Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26!

Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26! 19.05.2026, 22:26, Mateusz Kolebuk 2142 komentarzy

Arsenal w końcu sięgnął po tytuł mistrza Anglii! Po 22 latach oczekiwania, Kanonierzy zdobyli upragnione trofeum, a wszystko dzięki remisowi Manchesteru City z Bournemouth. Spotkanie na Vitality Stadium zakończyło się wynikiem 1:1, co oznacza, że podopieczni Mikela Artety mogą świętować mistrzostwo już przed ostatnią kolejką sezonu.

Triumf po latach starań

Droga Arsenalu do tego sukcesu była długa i pełna wyzwań. Przez ostatnie trzy sezony Kanonierzy kończyli rozgrywki na drugim miejscu, ustępując najpierw Manchesterowi City, a potem Liverpoolowi. W tym roku jednak wszystko zagrało idealnie - 25 zwycięstw i 7 remisów w 37 meczach ligowych mówi samo za siebie.

Obrona kluczem do sukcesu

Choć Arsenal zdobył aż 69 bramek, to właśnie defensywa była ich największym atutem. Zaledwie 26 straconych goli i aż 19 czystych kont to wynik, który budzi respekt. Bramkarz David Raya już teraz może cieszyć się Złotą Rękawicą, a w walce o tytuł Piłkarza Sezonu towarzyszą mu Declan Rice i Gabriel Magalhaes.

Decydujące momenty

Ostatnie tygodnie były dla Arsenalu kluczowe. Wygrana 1:0 z Burnley, które już wcześniej pożegnało się z ligą, dała im pięciopunktową przewagę nad City. Choć Kanonierzy byli gotowi walczyć do końca i pokonać Crystal Palace w ostatniej kolejce, Bournemouth oszczędziło im nerwów, zapewniając tytuł już teraz.

Teraz pozostaje tylko czekać na niedzielne spotkanie z Crystal Palace, po którym Arsenal oficjalnie uniesie trofeum nad głowami swoich kibiców. To będzie wyjątkowy moment dla wszystkich związanych z klubem z północnego Londynu.

Premier League autor: Mateusz Kolebuk źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Vendeful komentarzy: 248719.05.2026, 23:08

JEB*C RODRIEGO PO WSZE CZASY

Dawid04111 komentarzy: 15339 newsów: 1419.05.2026, 23:08

@Theo10 napisał: "Może ktoś tu ma jakieś doświadczenie.

Jak już się złapie tego królika po 20 latach gonitwy, to wtedy w sumie co z tym zrobić?"

Dokładnie, mam wrażenie, że jeśli jeszcze wygramy LM to kolejny sezon będzie niezwykle nudny

Traitor komentarzy: 10698 newsów: 2419.05.2026, 23:07

Rodri wystarczyłoby pogratulować, eh wiesniak

Lamoreaux komentarzy: 385619.05.2026, 23:07

Ale bym sobie teraz kupił jakie Bravo Sport z plakatem Arsenalu - Mistrz Angli

Arsenal2004 komentarzy: 928019.05.2026, 23:07

Rodri zero klasy jako człowiek

kamo99111 komentarzy: 1011119.05.2026, 23:07

@Marzag napisał: "przepiękny filmik Arsenal wrzucił:

https://x.com/Arsenal/status/2056836660826874014"


Super filmik :-D musieli miec już.przygotowanego :-D

vitold komentarzy: 858919.05.2026, 23:07

PAAAAWELEK

Garfield_pl komentarzy: 4376119.05.2026, 23:07

Rodri jak się spłakał, że gole nasze po SFG to nie wszystkie sprawiedliwe, i w ogóle sędziowie nam dali xD

Castillo komentarzy: 249819.05.2026, 23:07

A tera będą telefony... Panie Castillo czy nie chciałby pan przyjść, napić się kulturalnie kurakao z okazji mistrzostwa Anglii...

Dominik11 komentarzy: 2150519.05.2026, 23:07

Rodri a ten co się nacpał ?

zwierz komentarzy: 259519.05.2026, 23:07

Rodri pies bez klasy.

bobslej22 komentarzy: 1076019.05.2026, 23:07

Słyszycie wywiad Rodriego. Jaki szmaciarz

Arsenal2004 komentarzy: 928019.05.2026, 23:07

Rodri ty się weź już zamknij płaczku. Boli dupa? Ma boleć, szczególnie ciebie i Bernardo

Nicsienieda komentarzy: 3814 newsów: 119.05.2026, 23:06

Szacun drużynie za cały sezon, ale konkretnie za dowiezienie końcówki - Raya, Rice, Hincapie, Saka, Gabriel, Odegaard, Trossard. Mistrzowie

SunTzu komentarzy: 117019.05.2026, 23:06

@losnumeros: No to teraz jak to bedzie? Arteta out czy juz nie?
To musiał byc ten sezon kiedy Losnumeros zaczał byc wesoły od dluzszeg9 czasu :D

Gunnerrsaurus komentarzy: 1336219.05.2026, 23:06

@Theo10:

Nie zatrzymywać się i za dwa tygodnie złapać żabę francuską

NicolasJover komentarzy: 118619.05.2026, 23:06

Ale to były ciężkie tygodnie, postarzałem się chyba o 10 lat ale warto było !!!!

Lamoreaux komentarzy: 385619.05.2026, 23:06

Liga
Liga mistrzów
Potem NBA
Mistrozwa Świata

I wszystko inne!!!

Arsenal!!111

djmacius komentarzy: 565219.05.2026, 23:06

Rodri płacze o terminarz xD

Dominik11 komentarzy: 2150519.05.2026, 23:06

Już Rodri płacze że premier league im na złość zrobiła że dziś grali a nie jutro.

Gunner915 komentarzy: 342119.05.2026, 23:06

Jeszcze Budapeszt do podbicia i otwieramy nową erę Arsenalu na szczycie :)

Dawid04111 komentarzy: 15339 newsów: 1419.05.2026, 23:06

Szczerze, to żałuję, że nie było też mistrzostwa za czasów Wengera choć raz (czasy Fabregasa, Walcotta, Rosickyego, czy później Kościelnego, Cazorli, Ramseya). Chłopaki też zasłużyli, bo grali na prawdę fajnie tylko zawsze czegoś zabrakło. Ale mamy nowe czasy i w końcu się udało :)

alexis1908 komentarzy: 1185919.05.2026, 23:05

@Marzag: ja ciągle czekam na kolegę od zakładu za 5 stówek

M4rcin komentarzy: 276219.05.2026, 23:05

Żeby tylko nikt się kontuzji nie nabawił po dzisiejszym świętowaniu xD

FilipCz komentarzy: 261919.05.2026, 23:05

Teraz drugi sklad na CP, a potem po upragniona LM!!

cluksenZ komentarzy: 38119.05.2026, 23:05

Max Dowman becomes the YOUNGEST EVER Premier League winner

losnumeros komentarzy: 1745819.05.2026, 23:04

Arsenal wygrywa majstra, liczę że LM też, teorie spiskowe okazują się prawdą. Warto było znosić czas upokorzeń, wstydu i beki. To jest to na co czekało się tyle czasu i zostaliśmy wynagrodzeni za to

vergil99111 komentarzy: 153319.05.2026, 23:04

@pirell
poczekaj chwile, poleję sobie przed obejrzeniem

Nicsienieda komentarzy: 3814 newsów: 119.05.2026, 23:04

@lordoftheboard: https://x.com/i/status/2056841059024482304

Laczekzette komentarzy: 63519.05.2026, 23:03

Brak słów w sumie co napisać, gratulacje dla nas wszystkich bo zasłużyliśmy na ukoronowanie tego naszego procesu, od invincibles przez przegrany finał lm, późnego wengera, zjazd pod emerym, trudne początki Artety i milion wielkich momentów gdzie już prawie stawialiśmy kropkę nad i…… aż po 22 latach jesteśmy znowu na naszym miejscu… przeszliśmy przez bagno i ten który nie był tutaj, nie oglądał nie czytał i nie przeżył tego co my ten nie zrozumie co teraz znaczy ten puchar

Kocham was k.com

Ten sezon się jeszcze nie zakończył hehe

ZielonyLisc komentarzy: 2196119.05.2026, 23:03

AŻ WJEDZIE NOWY AVEK

Traitor komentarzy: 10698 newsów: 2419.05.2026, 23:03

Gratulacje wszystkim, zasłużyliśmy po tych latach upokorzeń - na zdrowie!

Boondzo komentarzy: 11619.05.2026, 23:03

@Dawid04111: nie ma litości! Caly sezon szydery i tak latwo odpuscic? Nigdy ❤️❤️ gdzie te śmieszki i sezonowce?! Walić was ❤️❤️❤️

lordoftheboard komentarzy: 894219.05.2026, 23:02

@Nicsienieda: nie działa filmik

bizooon komentarzy: 963619.05.2026, 23:02

@kamilsts napisał: "Od 95 roku kibicuję (DZIEKI BERGKAMP ! ) :) 22 lata czekania na kolejny tytuł ! NARESZCIE !"
Ja miałem C+ od końca 97 i zobaczyłem jak gra Bergkamp i Vieira - więcej mi nie było trzeba

pirell komentarzy: 41419.05.2026, 23:02

https://x.com/Arsenal/status/2056836660826874014

vergil99111 komentarzy: 153319.05.2026, 23:01

Tyle lat... bólu, rozczarowań, nadziei i jest ten moment. Tysiące obejrzanych godzin, wyparcie emocji, bo inaczej nie dało się tego przyjmować...

Graliśmy już wcześniej lepiej, zasługiwaliśmy, a mimo to się nie udawało, sędziowie nas dymali na potęgę, pogarda szerzyła się wszędzie. Zawsze czegoś brakowało.
Udało się w końcu nie najlepszą grą, a jesteśmy tu gdzie powinniśmy być.
Teraz to ja pluje na kibiców innych drużyn, wiecie już dawno, że byliśmy świetni, a wasz kompleks nie potrafił wam tego przyznać.
Widok świniaka z city, cherkiego, rodriego i wszystkich toksycznych psów, które przegrały właśnie mistrzostwo satysfakcjonowały bardzo mocno.

22 lata, to pewnie tyle co kibicuje Arsenalowi.
Jak to smakuje?
Dzisiaj cudownie, a jutro? Wstajesz na kacu uśmiechnięty i cieszysz się jak z narodzin pierwszego dziecka, bo starałeś się o nie tak długo.

praptak komentarzy: 990619.05.2026, 23:01

@ZielonyLisc napisał: "KTO WALI KOKS?"
Ja zawsze jak Arsenal wygrywa LM. A tera to będzie odroczony drin za parę dni

Theo10 komentarzy: 1029419.05.2026, 23:01

Może ktoś tu ma jakieś doświadczenie.

Jak już się złapie tego królika po 20 latach gonitwy, to wtedy w sumie co z tym zrobić?

lukasz845 komentarzy: 473019.05.2026, 23:01

@Mihex napisał: "Zaprośmy Bournemouth na fetę. Kroupi może podnieść puchar"

Kroupi to może do nas dołączyć w przyszłym sezonie ;)

Shaqal komentarzy: 52319.05.2026, 23:01

Pięknie, teraz pełna moc na finał ligi mistrzów!!

Dawid04111 komentarzy: 15339 newsów: 1419.05.2026, 23:01

@losnumeros napisał: "Po co szukanie tych dram. Za mało emocji?"
Za mało, bo człowiek cały sezon bronił tych chłopaków a jedyne z czym się spotykał to z szyderczym śmiechem i gloryfikownaiem City. Trzeba dać upust tym emocjom również :).

Ale już, dosyć,

bizooon komentarzy: 963619.05.2026, 23:00

@Dominik11 napisał: "https://x.com/i/status/2056841059024482304"
Jestem gotów tysiące postawić że Hincapie pokaże w którymś momencie Dupsko :)

ZielonyLisc komentarzy: 2196119.05.2026, 23:00

@Maxilinexus napisał: "Zapraszam wszystkich na fetę pod stadion!"

będę w koszulce 69 MAŻAK

mikowhy komentarzy: 3223 newsów: 1019.05.2026, 23:00

Dawno mnie nie było, ale po tych 20 latach kibicowania, oczekiwania na to mistrzostwo, kiedy wiele razy nasza cierpliwość była wystawiona na próbę, w końcu można odetchnąć i powiedzieć: NARESZCIE KU*WA. Dziękuję Arsenalowi, że jest w moim życiu. Pozdrawiam wszystkich, świętujmy, ale z klasą!

Rafson95 komentarzy: 1077319.05.2026, 23:00

Kai Hawerc dał nam mistrza golem z Burnley.

Pszenica komentarzy: 25219.05.2026, 23:00

Gratulacje dla cierpliwych. Mialem 12 lat przy poprzednim mistrzostwie :D

Damazy1973 komentarzy: 8419.05.2026, 23:00

@kamilsts: to tak jak ja !!

maciek121298 komentarzy: 7319.05.2026, 22:59

Japieerdole pięknie!!!

pawulon komentarzy: 78819.05.2026, 22:59

Rice pod mistrozstwem na oficjalnym profilu Arsenalu: Lets Fucking gooo

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady