Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26!

Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26! 19.05.2026, 22:26, Mateusz Kolebuk 2142 komentarzy

Arsenal w końcu sięgnął po tytuł mistrza Anglii! Po 22 latach oczekiwania, Kanonierzy zdobyli upragnione trofeum, a wszystko dzięki remisowi Manchesteru City z Bournemouth. Spotkanie na Vitality Stadium zakończyło się wynikiem 1:1, co oznacza, że podopieczni Mikela Artety mogą świętować mistrzostwo już przed ostatnią kolejką sezonu.

Triumf po latach starań

Droga Arsenalu do tego sukcesu była długa i pełna wyzwań. Przez ostatnie trzy sezony Kanonierzy kończyli rozgrywki na drugim miejscu, ustępując najpierw Manchesterowi City, a potem Liverpoolowi. W tym roku jednak wszystko zagrało idealnie - 25 zwycięstw i 7 remisów w 37 meczach ligowych mówi samo za siebie.

Obrona kluczem do sukcesu

Choć Arsenal zdobył aż 69 bramek, to właśnie defensywa była ich największym atutem. Zaledwie 26 straconych goli i aż 19 czystych kont to wynik, który budzi respekt. Bramkarz David Raya już teraz może cieszyć się Złotą Rękawicą, a w walce o tytuł Piłkarza Sezonu towarzyszą mu Declan Rice i Gabriel Magalhaes.

Decydujące momenty

Ostatnie tygodnie były dla Arsenalu kluczowe. Wygrana 1:0 z Burnley, które już wcześniej pożegnało się z ligą, dała im pięciopunktową przewagę nad City. Choć Kanonierzy byli gotowi walczyć do końca i pokonać Crystal Palace w ostatniej kolejce, Bournemouth oszczędziło im nerwów, zapewniając tytuł już teraz.

Teraz pozostaje tylko czekać na niedzielne spotkanie z Crystal Palace, po którym Arsenal oficjalnie uniesie trofeum nad głowami swoich kibiców. To będzie wyjątkowy moment dla wszystkich związanych z klubem z północnego Londynu.

Premier League autor: Mateusz Kolebuk źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Gunnerrsaurus komentarzy: 1336219.05.2026, 22:59

Ale ogólnie nie wyłamujemy się… mimo mistrzostwa Arteta out za styl…. Hahahahah

Jak to dzisiaj głupio brzmi

Maxilinexus komentarzy: 62219.05.2026, 22:59

@ZielonyLisc: Zapraszam wszystkich na fetę pod stadion!

bizooon komentarzy: 963619.05.2026, 22:59

@Alffik napisał: "Kroupi, Evanilson i Truffert zasłużyli dzisiaj na transfer do Arsenalu. Gorąco zapraszam :)"
Jeszcze weźmy Adamsa. Możemy im oddać Madłeke, Whitea, Morgaarda i wypożyczyć Dowmana i Nwanerego

krzykus1990 komentarzy: 773719.05.2026, 22:58

Nareszcie po 22 latach . Kibicuje temu kochanemu klubowi od 2005 roku i nareszcie doczekałam się mistrzostwa . Tyle lat posuchy drobnych pucharów . Na reszcie jesteśmy Mistrzami Anglii. Tyle moich Zlotow meczów obejrzanych . Akurat gdy zdobywamy upragniony tytuł jestem w pracy na nocy .... Kocham ten klub . Mikel Arteta !!!! Ufam Ci ufam !!!!

losnumeros komentarzy: 1745819.05.2026, 22:58

@ZielonyLisc: Słaby temat

cluksenZ komentarzy: 38119.05.2026, 22:58

@Luki342: Sochan to wiedziałem ze jest kibicem Arsenalu, ale że Embiid także to już nie. Giannis Antetokounmpo to także podobno nasz kibic

Nicsienieda komentarzy: 3814 newsów: 119.05.2026, 22:58

https://www.reddit.com/r/soccer/comments/1ti048m/arsenal_players_celebrating_the_title_win/

Drużyna celebruje

Marzag komentarzy: 51201 newsów: 119.05.2026, 22:58

@NicolasJover napisał: "Jak tam ten kolega co postawił tysiaka na mistrzostwo city ?"
no właśnie @Ech0z gdzie jesteś?

