Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26!

Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26! 19.05.2026, 22:26, Mateusz Kolebuk 2142 komentarzy

Arsenal w końcu sięgnął po tytuł mistrza Anglii! Po 22 latach oczekiwania, Kanonierzy zdobyli upragnione trofeum, a wszystko dzięki remisowi Manchesteru City z Bournemouth. Spotkanie na Vitality Stadium zakończyło się wynikiem 1:1, co oznacza, że podopieczni Mikela Artety mogą świętować mistrzostwo już przed ostatnią kolejką sezonu.

Triumf po latach starań

Droga Arsenalu do tego sukcesu była długa i pełna wyzwań. Przez ostatnie trzy sezony Kanonierzy kończyli rozgrywki na drugim miejscu, ustępując najpierw Manchesterowi City, a potem Liverpoolowi. W tym roku jednak wszystko zagrało idealnie - 25 zwycięstw i 7 remisów w 37 meczach ligowych mówi samo za siebie.

Obrona kluczem do sukcesu

Choć Arsenal zdobył aż 69 bramek, to właśnie defensywa była ich największym atutem. Zaledwie 26 straconych goli i aż 19 czystych kont to wynik, który budzi respekt. Bramkarz David Raya już teraz może cieszyć się Złotą Rękawicą, a w walce o tytuł Piłkarza Sezonu towarzyszą mu Declan Rice i Gabriel Magalhaes.

Decydujące momenty

Ostatnie tygodnie były dla Arsenalu kluczowe. Wygrana 1:0 z Burnley, które już wcześniej pożegnało się z ligą, dała im pięciopunktową przewagę nad City. Choć Kanonierzy byli gotowi walczyć do końca i pokonać Crystal Palace w ostatniej kolejce, Bournemouth oszczędziło im nerwów, zapewniając tytuł już teraz.

Teraz pozostaje tylko czekać na niedzielne spotkanie z Crystal Palace, po którym Arsenal oficjalnie uniesie trofeum nad głowami swoich kibiców. To będzie wyjątkowy moment dla wszystkich związanych z klubem z północnego Londynu.

Premier League autor: Mateusz Kolebuk źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Marzag komentarzy: 51201 newsów: 120.05.2026, 00:18

@Ranczomen napisał: "E chłopaki a pamiętacie, jak Makaron wszedł do bramki Arsenalu? Ależ to był kocur, chyba nigdy w życiu nie złapał piłki, wszystko odbijał przed siebie."
mowisz o Vito Mannone?

markiz0 komentarzy: 91920.05.2026, 00:15

Wciąż możliwy jest scenariusz, że Arsenal wygrywa LM, a Tottenham spada z ligi. Everton jest w stanie wygrać na wyjeździe z Tottenhamem, a West Ham jest w stanie wygrać u siebie z Leeds. To by było kino absolutne.

Ranczomen komentarzy: 1376620.05.2026, 00:12

E chłopaki a pamiętacie, jak Makaron wszedł do bramki Arsenalu? Ależ to był kocur, chyba nigdy w życiu nie złapał piłki, wszystko odbijał przed siebie.

pietraz komentarzy: 162320.05.2026, 00:11

Ależ pięknego momentu doczekaliśmy!!
Brawa dla wszystkich związanych z Arsnalem, dla nas kibiców, tych wierzących mocno i tych trochę mniej, bo każdy dokłada jakąś swoją cegiełkę do tego na co wszyscy czekaliśmy. Ja osobiście 18 lat.... Łzy cisną się do oczu, cieszmy się tą chwilą :)

FabsFAN komentarzy: 25361 newsów: 320.05.2026, 00:10

Jak już mnie tak bierze na wspominki, to przypomniał mi się Imprecis i #madness, którym spamował przez całe lato xD

Marzag komentarzy: 51201 newsów: 120.05.2026, 00:09

@Fanatic napisał: "Wielkie podziękowania dla Artety, to jak odmienił ten klub zapieze sie na kartach istori na wieczność. Moze pilkarzem byl srednim, sam go na tej stronie nie raz hejtowalem i Wengera jak go wystawiał, ale to co zrobil dla tego klubu jako manager... Jeszcze nievh wygra LM i postawilbym mu juz pomink. Dzieki Mikel ze te mistrzostwo!!!!

I gdzie ci glupcy ktorzy chieli mikela zwalniac? Należą sie przeprosiny"

chłop przychodził do klubu zawsze gdy był w dołku, i za drugim razem gdy przyszedł to wyprowadził klub z najgorszej sytuacji w jakiej był w historii premier league i doprowadził ich do mistrzostwa budując skład od 0.

Damper komentarzy: 554520.05.2026, 00:09

@Marzag napisał: "Mam nadzieję że już nikt nigdy nie będzie wątpił w ambicje i mozliwości żywej legendy Mikela Artety.

Podpisał kontrakt z Arsenalem 3 dni po haniebnym laniu od United. Po 6 latach bez trofeów. Wyrósł na kapitana. Wygrał. Zakończył karierę, wrócił i znów związał się z klubem w dołku. I zbudował od zera najsilniejszą ekipę w Anglii."


Mogę Ci zagwarantować, że przy jakimś pierwszym kryzysie będzie znowu jazda po Artecię. A potem jak zwykle powiedzą, że w sumie to oni nie mieli nic złego na myśli, obrzucali błotem w dobrej wierze,a tak naprawdę to wierzyli w projekt.

Marcinafc93 komentarzy: 34434 newsów: 120.05.2026, 00:08

Declan Rice na Instagramie: „Powiedziałem wam wszystkim… to zrobione”.

piomoras komentarzy: 120.05.2026, 00:08

Siemka Wszystkim. Czekaliśmy bardzo długo na ten dzień ja czekałem też bo od 2005 r i przez ten mój czas kibicowania i byly smutne chwile w zyciu bo straciłem brata i byly szczęśliwe bo mam wspaniało żonę i cudownych dwóch synów których zaraziłem Arsenalem i jeszxze syna siostry też uwielbia klub z armato i tak na koniec ta data jest 14 rocznica ślubu naszego to jest coś wspanialego i pięknego ze wrescie zdobyli po tylu latach Mistrza. Mam wielko nadzieje po cichu ze jeszcze ARSENAL niepowiedzial ostatniego słowa i w tym miesiącu będziemy Świętować Drugi Puchar. FOREWER ARSENAL.Trzymajcie Się Razem Kibice Arsenalu na dobre i złe Niech Ta Noc się niekonczy i Trwa do 31 maja

Womanizer komentarzy: 1087920.05.2026, 00:07

Teraz nowa umowa dla Declana formalnością. Romano pisał, że chcemy przedłużyć do 2030 i rozmowy idą dobrze.

On tu zostanie i na koniec kariery będzie miał 500 meczów z armatką na piersi :)

Fanatic komentarzy: 624620.05.2026, 00:07

Wielkie podziękowania dla Artety, to jak odmienił ten klub zapieze sie na kartach istori na wieczność. Moze pilkarzem byl srednim, sam go na tej stronie nie raz hejtowalem i Wengera jak go wystawiał, ale to co zrobil dla tego klubu jako manager... Jeszcze nievh wygra LM i postawilbym mu juz pomink. Dzieki Mikel ze te mistrzostwo!!!!

I gdzie ci glupcy ktorzy chieli mikela zwalniac? Należą sie przeprosiny

djmacius komentarzy: 565220.05.2026, 00:06

Xhaka, Auba i Lacazette między innymi z postami na IG z gratulacjami :) piękna jest ta rodzina Arsenalowa

Arsenal2004 komentarzy: 928020.05.2026, 00:06

Na uczelnie chyba pójde bez spania coś czuje, nie ma opcji, że pójde teraz spać xd

letitallworkout komentarzy: 720.05.2026, 00:06

Hurra, Gratulacje, Nareszcie się udało - kibicuję od sezonu invicibles i to była droga przez mękę żeby znowu zobaczyć Arsenal na szczycie.

pawulon komentarzy: 78820.05.2026, 00:04

Przepraszam czy Mikel Arteta zrownal sie wlasnie mistrzostwami z legendarnym trenerem Liveroolu Jurgenwm Kloppem?

Marzag komentarzy: 51201 newsów: 120.05.2026, 00:04

Mam nadzieję że już nikt nigdy nie będzie wątpił w ambicje i mozliwości żywej legendy Mikela Artety.

Podpisał kontrakt z Arsenalem 3 dni po haniebnym laniu od United. Po 6 latach bez trofeów. Wyrósł na kapitana. Wygrał. Zakończył karierę, wrócił i znów związał się z klubem w dołku. I zbudował od zera najsilniejszą ekipę w Anglii.

Damper komentarzy: 554520.05.2026, 00:04

No właśnie, jest napadzior i jest tytuł. Wczoraj właśnie strzelił decydującego gola.

Marcinafc93 komentarzy: 34434 newsów: 120.05.2026, 00:04

Bawcie się, skaczcie. Sia la lala la!!!

pawulon komentarzy: 78820.05.2026, 00:02

Jakie daje to mozliwosci transferowe, mostrz angli, final ligi mistrzow :)

Armata500 komentarzy: 4677 newsów: 13020.05.2026, 00:02

@FabsFAN napisał: "Totki muszą zostać w lidze, nikt tak regularnie nie obija city jak oni, niezależnie od tego, jakie gunwo w danym momencie prezentują"

Mało tego - mało rzeczy smakuje tak, jak wygrana w NLD. To raz - a dwa, oni są od paru lat dla nas stałym gwarantem 6 pkt w sezonie. Więc ten tego... WHU za zachowanie względem Declana oraz prowokoacje ich kibiców - niech spadają na drzewo. Poza tym - oni nam czasem potrafią uprzykrzyć życie z tyłka zupełnie, natomiast Tottenham serio, od paru sezonów nawet nie pisknie i 3 pkt wracają na Emirates za każdym razem.

Marcinafc93 komentarzy: 34434 newsów: 120.05.2026, 00:02

Every single Arsenal player is in the Sobha swimming pool right now going mad

jest feta!!!

Dziadyga komentarzy: 1312420.05.2026, 00:00

@coooyg11 napisał: "@FabsFAN: kurde to nie był jakiś książę z Nigerii? XD"
Jakiś król ropy naftowej xD lokalny kacyk.

Jest w końcu napadzior to jest i tytuł!

boomer komentarzy: 3520.05.2026, 00:00

Brawo, po prostu brawo. W pełni zasłużony tytuł i kto wie czy nie początek hegemonii w krajowej lidze na najbliższe 2-3 lata.

Ezio komentarzy: 8719.05.2026, 23:59

Warto było czekać, warto było wierzyć, warto było cierpieć. Dla takich chwil jak teraz warto było kibicować przez te wszystkie lata. Dziękuję!!!

Ups147 komentarzy: 492119.05.2026, 23:59

@MarkOvermars: Słyszałem i to chore xd Swoją drogą City sobie pyka bez konsekwencji mając 115 zarzutów i nic z tym nie robią, ale za chłopa schowanego za drzewem z telefonem, to interweniują natychmiastowo xd

FabsFAN komentarzy: 25361 newsów: 319.05.2026, 23:58

Totki muszą zostać w lidze, nikt tak regularnie nie obija city jak oni, niezależnie od tego, jakie gunwo w danym momencie prezentują

djmacius komentarzy: 565219.05.2026, 23:57

Pamiętam deadline day tutaj w 2011 roku jak przychodził Arteta. Czytałem Was tutaj i się w sumie jarałem transferami mimo takiego blamażu kilka dni wcześniej.
To było 15 lat temu... Czas jest nieubłagany. Tyle lat działo się tak wiele w naszych życiach, a Arsenal był zawsze gdzieś obok, w tle.

pawulon komentarzy: 78819.05.2026, 23:57

@Nicsienieda: niby byl jeszcze Mancini ale on byl graczem wypozyczonym do City :)

Nicsienieda komentarzy: 3814 newsów: 119.05.2026, 23:57

Hincapie wyrasta na mojego ulubionego zawodnika, prawdziwy no nonsense obrońca, zero *******enia, a mistrzowski mental. Będzie z niego pociecha na lata

Nicsienieda komentarzy: 3814 newsów: 119.05.2026, 23:57

@pawulon napisał: "Uwaga Mikel Arteya to pierwszy byly pilkarz PL ktory zdobywa ja jako trener :)"
Ciężko w to uwierzyć

DexteR_000 komentarzy: 779319.05.2026, 23:56

@FabsFAN: przed mistrzostwami teraz tylko jeszcze jakis zabojadow w kaszance pokonac

Ups147 komentarzy: 492119.05.2026, 23:56

@fabregas1987: Ja właśnie nie wiem czy bym chciał ich spadku. Z jednej strony tak, ale z drugiej jak to tak bez derbów grać sezon?

Patriko komentarzy: 682619.05.2026, 23:55

Tak ogólnie to wiele osób się do tego przyczyniło, bardzo wiele, wszyscy którzy przez te lata zrobili coś dobrego dla tego klubu, czy to piłkarze, czy pracownicy klubu mający różne funkcje, jakoś się przyczynili do miejsca w którym klub jest teraz i oby był przez kolejne lata. Kibice co by kto o nich nie pierdzielił jacy są też.

Adamarsenal1 komentarzy: 460919.05.2026, 23:55

Trzeba przyznać, że tylko kilka osób, od kilku lat, z tych co się często udzielają tutaj, wierzyło w sukces bezgranicznie, niestety w ubiegłym sezonie straciłem tą nadzieję, ale jak widać Arteta kolejny raz pozamykał gęby.

MarkOvermars komentarzy: 1019519.05.2026, 23:55

Swoją drogą - wiem że mamy fetę ale słyszeliście o tej akcji z Soton i o tym że ich wywalili z baraży? XD

FabsFAN komentarzy: 25361 newsów: 319.05.2026, 23:54

Popatrz, Grażynko, koniec ligi, teraz jeszcze mistrzostwa świata, presezon, transfer jakiegoś odpada z Chelsea i można zaczynać nowy sezon

arsenallord komentarzy: 34502 newsów: 11719.05.2026, 23:54

@FabsFAN: Mamy wreszcie napastnika w postaci Gyo i jest tytuł

MarkOvermars komentarzy: 1019519.05.2026, 23:54

@fabregas1987: to byloby cudo

tomaszszef komentarzy: 210519.05.2026, 23:54

Tacy zawodnicy jak rice saliba gabriel raya saka poprostu zaslugiwali na mistrza ! Mamy ładny sklad i dobrze ze kazdy moze dopisac w cv mistrz anglii. Arteta to dowiozl ale teraz jak cisnienie spadlo to mam nadzieje na ladniejszy futbol .

fabregas1987 komentarzy: 2719319.05.2026, 23:54

Chcialbym żeby w lidze sie jeszcze 2 rzeczy wydarzyły:
1. Tottki spadaja
2. Bournemouth wchodzi do LM

kamo99111 komentarzy: 1011119.05.2026, 23:53

Hmm... czyli co trzeba dziękowac United za 8:2 po którym Arteta przyszedl do klubu? :-D

Ups147 komentarzy: 492119.05.2026, 23:53

Zaczęło się od tego, że kromki zaczęły w końcu inwestować pieniądze jakie są potrzebne żeby coś znaczyć w tej lidze.

Patriko komentarzy: 682619.05.2026, 23:53

@kamo99111 napisał: "Zaczęło się od transferu Artety na Emirates za Papcia Wengera :-D"
Efekt motyla.

pawulon komentarzy: 78819.05.2026, 23:53

Zmiana zaczela sie na wysokiej intonacji glosowej na Numo Tavaresa xDD

coooyg11 komentarzy: 497619.05.2026, 23:52

@FabsFAN: kurde to nie był jakiś książę z Nigerii? XD

pawulon komentarzy: 78819.05.2026, 23:52

14 tytulow, oby dekada nam sluzyla i zdobyli jeszcze kilka :)

MarkOvermars komentarzy: 1019519.05.2026, 23:51

@FabsFAN: s moim zdaniem od przyjścia Artety a mistrzowską śrubę dokręcił Andrea Berta i wiele jemu zawdzięczamy. Oby był w klubie jak najdłużej

Ranczomen komentarzy: 1376619.05.2026, 23:51

Nieprawda, wszystko zaczęło się od wypożyczenia Emiliano Viviano.

kamo99111 komentarzy: 1011119.05.2026, 23:50

@Patriko napisał: "Zaczęło się od pierwszego transferu za Artety, ogurka Pablo Mariego."

Zaczęło się od transferu Artety na Emirates za Papcia Wengera :-D

kosbat komentarzy: 73719.05.2026, 23:50

@FabsFAN: I mean, stary raczej koślawo do tego podchodził. Dopiero jak młodemu oddał lejce to jakoś to wyprostowali.

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady