Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26!

Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26! 19.05.2026, 22:26, Mateusz Kolebuk 2142 komentarzy

Arsenal w końcu sięgnął po tytuł mistrza Anglii! Po 22 latach oczekiwania, Kanonierzy zdobyli upragnione trofeum, a wszystko dzięki remisowi Manchesteru City z Bournemouth. Spotkanie na Vitality Stadium zakończyło się wynikiem 1:1, co oznacza, że podopieczni Mikela Artety mogą świętować mistrzostwo już przed ostatnią kolejką sezonu.

Triumf po latach starań

Droga Arsenalu do tego sukcesu była długa i pełna wyzwań. Przez ostatnie trzy sezony Kanonierzy kończyli rozgrywki na drugim miejscu, ustępując najpierw Manchesterowi City, a potem Liverpoolowi. W tym roku jednak wszystko zagrało idealnie - 25 zwycięstw i 7 remisów w 37 meczach ligowych mówi samo za siebie.

Obrona kluczem do sukcesu

Choć Arsenal zdobył aż 69 bramek, to właśnie defensywa była ich największym atutem. Zaledwie 26 straconych goli i aż 19 czystych kont to wynik, który budzi respekt. Bramkarz David Raya już teraz może cieszyć się Złotą Rękawicą, a w walce o tytuł Piłkarza Sezonu towarzyszą mu Declan Rice i Gabriel Magalhaes.

Decydujące momenty

Ostatnie tygodnie były dla Arsenalu kluczowe. Wygrana 1:0 z Burnley, które już wcześniej pożegnało się z ligą, dała im pięciopunktową przewagę nad City. Choć Kanonierzy byli gotowi walczyć do końca i pokonać Crystal Palace w ostatniej kolejce, Bournemouth oszczędziło im nerwów, zapewniając tytuł już teraz.

Teraz pozostaje tylko czekać na niedzielne spotkanie z Crystal Palace, po którym Arsenal oficjalnie uniesie trofeum nad głowami swoich kibiców. To będzie wyjątkowy moment dla wszystkich związanych z klubem z północnego Londynu.

Premier League autor: Mateusz Kolebuk źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Mickeylo komentarzy: 375321.05.2026, 09:39

No Kroupi to taki mokry sen teraz. Jest jeszcze młody więc akurat 1600+ minut by mu wystarczyło, żeby nie kolidować z Gyokeres i Havertzem (który zapewne się połamie na większość sezonu czego mu nie życze)

Berta musisz!

henry1996 komentarzy: 162221.05.2026, 09:38

@malyglod: prawda

henry1996 komentarzy: 162221.05.2026, 09:37

Co do bernardo, to zadnych szczurow na pokladzie. Tfu

thegunner4life komentarzy: 1149621.05.2026, 09:34

@malyglod:
Kroupi jest mega. I tak samo przypomina mi TH tym jak się porusza na boisku.

Mastec30 komentarzy: 1227321.05.2026, 09:33

Kroupi, Mateusz Fernandes i Livramento. To jest moja prawda futbolu

Matelko komentarzy: 477721.05.2026, 09:31

Jeżeli chcemy w następnym sezonie obronić tytuł (a chcemy!) to trzeba kupić najlepszych graczy Premier League takich jak Rogers i Anderson i nie zastanawiać się gdzie ich „upchniemy” .

Swoją drogą śniło mi się , że pozyskaliśmy Sandro Tonaliego.

Be4Again komentarzy: 657721.05.2026, 09:29

W ciągu ostatnich 10 lat 6 razy mieliśmy drużyny z EPL w finale LE, które 4 razy wygrały te zawody. Teraz drugi rok z rzędu drużyna z EPL wygrywa LE. Na 5 finałów LK 3 razy grały/zagrają w nich drużyny z EPL, dwa razu już udało się wygrać i CP też jest faworytem przed starciem z Rayo.

Dominacja dopiero się zaczyna.

Mastec30 komentarzy: 1227321.05.2026, 09:19

Trochę śmieszna ta dyskusja o Bernardo. Już abstrahując od jego charakterku to nam nie jest potrzebna taka pozycja. Gdzie indziej są priorytety. Tu się ludzie w emocjach wypowiadają a nam zwyczajnie nie jest potrzebny taki profil

Be4Again komentarzy: 657721.05.2026, 09:16

AV ma LE, jak CP dorzuci puchar LK, to My też musimy stanąć na wysokości zadania i dorzucić LM :)

Football's coming home.

Barney komentarzy: 2718721.05.2026, 09:10

Kto to wyplul ,ze tu sie mowi o tym psie Silvie.
Nawet jakby doplacali to bym go nie wzial.

Adi17 komentarzy: 395821.05.2026, 08:53

Bernardo jest na prawdę mocnym zawodnikiem, ale tak go nie trawię. Przez jego zachowania na boisku i to jak nieraz i nie dwa mu uchodziły faule bez konsekwencji...

Goonder komentarzy: 1528 newsów: 121.05.2026, 08:50

@losnumeros napisał: "Bernardo Silva zostanie wolnym strzelcem. Co myślcie? Warto byłoby go zabrać?"
Nie. Choć zbieramy zawodników "denerwujących" z perspektywy innych drużyn - Kai, Zina, Jesus i żadnego z nich nie trawiłem jak graliśmy przeciwko xd ale Bernardo jest na innym poziomie, bo on jest zwykłym chamem i nie chciałbym go w naszej szatni. Dodatkowo, na pewno chciałby wysoki kontrakt i nie zgodziłby się na rolę np. jak Jorghino - zmiennika i trochę asystenta trenera.

arsenallord komentarzy: 34502 newsów: 11721.05.2026, 08:47

Są piłkarze jak kiedyś typu Dier, Lamela czy obecnie Bruno, Bernardo Silva, Vinicius czy Rodri, że mogą być najlepsi nawet na świecie, ale jestem na nie bo nie znoszę tych mord

Armata500 komentarzy: 4677 newsów: 13021.05.2026, 08:37

@losnumeros napisał: "Bernardo Silva zostanie wolnym strzelcem. Co myślcie? Warto byłoby go zabrać? Wydaje mi się że tak"

Jestem 4 razy na nie. To jest obrzydliwy gość. Umiejętności ma mega, ale nie chciałbym widzieć w naszej koszulce grajka, który zachowuje się w taki sposób. Podobnie mam z Rodrim albo Viniciusem. Nawet za darmo (pomijając tygodniówkę) bym ich nie widział u nas w klubie. Nie po to Arteta budował tyle lat atmosferę, poczucie jedności i jednej, wielkiej rodziny, by brać do drużyny jednostki, które wszystko mogą zniszczyć swoim wybujałym ego i kwasami które za tym idą. Podobnie zresztą jest z Mbappe, też poważnie bym się zastanawiał czy to dobry krok, gdybyśmy mieli brać Mbappe. Piłkarz fantastyczny, ale syf niesamowity robi w każdej szatni w której był. Bernardo może kwasu w samej szatni City nie robi, trochę inna kategoria, ale po prostu nie i już, gość nie zasługuje na nasza koszulkę za to jakim parszywcem jest.

kosbat komentarzy: 73721.05.2026, 08:36

@sidtsw: Na lewej kilka spotkań zagrał, więc pewnie dałby tam radę. W Bou nie musi tego robić bo są od tego inni

sidtsw komentarzy: 419621.05.2026, 08:23

@malyglod: tylko na jaką pozycję? w bou widzialem gra na podwieszonym za Evanilsonem a u nas tak nie gramy, jak potrafi LS to bieremy

malyglod komentarzy: 671321.05.2026, 08:09

Brać Kroupiego. Przypomina Henryego sposobem gry. Czysty talent a może być lepszy

Dziadyga komentarzy: 1312421.05.2026, 08:09

Tytuł tego artykułu dalej do głowy nie dociera xD

ZielonyLisc komentarzy: 2196121.05.2026, 08:08

Piekne życie, piękna pogoda, Arsenal mistrzem, dziś ostry trening, ahhhhhhh to jest życie

SunTzu komentarzy: 117021.05.2026, 07:49

https://youtube.com/shorts/etl1hx867Bg

songoku95 komentarzy: 2387421.05.2026, 07:44

ahhh kolejny piękny dzień, kolejny dzień umniejszania nam mistrzostwa.

Jest pięknie, kurde jest pięknie :)

krzykus1990 komentarzy: 773721.05.2026, 07:22

Aston Villa wygrywa Ligę Europy ! Anglia rządzi w Europie jak zawsze

vitold komentarzy: 858921.05.2026, 07:06

@ZielonyLisc: niestety ale nie, aktualnie jestem na kiblu

ZielonyLisc komentarzy: 2196121.05.2026, 06:59

Vitold pokryjomu chodzi za rękę z mażakiem przed hotelem Mażaque Glory Hole w Budapeszcie i wspólnie rozważają nad sensem życia.

sidtsw komentarzy: 419621.05.2026, 06:54

ciekawe czu tem Krpupi potrafi na LS ?

ZielonyLisc komentarzy: 2196121.05.2026, 06:52

Witam w kolejnym mistrzowskim dniu!

pioafc komentarzy: 6125 newsów: 221.05.2026, 06:34

Declan Rice a throwing a stool into the Sobha recovery pool while Ben White was belting out North Landan Forever arms stretched…. Last night was a fucking movie
@HandofArsenal

Nicsienieda komentarzy: 3814 newsów: 121.05.2026, 06:29

@losnumeros napisał: "Również dobrze każdy kibic świętych mógł sobie wejść i pójść do trenera powiedzieć mu co trenują i jeszcze trenera chcą sądzić jakby był szpiegiem i wynosił poufne informacje kraju, kabaret"
Dziwna akcja, gość wszedłby z okularami nagrywającymi czy po prostu nagrywał z większej odległości i byłoby git? Przecież na pewno kluby tak robią regularnie.

Mickeylo komentarzy: 375321.05.2026, 03:47

@losnumeros napisał: "Bernardo Silva zostanie wolnym strzelcem. Co myślcie? Warto byłoby go zabrać? Wydaje mi się że tak"

Daj pan spokój z taką myślą wgle.

Moczyknur komentarzy: 244421.05.2026, 01:27

@aguero10: Dowmanowi zrobili szpaler przed szkołą„

Masz na myśli ten przerobiony przez AI fake? W oryginale to jakiś nastoletni Irlandzki bokser który zdobył złoty medal.

kaljot komentarzy: 135021.05.2026, 01:08

Marzenie to kvara ale to mało prawdopodobne

kaljot komentarzy: 135021.05.2026, 01:07

Brać gotsa i krupnika za Jezusa i martinellego

Szogun komentarzy: 34429 newsów: 321.05.2026, 01:01

Bruno Fernndezvi to z Manchesteru City to są zawodnicy którzy obrzydziliby by mi oglądali tego zespołu.

pawulon komentarzy: 78821.05.2026, 00:04

Zadnych bambikow rzadzacych szatnia po Aubemyangach i innych wymyslach Lakazetach (co dali nam umiejetnosci i emocji to ich) ale wiemy ze to nic dobrego na dluzsza mete i Arteta dlugo sie pozbywal toksykow z szatni. Zadnych mbapi vinicusow i silvow :) Tu trzeba ciężkiej pracy, rzemieslnikow a nie najemnikow :)

mistrzu973 komentarzy: 157620.05.2026, 23:54

@losnumeros napisał: "Bernardo Silva zostanie wolnym strzelcem. Co myślcie? Warto byłoby go zabrać? Wydaje mi się że tak"
Zdecydowanie nie

mistrzu973 komentarzy: 157620.05.2026, 23:53

@Goonder napisał: "To co, dzisiaj AV, potem CP, na koniec my. Anglia wygrywa mundial i football naprawdę wraca do domu?"
No i na koniec roku Declan Rice ze złotą piłką

SunTzu komentarzy: 117020.05.2026, 23:49

Bernardo to zwykła ściera

SunTzu komentarzy: 117020.05.2026, 23:49

Nie no kurna żartowałem.
Buców moze i swietnych indywidalnie nam nie potrzeba w grze zespolowej

SunTzu komentarzy: 117020.05.2026, 23:47

Dobra panowie i panie knczmy juz te dywagacje transferowe.
Bierzmy tego Mbape i po temacie!

DavidSilva21 komentarzy: 373620.05.2026, 23:44

Bernardo ciągle na nas pluje jadem, nigdy w życiu bym nie chciał tego gada, węża prawie łysego.

Niech idzie do Realu albo Barcy i opowie jak to tam zawsze chciał grać, już było dużo takich gagatków w przeszłości (;

Barney komentarzy: 2718720.05.2026, 23:39

@arsenallord:

też ich nie lubię, ale karanie za coś takiego dla mnie to śmiech na sali.

Goonder komentarzy: 1528 newsów: 120.05.2026, 23:32

To co, dzisiaj AV, potem CP, na koniec my. Anglia wygrywa mundial i football naprawdę wraca do domu?

szyszak komentarzy: 128120.05.2026, 23:27

@losnumeros napisał: "Bernardo Silva zostanie wolnym strzelcem. Co myślcie? Warto byłoby go zabrać? Wydaje mi się że tak"
Do wycierania piłek ręcznikiem

MutatedBlueberry komentarzy: 86320.05.2026, 23:21

@losnumeros napisał: "Bernardo Silva zostanie wolnym strzelcem. Co myślcie? Warto byłoby go zabrać? Wydaje mi się że tak"
Stanowcze nie dla tego szczura.

Dodatkowo: żadnych odpadów z City, żadnych odpadów z Chelsea. Bierzmy ambitnych z "gorszych" klubów, a nie odpady z topu

losnumeros komentarzy: 1745820.05.2026, 23:18

@pawulon: Pewnie znajdą się inni

losnumeros komentarzy: 1745820.05.2026, 23:17

@kaljot: @Reamoner: Tylko pytam się i patrzę na poziom sportowy, każdy ma swoje za uszami;)

Reamoner komentarzy: 538520.05.2026, 23:15

@losnumeros: ty tak na serio ?? jeden z ostatnich zawodników których chciałbym widzieć w naszej koszulce... parszywy typ.

kaljot komentarzy: 135020.05.2026, 23:13

@losnumeros: nie spada buc na drzewo

pawulon komentarzy: 78820.05.2026, 23:13

@losnumeros: dokladnie Scholes i Neville nie do dogonienia

losnumeros komentarzy: 1745820.05.2026, 23:12

@fabregas1987: Tego wyczynu nikt nie pobije, rekordzista Ryan Giggs 13 tytułów i wiadomo pod kim. To jest dopiero wyczyn

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady