Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26!

Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26! 19.05.2026, 22:26, Mateusz Kolebuk 2142 komentarzy

Arsenal w końcu sięgnął po tytuł mistrza Anglii! Po 22 latach oczekiwania, Kanonierzy zdobyli upragnione trofeum, a wszystko dzięki remisowi Manchesteru City z Bournemouth. Spotkanie na Vitality Stadium zakończyło się wynikiem 1:1, co oznacza, że podopieczni Mikela Artety mogą świętować mistrzostwo już przed ostatnią kolejką sezonu.

Triumf po latach starań

Droga Arsenalu do tego sukcesu była długa i pełna wyzwań. Przez ostatnie trzy sezony Kanonierzy kończyli rozgrywki na drugim miejscu, ustępując najpierw Manchesterowi City, a potem Liverpoolowi. W tym roku jednak wszystko zagrało idealnie - 25 zwycięstw i 7 remisów w 37 meczach ligowych mówi samo za siebie.

Obrona kluczem do sukcesu

Choć Arsenal zdobył aż 69 bramek, to właśnie defensywa była ich największym atutem. Zaledwie 26 straconych goli i aż 19 czystych kont to wynik, który budzi respekt. Bramkarz David Raya już teraz może cieszyć się Złotą Rękawicą, a w walce o tytuł Piłkarza Sezonu towarzyszą mu Declan Rice i Gabriel Magalhaes.

Decydujące momenty

Ostatnie tygodnie były dla Arsenalu kluczowe. Wygrana 1:0 z Burnley, które już wcześniej pożegnało się z ligą, dała im pięciopunktową przewagę nad City. Choć Kanonierzy byli gotowi walczyć do końca i pokonać Crystal Palace w ostatniej kolejce, Bournemouth oszczędziło im nerwów, zapewniając tytuł już teraz.

Teraz pozostaje tylko czekać na niedzielne spotkanie z Crystal Palace, po którym Arsenal oficjalnie uniesie trofeum nad głowami swoich kibiców. To będzie wyjątkowy moment dla wszystkich związanych z klubem z północnego Londynu.

Premier League autor: Mateusz Kolebuk źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
matikanonier komentarzy: 222019.05.2026, 23:30

Gratulację panowie. JESTEŚMY MISTRZAMI!!!

adi7445 komentarzy: 1019.05.2026, 23:30

@darek250s: dziękuję wszyscy dzisiaj jesteśmy mistrzami !

JessyJames7 komentarzy: 39219.05.2026, 23:29

Nie byłem aktywny przez dłuższy czas ale dzisiaj stała się historia!!! Musiałem teraz, tutaj razem z Wami być!

hanzo88h komentarzy: 189319.05.2026, 23:28

Z tym Arteta out to wiadomo żarty były. Najlepszy trener na świecie !!

Er4s komentarzy: 596019.05.2026, 23:28

Ale pięknie spruty Rodri :)
Mamy to!!!!!!!
Raya, Gabriel, Timber, zdrowy Calafior, Trossard bohaterami tego sezonu. Dobra druga połowa sezonu Gyokeresa który udźwignął hejt. W kluczowym momencie oddech od Skellego i ważne momenty Saki choć to nie był jego sezon.
I pan piłkarz Declan Rice !!!!! Prawdziwy kapitan. Najlepszy zawodnik premier league!!!
Brawo drużyna!!!! Jedziemy po tą LM!!!!!!

adi7445 komentarzy: 1019.05.2026, 23:28

Sorrki wyświetliło mi że 8 komentarz ale nie pamiętam kiedy ostatnio tu pisałem tak czy siak ARSENAL MISTRZEM ANGLI !!! W końcu się udało czekają nas lepsze czasy

Fabri4 komentarzy: 10434 newsów: 5019.05.2026, 23:28

wchodze na devilpage, spodziewam się chamstwa, a tam gratulacje i ogólnie pozytywna aura, niesamowite :D

djmacius komentarzy: 565219.05.2026, 23:28

https://www.instagram.com/reel/DYiJRmxvVu8/?igsh=cHg5ajQ3ZzljNGVo

Poryczałem się

Marcel90 komentarzy: 1094519.05.2026, 23:28

Pierwszy, jak Arsenal na koniec sezonu

darek250s komentarzy: 13393 newsów: 519.05.2026, 23:28

@adi7445 napisał: "To mój drugi lub trzeci komentarz tutaj a jestem kibicem Arsenalu od 15 lat. Dziękuję chłopaki za wszystko :P ARSENAL MISTRZEM !!!"