Dominik11 komentarzy: 2150519.05.2026, 22:58

Nasi się bawią w London Colney

https://x.com/i/status/2056841059024482304

losnumeros komentarzy: 1745819.05.2026, 22:58

@Dawid04111: @bobocian: Napisałem przeprosiny, czas na jnbychy

ZielonyLisc komentarzy: 2196119.05.2026, 22:58

KTO WALI KOKS?

Ashburton komentarzy: 480819.05.2026, 22:57

@Dawid04111: Więc miej trochę wstydu i zamilcz XD

Mihex komentarzy: 2360719.05.2026, 22:57

Zaprośmy Bournemouth na fetę. Kroupi może podnieść puchar

losnumeros komentarzy: 1745819.05.2026, 22:57

Cieszę się jak dziecko, brakowało mi takich emocji

kamilsts komentarzy: 11719.05.2026, 22:57

Od 95 roku kibicuję (DZIEKI BERGKAMP ! ) :) 22 lata czekania na kolejny tytuł ! NARESZCIE !

bobocian komentarzy: 213819.05.2026, 22:57

@Dawid04111 napisał: "Ja tu nie chce wskazywać palcami, ale niektórzy powinni mieć trochę wstydu i nie cieszyć się dziś z tego mistrzostwa..."
O to to. Przynajmniej okazać oficjalną skruchę :)

losnumeros komentarzy: 1745819.05.2026, 22:57

@Dawid04111: @bobocian: Po co szukanie tych dram. Za mało emocji?

Mario145 komentarzy: 51319.05.2026, 22:57

Jest,jej ale wspaniale uczucie. Tyle lat i się udało. W bólach i z fartem....dobrze że za styl punktów nie odbierają haha

NicolasJover komentarzy: 118619.05.2026, 22:57

Jak tam ten kolega co postawił tysiaka na mistrzostwo city ?

djmacius komentarzy: 565219.05.2026, 22:56

Jakoś chce mi się też płakać jak widzę nicki sprzed kilku (nastu) lat - Wielka Kanonierska Rodzina:)

Garfield_pl komentarzy: 4376119.05.2026, 22:56

@Kaczaza napisał: "Niech jeszcze spurs spadnie i mamy komplet"
Jestem za xD

johnnycage1909 komentarzy: 127619.05.2026, 22:56

NIE IDĘ SPAĆ

ZielonyLisc komentarzy: 2196119.05.2026, 22:56

JESZCZE TYLKO LM !!!!!!!!!!!!!!

Marzag komentarzy: 51201 newsów: 119.05.2026, 22:56

przepiękny filmik Arsenal wrzucił:

https://x.com/Arsenal/status/2056836660826874014

Gunnerrsaurus komentarzy: 1336219.05.2026, 22:56

No i zajebiście. Czyli zamknęliśmy już mordy patafianom w Anglii, jeszcze za parę tygodni trzeba zamknąć mordy patafianom z całego świata co nie doceniają rozsądnego, pewnego futbolu. Zlać to wesoło grające PSG i będę najszczęśliwszy na świecie

romankul_new komentarzy: 1719.05.2026, 22:56

Ktoś z Wrocka planuje świętować?

Luki342 komentarzy: 328419.05.2026, 22:56

Jeremy Sochan dodał story z naszym mistrzostwem nie wiedziałem że jest naszym fanem piękna sprawa jak nasz piękny tytuł

Dawid04111 komentarzy: 15339 newsów: 1419.05.2026, 22:55

Ja tu nie chce wskazywać palcami, ale niektórzy powinni mieć trochę wstydu i nie cieszyć się dziś z tego mistrzostwa...

Garfield_pl komentarzy: 4376119.05.2026, 22:55

https://www.facebook.com/share/v/18L2RVsZHM/

cluksenZ komentarzy: 38119.05.2026, 22:55

@czarny7777777: JEST

Alffik komentarzy: 149219.05.2026, 22:54

Kroupi, Evanilson i Truffert zasłużyli dzisiaj na transfer do Arsenalu. Gorąco zapraszam :)

Brawo Arsenal!

bobocian komentarzy: 213819.05.2026, 22:54

@Simpllemann napisał: "I po co? Niech ten tytuł połączy. Dość już podziałów. ile można być we wszystkim podzielonym? Teraz jest czas na radość."
Łączyłem cały sezon, teraz i ja mogę potriumfowac. Ciekawi czy ktoś posypie głowę popiołem jeno, cieszyć się nikomu nie bronię :D

Mihex komentarzy: 2360719.05.2026, 22:54

It's done... It's finally over...

Maxilinexus komentarzy: 62219.05.2026, 22:54

Idzie ktoś pod stadion przywalić kreskę?

Nicsienieda komentarzy: 3814 newsów: 119.05.2026, 22:54

@Dominik11 napisał: "Piłkarze są w London Colney i swietują. Są zdjęcia."
link

djmacius komentarzy: 565219.05.2026, 22:54

https://www.instagram.com/reel/DYiMLGjuHlE/?igsh=MXB4MDFpd3J6cGl4bA==

Płaczę. Wenger do nas.

losnumeros komentarzy: 1745819.05.2026, 22:54

Czuję się jakbym oglądał finał LM i to my wygrywamy w 2006 roku. Mikel szapoba, gdybym miał kapelusz to bym go zdjął z ukłonem

bizooon komentarzy: 963619.05.2026, 22:54

@Kaczaza napisał: "proponuje zlot 19.06 - Poznań"
Robimy miesięcznice. Oby nie trzeba było tak długo robić jak ta najsławniejsza trwa przed kolejnym majstrem

lukasz845 komentarzy: 473019.05.2026, 22:54

Nie zasnę chyba dzisiaj, to jest nie do opisania. Tyle lat czekania, tyle upokorzeń, jeszcze z miesiąc będzie to do mnie docierało... zdrowie armatki!

Kaczaza komentarzy: 805619.05.2026, 22:54

Niech jeszcze spurs spadnie i mamy komplet

zwierz komentarzy: 259519.05.2026, 22:54

Koledzy, dziękuję za lata wspólnego cierpienia.

MAMY TO!!!

czarny7777777 komentarzy: 253319.05.2026, 22:53

jest jakis spontan pod stadionem ?

cluksenZ komentarzy: 38119.05.2026, 22:53

Joel Embiid
@JoelEmbiid
·
IT’S BEEN A LONG TIME COMING… PROUD TO BE A GOONER #COYG

barto32 komentarzy: 170319.05.2026, 22:53

Ekipa na moim instagramie - 1mr.fox dodałem mega emocjonalny post jakby ktoś chciał mnie wesprzeć we wzruszeniu zapraszam haha

ZielonyLisc komentarzy: 2196119.05.2026, 22:53

ZAPOMINAMY I LECIMY DALEJ ;)

adek504 komentarzy: 501319.05.2026, 22:53

(nie)Zapominamy i lecimy dalej!

Dawid04111 komentarzy: 15339 newsów: 1419.05.2026, 22:52

Dzięki Havertz za gola w finale, jeszce w drugim finale poprosze :)

ramshere komentarzy: 98619.05.2026, 22:52

poplakalem sie. pamietam jak bylem mlodym chlopakiem jak zaczal kibicowac 2009 rok. tyle lat wiary i czekania.
kocham was. kocham arsenal

Garfield_pl komentarzy: 4376119.05.2026, 22:52

Piękny to dzień, zasłużony mistrz, mimo że wiele spotkań nie było szałowych, mamy wreszcie to mistrzostwo. W następnym sezonie będzie ładna gra i walka o powtórzenie sukcesu, z jeszcze lepszym składem:) jedziemy dalej, trzeba szukać inspiracji na nową dziarke, bo to musi zostać na zawsze ze mną:D Jedziemy dalej!! Teraz wszystkie siły na LM, i może będzie jeszcze piękniej !!

Adi17 komentarzy: 395819.05.2026, 22:52

Pięknie! Tak mozna wracać do pracy po krótkim urlopie! Mega zakończenie dnia :)

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady