Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26!
19.05.2026, 22:26, Mateusz Kolebuk
2142 komentarzy
Arsenal w końcu sięgnął po tytuł mistrza Anglii! Po 22 latach oczekiwania, Kanonierzy zdobyli upragnione trofeum, a wszystko dzięki remisowi Manchesteru City z Bournemouth. Spotkanie na Vitality Stadium zakończyło się wynikiem 1:1, co oznacza, że podopieczni Mikela Artety mogą świętować mistrzostwo już przed ostatnią kolejką sezonu.
Triumf po latach starań
Droga Arsenalu do tego sukcesu była długa i pełna wyzwań. Przez ostatnie trzy sezony Kanonierzy kończyli rozgrywki na drugim miejscu, ustępując najpierw Manchesterowi City, a potem Liverpoolowi. W tym roku jednak wszystko zagrało idealnie - 25 zwycięstw i 7 remisów w 37 meczach ligowych mówi samo za siebie.
Obrona kluczem do sukcesu
Choć Arsenal zdobył aż 69 bramek, to właśnie defensywa była ich największym atutem. Zaledwie 26 straconych goli i aż 19 czystych kont to wynik, który budzi respekt. Bramkarz David Raya już teraz może cieszyć się Złotą Rękawicą, a w walce o tytuł Piłkarza Sezonu towarzyszą mu Declan Rice i Gabriel Magalhaes.
Decydujące momenty
Ostatnie tygodnie były dla Arsenalu kluczowe. Wygrana 1:0 z Burnley, które już wcześniej pożegnało się z ligą, dała im pięciopunktową przewagę nad City. Choć Kanonierzy byli gotowi walczyć do końca i pokonać Crystal Palace w ostatniej kolejce, Bournemouth oszczędziło im nerwów, zapewniając tytuł już teraz.
Teraz pozostaje tylko czekać na niedzielne spotkanie z Crystal Palace, po którym Arsenal oficjalnie uniesie trofeum nad głowami swoich kibiców. To będzie wyjątkowy moment dla wszystkich związanych z klubem z północnego Londynu.
źrodło:
21.06.2026, 21:31 13 komentarzy
21.06.2026, 12:36 2 komentarzy
21.06.2026, 12:26 2 komentarzy
20.06.2026, 18:56 2 komentarzy
14.06.2026, 22:41 12 komentarzy
14.06.2026, 19:20 18 komentarzy
05.06.2026, 18:24 14 komentarzy
05.06.2026, 18:10 1 komentarzy
04.06.2026, 20:36 21 komentarzy
04.06.2026, 20:34 9 komentarzy
| Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
|---|
| Zawodnik | Bramki | Asysty |
|---|
-
Najgorszy Mistrz w historii?
- 21.05.2026 42 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 7 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
@Ranczomen napisał: "E chłopaki a pamiętacie, jak Makaron wszedł do bramki Arsenalu? Ależ to był kocur, chyba nigdy w życiu nie złapał piłki, wszystko odbijał przed siebie."
mowisz o Vito Mannone?
Wciąż możliwy jest scenariusz, że Arsenal wygrywa LM, a Tottenham spada z ligi. Everton jest w stanie wygrać na wyjeździe z Tottenhamem, a West Ham jest w stanie wygrać u siebie z Leeds. To by było kino absolutne.
E chłopaki a pamiętacie, jak Makaron wszedł do bramki Arsenalu? Ależ to był kocur, chyba nigdy w życiu nie złapał piłki, wszystko odbijał przed siebie.
Ależ pięknego momentu doczekaliśmy!!
Brawa dla wszystkich związanych z Arsnalem, dla nas kibiców, tych wierzących mocno i tych trochę mniej, bo każdy dokłada jakąś swoją cegiełkę do tego na co wszyscy czekaliśmy. Ja osobiście 18 lat.... Łzy cisną się do oczu, cieszmy się tą chwilą :)
Jak już mnie tak bierze na wspominki, to przypomniał mi się Imprecis i #madness, którym spamował przez całe lato xD
@Fanatic napisał: "Wielkie podziękowania dla Artety, to jak odmienił ten klub zapieze sie na kartach istori na wieczność. Moze pilkarzem byl srednim, sam go na tej stronie nie raz hejtowalem i Wengera jak go wystawiał, ale to co zrobil dla tego klubu jako manager... Jeszcze nievh wygra LM i postawilbym mu juz pomink. Dzieki Mikel ze te mistrzostwo!!!!
I gdzie ci glupcy ktorzy chieli mikela zwalniac? Należą sie przeprosiny"
chłop przychodził do klubu zawsze gdy był w dołku, i za drugim razem gdy przyszedł to wyprowadził klub z najgorszej sytuacji w jakiej był w historii premier league i doprowadził ich do mistrzostwa budując skład od 0.
@Marzag napisał: "Mam nadzieję że już nikt nigdy nie będzie wątpił w ambicje i mozliwości żywej legendy Mikela Artety.
Podpisał kontrakt z Arsenalem 3 dni po haniebnym laniu od United. Po 6 latach bez trofeów. Wyrósł na kapitana. Wygrał. Zakończył karierę, wrócił i znów związał się z klubem w dołku. I zbudował od zera najsilniejszą ekipę w Anglii."
Mogę Ci zagwarantować, że przy jakimś pierwszym kryzysie będzie znowu jazda po Artecię. A potem jak zwykle powiedzą, że w sumie to oni nie mieli nic złego na myśli, obrzucali błotem w dobrej wierze,a tak naprawdę to wierzyli w projekt.
Declan Rice na Instagramie: „Powiedziałem wam wszystkim… to zrobione”.
Siemka Wszystkim. Czekaliśmy bardzo długo na ten dzień ja czekałem też bo od 2005 r i przez ten mój czas kibicowania i byly smutne chwile w zyciu bo straciłem brata i byly szczęśliwe bo mam wspaniało żonę i cudownych dwóch synów których zaraziłem Arsenalem i jeszxze syna siostry też uwielbia klub z armato i tak na koniec ta data jest 14 rocznica ślubu naszego to jest coś wspanialego i pięknego ze wrescie zdobyli po tylu latach Mistrza. Mam wielko nadzieje po cichu ze jeszcze ARSENAL niepowiedzial ostatniego słowa i w tym miesiącu będziemy Świętować Drugi Puchar. FOREWER ARSENAL.Trzymajcie Się Razem Kibice Arsenalu na dobre i złe Niech Ta Noc się niekonczy i Trwa do 31 maja
Teraz nowa umowa dla Declana formalnością. Romano pisał, że chcemy przedłużyć do 2030 i rozmowy idą dobrze.
On tu zostanie i na koniec kariery będzie miał 500 meczów z armatką na piersi :)
Wielkie podziękowania dla Artety, to jak odmienił ten klub zapieze sie na kartach istori na wieczność. Moze pilkarzem byl srednim, sam go na tej stronie nie raz hejtowalem i Wengera jak go wystawiał, ale to co zrobil dla tego klubu jako manager... Jeszcze nievh wygra LM i postawilbym mu juz pomink. Dzieki Mikel ze te mistrzostwo!!!!
I gdzie ci glupcy ktorzy chieli mikela zwalniac? Należą sie przeprosiny
Xhaka, Auba i Lacazette między innymi z postami na IG z gratulacjami :) piękna jest ta rodzina Arsenalowa
Na uczelnie chyba pójde bez spania coś czuje, nie ma opcji, że pójde teraz spać xd
Hurra, Gratulacje, Nareszcie się udało - kibicuję od sezonu invicibles i to była droga przez mękę żeby znowu zobaczyć Arsenal na szczycie.
Przepraszam czy Mikel Arteta zrownal sie wlasnie mistrzostwami z legendarnym trenerem Liveroolu Jurgenwm Kloppem?
Mam nadzieję że już nikt nigdy nie będzie wątpił w ambicje i mozliwości żywej legendy Mikela Artety.
Podpisał kontrakt z Arsenalem 3 dni po haniebnym laniu od United. Po 6 latach bez trofeów. Wyrósł na kapitana. Wygrał. Zakończył karierę, wrócił i znów związał się z klubem w dołku. I zbudował od zera najsilniejszą ekipę w Anglii.
No właśnie, jest napadzior i jest tytuł. Wczoraj właśnie strzelił decydującego gola.
Bawcie się, skaczcie. Sia la lala la!!!
Jakie daje to mozliwosci transferowe, mostrz angli, final ligi mistrzow :)
@FabsFAN napisał: "Totki muszą zostać w lidze, nikt tak regularnie nie obija city jak oni, niezależnie od tego, jakie gunwo w danym momencie prezentują"
Mało tego - mało rzeczy smakuje tak, jak wygrana w NLD. To raz - a dwa, oni są od paru lat dla nas stałym gwarantem 6 pkt w sezonie. Więc ten tego... WHU za zachowanie względem Declana oraz prowokoacje ich kibiców - niech spadają na drzewo. Poza tym - oni nam czasem potrafią uprzykrzyć życie z tyłka zupełnie, natomiast Tottenham serio, od paru sezonów nawet nie pisknie i 3 pkt wracają na Emirates za każdym razem.
Every single Arsenal player is in the Sobha swimming pool right now going mad
jest feta!!!
@coooyg11 napisał: "@FabsFAN: kurde to nie był jakiś książę z Nigerii? XD"
Jakiś król ropy naftowej xD lokalny kacyk.
Jest w końcu napadzior to jest i tytuł!
Brawo, po prostu brawo. W pełni zasłużony tytuł i kto wie czy nie początek hegemonii w krajowej lidze na najbliższe 2-3 lata.
Warto było czekać, warto było wierzyć, warto było cierpieć. Dla takich chwil jak teraz warto było kibicować przez te wszystkie lata. Dziękuję!!!
@MarkOvermars: Słyszałem i to chore xd Swoją drogą City sobie pyka bez konsekwencji mając 115 zarzutów i nic z tym nie robią, ale za chłopa schowanego za drzewem z telefonem, to interweniują natychmiastowo xd
Totki muszą zostać w lidze, nikt tak regularnie nie obija city jak oni, niezależnie od tego, jakie gunwo w danym momencie prezentują
Pamiętam deadline day tutaj w 2011 roku jak przychodził Arteta. Czytałem Was tutaj i się w sumie jarałem transferami mimo takiego blamażu kilka dni wcześniej.
To było 15 lat temu... Czas jest nieubłagany. Tyle lat działo się tak wiele w naszych życiach, a Arsenal był zawsze gdzieś obok, w tle.
@Nicsienieda: niby byl jeszcze Mancini ale on byl graczem wypozyczonym do City :)
Hincapie wyrasta na mojego ulubionego zawodnika, prawdziwy no nonsense obrońca, zero *******enia, a mistrzowski mental. Będzie z niego pociecha na lata
@pawulon napisał: "Uwaga Mikel Arteya to pierwszy byly pilkarz PL ktory zdobywa ja jako trener :)"
Ciężko w to uwierzyć
@FabsFAN: przed mistrzostwami teraz tylko jeszcze jakis zabojadow w kaszance pokonac
@fabregas1987: Ja właśnie nie wiem czy bym chciał ich spadku. Z jednej strony tak, ale z drugiej jak to tak bez derbów grać sezon?
Tak ogólnie to wiele osób się do tego przyczyniło, bardzo wiele, wszyscy którzy przez te lata zrobili coś dobrego dla tego klubu, czy to piłkarze, czy pracownicy klubu mający różne funkcje, jakoś się przyczynili do miejsca w którym klub jest teraz i oby był przez kolejne lata. Kibice co by kto o nich nie pierdzielił jacy są też.
Trzeba przyznać, że tylko kilka osób, od kilku lat, z tych co się często udzielają tutaj, wierzyło w sukces bezgranicznie, niestety w ubiegłym sezonie straciłem tą nadzieję, ale jak widać Arteta kolejny raz pozamykał gęby.
Swoją drogą - wiem że mamy fetę ale słyszeliście o tej akcji z Soton i o tym że ich wywalili z baraży? XD
Popatrz, Grażynko, koniec ligi, teraz jeszcze mistrzostwa świata, presezon, transfer jakiegoś odpada z Chelsea i można zaczynać nowy sezon
@FabsFAN: Mamy wreszcie napastnika w postaci Gyo i jest tytuł
@fabregas1987: to byloby cudo
Tacy zawodnicy jak rice saliba gabriel raya saka poprostu zaslugiwali na mistrza ! Mamy ładny sklad i dobrze ze kazdy moze dopisac w cv mistrz anglii. Arteta to dowiozl ale teraz jak cisnienie spadlo to mam nadzieje na ladniejszy futbol .
Chcialbym żeby w lidze sie jeszcze 2 rzeczy wydarzyły:
1. Tottki spadaja
2. Bournemouth wchodzi do LM
Hmm... czyli co trzeba dziękowac United za 8:2 po którym Arteta przyszedl do klubu? :-D
Zaczęło się od tego, że kromki zaczęły w końcu inwestować pieniądze jakie są potrzebne żeby coś znaczyć w tej lidze.
@kamo99111 napisał: "Zaczęło się od transferu Artety na Emirates za Papcia Wengera :-D"
Efekt motyla.
Zmiana zaczela sie na wysokiej intonacji glosowej na Numo Tavaresa xDD
@FabsFAN: kurde to nie był jakiś książę z Nigerii? XD
14 tytulow, oby dekada nam sluzyla i zdobyli jeszcze kilka :)
@FabsFAN: s moim zdaniem od przyjścia Artety a mistrzowską śrubę dokręcił Andrea Berta i wiele jemu zawdzięczamy. Oby był w klubie jak najdłużej
Nieprawda, wszystko zaczęło się od wypożyczenia Emiliano Viviano.
@Patriko napisał: "Zaczęło się od pierwszego transferu za Artety, ogurka Pablo Mariego."
Zaczęło się od transferu Artety na Emirates za Papcia Wengera :-D
@FabsFAN: I mean, stary raczej koślawo do tego podchodził. Dopiero jak młodemu oddał lejce to jakoś to wyprostowali.