SIEMA ZBILLU!!! NAWET TY SIE CIESZ Z MISTRZOSTWA!!!

darek250s komentarzy: 13393 newsów: 519.05.2026, 23:27

Panic on the streets of Etihad

adi7445 komentarzy: 1019.05.2026, 23:27

To mój drugi lub trzeci komentarz tutaj a jestem kibicem Arsenalu od 15 lat. Dziękuję chłopaki za wszystko :P ARSENAL MISTRZEM !!!

Ups147 komentarzy: 492119.05.2026, 23:27

Jest pięknie! Tyle lat czekania i w końcu to mamy. Muszę przyznać, że był moment zwątpienia I muszę uderzyć się w pierś. Brawo Mikel, brawo zawodnicy, oby to był pierwszy z wielu pucharów które jeszcze zdobędziemy z ta ekipa.

pawulon komentarzy: 78819.05.2026, 23:27

Kapitanie nie zawiodles nas jak Ciebie najbardziej potrzebowalismy :)

kosbat komentarzy: 73719.05.2026, 23:27

@ZielonyLisc: Jak Gyo załaduje to 1:0 na wagę LM to odgłos pękających dup kibiców rywali będzie słychać z orbity

grochal14 komentarzy: 193419.05.2026, 23:26

Doczekaliśmy się :)

KedzioRRz komentarzy: 410619.05.2026, 23:26

AEAEAEAEAEAEAEAE 22 LATA CZEKAŁEM NA TO JA JUŻ ZROBIONY JAK MESSERSCHMIT ME262

ZielonyLisc komentarzy: 2196119.05.2026, 23:26

Jeszcze tylko 1:0 z PSG po rożnym i wszystkim pękają dupy :DDD

Transfer Gyokeresa to był strzał w 10tkę!

kosbat komentarzy: 73719.05.2026, 23:25

@ladinho91: Cały zestaw merchu mistrzowskiego

Nicsienieda komentarzy: 3814 newsów: 119.05.2026, 23:25

https://www.youtube.com/watch?v=KHeJgxw9Jy0

strim spod stadionu

Numer10 komentarzy: 256719.05.2026, 23:25

YESSSSSSSS, BRAWO PANOWIE!!!

Trempa (redaktor) komentarzy: 1503 newsów: 36019.05.2026, 23:24

https://m.youtube.com/watch?v=rlW4mzzmoes

pirell komentarzy: 41419.05.2026, 23:24

Jeszcze minuta ciszy dla RIVALDO700, chyba taki nick mial...

Mickeylo komentarzy: 375319.05.2026, 23:24

A Garfield mowił, to nikt nie wierzył.. xdd

ladinho91 komentarzy: 38019.05.2026, 23:24

Cos juz wrzucili na sklep na arsenal.com aż stronę wydupcyło :D

pawulon komentarzy: 78819.05.2026, 23:24

Na toktoku lajvy kovicow spod stadionu polecam

ryba94 komentarzy: 3819.05.2026, 23:24

Pierwszy kontakt z Arsenalem to około 2000 moze 2002 rok w Fifa 98.

Tyle lat czekania na świadomy sukces. Ponad 6815 dni konto na k.com.

Warto było!

Płakałem kilka razy w takich sytuacjach, np. po finale LM z Barcą.

Ale warto było czekać 2 dekady!

Jak wpadnie LM to Arteta przeszedł całą grę ;)

N_L_Forever komentarzy: 5519.05.2026, 23:23

Niech nas to trofeum niesie wprost do Budapesztu, po jeszcze jedno!

minio7 komentarzy: 551819.05.2026, 23:22

https://www.instagram.com/reel/DYiMLGjuHlE

Pewnie było już 30 razy ale co tam. Wszystkiego najlepszego armatki!

ZielonyLisc komentarzy: 2196119.05.2026, 23:21

Szkoda też tego sezonu 23/24 gdzie na przestrzeni całego sezonu zabrakło jednej wygranej, tak byśmy city wykukali 2 razy

ALE TO TYLKO TAK NA MARGINESIE *****AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, NIESTETY TRZEBA ISĆ SPAĆ ALE W PIĄTEK OGIEEEEEEEENNNNNNNNNNNNNN

polishbrigadesx komentarzy: 1122819.05.2026, 23:21

Brawo brawo mamy mistrza jakie to cudowne uczucie tyle lat porażek i wstydu w końcu się udalo uff

Gunner915 komentarzy: 342119.05.2026, 23:20

23 lata kibicowania, ale jestem stary! Za długo Arsenal kazał mi czekać!

Dawid04111 komentarzy: 15339 newsów: 1419.05.2026, 23:20

Ciekawe pod którym mostem zamieszkają chłopaki z kanonierów co domy stawiali na City w kwietniu :)

Garfield_pl komentarzy: 4376119.05.2026, 23:20

Eze still on the tables , get down brother. We need you yet xD

Dziadyga komentarzy: 1312419.05.2026, 23:19

Kalafior ładne urodziny.

praptak komentarzy: 990619.05.2026, 23:19

Mega pozytywny ten filmik. I te dziadki wszystkie jak się cieszą, pewnie że dożyli :p super sprawa

pawulon komentarzy: 78819.05.2026, 23:18

Od nieplacenia maskotce po mistrzostwo, dalej sie wzruszam cd

Dawid04111 komentarzy: 15339 newsów: 1419.05.2026, 23:18

@miki9971 napisał: "https://www.instagram.com/reel/DYiN9UaO8Xp/?igsh=MTEyaGl5dXNvd3dzcg==

Cieszynka Naszych po końcowym gwizdku."

Błagam chłopy nie skaczcie tak, przecież Havertz i Calafiori po czymś takim to na bank wypadną do końca sezonu....

mitmichael komentarzy: 4971319.05.2026, 23:18

Mistrza Anglii juz mamy, na LM czekamy, My mozemy, PSG musi wiec to oni beda grali pod presja a nie My

Goonder komentarzy: 1528 newsów: 119.05.2026, 23:18

Ciekawe jak koledzy co mówili, że nie dowieziemy XD czy dziś mogą spać spokojnie

fabregas1987 komentarzy: 2719319.05.2026, 23:18

Ten dziwaczny sezon musiał sie skończyć w tak dziwaczny sposób, ze nawet nie ma świętowania bezpośrednio po meczu. Nic innego sie nie liczy poza końcowym triumfem, a jeszcze liczy sie droga, ktora ta grupa przebyla przez ostatnie 6 lat, mimo, ze niektórych zawodników juz tu nie ma, wielki dzień!
COYG! Kibicuje 20 lat w tym roku, piękna chwila
Pozdrawiam was panowie, laczy nas piękna pasja. Az by sie chciało za tydzień jakiegos wspólnego browara zrobić :D

Piotrek_175 komentarzy: 288719.05.2026, 23:18

Wywiad rodriego pomeczowy XDDDD
Miód na moje uszy jak te pachoły nie potrafią przegrywać.
Przyzwyczajajcie się ;)

Armata500 komentarzy: 4677 newsów: 13019.05.2026, 23:18

A niech szczekają sobie kundle typu Rodri, mało kogo obchodzi zdanie takich frajerów jak on :)

Nikt i nic nie odbierze nam radości z tego, że dzisiaj mamy to o czym marzyliśmy tyle lat! :)

Goonder komentarzy: 1528 newsów: 119.05.2026, 23:18

@djmacius: piękny, ja wiem że muszą się poniekąd szykować. Ale jak robią jakieś takie nagrywki, i Arteta się wypowiada też. To presja też rośnie na Tobie XD ALE UDAŁO SIĘ

Nicsienieda komentarzy: 3814 newsów: 119.05.2026, 23:18

https://streamain.com/GWHKscGEsPvq1a7/watch

kibice świętują

losnumeros komentarzy: 1745819.05.2026, 23:17

@Gunnerrsaurus: Cieszę się twoim szczęściem

arsenallord komentarzy: 34502 newsów: 11719.05.2026, 23:17

Dziś rozpoczyna się nasza dominacja w najbliższych latach

bizooon komentarzy: 963619.05.2026, 23:17

@Lamoreaux napisał: "Arteta nie żywi urazy, podobno na CP losnumeros w podstawie!!"
Przypomniałeś że w totka grałem, ale by było jakby się 6 trafiła tego samego dnia

djmacius komentarzy: 565219.05.2026, 23:17

Kapitalny jest ten film Arsenalu dzisiejszy

bizooon komentarzy: 963619.05.2026, 23:16

@zwierz napisał: "Zaraz, zaraz... i jeszcze Southampton z baraży wywalili? To najpiękniejszy dzień w historii!"
To nie fejk był typowy?

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady