Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26!
19.05.2026, 22:26, Mateusz Kolebuk
2142 komentarzy
Arsenal w końcu sięgnął po tytuł mistrza Anglii! Po 22 latach oczekiwania, Kanonierzy zdobyli upragnione trofeum, a wszystko dzięki remisowi Manchesteru City z Bournemouth. Spotkanie na Vitality Stadium zakończyło się wynikiem 1:1, co oznacza, że podopieczni Mikela Artety mogą świętować mistrzostwo już przed ostatnią kolejką sezonu.
Triumf po latach starań
Droga Arsenalu do tego sukcesu była długa i pełna wyzwań. Przez ostatnie trzy sezony Kanonierzy kończyli rozgrywki na drugim miejscu, ustępując najpierw Manchesterowi City, a potem Liverpoolowi. W tym roku jednak wszystko zagrało idealnie - 25 zwycięstw i 7 remisów w 37 meczach ligowych mówi samo za siebie.
Obrona kluczem do sukcesu
Choć Arsenal zdobył aż 69 bramek, to właśnie defensywa była ich największym atutem. Zaledwie 26 straconych goli i aż 19 czystych kont to wynik, który budzi respekt. Bramkarz David Raya już teraz może cieszyć się Złotą Rękawicą, a w walce o tytuł Piłkarza Sezonu towarzyszą mu Declan Rice i Gabriel Magalhaes.
Decydujące momenty
Ostatnie tygodnie były dla Arsenalu kluczowe. Wygrana 1:0 z Burnley, które już wcześniej pożegnało się z ligą, dała im pięciopunktową przewagę nad City. Choć Kanonierzy byli gotowi walczyć do końca i pokonać Crystal Palace w ostatniej kolejce, Bournemouth oszczędziło im nerwów, zapewniając tytuł już teraz.
Teraz pozostaje tylko czekać na niedzielne spotkanie z Crystal Palace, po którym Arsenal oficjalnie uniesie trofeum nad głowami swoich kibiców. To będzie wyjątkowy moment dla wszystkich związanych z klubem z północnego Londynu.
źrodło:
21.06.2026, 21:31 13 komentarzy
21.06.2026, 12:36 2 komentarzy
21.06.2026, 12:26 2 komentarzy
20.06.2026, 18:56 2 komentarzy
14.06.2026, 22:41 12 komentarzy
14.06.2026, 19:20 18 komentarzy
05.06.2026, 18:24 14 komentarzy
05.06.2026, 18:10 1 komentarzy
04.06.2026, 20:36 21 komentarzy
04.06.2026, 20:34 9 komentarzy
| Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
|---|
| Zawodnik | Bramki | Asysty |
|---|
-
Najgorszy Mistrz w historii?
- 21.05.2026 42 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 7 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
@ZielonyLisc: ta z Johnem Obi Mikele XDDD
@Womanizer napisał: "Mateus Fernandes
Kroupi
Yildiz (Juve bez LM na 99%)
Livramento (Kruche zdrowie, ale nie będziemy go zajeżdżać, do rotacji z Timberem jak pogra 1.500 minut to spoko)"
Fernandes spoko, ale tanio nie będzie. Jego chce połowa klubów EPL.
Yildiz to moim zdaniem idealny zawodnik pod taktykę Mikela. Świetnie odnajduje się w ataku pozycyjny. Obunożny, bardzo dobry w pojedynkach 1 vs 1. Stylem gry do bólu przypomina Kvare.
Livramento to kolejny szpitalnik, lepszy byłby Wesley z Romy.
Kroupiego można by próbować ściągnąć w łączonym dealu za Ethana. Z opcją pierwokupu. Choć tutaj Barca wydaje się mieć pole position. Ja bym próbował rozbić bank na Rogersa :)
@Jacek1s: Zdecydowanie najlepszy, inaczej mogą twierdzić tylko ludzie żyjący sentymentami, którzy dalej wymieniają w top 3 świata Van Dijka albo bóldupiarze, którzy w życiu nie przyznają, że w Arsenalu może grać najlepszy zawodnik na swojej pozycji
Eze dobry wariat na ig, myślę że miałbym z nim dobry kontakt XD
@Jacek1s: :O Lecę zamawiać xD
@vitold: Bo fakt jest taki, że Gabi to nie jest zły zawodnik, ba w wielu innych drużynach grających inną piłkę gdzie skrzydłowy ma biegać od bramki do bramki i wybiegać obrońcom za plecy po szybkiej kontrze gdyby grał w podstawie pewnie robiły lekko 20+ goli w sezonie i do tego pewnie dorzucił z 10 asyst i byłby uważany za topkę skrzydłowych. W naszym systemie gdzie 75% czasu w meczu męczymy obronę pragmatyczną pozycyjną grą jego atuty nie są eksponowane, a uwidaczniają się wady. Ale jednego nie można mu odmówić - haruje w defensywie w każdym meczu za dwóch i to doceni każda drużyna i trener na świecie w dzisiejszym futbolu
@MadMax14: można na oficjalnej stronie masz, ja dziś o 4-5 rano zamawiałem xd
Ja mam Gabriela na plecach, moim zdaniem najlepszy obrońca na świecie obecnie. Chciałbym też z Rayą, ale koszulka bramkarska dla mnie jest taka meh
Teraz mają pożywkę jak nagle wszyscy w koszulkach i innych - Z JASKIŃ WYSZLI W KONCU XD
A ja mówie kumpowi ze nigdy się nie schowałem. Zawsze byłem dumny
@Be4Again napisał: "Poniosło Cię. Yildiz do obunożny zawodnik, który techniką użytkową zjada naszego GM. Zawodnik o wiele bardziej uniwersalny od naszego Gabiego. Na pewno nie byłby to żaden downgrade."
Nah, to dosłownie niemal tacy sami zawodnicy, z tym, że Martinelli w jego wieku był od niego lepszy.
Właśnie, można już zamawiać koszulki ze złotym badgem PL?
Czy jeszcze za wcześnie na takie rzeczy? xD
@MadMax14: Elegancko
@Sandbead: Jak mi przyjdzie koszulka ze złotymi nadrukami to ją też ubiorę do roboty specjalnie żeby jeszcze bardziej ich powkurzać, bo już dziś mało co chcieli rozmawiać i jeden nawet coś gadał że następny sezon ManU wygra, myślałem że się poszczam ze śmiechu jak to usłyszałem xddd tylko go podsumowałem mówiąc "z kim ku*wa z Carrickiem?" XDD
Eze ładnie w relacjach na insta jedzie xD
@Jacek1s: Ja dzisiaj zdalnie, wiec nikt mnie w koszulce nie widzial, ale zaraz na zakupy z narzeczona i oczywiście w koszulce z Odegaardem na plecach :D
@Jacek1s: ja dzisiaj miałem w pracy spotkanie z inwestorami celem omówienia zmian w projekcie, czy przyszedłem na to spotkanie w domowej, oczo-bijącej koszulce? Jeszcze jak
@Be4Again napisał: "Zawodnik o wiele bardziej uniwersalny od naszego Gabiego."
Czy ja wiem? Garbi ma 24 lata, 276 spotkań w nogach w barwach Arsenalu i ma 62/35 G/A i ma 10 tysięcy minut mniej, 88 spotkań mniej niż Saka, co daje z dwa sezony, a każdy się zachwyca statystykami Saki.
Garbi zapyla od linii do linii, z powodzeniem zagrana obronie, na ataku, zawsze wybiegany, typowy wychowany żołnierz Artety. Jakoś ciężko by mi było z jego odejściem mimo ze chłop lubi denerwować i wybiegać za linię bez i z piłką. xD Czy Yldiz dawałby nam to co Garbi?
Nie wiem, jakieś sentymenty mnie zaczynaja łapać po tym mistrzostwie.
Dzisiaj wszyscy byliśmy w robocie w koszulkach Arsenalu i z ewentualnym kacem, nie? Ale dupka kibiców ManU bolała u mnie w robocie, oj jak bolała xd
@Marzag napisał: "kupić Krupiego"
Kroupi chce do Barcelony, a Barca po tym jak ATM jasno dało do zrozumienia, że Avarez jest nie na sprzedaż ma zrobić z młodego Francuza plan B na pozycji napastnika. Problemem ma być kwota odstępnego, podobno Bou nie chce słyszeć o kwocie poniżej 70mln Euro.
@Be4Again: Martinelli też jest obunożny ani jedną ani drugą XD
@Marzag napisał: "Yldiz to gorsza kopia Martinellego, nie ma sensu go brać zwłaszcza jakbyśmy mieli sprzedać Martinellego bo to byłby downgrade."
Poniosło Cię. Yildiz do obunożny zawodnik, który techniką użytkową zjada naszego GM. Zawodnik o wiele bardziej uniwersalny od naszego Gabiego. Na pewno nie byłby to żaden downgrade.
@fabregas1987 napisał: "Cierpliwi zostaną wynagrodzeni.
Jakiś kibic się szlajał o świcie przy Emirates a tam Saka, Eze, Timber i Rice chodzą i śpiewają
:D"
Ciekawe ile osób się dzisiaj w londynie w pracy nie pojawiło
@Artu: w niedzielę
Kiedy ceremonia i wręczenie pucharu dla Arsenalu???
@darek250s napisał: "A jakbym się zdecydował mógłbym zamówić przez ciebie? Zawsze to rabacik jakiś jest :))"
Myślę, że tak. Nie wiem jak z płatnością będzie to wyglądało, czy to z góry czy nie, bo pierwszy raz zamawiam w taki sposób :D Na razie się składa samo zamówienie po prostu ze wszystkimi danymi rzeczy którą chcesz. No ale to wiadomo, na priv najwyżej napisz, to dogadamy szczegóły :D Aha. I czas jest do jutra do 21:00 jak coś.
@Womanizer napisał: "Yildiz (Juve bez LM na 99%)"
Yldiz to gorsza kopia Martinellego, nie ma sensu go brać zwłaszcza jakbyśmy mieli sprzedać Martinellego bo to byłby downgrade.
Sprzedać Jesusa, kupić Krupiego, jakiegoś ogarniętego LS wziąć, jakiegoś ogarniętego pomocnika, prawego obrońcę, być może jakiegoś młodego środkowego obrońcę i można zaczynać sezon
Cierpliwi zostaną wynagrodzeni.
Jakiś kibic się szlajał o świcie przy Emirates a tam Saka, Eze, Timber i Rice chodzą i śpiewają
:D
@Barney napisał: "Jak Aston wygra to które miejsce musi zajac ,zeby wlazlo 6 zespolow?"
5
Niezależna Komisja Dyscyplinarna ogłosiła we wtorek wieczorem, że Southampton traci szansę na powrót do Premier League. Klub został wykluczony z finału baraży, a do tego dostanie punkty ujemne w nowym sezonie. W finale baraży Hull zmierzy się z Middlesbrough.
Angielska Niezależna Komisja Dyscyplinarna podjęła dziś decyzję o wykluczeniu Southampton z finału baraży o awans do Premier League. Decyzja zapadła w związku z potwierdzeniem "licznych naruszeń przepisów EFL związanych z nieautoryzowanym filmowaniem treningów innych klubów" – poinformował organizator rozgrywek.
A w City się to latami ciągnie i końca nie widać
Jak Aston wygra to które miejsce musi zajac ,zeby wlazlo 6 zespolow?
@silvano95 napisał: "Arsenal are keen to recruit a midfielder, left-winger and striker this summer."
Mateus Fernandes
Kroupi
Yildiz (Juve bez LM na 99%)
Livramento (Kruche zdrowie, ale nie będziemy go zajeżdżać, do rotacji z Timberem jak pogra 1.500 minut to spoko)
250 mln i to jest do zrobienia. A jak odejdzie Martinelli, Jesus, Nwaneri, White. To okno może nawet zamkniemy z saldem -120 mln +/-
I mamy samych kozaków under 23 kupionych. Trzech sprawdzonych w lidze.
Jak to sie pieknie to czyta - Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/2026, zostanie w pamieci na bardzo bardzo długo
@Armata500 napisał: "Ja zamawiam przez pośrednika - Arsenal Poland - należę do fanklubu. Mamy też przez 10% rabatu."
A jakbym się zdecydował mógłbym zamówić przez ciebie? Zawsze to rabacik jakiś jest :))
Wiecie może czy gdzieś jest dostępna jeszcze biała koszulka z tego sezonu w rozmiarze XL / XXL?
@SamiMokbel_BBC:
Arsenal are keen to recruit a midfielder, left-winger and striker this summer.
@darek250s: Ja kilka razy zamawiałem z oficjalnej strony różne rzeczy, dość szybko to dochodzi.
Raya
Kepa
Setford
Timber
Livramento
Saliba
Gabriel
Mosquera
Calafiori
Hincapie
Rice
Zubimendi
Lewis-Skelly
Matheus Fernandes
Eze
Odegaard
Saka
Madueke
Dowman
Gyokeres
Havertz
Barcola
Godts
A tak wybiegając do finału LM, jak widzicie skład jeśli Timber nie będzie dostępny?
Mosquera czy na przykład Rice na skrzydłowych PSG? Nawet jeśli Timber wróci to w jakiej formie, ciężki temat.
@darek250s napisał: "Kusi mnie zamówić ta z Champions. Ale nigdy nie zamawiałem z oficjalnej strony Arsenalu tylko adidasa. Jak wygląda wysyłka i ile by to szło?"
Ja zamawiam przez pośrednika - Arsenal Poland - należę do fanklubu. Mamy też przez 10% rabatu.
Dzięki za opinie :)
@darek250s napisał: "Jak wygląda zamawianie i przesyłka?"
+50 zeta, do 12 dni. 80 zł szybciej
@thegunner4life: na jaki?
@Nicsienieda:
Jak wygląda zamawianie i przesyłka?
@Armata500: Fajna ta bluza, też nad nią myślałem, bo trzeba docenić każdego zawodnika, ale w końcu wybrałem trochę mniej rzucającą się w oczy:
https://arsenaldirect.arsenal.com/Clothing/Mens-Clothing/Mens-Sweatshirts-%26-Hoodies/Arsenal-Where-We-Belong-25-26-Navy-Sweatshirt/p/U07436
Z koszulek bym poszedł w 'Champions 26', bo widzę że z jakiegoś powodu ta zwykła nie ma wcale loga PL, tym bardziej pozłacanego. Gdyby miała, to bym ją wybrał.
@Armata500 napisał: "Czy koszulka 25/26 ze złotym nadrukiem CHAMPIONS i numerem 26 z tyłu + ta sama bluza?"
Ja bym wziął Champions. Taka okazja może się już długo nie powtórzyć xd
@Armata500:
Kusi mnie zamówić ta z Champions. Ale nigdy nie zamawiałem z oficjalnej strony Arsenalu tylko adidasa. Jak wygląda wysyłka i ile by to szło?
@Dzulian:
Ja z reguły nie czytam ich wypocin. Od początku sezonu było umniejszanie to niech teraz patrzą i niech tyłki pieką.
Ale spotkałem się z normalnymi fanami, którzy pogratulowali bez dodawania jakieś zbędnego gówna. Po prostu.
Większość w necie już ochłonęła po nocy. Ale jeszcze takie masełko idzie znaleźć
"Już tam olać punkty i styl gry. Sprzedawane mecze - nie zdziwię się jak za kilka lat wybuchnie jakaś afera, że ich spotkania były ustawiane. Przecież to, jak często sędziowie gwizdali na ich korzyść to jest kryminał. Powinni stracić punkty chociażby z West Hamem, ale sędzia robił co mógł, żeby dowieźli wygraną. Nie ma się co ekscytować - tak jak Koreą na mistrzostwach w 2002 - za 10 lat nikt nie będzie wspominać, że arsenal zdobył majstra, tylko że odwalił turbo wała. Już serio wolałem jak wygrywały patałachy z lfc, bo przynajmniej wygrywali uczciwie (i efektownie) i nie musieli korzystać z pomocy sędziów"
A wiecie co jest najlepsze? Że takiego wypierda mamuta z avatarem UTD czy Chelsea od razu można gasić "zero tituli od dekady" i taki patafian jeden z drugim musi przełykać mocno ślinę i nie ma argumentu na odbicie piłeczki :D
https://arsenaldirect.arsenal.com/Football-Shirts-and-Kit/Home/Arsenal-adidas-26-27-Home-Shirt/p/MJZ3168
Zwykła z możliwością doboru nazwiska i numeru dowolnego piłkarza.
https://arsenaldirect.arsenal.com/Football-Shirts-and-Kit/Home/Arsenal-adidas-Premier-League-Champions-Home-Shirt/p/MJZ3168-CH26-PL
Champions 26.
https://arsenaldirect.arsenal.com/Clothing/Mens-Clothing/Mens-Sweatshirts-%26-Hoodies/Arsenal-Champions-Squad-25-26-Navy-Hoodie/p/U07439
Bluza.
@Armata500: Podeślij linki, wczoraj kupiłem sobie tam granatową bluzę z logami klubu.
EXCLUSIVE: After winning the Premier League, there's an absolute avalanche of confidence inside Arsenal's dressing room in terms of the UCL final against PSG.
Mikel Arteta and company believe they have it all to beat PSG, with Arteta having a SPECIAL PLAN for the game. Arteta and his staff think their defense will be NO match for the PSG attackers.