Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26!

Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26! 19.05.2026, 22:26, Mateusz Kolebuk 2142 komentarzy

Arsenal w końcu sięgnął po tytuł mistrza Anglii! Po 22 latach oczekiwania, Kanonierzy zdobyli upragnione trofeum, a wszystko dzięki remisowi Manchesteru City z Bournemouth. Spotkanie na Vitality Stadium zakończyło się wynikiem 1:1, co oznacza, że podopieczni Mikela Artety mogą świętować mistrzostwo już przed ostatnią kolejką sezonu.

Triumf po latach starań

Droga Arsenalu do tego sukcesu była długa i pełna wyzwań. Przez ostatnie trzy sezony Kanonierzy kończyli rozgrywki na drugim miejscu, ustępując najpierw Manchesterowi City, a potem Liverpoolowi. W tym roku jednak wszystko zagrało idealnie - 25 zwycięstw i 7 remisów w 37 meczach ligowych mówi samo za siebie.

Obrona kluczem do sukcesu

Choć Arsenal zdobył aż 69 bramek, to właśnie defensywa była ich największym atutem. Zaledwie 26 straconych goli i aż 19 czystych kont to wynik, który budzi respekt. Bramkarz David Raya już teraz może cieszyć się Złotą Rękawicą, a w walce o tytuł Piłkarza Sezonu towarzyszą mu Declan Rice i Gabriel Magalhaes.

Decydujące momenty

Ostatnie tygodnie były dla Arsenalu kluczowe. Wygrana 1:0 z Burnley, które już wcześniej pożegnało się z ligą, dała im pięciopunktową przewagę nad City. Choć Kanonierzy byli gotowi walczyć do końca i pokonać Crystal Palace w ostatniej kolejce, Bournemouth oszczędziło im nerwów, zapewniając tytuł już teraz.

Teraz pozostaje tylko czekać na niedzielne spotkanie z Crystal Palace, po którym Arsenal oficjalnie uniesie trofeum nad głowami swoich kibiców. To będzie wyjątkowy moment dla wszystkich związanych z klubem z północnego Londynu.

Premier League autor: Mateusz Kolebuk źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Patriko komentarzy: 682619.05.2026, 23:50

@Nicsienieda napisał: "@FabsFAN napisał: "Warto zauważyć , że odrodzenie Arsenalu zaczęło się od odejścia ogurka Lakazeta"

Od przyjścia Artety"

Zaczęło się od pierwszego transferu za Artety, ogurka Pablo Mariego.

FabsFAN komentarzy: 25361 newsów: 319.05.2026, 23:50

A pamiętacie, jak kibice robili Kroenke out o chcieli jakiegoś murzyna jako właściciela XD

MarkOvermars komentarzy: 1019519.05.2026, 23:50

@Er4s: w niedzielę to CP zrobi szpaler

Er4s komentarzy: 596019.05.2026, 23:49

Ale w niedzielke może zrobią jakiś szpalerek pod Emirates

Nicsienieda komentarzy: 3814 newsów: 119.05.2026, 23:49

@FabsFAN napisał: "Warto zauważyć , że odrodzenie Arsenalu zaczęło się od odejścia ogurka Lakazeta"
Od przyjścia Artety

Patriko komentarzy: 682619.05.2026, 23:48

@coooyg11 napisał: "Pep Guardiola: "On behalf of all Manchester City, congratulations Arsenal, Mikel Arteta, his staff, backroom staff, all the Arsenal players, Arsenal fans ,for this Premier League.""
Po Pepie to wiadomo, że ma klasę i ją pokaże. Simeone też ją miał, jeszcze tylko niech Luis Enrique nam pogratuluje na sam piękny koniec :D

FabsFAN komentarzy: 25361 newsów: 319.05.2026, 23:47

Warto zauważyć , że odrodzenie Arsenalu zaczęło się od odejścia ogurka Lakazeta

JogaBonito7 komentarzy: 16919.05.2026, 23:46

@kjubol: miałem tak samo, chyba z godzinę tu spełniłem zanim się zalogowałem po latach :D swoją drogą odzyskiwanie hasła coś nie działa chyba.

Piękny dzień :)

lukasz845 komentarzy: 473019.05.2026, 23:46

These streets is are own!!!

kamo99111 komentarzy: 1011119.05.2026, 23:46

https://www.google.com/search?gs_ssp=eJzj4tDP1Tcwii9JNmD04isoSs3NTC1SyElNTC9NBQBphwiG&q=premier+league&oq=premie&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUqDAgBEC4YJxiABBiKBTIGCAAQRRg5MgwIARAuGCcYgAQYigUyBggCEEUYPDIGCAMQRRg8MgYIBBBFGDwyBggFEEUYPDIGCAYQRRg8Mg0IBxAAGIMBGLEDGIAEMgoICBAAGLEDGIAEMgYICRAAGAMyCggKEAAYsQMYgAQyDQgLEAAYgwEYsQMYgAQyCggMEAAYsQMYgAQyCggNEAAYsQMYgAQyDQgOEAAYgwEYsQMYgATSAQgzMDcxajBqNKgCDrACAfEFmnpEeQMbOn4&client=ms-android-samsung-ss&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#ebo=0

Google jaka animacje zrobiło xD

pawulon komentarzy: 78819.05.2026, 23:46

Uwaga Mikel Arteya to pierwszy byly pilkarz PL ktory zdobywa ja jako trener :)

coooyg11 komentarzy: 497619.05.2026, 23:46

Pep Guardiola: "On behalf of all Manchester City, congratulations Arsenal, Mikel Arteta, his staff, backroom staff, all the Arsenal players, Arsenal fans ,for this Premier League."

MarkOvermars komentarzy: 1019519.05.2026, 23:45

Cudownie!!! 22 lata …

Matelko komentarzy: 477819.05.2026, 23:45

Wielkie gratulacje dla wszystkich którzy byli tu zawsze i wierzyli w końcowy sukces! Mamy to!
We are the Arsenal!!!

Goooner1 komentarzy: 44119.05.2026, 23:45

Gratulacje kanonierzy!!!!!
22 lata czekania….
We are the champions!!!!!!!!
Mamy to!!!!
Bravo Mikel, brawo piłkarze!!!
Teraz idziemy po ligę mistrzów!!!!
COYG!!!!!

arsenalfreak komentarzy: 27819.05.2026, 23:44

Piękna sprawa, naprawdę piękna sprawa. To były długie 22 lata, ale warto było czekać.

sWinny komentarzy: 911719.05.2026, 23:44

No to teraz podstawowa 11 na tygodniowy wyjazd do Dubaju :D

Gratulacje!!! Tyle razy już człowiek wątpił aż w końcu jest!!!
MISTRZOSTWO!

Patriko komentarzy: 682619.05.2026, 23:43

@WukaEs napisał: "Będą mówić, że mistrz po różnych, że sędziowie pomogli, a chu z takim gadaniem, kto będzie o tym pamiętał za x lat. Ważne że nikt ponad Arsenalem w tabeli... Nic więcej się nie liczy yyyy"
Po rożnych można strzelać, chyba że Arsenal to nie wiadomo czy to legalne xD
A jak słyszę o tych decyzjach sędziowskim któe komuś pomagały to już mi się rzygać chce, pomagały jak i krzywdziły i nas, i City, United i taki Tottenham z West Hamem którzy drżą o byt w lidze też, gdzie 3/4 tych sytuacji to są takie sytuacje sporne które nie są jednoznaczne i każdy tam widzi co chce w zależności komu kibicuje a nie 0-1 błędy. Niech sobie mówią co chcą, ale byli gorsi od Arsenalu w 25/26 i tyle :D

Nicsienieda komentarzy: 3814 newsów: 119.05.2026, 23:42

Aż żem z podniecenia kupił jedną z tych bluz co właśnie wypuścili xD

Gunner915 komentarzy: 342119.05.2026, 23:42

Parada mistrzowska Arsenal F.C. ma się odbyć w niedzielę 31 maja 2026 — dzień po finale Ligi Mistrzów z PSG.

Dokładna godzina startu jeszcze nie została oficjalnie potwierdzona, ale brytyjskie media podają, że autobus ma ruszyć około południa, żeby drużyna zdążyła wrócić z Budapesztu.

BizoNxd6 komentarzy: 374419.05.2026, 23:41

Każde emocje mi towarzyszą, przeszklone oczy, duma i naprawdę naprawdę dojechaliśmy w końcu, to wielki wyczyn w naszym wykonaniu, w jak czarnej dupie byliśmy a gdzie jesteśmy!!!!!!

kjubol komentarzy: 101119.05.2026, 23:41

aż się zalogowałem, musiałem z 30 minut myśleć nad hasłem bo email też zgubiony.
Finally! Łzy szczęścia, tyle lat.

Gofer999 komentarzy: 1586619.05.2026, 23:41

Dowiezione!!! Ciśnienie zeszło ze wszystkich i od przyszłego sezonu możemy grać ładną piłkę i osiągać dalsze sukcesy. Jeszcze tylko wpierdziel PSG. :D:D:D

Marcel90 komentarzy: 1094519.05.2026, 23:40

Bangaranga!

pawulon komentarzy: 78819.05.2026, 23:38

@Marzag: nie mozna pozniej bo zaraz reprezentacje sa

pawulon komentarzy: 78819.05.2026, 23:38

(Niestety) parada tak pozno, przeciez gramy finał ligi mistrzow haha

FabsFAN komentarzy: 25361 newsów: 319.05.2026, 23:38

Lepiej zostać mistrzem po różnych, niż mieć ponad 100 zarzutów

Marzag komentarzy: 51201 newsów: 119.05.2026, 23:38

@Garfield_pl napisał: "31"
jesteś pewien? dzień po LM?

Ups147 komentarzy: 492119.05.2026, 23:37

@vergil99111 napisał: "Jestem ciekawy jego kariery, oby powiedzmy dla niego jakaś: Barcelona, a nie Chelsea czy $ity. Bez sympatii po prostu pachnie tu talentem.
Gość ma to coś, jakość strzału coś co rzadko ostatnio się widzi - jak van Persie"


Ja mam cichą nadzieję, że my się nim zainteresujemy. Chlop ma papiery na granie oj ma..

WukaEs komentarzy: 32919.05.2026, 23:37

Będą mówić, że mistrz po różnych, że sędziowie pomogli, a chu z takim gadaniem, kto będzie o tym pamiętał za x lat. Ważne że nikt ponad Arsenalem w tabeli... Nic więcej się nie liczy yyyy

Garfield_pl komentarzy: 4376119.05.2026, 23:37

@Er4s napisał: "Ktoś wie kiedy będzie parada?"
31

malyglod komentarzy: 671319.05.2026, 23:36

Szaleństwo!

Garfield_pl komentarzy: 4376119.05.2026, 23:36

Czekają nas piękne czasy panowie,zaraz finał LM i okienko transferowe. Koszulki z mistrzowskimi emblematami to obowiązek w kolekcji, trzeba pewnie będzie dłużej czekać na dostawę;) jedziemy dalej, i czekamy na nowy sezon, z innym lepszym, pięknie grającym AFC :D

FabsFAN komentarzy: 25361 newsów: 319.05.2026, 23:36

@rahu
Może jakiś unban dla rivalda, poczytałby człowiek, co tam u jego wnuków i jakie obecnie są najlepsze 9

Laczekzette komentarzy: 63519.05.2026, 23:36

@Ranczomen: kwintesencja

Er4s komentarzy: 596019.05.2026, 23:35

Ktoś wie kiedy będzie parada?

JogaBonito7 komentarzy: 16919.05.2026, 23:35

Wspaniały dzień. Arsenal Mistrzem Anglii - jak to pięknie i dumnie brzmi. Wręcz nierealnie. Kibicuję od 2005, więc nigdy nie było mi dane świętować tytułu. Było tyle nadziei i rozczarowań przez te wszystkie lata... ale jak to mówią - Per Aspera Ad Astra. Delektujmy się. Pozdro

couval komentarzy: 299 newsów: 220119.05.2026, 23:33

Brak słów - do zobaczenia na paradzie w Londynie :)

WengerBOSS komentarzy: 3519.05.2026, 23:33

22 Lat czekania. Papcio i Henryk są z nas dumni. Brawo!

Dawid04111 komentarzy: 15339 newsów: 1419.05.2026, 23:33

@FabsFAN napisał: "A co się dzieje z Rivaldem"
Ponoć wylądował na Bonifratrów na OIOMie

MutatedBlueberry komentarzy: 86319.05.2026, 23:33

@ryba94 napisał: "Pierwszy kontakt z Arsenalem to około 2000 moze 2002 rok w Fifa 98."
Haaa u mnie to samo, grałem w Fifkę Arsenalem i tak zostało do dzisiaj.

Piękny wieczór, kurła! Oblałem se ściany browarem, ale warto było. MAMY TO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tomaszszef komentarzy: 210519.05.2026, 23:33

Teraz czas na regeneracje i odpoczynek . Trzeba ochlonąć i z zimną krwią zagrac w finale LM !!! Dobrze ze jest ten mistrz juz dzis i mamy ten czas na przygotowania . Zawodnicy nabiorą sporo sil przez te 10 dni i bedzie wyrownany mecz .

vergil99111 komentarzy: 153319.05.2026, 23:32

Jedna rzecz, Kroupi jest tak młody, a kręci takie piły. Wystarczyło mu 30 cm w meczu z Manchesterem City.
Z nami też zapakował - nie raz już zapakował, prawdopodobnie ma najwięcej jakościowych bramek w całej Premier League w tym sezonie.

Jestem ciekawy jego kariery, oby powiedzmy dla niego jakaś: Barcelona, a nie Chelsea czy $ity. Bez sympatii po prostu pachnie tu talentem.
Gość ma to coś, jakość strzału coś co rzadko ostatnio się widzi - jak van Persie

Dawid04111 komentarzy: 15339 newsów: 1419.05.2026, 23:32

Płakałem wielokrotnie z powodu Arsenalu..
1. Po odejściu Henryego
2. Po porażce w z Barcą w LM w 2011
3. Po odejściu Fabregasa
4. Po porażce 8;2 z United
5. Po kontuzji Walcotta w 2013
6. Po odejściu Wengera

Ale w sobotę być może pierwszy raz będą to łzy szczęścia jak będziemy odbierac puchar....

FabsFAN komentarzy: 25361 newsów: 319.05.2026, 23:31

@pirell:
A co się dzieje z Rivaldem

pawulon komentarzy: 78819.05.2026, 23:31

Licze ze jak przyjedzie do nas Bournemouth w nastpenym sezonie to ladnie och przyjmiemy, nie tak jak ceystal palace ktore przyjechalo przegrac :)

Ranczomen komentarzy: 1376619.05.2026, 23:31

To była długa podróż...

Powiem tak, już mnie to nie obchodzi wszystko (bycie na tej stronce szmat czasu, wiem że to skończy się banem, ale już mam w to wy*****e, szkoda mi zdrowia, bo przez parę ładnych lat Arsenal zabrał mi z 10 lat życia, a więc przechodząc do meritum atakuję: Siwy ****u wypierdalaj, *****y nieudaczniku, tyle czasu pluli Ci w twarz, a ty byłeś tu tak długo, za długo...Bellerin ****a wypierdalaj do tej Barcelony chociażby na pieszo, sandały Messiemu pucować, Mustafi idioto, ****a na **** się przewracasz, jak na murawie nie ma śniegu, Kościelny - masz tam jakiś szacunek, ale też jesteś z*****y, że zamiast spierdalać to zostałeś w tym gównie i teraz tym gównem zostałeś umazany (Szybkiego powrotu do zdrowia) Monreal Hiszpański psie, Twoja poirytowana morda jest kwaśna od kilku już lat, a wciąż dobrze wiesz, że Twój poziom to ****a maks Dundalk Fc, Czaka ty to wgl jesteś taki przy*****y, rzucasz się do wszystkich, a jesteś nic nie wartą korą, spróchniałą do tego, wypierdalaj do fc sion. Wilshere warto było tak ****a żyć i na dziwki popierdalać i się upodlić do poziomu Czaki? Odpowiedź sobie sam, Welbeck ****a *****y pałer rendżers, wypierdalaj banany ładować, a nie się za klauna przebierasz, Oezil jaki ty ****a jesteś leniwy, nie mam pytań, na Twojego kebaba czekałbym chyba godzinę, idź wypierdalaja do Anżi Machaczkała może tam ktoś doceni Twoje starania w defensywie, poza tym jesteś krejzi frog. Laca człowieku, zaliczysz ty kiedyś? Czech też ****a wieczny emeryt. Iwobi masz ****a robaki na głowie, chłopie umyj się. Ja *******e, ****ć te bany, wam też radzę odpocząć od tego sajgonu, nie zazdroszczę tym, którzy mają mocne nerwy, dojebie wam po zdrowiu jeszcze bardziej, a pozdrawiam tego kutasa Ice Mana (administrator) Nigdy Cię nie lubiłem, ps. masz brzydką dziewczynę. Żegnam was i tą całą czerwoną bandę kretynów z siwym baranem na czele.

Air4Life komentarzy: 49019.05.2026, 23:31

To jest mój pierwszy komentarz od 2010 roku…
Zacząłem kibicować naszej drużynie w 2004 od Niezwyciężonych. Później przyszły lata posuchy wraz z odejściami najlepszych piłkarzy. Powiedziałem sobie ze następny komentarz tutaj napisze gdy Arsenal zdobędzie mistrzostwo. Oczywiście bylem tutaj codziennie, kibicuje już od 22 lat i przyszedł ten dzień! ARSENAL MISTRZEM!
Brawo Kanonierzy!

KySiO komentarzy: 673 newsów: 119.05.2026, 23:31

Kurna, jest w pytę, co się człowiek oczekał...

Marzag komentarzy: 51201 newsów: 119.05.2026, 23:30

@kosbat napisał: "Jak Gyo załaduje to 1:0 na wagę LM to odgłos pękających dup kibiców rywali będzie słychać z orbity"
koniecznie po rzucie rożnym w 92 minucie :D

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady