itp.

SMTX komentarzy: 205027.09.2021, 08:33

@MadMax14: Dzień dobry

Hans_Zimmer komentarzy: 594927.09.2021, 08:31

@Jack_Herrer: jak Ci ten "Kawasaki" taki imponuje to może byś się z szacunku jego nazwiska nauczył?

Skotii komentarzy: 1715 newsów: 827.09.2021, 08:24

@MadMax14: Em, zależy w jakim środowisku pracujesz. U mnie byłoby to: „E, Maciej. Weź mi tu powiedz co mam zrobić, żeby się ubiegać o stanowisko XYZ.”
A jak pracujesz w firmie z ludźmi z kołkami w D, to już inna para kaloszy. Ja bym powiedział, że chciałbym pogadać o wolnym wakacie, bo widziałeś, że jest możliwość aplikowania wewnętrznie i wg mnie mam odpowiednie kwalifikacje, żeby spróbować swoich sił w procesie rekrutacji.

chicken1990 komentarzy: 121027.09.2021, 08:19

@Qarol: @Cartman_KG: Zgadza się. Tym bardziej, że przy bramce na 2:0 wsadził Xhakę na minę tylko Szwajcar z tego wyszedł. A za takie błędy jechano po Leno.
Cóż niektórzy tutaj teraz triumfują. Ale dobrze, niech to zdarza się jak najczęściej ;) Będę jednym z pierwszych który posypie głowę popiołem. Wczorajszy mecz był chyba takim prawdziwym zwiastunem, że coś drgnęło. Transfery wyglądają ciekawie. Na razie chyba najbardziej elektryczny jest ten najdroższy.
Oby teraz poszło z górki bo w poprzednim sezonie też derbowy mecz z rywalem w takim samym dołku jak my wygraliśmy 3:1 i w dobrym stylu a na koniec my wylecieliśmy z pucharów a oni zdobyli najcenniejsze trofeum.

damianARSENAL komentarzy: 857527.09.2021, 08:18

To będzie piękny poniedziałek

MadMax14 komentarzy: 267927.09.2021, 08:00

Panowie, czeka mnie rozmowa z szefem na temat rekrutacji wew. i mojej prośby o pozwolenie mi na udział w niej.
Ma ktoś pomysł jak zacząc taką rozmowę, co powiedzieć?

Cartman_KG komentarzy: 364227.09.2021, 07:57

@Jack_Herrer: ja jestem tu, co wątpiłem w Ramsdeyla a co? Tak jak napisał ktoś tutaj - poczekajmy aż chłopak będzie się musiał wysilić.

Na razie mi zaimponował wczorajszymi dwoma interwencjami i charakterem. Poza tym za mało się działo pod naszą bramką, żeby go oceniać jako transfer super. Myślę, że musi zagrać kilkanaście spotań, żeby go jakoś oceniać.

lordpat komentarzy: 336627.09.2021, 07:53

@ksowa90:
dobry gust ;)
ostatni sezon jest denny, ale 2 pierwsze? świetne!

Bukayoforever komentarzy: 353627.09.2021, 07:52

pomyslec ze 2/3 kolejki temu bylismy na ostatnim miejscu w lidze, a teraz 10 lokata i 4pkt do TOP4.

ksowa90 komentarzy: 147627.09.2021, 07:51

Oglądał ktoś serial The Knick? Polecam

Qarol komentarzy: 1450227.09.2021, 07:50

@Jack_Herrer:

Co do Ramsdale'a, póki co meczów było zbyt mało, aby go rzetelnie ocenić, ponadto klasa rywali (poza wczorajszym) też wątpliwa. Z Tottenhamem zagrał bardzo dobrze, choć też błędów się nie ustrzegł. Pora na zachwyty jeszcze być może przyjdzie.

Ja wiem, że swoimi reakcjami i tym jak żyje meczem może imponować i wzbudzać ogromną sympatię, ale niech też to nie zasłania rzeczywistości.

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19227.09.2021, 07:38

Gdzie są płaczki, które jeździły po Ramsdale'u zanim założył buty? Gdzie parakibice którzy smiali sie z Kawasaki?

Qarol komentarzy: 1450227.09.2021, 07:35

I w końcu przyszedł mecz w sezonie, po którym można być naprawdę zadowolonym. Pierwsza połowa na pięć, drugą już na tróję, bo udało się utrzymać wynik i wygrać, ale momentami było gorąco, za dużo pola oddaliśmy Tottenhamowi niepotrzebnie.

Pozostaje wierzyć, że nie był to jednorazowy wybryk.

ZielonyLisc komentarzy: 2029627.09.2021, 07:33

@kamil47: a przeczytałeś do końca jego wypowiedź? :)

Garfield_pl komentarzy: 2837027.09.2021, 07:25

@sebastix11 napisał: "a ja po tym meczu zastanawiam się czy naszym problemem nie była gra Pepe, który za dużo dryblował w niepotrzebnych sytuacjach, gdzie mógł podawać do lepiej ustawionych partnerow, czeste straty po nieudanych dryblingach wydaje mi sie że coś w tym musi być"
Ciężko powiedzieć, fajnie byłoby zobaczyć Pepe gdy za plecami jest Tomiyasu, bo faktem jest, że gość daje swobodę atakującym, bo sprząta wszystko na swojej stronie.

Arsenal K - ManCity K 5: 0

Panie Kanonierki wzięły odwet za porażkę naszych Kanonierki.
A jeszcze Napoli wygrało, cudo weekend.

kamil47 komentarzy: 268527.09.2021, 06:06

@Armata500: jak dużo kibiców? Stary nie nazywaj się kibicem skoro z góry skreślasz zawodnika który będzie nosił naszą koszulkę. I nie wyskakuj mi z tematami no ja byłem na Emirates lub kibicuje od wielu lat. Też kibicuje od wielu lat i ciągle to robię. Nikogo kto nas reprezentuje nie skreślam tylko dopinguje. Także możesz nazwać się płacącym dzieckiem , kibicem sukcesów, ale nie nazywaj siebie i reszty płaczków aktualnymi kibicami.

szyszak komentarzy: 94727.09.2021, 03:28

@Matelko: urodziłem się tego samego dnia i mam tyle samo lat co granitek ^^

Matelko komentarzy: 321427.09.2021, 02:15

Sto lat, sto lat, sto lat niechaj żyje nam, nich żyje nam, niech żyje nam!
W zdrowiu szczęściu pomyślności niechaj żyje nam!
A kto? Granitek!

szyszak komentarzy: 94727.09.2021, 01:48

najpiękniejsze w tym meczu jest to że selekcjoner Niemiec na miejscu z trybun oglądał jak Leno grzeje ławkę

sebastix11 komentarzy: 599827.09.2021, 01:09

Kiepomen komentarzy: 435227.09.2021, 01:00

Nie mogłem obejrzeć meczu I dopiero niedawno to zrobiłem. Niestety w drodze do domu spotkałem kolegę kanoniera i zdradził mi rezultat meczu po swoim zachowaniu. Był zachwycony meczem i mówił o totalnej dominacji w 1 połowie. Zajrzałem jeszcze tutaj i dość podobne odczucia. Mówię ok, to musiała być super połowa.

No i włączam, oglądam i myślę naprawdę fajnie grają. Strzeliliśmy wszystko co mieliśmy praktycznie. Nie powiedziałbym, ze dominacja totalna ale jednak byliśmy zdecydowanie lepsi. Mam jednak wrażenie, że nam brakuje ognia z przodu. Dużo błędów indywidualnych w końcowych akcjach.

sebastix11 komentarzy: 599827.09.2021, 00:50

@Lamoreaux: szczęściu trzeba też pomóc, gdyby Saka nie poszedł do konca i zwątpił w powodzenie akcji to bramki by nie było, ile razy to my mieliśmy pecha w meczach

Lamoreaux komentarzy: 348027.09.2021, 00:40

@Ranczomen: mam nadzieję, że karma nie wróci i nas na wiosnę na nowym WHL nie pokara, bo umówmy się że bramka fart Saki