Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26!

Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26! 19.05.2026, 22:26, Mateusz Kolebuk 2142 komentarzy

Arsenal w końcu sięgnął po tytuł mistrza Anglii! Po 22 latach oczekiwania, Kanonierzy zdobyli upragnione trofeum, a wszystko dzięki remisowi Manchesteru City z Bournemouth. Spotkanie na Vitality Stadium zakończyło się wynikiem 1:1, co oznacza, że podopieczni Mikela Artety mogą świętować mistrzostwo już przed ostatnią kolejką sezonu.

Triumf po latach starań

Droga Arsenalu do tego sukcesu była długa i pełna wyzwań. Przez ostatnie trzy sezony Kanonierzy kończyli rozgrywki na drugim miejscu, ustępując najpierw Manchesterowi City, a potem Liverpoolowi. W tym roku jednak wszystko zagrało idealnie - 25 zwycięstw i 7 remisów w 37 meczach ligowych mówi samo za siebie.

Obrona kluczem do sukcesu

Choć Arsenal zdobył aż 69 bramek, to właśnie defensywa była ich największym atutem. Zaledwie 26 straconych goli i aż 19 czystych kont to wynik, który budzi respekt. Bramkarz David Raya już teraz może cieszyć się Złotą Rękawicą, a w walce o tytuł Piłkarza Sezonu towarzyszą mu Declan Rice i Gabriel Magalhaes.

Decydujące momenty

Ostatnie tygodnie były dla Arsenalu kluczowe. Wygrana 1:0 z Burnley, które już wcześniej pożegnało się z ligą, dała im pięciopunktową przewagę nad City. Choć Kanonierzy byli gotowi walczyć do końca i pokonać Crystal Palace w ostatniej kolejce, Bournemouth oszczędziło im nerwów, zapewniając tytuł już teraz.

Teraz pozostaje tylko czekać na niedzielne spotkanie z Crystal Palace, po którym Arsenal oficjalnie uniesie trofeum nad głowami swoich kibiców. To będzie wyjątkowy moment dla wszystkich związanych z klubem z północnego Londynu.

Premier League autor: Mateusz Kolebuk źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
vitold komentarzy: 858920.05.2026, 16:10

Podzielam zdanie Marzaga ze gdyby wrzucić Garbiego do Seria A to on tam robi 20+ goli i z 15 asyst i jest na salonach

youngboy komentarzy: 277920.05.2026, 16:10

@Boondzo: Widzę, że na oddziale stabilnie XD. Jesus najpewniej odchodzi, a Havertz częściej się leczy niż gra. Musi przyjść ktoś do rywalizacji z Gyokeresem.

ZielonyLisc komentarzy: 2196120.05.2026, 16:10

@vitold: Gyo flop? Bez przesady, miał swoje problemy ale swoje też w tym sezonie zrobił. Mam nadzieję, że w przyszłym odnajdzie się już i strzeli minimum 20 goli w lidze.

pawulon komentarzy: 78820.05.2026, 16:09

@vitold: ja tam sie nie nabieram już na tych skrzydłowych z włoskiej czy francuskiej XD jak widać lepiej wziąc kogoś 4 ligi brazylijskiej lub kogoś z średniaków ligi czyt. Brighton XD Taniej i lepiej :D

alexis1908 komentarzy: 1185520.05.2026, 16:08

@Numer10: lepiej Godts z Ajaxu i Kofane, Kroupi będzie pewnie cholernie drogi i przebąkuje o Barcelonie i Alvarez chociaż bardzo bym go chciał to jest ogromny wydatek i wątpię że będzie mu się podobać rola zmiennika Gyo ;)

vitold komentarzy: 858920.05.2026, 16:07

Mam przeczucie ze Yilidz byłby wiekszym flopem niz Gyokeres mimo ze ma ledwie 21 lat xD

pawulon komentarzy: 78820.05.2026, 16:07

@ksowa90: ja mam nowa tapete na monitorach w pracy :) https://imgur.com/a/fWydNSQ

pioafc komentarzy: 6125 newsów: 220.05.2026, 16:06

@Womanizer napisał: "Stary Martinelli ma 1.000 minut w lidze i jednego gola strzelonego. Tak niskich standardów nikt w klubie nie będzie tolerował. To jest podobny poziom co jakiś Antony czy Sancho.
Przez 4 lata Arteta go nie nauczył grać, dlatego out i następny."


Ja od jakichś 2-3 lat uważam, że z Martinellego to powinniśmy zrobić prawego obrońcę.

Tak jak kiedyś Ferguson z robił z Antonio Valencią

vitold komentarzy: 858920.05.2026, 16:06

@Womanizer: Ale już zapominasz że w 661 strzelił 6 goli i 2 asysty w Lidze Mistrzów

To samo ja moge napisac Yldiz w podobie minutowej 768 w LM ma ledwie 1 bramke

Be4Again komentarzy: 657720.05.2026, 16:05

@Nicsienieda napisał: "Trossard raczej odchodzi, bo kończy mu się umowa. Po to dostał podwyżkę bez przedłużenia, żeby czuł się doceniony i grał na dobrym mentalu, ale z nastawieniem, że kupujemy kogoś nowego. Stawiam że z tego powoduje Garbi też nie odejdzie, o ile nie będzie naprawdę sensownej oferty, żeby w razie czego grać w podstawce dopóki nowy skrzydłowy nie podszkoli się do naszego stylu. Nie chcemy tracić punktów na wdrażaniu zawodników na początku sezonu. Szybki start, a w zasadzie wolny start City, nam zapewnił mistrza w tym roku. Z LS podoba mi się Gordon, Yildiz to co widziałem, na pewno jest paru innych ciekawych. Trzeba kogoś z głową i techniką, szybkość też na plus, ale niekonieczna - Trossard sobie radził bez niej."

Trossard ma swoje lata i co najlepsze już nam dał. Z całą sympatią do niego, ale to zawodnik momentów, a nam potrzebna jest stabilizacja i balans między skrzydłami. Coś czuję, że pójdzie do Szejków lub do Serie A. GM to ostatni moment żeby urwać za niego 40mln+. Chłop miał 2 lata żeby przystosować się do nowej taktyki Mikela i jak widać nie do końca mu to wyszło. Jego pozostanie nie wiele nam da tak naprawdę.

Ja bym poszedł w całkowitą przebudowę pozycji LS. Młody Godts + ktoś kogo wybierze sobie Mikel Barcola/Yildiz/Wiliams/Diomande. Póki nowi się nie ograją jest Eze i Madueke, którzy byli testowani na LS.

Traitor komentarzy: 10698 newsów: 2420.05.2026, 16:03

Trossard to zara dostanie 2 letni kontrakt, nie ma opcji ze odchodzi

pioafc komentarzy: 6125 newsów: 220.05.2026, 16:03

@Womanizer napisał: "Przez 4 lata Arteta go nie nauczył grać, dlatego out i następny."

*6 lat

Womanizer komentarzy: 1087920.05.2026, 16:03

@vitold:
Stary Martinelli ma 1.000 minut w lidze i jednego gola strzelonego. Tak niskich standardów nikt w klubie nie będzie tolerował. To jest podobny poziom co jakiś Antony czy Sancho.
Przez 4 lata Arteta go nie nauczył grać, dlatego out i następny.

coooyg11 komentarzy: 497620.05.2026, 16:00

Ktoś kto porównuje Yildiza do Martinellego ogląda mecze na flashscorze XD

To są zupełnie inni zawodnicy, tak jak ktoś niżej napisał, Yildiz to taki młody Kvara, Martinelli to drugi Usaint Bolt.

Z całym szacunkiem do Gabiego, bo miał fajne momenty, jednak jak chcemy iść za ciosem to pociąg pod nazwą Arsenal już mu odjechał, LS to powinien być priorytet na najbliższe okienko.

ZielonyLisc komentarzy: 2196120.05.2026, 15:59

Co do spurs, dla mnie mogą spaść do Championship

duzy469 komentarzy: 91320.05.2026, 15:57

@ZielonyLisc: totki chyba dali w ramach zemsty za to, że ich klepnęła w LM, ale to tylko moje przypuszczenia

ZielonyLisc komentarzy: 2196120.05.2026, 15:56

@duzy469: mogli dać city

vitold komentarzy: 858920.05.2026, 15:56

@Womanizer: Wydaliśmy jakoś ok 205 mln na 3 napastników, każdy zawodzi mimo umiejetnosci. W czym jest problem?

Nicsienieda komentarzy: 3814 newsów: 120.05.2026, 15:54

Trossard raczej odchodzi, bo kończy mu się umowa. Po to dostał podwyżkę bez przedłużenia, żeby czuł się doceniony i grał na dobrym mentalu, ale z nastawieniem, że kupujemy kogoś nowego. Stawiam że z tego powoduje Garbi też nie odejdzie, o ile nie będzie naprawdę sensownej oferty, żeby w razie czego grać w podstawce dopóki nowy skrzydłowy nie podszkoli się do naszego stylu. Nie chcemy tracić punktów na wdrażaniu zawodników na początku sezonu. Szybki start, a w zasadzie wolny start City, nam zapewnił mistrza w tym roku. Z LS podoba mi się Gordon, Yildiz to co widziałem, na pewno jest paru innych ciekawych. Trzeba kogoś z głową i techniką, szybkość też na plus, ale niekonieczna - Trossard sobie radził bez niej.

Boondzo komentarzy: 11620.05.2026, 15:54

@youngboy: napastnik? Grubo masz w głowie hahahaha po uj nam napastnik? Xdddd dobrze, ze ty trenerem nie jestes bo klub by spadł lub walczyk o utrzymanie jak tottenham xd

ksowa90 komentarzy: 228720.05.2026, 15:53

Potrzebuję pomocy jakiegoś grafika :)
Chciałbym fajnie sobie wydrukować w jakies fajnej delikatnej formie słynny cytat z Chrisa Kavanagha: "After review..." i powiesić sobie w antyramie. Pomógłby ktos wygenerować jakis taki fajny obrazek?

duzy469 komentarzy: 91320.05.2026, 15:53

Mema *

duzy469 komentarzy: 91320.05.2026, 15:53

@ZielonyLisc: takiego mega że w aucie jadą 4 osoby i 3 się cieszą a jedną jest smutna.
I te trzy były jako my oni i Barca jako mistrzowie lig a ta smutna oznaczyli jako tottenham xD

ZielonyLisc komentarzy: 2196120.05.2026, 15:52

@duzy469: nie mam tiktoka, co wrzucili

youngboy komentarzy: 277920.05.2026, 15:51

Na lato koniecznie LS, napastnik i środkowy pomocnik 6/8. Jeśli ktoś z obrony odejdzie, to zastępstwo dla niego.

Numer10 komentarzy: 256420.05.2026, 15:49

@vitold napisał: "Po tym co wczoraj przeżyłem nie chce żeby ktokolwiek odchodził. Nie chce. Nie"
Kadra 50 zawodników nie jest chyba taka zła :D

duzy469 komentarzy: 91320.05.2026, 15:49

Obczajcie wgl co slavia praha na tiktoku wrzuciła xD
Od dziś ich lubie

Numer10 komentarzy: 256420.05.2026, 15:48

Kroupi i Alvarez w lato ;)

youngboy komentarzy: 277920.05.2026, 15:47

@MutatedBlueberry: nie zawsze, w tym sezonie jest pierwszy

Womanizer komentarzy: 1087920.05.2026, 15:46

Poważne źródła piszą od miesięcy, że chcemy left wingera na lato. Gabi się ładnie pożegna z medalem w ręce, ale w klubie już cierpliwość się do niego skończyła

MutatedBlueberry komentarzy: 86320.05.2026, 15:45

Mikel Arteta has become the second-youngest manager to win the Premier League after guiding Arsenal to their first league title in 22 years.

Arteta znowu drugi :(((

SunTzu komentarzy: 117020.05.2026, 15:42

https://youtube.com/shorts/DqOccfe5Bjk

Be4Again komentarzy: 657720.05.2026, 15:42

@Dziadyga napisał: "Teraz tylko gracze na dorobku,ale premium,co już coś znaczą"

Czyli np kto na LS?

Dzulian komentarzy: 393320.05.2026, 15:35

@vitold:
Sęk w tym, że Martinelli się w ogóle nie rozwinął od sezonu 22/23. Nawet w gorszą stronę to poszło. I zrobił jeden wystrzał na 15 goli, a resztę kariery to będzie ktoś ala Hudson Odoi na średniaka ligi grającego z kontry.

Trossard jest wolniejszy, ale ma mózg. Arteta woli kogoś takiego do grania

pawulon komentarzy: 78820.05.2026, 15:33

Teraz to my wybieramy zawodników a nie oni nas :)

Dziadyga komentarzy: 1312420.05.2026, 15:33

Teraz tylko gracze na dorobku,ale premium,co już coś znaczą

Dziadyga komentarzy: 1312420.05.2026, 15:33

Żadnych Yldizow,to nie ten poziom.

vitold komentarzy: 858920.05.2026, 15:31

Garbi w okolicach wieku Yldiza w 2805 minut 15 g / 6a a ten Yldzi zrobił 8300 minut ledwie 27 bramek i 21 asyst :O

Jacek1s komentarzy: 770520.05.2026, 15:30

@Sandbead: No u mnie w top 3 byłoby dwóch piłkarzy Arsenalu i jeszcze Pacho z PSG, ale też nie uważam tak tylko przez bycie kibicem Arsenalu, a po prostu bo to prawda. VVD to już jakiś czas jest cieniem piłkarza którym był za Kloppa itd. więc idk czy w ogóle bym go w top 5 widział

ZielonyLisc komentarzy: 2196120.05.2026, 15:29

Kurła, fajne są też longslivy, ajajajaj

ZielonyLisc komentarzy: 2196120.05.2026, 15:29

Wracam dziś ns chate i zamawiam koszuleczkę, będą szponty na mieście.

Sqrwiele chcą mi popsuć humor, ARSENAL REPREZENTUJĘ Z DUMĄ

vitold komentarzy: 858920.05.2026, 15:26

No ten Yldiz jakby przyszedł do najsilniejszej ligi świata i grał tam sobie w miejsce Garbiego na LS i robił nawet takie same liczby jak w gorszej Serie A

57 spotkan 8 goli 8 asyst to by go sami taczkami wywieźli kibice xd

markiz0 komentarzy: 91920.05.2026, 15:21

Cieszę się z tego tytułu mniej niż się spodziewałem, bo to powinien być drugi albo trzeci tytuł Artety, a nie pierwszy. Moja radość jest bardziej jak zejście kaca albo koniec sraki niż wygranie czegoś. Liga Mistrzów mi to wynagrodzi.

vitold komentarzy: 858920.05.2026, 15:20

Po tym co wczoraj przeżyłem nie chce żeby ktokolwiek odchodził. Nie chce. Nie

pawulon komentarzy: 78820.05.2026, 15:20

Ale finał ligi europy dzisiaj a totalnie bez emocji, widać jaki w Polsce fanbase ma Arsenal, wszystko na czerwono :)

Be4Again komentarzy: 657720.05.2026, 15:19

@Marzag napisał: "Nah, to dosłownie niemal tacy sami zawodnicy, z tym, że Martinelli w jego wieku był od niego lepszy."

Kiedy GM grał u nas na 10tce? Bo Yildiz systematycznie grywa na 10tce lub jako fałszywy napastnik. Tu zupełnie dwa różne typy zawodników. GM bazuje przede wszystkim na dynamice, a Yildiz na technice. On lubi mieć piłkę przy noce i z stojącej piłki wchodzić w drybling. GM największe niebezpieczeństwo sprawia w momencie jak jest rozpędzony. Yildiz świetnie odnajduje się w ataku pozycyjnym, a GM absolutnie nie.

Jak ktoś uważa, że to dwóch identycznych zawodników to albo się nie zna (co w Twoim przypadku jest dosyć prawdopodobne) albo nie ogląda spotkań Juve/Arsenalu.

ZielonyLisc komentarzy: 2196120.05.2026, 15:16

I bardzo kurła dobrze, za te wszystkie szydery przez lata teraz jechać z nimi do spodu

losnumeros komentarzy: 1745820.05.2026, 15:16

@Jacek1s: Nadal siedzę, od dobrych 2/3 tygodni paradowałem w koszulkach AFC do roboty i po dworze codziennie.

@vitold: Też bym nie sprzedał Gabiego, takich zawodników nie docenia się przy takiej taktyce jak u Mikela, on wykona wszystkie instrukcje jakie dostanie od Mikela. Będzie miał biegać cały mecz za 1 zawodnikiem? Zrobi to. Będzie miał biegać w tą i z powrotem przy lini bocznej ? Zrobi to, odbywa się to kosztem ofensywnej gry czasami i jego wyjazdami za linie, też pokazał że umie strzelać,

vitold komentarzy: 858920.05.2026, 15:16

Nie chciałbym żeby ktokolwiek odchodził.

Chciałbym żeby ta sama drużyna zdobyła znowu mistrzostwo, ale już z pełnym Merino i pełnym Havertzem

ZielonyLisc komentarzy: 2196120.05.2026, 15:16

O kurła Gabriel też ostro leci na ig XD

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady