Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26!

Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26! 19.05.2026, 22:26, Mateusz Kolebuk 2142 komentarzy

Arsenal w końcu sięgnął po tytuł mistrza Anglii! Po 22 latach oczekiwania, Kanonierzy zdobyli upragnione trofeum, a wszystko dzięki remisowi Manchesteru City z Bournemouth. Spotkanie na Vitality Stadium zakończyło się wynikiem 1:1, co oznacza, że podopieczni Mikela Artety mogą świętować mistrzostwo już przed ostatnią kolejką sezonu.

Triumf po latach starań

Droga Arsenalu do tego sukcesu była długa i pełna wyzwań. Przez ostatnie trzy sezony Kanonierzy kończyli rozgrywki na drugim miejscu, ustępując najpierw Manchesterowi City, a potem Liverpoolowi. W tym roku jednak wszystko zagrało idealnie - 25 zwycięstw i 7 remisów w 37 meczach ligowych mówi samo za siebie.

Obrona kluczem do sukcesu

Choć Arsenal zdobył aż 69 bramek, to właśnie defensywa była ich największym atutem. Zaledwie 26 straconych goli i aż 19 czystych kont to wynik, który budzi respekt. Bramkarz David Raya już teraz może cieszyć się Złotą Rękawicą, a w walce o tytuł Piłkarza Sezonu towarzyszą mu Declan Rice i Gabriel Magalhaes.

Decydujące momenty

Ostatnie tygodnie były dla Arsenalu kluczowe. Wygrana 1:0 z Burnley, które już wcześniej pożegnało się z ligą, dała im pięciopunktową przewagę nad City. Choć Kanonierzy byli gotowi walczyć do końca i pokonać Crystal Palace w ostatniej kolejce, Bournemouth oszczędziło im nerwów, zapewniając tytuł już teraz.

Teraz pozostaje tylko czekać na niedzielne spotkanie z Crystal Palace, po którym Arsenal oficjalnie uniesie trofeum nad głowami swoich kibiców. To będzie wyjątkowy moment dla wszystkich związanych z klubem z północnego Londynu.

Premier League autor: Mateusz Kolebuk źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
lordoftheboard komentarzy: 894220.05.2026, 22:01

@sobpiotr: tbh Villa na 6 też by była dobra XD

lordoftheboard komentarzy: 894220.05.2026, 22:00

@zwierz: Arsenal nie ma Villa w nazwie

adek504 komentarzy: 501320.05.2026, 22:00

@sobpiotr napisał: "Może ktoś to wyjaśnić?:p
Skoro w PL 5 druzyn wchodzi do LM, dlaczego Villa na 4tym nie daje 6 drużynie LM, a Villa na 5 już daje?"


Prawdopodobnie dlatego, że kwalifikacja ligowa (miejsca1-4) ma wyższy priorytet niż kwalifikacja z pucharów, więc ona ma pierwszeństwo
Natomiast 5 miejsce jest to miejsce bonusowe wynikające z punktów zdobytych przez daną ligę i tutaj wyższy priorytet ma kwalifikacja pucharowa, więc to miejsce przechodzi na kolejną druzyne

enrique komentarzy: 2198620.05.2026, 21:56

Emery to król Ligi Europy. A do tego każdy zespół z którym ją wygrywa, ma Villa w nazwie xD

zwierz komentarzy: 259520.05.2026, 21:55

Typowy Emery, wygrywa Ligę Europy z każdym, tylko nie z Arsenalem. Gardzę bardzo.

Gofer999 komentarzy: 1586620.05.2026, 21:53

@adek504: Jeszcze nie. Niech może wygra trochę więcej. :D

sobpiotr komentarzy: 123820.05.2026, 21:53

Może ktoś to wyjaśnić?:p
Skoro w PL 5 druzyn wchodzi do LM, dlaczego Villa na 4tym nie daje 6 drużynie LM, a Villa na 5 już daje?

Arsenal2004 komentarzy: 928020.05.2026, 21:45

@losnumeros napisał: "Jak wygramy LM, to moim zdaniem ktoś z dwójki Raya/Rice powinien zdobyć ZP za całokształt. Bramki to każdy potrafi strzelać, ale docenić innych to nie ma komu kurde. Ferdynand Kiepski XD"
W takim wypadku będzie trzeba zrobić wyjątek i przyznać 2 ZP. Jedna dla Rayi, druga dla Rice'a.

fabregas1987 komentarzy: 2719220.05.2026, 21:45

@adek504: nie, ale będzie blisko. Wenger zrewolucjonizował pośrednio całą ligę

losnumeros komentarzy: 1745820.05.2026, 21:45

Szykuje się dobra lektura, biorę się za czytanie: https://mymistrzowie.pl/wyczekane-mistrzostwo-arsenal-zdobyl-tytul-cierpliwoscia/

fabregas1987 komentarzy: 2719220.05.2026, 21:45

Moim zdaniem statuetki zgarnie Rice. Po pierwsze jest Anglikiem, po drugie zawodnikiem z pola. Kiedykolwiek w Anglii bramkarz zgarnął takie wyróżnienie?

adek504 komentarzy: 501320.05.2026, 21:44

Wygrywamy LM, Arteta awansuje w hierarchii trenerów Arsenalu przed Wengera na 1 miejsce czy jeszcze nie?

Arsenal2004 komentarzy: 928020.05.2026, 21:43

@enrique napisał: "W niedzielę City zagra już na pełnym relaksie, zero presji, do tego prawdopodobne pożegnanie Pepa, moim zdaniem rozjadą Villę."
No piłakrze Villi mogą jeszcze nie wytrzeźwieć do niedzieli jak dzisiaj dowiozą xd

pawulon komentarzy: 78820.05.2026, 21:42

No aston villa gol, Emery to fachowiec :)

Arsenal2004 komentarzy: 928020.05.2026, 21:42

@DyktatorArsene napisał: "Raya wyciagal za pily to glowa mala."
Raya obok Rice'a zdecydowanie był naszym najlepszym zawodnikiem. On dosłownie wybronił nam tego mistrza. To ile razy on bronił w kluczowych momentach to tego się nie da zliczyć. A pomyśleć, że na początku tak wielu było co do niego sceptycznych w tym i ja.

Arsenal2004 komentarzy: 928020.05.2026, 21:40

Ale pięknie się czyta komentarze tych wszystkich ludzi. Widać jak bardzo ich piecze to że w końcu się Arsenalowi udało. W końcu to my możemy trochę się pośmiać z całej reszty, a nie z nas.

DyktatorArsene komentarzy: 381120.05.2026, 21:40

Obejrzalem sobie wlasnie How Arsenal won the Premier League na oficjalnym kanale co ten Raya wyciagal za pily to glowa mala.

DyktatorArsene komentarzy: 381120.05.2026, 21:39

@Theo10:
Na prawde wybitnych czyli defensywa + ofensywa? W defie niemal nie da sie robic wiecej co on pokazuje co mecz, rozpiescil nas troche poprzednim sezonem i golami z Realem. Dla mnie to on musi byc albo pojedynczym pivotem z tylu albo miec po prostu obok takich graczy co graja mnostwo do przodu i nie pekaja. Nie jestem przekonany do jego partnerstwa z Zubim ale zobaczymy jak hiszpan rozpocznie drugi sezon.

A Raya to na prawde przekozak czapki z glow. Spokoj w tylach, absurdalne interwencje, gra nogami i rozgrywanie, prawdziwy ostatni obronca, tak jakbysmy w polu grali z przewaga jednego zawodnika.

vitold komentarzy: 858920.05.2026, 21:34

https://www.facebook.com/share/r/1DUdqXwVHH/?mibextid=wwXIfr

Prosimy Gyokeres o taki sam filmik ale w czerwonych barwach

damianARSENAL komentarzy: 1038620.05.2026, 21:28

@aguero10: to Ai podobno

enrique komentarzy: 2198620.05.2026, 21:27

W niedzielę City zagra już na pełnym relaksie, zero presji, do tego prawdopodobne pożegnanie Pepa, moim zdaniem rozjadą Villę.

ksowa90 komentarzy: 228720.05.2026, 21:26

@Theo10: po tym co Wisienki zrobiły City to nie sądzę by Villa przegrała w niedziele

Be4Again komentarzy: 657720.05.2026, 21:26

Jak nam by się przydał teraz taki Alexis Sanchez w letnie okienko… Boziu kochany, Panie Berta znajdź Pan drugiego takiego Chilijczyka, a zdominujemy EPL na dekadę.

Be4Again komentarzy: 657720.05.2026, 21:20

Raya, Rice, Saliba, Timber, GM6. Gdyby Timber utrzymał zdrowie do końca to byłby w top3 za ten sezon.

losnumeros komentarzy: 1745820.05.2026, 21:14

Rice i Raya zawodnikiem sezonu, obydwoje dali bardzo duże, błędy też zrobili i nie mam sumienia wybierać jednego spośród tej dwójki

pawulon komentarzy: 78820.05.2026, 21:11

https://vm.tiktok.com/ZNRtcaD3P/ Licze na taki filmik xDD

enrique komentarzy: 2198620.05.2026, 21:11

@Theo10 napisał: "Dla mnie zawodnikiem sezonu jest Raya"
Dla mnie też. Gdyby nie jego interwencje, to mielibyśmy o wiele mniej punktów i nie byłoby mowy o żadnym mistrzostwie, bo czasami bronił takie setki i ratował punkty w ostatnich minutach że szkoda gadać.

Jogurt komentarzy: 350220.05.2026, 21:06

wogole trzeba przyznac ze Iraola kozak, wisienki niepokonane od 15 spotkan

Theo10 komentarzy: 1029420.05.2026, 21:06

@alexis1908: tylko jeśli Liverpool wyprzedzi Ville i AV skończy na 5 lokacie.

pawulon komentarzy: 78820.05.2026, 21:06

@alexis1908: musza przegrac w lidze ostatni mecz jeszcze

Theo10 komentarzy: 1029420.05.2026, 21:05

Rice cały sezon grał na równym wysokim poziomie i na pewno jest jednym z głównych architektów sukcesu, ale jednocześnie imo dość mało było w jego wykonaniu tych meczów naprawdę wybitnych.

Dla mnie zawodnikiem sezonu jest Raya. Przeważnie miał mało roboty, ale jak już była, to popisywał się świetnymi, nieraz wręcz niewiarygodnymi interwencjami. A że przeważnie graliśmy na stykowy wynik (1-0), to były to istne gamechangery.

alexis1908 komentarzy: 1185520.05.2026, 20:59

JakVilla wygra LE to 6 miejsce z PL wchodzi do LM ?

Marzag komentarzy: 51201 newsów: 120.05.2026, 20:55

@aguero10 napisał: "Dowmanowi zrobili szpaler przed szkołą xd"
to meme jest, chyba ze czegos nie widzialem :P

Damper komentarzy: 554420.05.2026, 20:51

https://pbs.twimg.com/media/HIyAbLOXcAAJNBI?format=jpg&name=large

Fotka na tapetę.

Overmars84 komentarzy: 26620.05.2026, 20:50

@Traitor napisał: "Ma ktoś streama do Aston villi ? Bo chyba w canal plus nie ma bez Polsatu ?"

Tylko livetv.sx
Od zawsze na zawsze :) albo dopóki nie zablokują.
Zapamiętajcie sobie ten link na zawsze. Nie będę pisał go pod każdym newsem :***

losnumeros komentarzy: 1745820.05.2026, 20:46

Jak wygramy LM, to moim zdaniem ktoś z dwójki Raya/Rice powinien zdobyć ZP za całokształt. Bramki to każdy potrafi strzelać, ale docenić innych to nie ma komu kurde. Ferdynand Kiepski XD

GKS_AFC komentarzy: 874420.05.2026, 20:46

No musiałem stworzyć o tym mistrzostwie Utwór:
https://suno.com/s/vxsyCHtmbZTEr6r2

vitold komentarzy: 858920.05.2026, 20:44

@aguero10 napisał: "Dowmanowi zrobili szpaler przed szkołą xd"

I o to chodzi, to są te detale.

aguero10 komentarzy: 966620.05.2026, 20:43

Dowmanowi zrobili szpaler przed szkołą xd

Traitor komentarzy: 10698 newsów: 2420.05.2026, 20:40

Ma ktoś streama do Aston villi ? Bo chyba w canal plus nie ma bez Polsatu ?

losnumeros komentarzy: 1745820.05.2026, 20:38

Od wczoraj parę razy miałem lezki w oczach. https://www.facebook.com/reel/1022143760144379/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v

Rice na kapitana w następnym sezonie, ogólnie mam wrażenie że gość jakby od urodzenia był kanonierem i przypomina pokolenie dawnych piłkarzy i mam nadziej że zostanie tutaj do końca kariery. Widać że chłop z zasadami co rzadko spotyka się, było też widać ile znaczył dla niego mecz z WHU. Jego koszulka będzie obowiązkowa. It’s no done . IT’S DONE

pawulon komentarzy: 78820.05.2026, 20:35

Patrrzcie post Saki na Instagramie jaki Arteta ma luz hahaha

Jacek1s komentarzy: 770520.05.2026, 20:30

@Norbert27 napisał: "Jak myślicie jakie transfery zrobi Arsenal w następnym sezonie ???"

Ja bym chciał Tino Livramento do obrony, Mateusa Fernandesa do pomocy i Kvarę albo Raphinhę na skrzydełko.
No i oczywiście też wykupienie Hincapie obowiązkowo.

losnumeros komentarzy: 1745820.05.2026, 20:30

@grzegorz1211: https://rojadirectablog.com/default.php

grzegorz1211 komentarzy: 1050420.05.2026, 20:28

Tylko polsat sport premium transmituje dzisiejszy finał ???

krzykus1990 komentarzy: 773720.05.2026, 20:26

https://www.facebook.com/share/r/18oxTPGxpb/

Alexis !!!!

losnumeros komentarzy: 1745820.05.2026, 20:26

Ciekawostka. W czterech najwyższych klasach rozgrywkowych Angli, mistrzem zostały drużyny z największą ilością bramek po SFG:

My 24
Converty City 29
Lincol City 32
Bromley 34

Angielskie ekspersso FB

4 drużyny. Przypadek? Nie sądzę

rafal1990 komentarzy: 49520.05.2026, 20:25

Mamy to dowieźliśmy Nareszcie mamy mistrzowsko drużynę Tera tylko jeszcze liga mistrzów i będziemy najlepsi na świecie

vitold komentarzy: 858920.05.2026, 20:20

"Też tak macie, że w ogóle zapominacie o tym, że za niecałe 3 tygodnie startują mistrzostwa świata w piłce nożnej?

Przecież mniej więcej do 24 roku życia to praktycznie całe moje życie w trakcie mistrzostw było podyktowane pod godziny meczy, a cały okres mistrzostw to był najlepszy czas w roku, jedno wielkie święto. Cały czas się tym żyło.

Już z miesiąc przed startem studiowało się statystyki, składy, kto pojedzie, analizy kto będzie gwiazdą, kto strzeli najwięcej goli, kto ma największe szanse, kto będzie czarnym koniem zawodów, wywiady z ekspertami itd...

Jezu nawet nie zauważyłem kiedy przestało mnie to obchodzić i generalnie jest to smutne, chociaż na pewno i tak mecze z doskoku pewnie będę oglądał."

Ja tak mam, mehhhh...

tyson880 komentarzy: 1201820.05.2026, 20:17

No to co, kibicujemy dzisiaj Aston Villi.

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady