Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26!
19.05.2026, 22:26, Mateusz Kolebuk
2142 komentarzy
Arsenal w końcu sięgnął po tytuł mistrza Anglii! Po 22 latach oczekiwania, Kanonierzy zdobyli upragnione trofeum, a wszystko dzięki remisowi Manchesteru City z Bournemouth. Spotkanie na Vitality Stadium zakończyło się wynikiem 1:1, co oznacza, że podopieczni Mikela Artety mogą świętować mistrzostwo już przed ostatnią kolejką sezonu.
Triumf po latach starań
Droga Arsenalu do tego sukcesu była długa i pełna wyzwań. Przez ostatnie trzy sezony Kanonierzy kończyli rozgrywki na drugim miejscu, ustępując najpierw Manchesterowi City, a potem Liverpoolowi. W tym roku jednak wszystko zagrało idealnie - 25 zwycięstw i 7 remisów w 37 meczach ligowych mówi samo za siebie.
Obrona kluczem do sukcesu
Choć Arsenal zdobył aż 69 bramek, to właśnie defensywa była ich największym atutem. Zaledwie 26 straconych goli i aż 19 czystych kont to wynik, który budzi respekt. Bramkarz David Raya już teraz może cieszyć się Złotą Rękawicą, a w walce o tytuł Piłkarza Sezonu towarzyszą mu Declan Rice i Gabriel Magalhaes.
Decydujące momenty
Ostatnie tygodnie były dla Arsenalu kluczowe. Wygrana 1:0 z Burnley, które już wcześniej pożegnało się z ligą, dała im pięciopunktową przewagę nad City. Choć Kanonierzy byli gotowi walczyć do końca i pokonać Crystal Palace w ostatniej kolejce, Bournemouth oszczędziło im nerwów, zapewniając tytuł już teraz.
Teraz pozostaje tylko czekać na niedzielne spotkanie z Crystal Palace, po którym Arsenal oficjalnie uniesie trofeum nad głowami swoich kibiców. To będzie wyjątkowy moment dla wszystkich związanych z klubem z północnego Londynu.
źrodło:
21.06.2026, 21:31 13 komentarzy
21.06.2026, 12:36 2 komentarzy
21.06.2026, 12:26 2 komentarzy
20.06.2026, 18:56 2 komentarzy
14.06.2026, 22:41 12 komentarzy
14.06.2026, 19:20 18 komentarzy
05.06.2026, 18:24 14 komentarzy
05.06.2026, 18:10 1 komentarzy
04.06.2026, 20:36 21 komentarzy
04.06.2026, 20:34 9 komentarzy
| Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
|---|
| Zawodnik | Bramki | Asysty |
|---|
-
Najgorszy Mistrz w historii?
- 21.05.2026 42 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 7 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Mamy to, zapewne kazdy cieszy sie jak dziecko. Od ponad dwóch tygodni chodziłem w koszulkach klubu i były śmiechy na wsi. Najważniejsze dzisiaj nie ma żadnych podziałów każdy cieszy się
Raya - Timber, Hincapie, Mosquera, Salmon - Norgaard, Zubimendi, Dowman - Garbaty, Gyokeress, Madueke
Na palace
W koncu po tylu latach!
Presja delikatnie zejdzie, teraz na deser Liga Mistrzów!
gdy Arsenal ostatnio wygrał ligę w to:
- papieżem był Jan Paweł II,
- Bondem był Pierce Brosnan,
- aktualnym mistrzem świata była Brazylia,
- Euro wygrała Grecja,
- Prezydentem Polski był Aleksander Kwaśniewski,
- Prezydentem USA był George Bush
- Igrzyska Olimpijskie odbywały się w Atenach,
- FC Porto wygrało Ligę Mistrzów,
- Polska świeżo weszła do UE,
- Facebook dopiero raczkował,
- iPhone i YouTube nie istniały,
- największym filmem roku był Shrek 2, w globalnym box office 2004 zajął pierwsze miejsce, przed Harry Potter and the Prisoner of Azkaban i Spider-Man 2
jprdl trust in process :D
Nic dzisiaj do mnie tak mocno nie dociera jak refren Naszego hymnu.
North London forever
Whatever the weather
These streets are our own
And my heart will leave you never
My blood will forever
Run through the stone
22 LATA.
AND MY HEART WILL LEAVE YOU NEVER.
Come on you GUNNERS!
Śniło mi się, że City zremisowało z Bou i zostaliśmy mistrzem Anglii :)
Arteta może awansować już z baristy na senior barista xdd
Już 5 minute płacze
Gratulacje dla drużyny, trenera i kibiców. COYG!!!!!! Dość długo czekałem żeby napisać ten pierwszy swój komentarz ale się wkońcu doczekałem
No nareszcie! Warto bylo czekac te wszystkie lata :)
Arsene Wenger nagrał video, jest na oficjalnej stronie Arsenalu.
LETS GOOOOOOOOOOOOOOOOOO
Teraz już nie mam wątpliwości, że Arteta stał się po prostu naszą legendą.
Następne mistrzostwo za 44 lata
Teraz jeszcze tylko LM zdobyć ;)
MAMY TO
Ja bije sie w piers bo zwątpilem po porażce City . Szacunek i gratulacje dla Artety i całej drużyny.
Po 20 latach kibicowania w końcu sie doczekałem. Teraz tylko wisienka na torcie czyli zwycięstwo w LM.
Dziękuję przede wszystkim Mikel.
Dobrze to chyba dopiero do mnie w niedzielę jak Martin wzniesie puchar do góry
Arteta królu złoty, jesteś bogiem!!!!!
Paweeeelek pieniążki na stół
@losnumeros: składamy ekipe i jazda z tematem.
Mamy to Panowie i Panie! 1 mistrzostwo mimo 20 lat kibicowania! Pięknie, teraz postawić kropkę nad i, zawalczyć w finale o coś więcej, o Marzenia! COYG!
Jeszce nam się znudzą te mistrzostwa i logo mistrzów ;)
Historia Arsenalu jest przepiękna. 1:0 Arsenal. Cudowna klamra.
Ciekawe jaki skład teraz Arteta wystawi na CP.
Panowie gratuluję, bardzo dziękuję, mogę umierać.
Na transfermarkt już 14 mistrzostwo dopisane. Za rok lecimy po 15 AUUUUUUU
20 lat ale to szmat czasu tyle czekać na to !!!!
@Kaczaza: Ja.
Gratulacje dla każdego za wytrwałość, łatwo nie było, duma!
Ale dziwnie tak, jak nie można POTĘŻNEGO Mikela Artety powyzywać od baristów
Odblokować w ogóle kolegę od zakładu niech wpłaca 5 stowek
Tam w Londynie jest zabawa. Jaki najbliższy samolot do Londynu?
Oj czekam az Henry wejdzie do studia o taaaak
Kto z WLKP, oblewamy???
Kocham cię Arteta i Przepraszam Cię jak miałem kiedykolwiek wątpliwości, bo miałem kilka kryzysów, ale ty nam dałeś coś Wielkiego coś wspaniałego
Kiedy feta? Ktoś wie? Trzeba klepać bilety lotnicze
@bobocian: Napisałem przeprosiny. Chciałeś zabłysnąć czy jak? Każdy zrobi to w dowolnym momencie jak na jakieś zasady w życiu
Gratulacje wszystkim, tyle lat czekania, zresztą sami wiecie, ale najlepsze w tym wszystkim jest to, że to nie jest koniec tej drogi
To dopiero POCZĄTEK NOWEJ ERY, ery Arsenalu! COYG!
Presja psychiczna po zdobyciu mistrzostwa Anglii na pewno będzie mniejsza przed finałem Ligi Mistrzów. Pomimo mistrzostwa fajnie byłoby pożegnać się zwycięstwem z CP przy małym nakładzie sił.
https://pbs.twimg.com/media/HItYgyzX0AEeHrm?format=jpg&name=large
@Boondzo napisał: "@Lamoreaux: patrząc na ciebie i twoje komentarze, tam gdzie lepiej tam i ty. Wiec wypad klownie z getta xd. Zwykla parowka z ciebie leszczu. Nie odpisuje dalej bo z petami nie gadam xd"
ALE MI PAN POWIEDZIAL XDDdddd
nana nananana
Najlepsze były mordy pana mentalności Rodriego i tego drugiego bernardo bezcenne
Nadchodzi Era Arsenalu panowie. A każdy kto tu psioczył że Arteta Out itd. niech teraz ładnie przeprosi Pana Artete :)
Witam kibiców Mistrza Anglii.
To były ciężkie 22 lata...
Teraz czas na LM i złota piłka dla Gyokeresa
Jesteśmy mistrzem Anglii. Jak się zachować , nieznana sytuacja w moim życiu a żyje długo xD