Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26!

Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26! 19.05.2026, 22:26, Mateusz Kolebuk 2142 komentarzy

Arsenal w końcu sięgnął po tytuł mistrza Anglii! Po 22 latach oczekiwania, Kanonierzy zdobyli upragnione trofeum, a wszystko dzięki remisowi Manchesteru City z Bournemouth. Spotkanie na Vitality Stadium zakończyło się wynikiem 1:1, co oznacza, że podopieczni Mikela Artety mogą świętować mistrzostwo już przed ostatnią kolejką sezonu.

Triumf po latach starań

Droga Arsenalu do tego sukcesu była długa i pełna wyzwań. Przez ostatnie trzy sezony Kanonierzy kończyli rozgrywki na drugim miejscu, ustępując najpierw Manchesterowi City, a potem Liverpoolowi. W tym roku jednak wszystko zagrało idealnie - 25 zwycięstw i 7 remisów w 37 meczach ligowych mówi samo za siebie.

Obrona kluczem do sukcesu

Choć Arsenal zdobył aż 69 bramek, to właśnie defensywa była ich największym atutem. Zaledwie 26 straconych goli i aż 19 czystych kont to wynik, który budzi respekt. Bramkarz David Raya już teraz może cieszyć się Złotą Rękawicą, a w walce o tytuł Piłkarza Sezonu towarzyszą mu Declan Rice i Gabriel Magalhaes.

Decydujące momenty

Ostatnie tygodnie były dla Arsenalu kluczowe. Wygrana 1:0 z Burnley, które już wcześniej pożegnało się z ligą, dała im pięciopunktową przewagę nad City. Choć Kanonierzy byli gotowi walczyć do końca i pokonać Crystal Palace w ostatniej kolejce, Bournemouth oszczędziło im nerwów, zapewniając tytuł już teraz.

Teraz pozostaje tylko czekać na niedzielne spotkanie z Crystal Palace, po którym Arsenal oficjalnie uniesie trofeum nad głowami swoich kibiców. To będzie wyjątkowy moment dla wszystkich związanych z klubem z północnego Londynu.

Premier League autor: Mateusz Kolebuk źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Damper komentarzy: 554521.05.2026, 22:06

Myles Lewis-Skelly is PUSHING for a place in the World Cup.

@JacobSteinberg

Goonder komentarzy: 1528 newsów: 121.05.2026, 22:04

@Matelko: na stadionie, ultrasie, pewnie tak. Na ulicach myślę, że my będziemy bardziej widoczni

Boras94 komentarzy: 13021.05.2026, 22:02

@Matelko: Akurat finał LM chyba będzie oglądany gdzieś indziej niż w NINE's ale ciągle nie potwierdzili jeszcze miejsca.
@kilerr15: w każdym razie w Warszawie na pewno będzie wspólne oglądanie i szykuje się dosyć duża grupa osób

Matelko komentarzy: 477821.05.2026, 21:56

@kilerr15: NINE's Restaurant Warszawa. Tam ekipa North London Forever będzie oglądać.

kilerr15 komentarzy: 75621.05.2026, 21:54

Panowie ponawiam pytanie sprzed paru dni czy w Warszawie albo w Rzeszowie będą organizowane jakieś gremialne, fanowskie zebrania celem oglądania finału ?

Matelko komentarzy: 477821.05.2026, 21:54

@arsenallord: 17 200 biletów (około) otrzymał Arsenal i tyle samo PSG co daje 34 400 kibiców w przybliżeniu, a stadion w Budapeszcie może pomieścić 67 tysięcy widzów. Wydaje mi się , że neutralni kibice będą bardziej wspierać Arsenal i na długo wyczekiwany finał naszych fanów będzie więcej na stadionie. Takie są tylko moje prognozy.

arsenallord komentarzy: 34503 newsów: 11721.05.2026, 21:48

@Matelko: Przydział biletów na takie mecze jest równy jak się nie mylę

Matelko komentarzy: 477821.05.2026, 21:44

@Goonder: PSG ma lepszych Ultrasów tak mi się wydaje i podejrzewam, że będą głośniejsi na stadionie w Budapeszcie.

Goonder komentarzy: 1528 newsów: 121.05.2026, 21:42

@Matelko: wydaje mi sie, ze naszych będzie dużo. Puchar jest wyczekiwany. Z kolei dużo może też polecieć do Londynu od razu i oglądać na Emirates i zostać na paradę. Z kolei PSG też ma swoich oddanych fanów, ale globalnie są mniejsi

Matelko komentarzy: 477821.05.2026, 21:39

Czyich fanów będzie więcej w Budapeszcie , jak myślicie?

damianARSENAL komentarzy: 1038621.05.2026, 21:22

Choćby skały sraly to Calafiori na pewno nie pojedzie na mistrzostwa. I tutaj nie chodzi o jego formę.

kaljot komentarzy: 135021.05.2026, 21:15

A ivana tonaya na drugiego byśmy nie chciało?

Theo10 komentarzy: 1029421.05.2026, 21:12

@arsenallord: Sekundę tak :P

djmacius komentarzy: 565221.05.2026, 21:10

@kamo99111: Myślę, że spora część będzie grała, bardziej chyba istotne jak długo będą na tych mundialach. Chodzi o to kiedy wrócą z urlopów piłkarze na początku sezonu no i też ile będzie tego czasu na odpoczynek. Zakładając, że np. Anglia, Hiszpania, Brazylia i Francja (nie wiem czy to w ogóle realne) dojdą do półfinałów to wtedy pół pierwszej 11-tki wróci nam późno do klubu.

kamo99111 komentarzy: 1011121.05.2026, 21:04

@djmacius napisał: "Z jednej strony fajnie, bo mamy kozackich zawodników, z drugiej istnieje możliwość, że z pierwszego zespołu na mundial nie pojadą tylko Kepa, White, Calafiori, Norgaard, Merino i Jesus. No i może Mosquera."

Pytanie ilu będzie grało w pierwszym składzie...

Damper komentarzy: 554521.05.2026, 21:02

Palmer, Foden, Hall, Maguire, Wharton podobno nie jadą.

Jechać mają m.in. Madueke, Henderson, Toney. Eze również ofc.

arsenallord komentarzy: 34503 newsów: 11721.05.2026, 20:54

Tuchel ponoć mocno ugotuje w powołaniach na mundial. Bardziej jak Janas w 2006

djmacius komentarzy: 565221.05.2026, 20:15

A to nie do końca dobre w kontekście zwłaszcza początku przyszłego sezonu.

djmacius komentarzy: 565221.05.2026, 20:14

Z jednej strony fajnie, bo mamy kozackich zawodników, z drugiej istnieje możliwość, że z pierwszego zespołu na mundial nie pojadą tylko Kepa, White, Calafiori, Norgaard, Merino i Jesus. No i może Mosquera.

Matelko komentarzy: 477821.05.2026, 20:11

Najważniejsze, że Gyokeres powołany i rozwali mistrzostwa:)

kamo99111 komentarzy: 1011121.05.2026, 20:10

@Garfield_pl napisał: "The Premier League Title was officially engraved today with Arsenal Football Club."

22 lata na to czekałem :-D i sie doczekałem :-)

Generalnie mam nadzieje, że to trofeum to odczarowanie tego pechowego - 13 :-D

amiapsycho komentarzy: 84121.05.2026, 20:10

W ogóle taka ciekawostka, koleś w pracy jest szwagrem Kaia Havertza, zna go z dzieciństwa i ożenił się z jego siorą i najlepsze - przyjął jej nazwisko XD
Pracuje w sprzedaży to chyba chce trochę ugrać na wynikach sprzedażowych renomą - ja tak sobie to tłumaczę.
Humory teraz dopisują jak gadamy na spotkaniach, dzisiaj mówiłem, żeby załatwił coś podpisanego, najlepiej meczówke - zobaczymy :D

kamo99111 komentarzy: 1011121.05.2026, 20:09

@Garfield_pl napisał: "The Premier League Title was officially engraved today with Arsenal Football Club."

< :-* 3

Szogun komentarzy: 34436 newsów: 321.05.2026, 20:04

@armatanapiersi: O ile uważam go za dobrego i pożytecznego piłkarza to klub za dużo za niego zapłacił i jego tygodniówka jest nieproporcjonalnie wysoka więc to byłaby logiczna decyzja mimo,że go lubię.

arsenallord komentarzy: 34503 newsów: 11721.05.2026, 19:57

@Theo10: @Dzulian: Przyznajcie, że chociaż przez sekundę byliście w szoku

Czeczeniec komentarzy: 80321.05.2026, 19:57

Oczyma wyobraźni widzę, jak Mourinho w przyszłym sezonie cudem wygrywa ligę z Realem, strzelając 50 goli i tracąc 30. Większość spotkań 1:0, brzydkie i brudne, ale wygrane mecze.

Opinie kibiców: taktyk, fantastyczny manager, tytuły zdobywa się obroną.

I porównuję to wszystko do komentarzy o Artecie i Arsenalu z tego roku…
Marzenie.

Theo10 komentarzy: 1029421.05.2026, 19:54

@arsenallord: „ Calafiori ponoć nie powołany”

Norgaard to samo. Też go nie powołali.

Tevez komentarzy: 416321.05.2026, 19:53

Pamiętacie jeszcze słynnego kibica Troopza?
Wybił się na hejtowaniu Arsenalu w najczarniejszych momentach klubu a teraz lata radosny świętując tytuł :D

https://youtu.be/pgrsmBzLeck

Dzulian komentarzy: 393421.05.2026, 19:50

@arsenallord napisał: "Calafiori ponoć nie powołany."

Włochy odpadły z Bośnią w barażu

Moczyknur komentarzy: 244421.05.2026, 19:47

https://youtu.be/R6KOoqFilSQ?si=1XVpSFfDGaPqNUo8

Hahahah Humpty Dumpty Slot

aguero10 komentarzy: 966621.05.2026, 19:45

@Tevez:

Portugalczyk szybko poleci . On juz sie trenersko skończył.

@Szogun:

Cudowna wiadomość.

Moczyknur komentarzy: 244421.05.2026, 19:44

@SunTzu: Zachęcam do obejrzenia. Link wrzuciem niżej. Miło sie tego słucha.„

Obejrzane, dzięki. Co też było bardzo miłe to kiedy dziennikarz zadając pytanie Artecie opisał w skrócie co się działo pod stadionem, jak ludzie spontanicznie zaczęli przychodzić i świętować mistrzostwo i powiedział, że nigdy czegoś takiego nie widział. Ano. Bo nasz klub jest jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy.

arsenallord komentarzy: 34503 newsów: 11721.05.2026, 19:43

Madueke ma jechać na mundial, a Calafiori ponoć nie powołany.

Moczyknur komentarzy: 244421.05.2026, 19:37

Pytanie mam. Czy jest tutaj ktoś kto próbował kupić bilety na „Home Screening” finału LM na stadionie Emirates? Od 13 czasu angielskiego miała się rozpocząć sprzedaż dla Red’sów a gdy o 13:05 udało mi się w końcu zalogować to wszystko było sprzedane…. How come kufa?

alexis1908 komentarzy: 1185921.05.2026, 19:36

@Nicsienieda: będziemy się tym martwić w przyszłym sezonie narazie to my jesteśmy mistrzami w niedzielę dostajemy tytuł a 30 ogrywamy PSG

armatanapiersi komentarzy: 4321.05.2026, 19:32

@Szogun: mamy tez niby fabio vieire i nwaneriego ale jednego sprzedamy a drugi moim zdaniem powinien isc na wypozyczenie, a na lewe skrzydło jakie mamy opcje Barcola/Rogers/Gordon czy moze warto kupic jakiegos kocika z potencjalem a kase przeznaczyc np na jakiegoś Alvareza/Kroupiego przy sprzedazy havertza albo kogo innego klub moze rozwazac do zakupu?

Matelko komentarzy: 477821.05.2026, 19:28

@Theo10: ja tylko uważam, że zdecydowanie łatwiej powinno nam się sprzedawać zawodników z klubu.
Myślę, że np po Nwanieriego który mało grał na pewno znajdą się chętni z grubym portfelem.

Szogun komentarzy: 34436 newsów: 321.05.2026, 19:26

@armatanapiersi: Havertz sa plotki,że ze względu na to ile zarabia klub rozważa sprzedaż.

Nicsienieda komentarzy: 3814 newsów: 121.05.2026, 19:25

@Nicsienieda napisał: "mimo że graliśmy w 10"
na 10*

armatanapiersi komentarzy: 4321.05.2026, 19:23

jestem ciekaw bo duzo sie pisze o tym ze arsenal planuje wydac 200-250mln w tym okienku, i jakie glowne cele daje sie lewe skrzydło, pomoc i napastnik, ( może też prawy obrocna przy sprzedazy whitea) i myslicie ze ten pomocnik to na jaka pozycje mialby trafić, bo wyjde mi sie ze rice moze wrocic na pozycje numer 6, i mam tam ricea i zubimendiego, na 8 mamy merino, ostatnio grał tez tam skelly moze grac tez odegaard, na 10 eze, odeegard i havertz i czy my bardziej potrzebujemy zawodnika na numer 8 czy 10 i czy bedziemy chcieli tam kupic jakiegos kocika czy kogos bardziej w zastepstwo noorgarda a reszte kasy damy na atak

Nicsienieda komentarzy: 3814 newsów: 121.05.2026, 19:23

@alexis1908 napisał: "Maresca regularnie dostawał od Artety na łeb i to się nie zmieni"
Ja kojarzę wymęczony remis, mimo że graliśmy w 10. Mam szacun do Maresci, ale zadanie ma trudne, bo ta wymiana pokoleniowa Guardioli nie powiodła się.

Tevez komentarzy: 416321.05.2026, 19:17

Mourinho w Realu? Czyli będzie największy buc trener i największy buc piłkarz - Mbappe w jednym zespole.

Czeczeniec komentarzy: 80321.05.2026, 19:13

@alexis1908: ja nie twierdzę, że to się zmieni, po prostu uważam go za dobrego fachowca. Na pewno w City byłby w stanie poukładać klocki lepiej niż w Chelsea.

Theo10 komentarzy: 1029421.05.2026, 19:12

@Matelko: „ to czy łatwiej będzie nam sprzedawać zawodników z klubu za oczywiście dobre pieniądze.”

Myślę że każdy to widział, że to głównie defensywa ciągnęła ten zespół do majstra, a nie ofensywa.
Jakbyśmy się zdecydowali na sprzedaż któregoś obrońcy, to pewnie ustawiła by się kolejka chętnych oferujących dobre pieniądze.

Ale czy taka sama kolejka ustawi się po Jesusa czy Maduekę? No nie sądzę.

vitold komentarzy: 858921.05.2026, 19:11

JOKERESZ 35 BRAMEK W NEXT SEZONIE !!!!!!!!!!!!!!!!! JAZDAAAAAA

Garfield_pl komentarzy: 4376121.05.2026, 19:09

@losnumeros napisał: "Jelsi będzie to prawda to i tak moim zdaniem mamy przewagę nad czołówka, tam wszędzie będą nowi trenerzy a UTD dojdzie LM, więc w sumie to na naszą korzyść. Mikel zna drużynę, wzmocnić zespół i jazda. , do tego mamy trochę czasu. Teraz cieszyć się z ligi i niedługo z LM a jak"
Jakże to zabawnie brzmi :) teraz z Arteta się da, wcześniej nie :) nie ma co myśleć o kolejnym sezonie , ten się jeszcze nie skończył a jest o co grać;)

Theo10 komentarzy: 1029421.05.2026, 19:02

Iraola fantastycznie poukładał Bou, ale to jeszcze nie jest gwarancja sukcesu.

Ile to już było trenerów, którzy wykręcali ponadprzeciętne wyniki ze średniakami ligowymi PL, dostawali robotę w jednym z potentatów i się od niego z hukiem odbijali, często notując gorsze wyniki niż klub z którego odeszli (z nowym menadżerem).

Jednak przechodząc do wielkiego klubu, jest kompletnie inna presja na wyniki, często trudniejsza szatnia, mecze co trzy dni, a ten teoretyczny czas na rozruch jest właśnie… tylko teoretyczny, bo presja na wynik jest od razu.

Arteta miał trochę szczęścia, bo przejmował klub szorujący po dnie i tu początkowo sam awans do LM był poza sferą marzeń.
Iraola tak łatwo mieć nie będzie, bo przejmuje klub który dwa sezony wcześniej był mistrzem.

Garfield_pl komentarzy: 4376121.05.2026, 19:00

The Premier League Title was officially engraved today with Arsenal Football Club.

alexis1908 komentarzy: 1185921.05.2026, 18:58

@Czeczeniec: Maresca regularnie dostawał od Artety na łeb i to się nie zmieni ;) Liverpool jak faktycznie ich Iraola obejmie będzie groźniejszy w następnym sezonie ale raczej nadchodzi nasz czas ;)

Matelko komentarzy: 477821.05.2026, 18:58

Zastanawia mnie jedno, mianowicie czy teraz jak już jesteśmy wreszcie mistrzami to czy łatwiej będzie nam sprzedawać zawodników z klubu za oczywiście dobre pieniądze. W końcu do jasnej ciasnej rywale będą kupować od Mistrzów:)

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady