Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26!

Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26! 19.05.2026, 22:26, Mateusz Kolebuk 2142 komentarzy

Arsenal w końcu sięgnął po tytuł mistrza Anglii! Po 22 latach oczekiwania, Kanonierzy zdobyli upragnione trofeum, a wszystko dzięki remisowi Manchesteru City z Bournemouth. Spotkanie na Vitality Stadium zakończyło się wynikiem 1:1, co oznacza, że podopieczni Mikela Artety mogą świętować mistrzostwo już przed ostatnią kolejką sezonu.

Triumf po latach starań

Droga Arsenalu do tego sukcesu była długa i pełna wyzwań. Przez ostatnie trzy sezony Kanonierzy kończyli rozgrywki na drugim miejscu, ustępując najpierw Manchesterowi City, a potem Liverpoolowi. W tym roku jednak wszystko zagrało idealnie - 25 zwycięstw i 7 remisów w 37 meczach ligowych mówi samo za siebie.

Obrona kluczem do sukcesu

Choć Arsenal zdobył aż 69 bramek, to właśnie defensywa była ich największym atutem. Zaledwie 26 straconych goli i aż 19 czystych kont to wynik, który budzi respekt. Bramkarz David Raya już teraz może cieszyć się Złotą Rękawicą, a w walce o tytuł Piłkarza Sezonu towarzyszą mu Declan Rice i Gabriel Magalhaes.

Decydujące momenty

Ostatnie tygodnie były dla Arsenalu kluczowe. Wygrana 1:0 z Burnley, które już wcześniej pożegnało się z ligą, dała im pięciopunktową przewagę nad City. Choć Kanonierzy byli gotowi walczyć do końca i pokonać Crystal Palace w ostatniej kolejce, Bournemouth oszczędziło im nerwów, zapewniając tytuł już teraz.

Teraz pozostaje tylko czekać na niedzielne spotkanie z Crystal Palace, po którym Arsenal oficjalnie uniesie trofeum nad głowami swoich kibiców. To będzie wyjątkowy moment dla wszystkich związanych z klubem z północnego Londynu.

Premier League autor: Mateusz Kolebuk źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
losnumeros komentarzy: 1745819.05.2026, 22:45

Mamy to, zapewne kazdy cieszy sie jak dziecko. Od ponad dwóch tygodni chodziłem w koszulkach klubu i były śmiechy na wsi. Najważniejsze dzisiaj nie ma żadnych podziałów każdy cieszy się

Dawid04111 komentarzy: 15339 newsów: 1419.05.2026, 22:45

Raya - Timber, Hincapie, Mosquera, Salmon - Norgaard, Zubimendi, Dowman - Garbaty, Gyokeress, Madueke

Na palace

ZakochanyPilkarz komentarzy: 44919.05.2026, 22:45

W koncu po tylu latach!
Presja delikatnie zejdzie, teraz na deser Liga Mistrzów!

vitold komentarzy: 858919.05.2026, 22:45

gdy Arsenal ostatnio wygrał ligę w to:

- papieżem był Jan Paweł II,
- Bondem był Pierce Brosnan,
- aktualnym mistrzem świata była Brazylia,
- Euro wygrała Grecja,
- Prezydentem Polski był Aleksander Kwaśniewski,
- Prezydentem USA był George Bush
- Igrzyska Olimpijskie odbywały się w Atenach,
- FC Porto wygrało Ligę Mistrzów,
- Polska świeżo weszła do UE,
- Facebook dopiero raczkował,
- iPhone i YouTube nie istniały,
- największym filmem roku był Shrek 2, w globalnym box office 2004 zajął pierwsze miejsce, przed Harry Potter and the Prisoner of Azkaban i Spider-Man 2

DexteR_000 komentarzy: 779319.05.2026, 22:45

jprdl trust in process :D

miki9971 komentarzy: 8879 newsów: 219.05.2026, 22:45

Nic dzisiaj do mnie tak mocno nie dociera jak refren Naszego hymnu.

North London forever
Whatever the weather
These streets are our own
And my heart will leave you never
My blood will forever
Run through the stone

22 LATA.

AND MY HEART WILL LEAVE YOU NEVER.

Come on you GUNNERS!

Fabri4 komentarzy: 10434 newsów: 5019.05.2026, 22:45

Śniło mi się, że City zremisowało z Bou i zostaliśmy mistrzem Anglii :)

dzamil komentarzy: 55119.05.2026, 22:45

Arteta może awansować już z baristy na senior barista xdd

Arsenal2004 komentarzy: 928019.05.2026, 22:45

Już 5 minute płacze

maniolo komentarzy: 119.05.2026, 22:44

Gratulacje dla drużyny, trenera i kibiców. COYG!!!!!! Dość długo czekałem żeby napisać ten pierwszy swój komentarz ale się wkońcu doczekałem

charlie360x komentarzy: 87219.05.2026, 22:44

No nareszcie! Warto bylo czekac te wszystkie lata :)

enrique komentarzy: 2198619.05.2026, 22:44

Arsene Wenger nagrał video, jest na oficjalnej stronie Arsenalu.

Zdygany komentarzy: 137519.05.2026, 22:44

LETS GOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Arsenal2004 komentarzy: 928019.05.2026, 22:44

Teraz już nie mam wątpliwości, że Arteta stał się po prostu naszą legendą.

Maxilinexus komentarzy: 62219.05.2026, 22:44

Następne mistrzostwo za 44 lata

Tomi7 komentarzy: 88619.05.2026, 22:44

Teraz jeszcze tylko LM zdobyć ;)

Kondek87nh komentarzy: 2719.05.2026, 22:43

MAMY TO

aguero10 komentarzy: 966619.05.2026, 22:43

Ja bije sie w piers bo zwątpilem po porażce City . Szacunek i gratulacje dla Artety i całej drużyny.

Po 20 latach kibicowania w końcu sie doczekałem. Teraz tylko wisienka na torcie czyli zwycięstwo w LM.

arsenallord komentarzy: 34502 newsów: 11719.05.2026, 22:43

Dziękuję przede wszystkim Mikel.

Dobrze to chyba dopiero do mnie w niedzielę jak Martin wzniesie puchar do góry

Marcinafc93 komentarzy: 34434 newsów: 119.05.2026, 22:43

Arteta królu złoty, jesteś bogiem!!!!!

vitold komentarzy: 858919.05.2026, 22:43

Paweeeelek pieniążki na stół

Kaczaza komentarzy: 805619.05.2026, 22:43

@losnumeros: składamy ekipe i jazda z tematem.

Infanter komentarzy: 130719.05.2026, 22:43

Mamy to Panowie i Panie! 1 mistrzostwo mimo 20 lat kibicowania! Pięknie, teraz postawić kropkę nad i, zawalczyć w finale o coś więcej, o Marzenia! COYG!

Dawid04111 komentarzy: 15339 newsów: 1419.05.2026, 22:43

Jeszce nam się znudzą te mistrzostwa i logo mistrzów ;)

izrael komentarzy: 67219.05.2026, 22:43

Historia Arsenalu jest przepiękna. 1:0 Arsenal. Cudowna klamra.

tyson880 komentarzy: 1201919.05.2026, 22:43

Ciekawe jaki skład teraz Arteta wystawi na CP.

bobslej22 komentarzy: 1076019.05.2026, 22:43

Panowie gratuluję, bardzo dziękuję, mogę umierać.

Dzulian komentarzy: 393419.05.2026, 22:43

Na transfermarkt już 14 mistrzostwo dopisane. Za rok lecimy po 15 AUUUUUUU

dzamil komentarzy: 55119.05.2026, 22:43

20 lat ale to szmat czasu tyle czekać na to !!!!

losnumeros komentarzy: 1745819.05.2026, 22:43

@Kaczaza: Ja.

marcingus1 komentarzy: 119619.05.2026, 22:42

Gratulacje dla każdego za wytrwałość, łatwo nie było, duma!

FabsFAN komentarzy: 25361 newsów: 319.05.2026, 22:42

Ale dziwnie tak, jak nie można POTĘŻNEGO Mikela Artety powyzywać od baristów

alexis1908 komentarzy: 1185919.05.2026, 22:42

Odblokować w ogóle kolegę od zakładu niech wpłaca 5 stowek

losnumeros komentarzy: 1745819.05.2026, 22:42

Tam w Londynie jest zabawa. Jaki najbliższy samolot do Londynu?

pawulon komentarzy: 78819.05.2026, 22:42

Oj czekam az Henry wejdzie do studia o taaaak

Kaczaza komentarzy: 805619.05.2026, 22:42

Kto z WLKP, oblewamy???

Arsenal2004 komentarzy: 928019.05.2026, 22:42

Kocham cię Arteta i Przepraszam Cię jak miałem kiedykolwiek wątpliwości, bo miałem kilka kryzysów, ale ty nam dałeś coś Wielkiego coś wspaniałego

Patrick1610 komentarzy: 46019.05.2026, 22:42

Kiedy feta? Ktoś wie? Trzeba klepać bilety lotnicze

losnumeros komentarzy: 1745819.05.2026, 22:42

@bobocian: Napisałem przeprosiny. Chciałeś zabłysnąć czy jak? Każdy zrobi to w dowolnym momencie jak na jakieś zasady w życiu

KrejnZuraw komentarzy: 43819.05.2026, 22:41

Gratulacje wszystkim, tyle lat czekania, zresztą sami wiecie, ale najlepsze w tym wszystkim jest to, że to nie jest koniec tej drogi

To dopiero POCZĄTEK NOWEJ ERY, ery Arsenalu! COYG!

kamildluz komentarzy: 61819.05.2026, 22:41

Presja psychiczna po zdobyciu mistrzostwa Anglii na pewno będzie mniejsza przed finałem Ligi Mistrzów. Pomimo mistrzostwa fajnie byłoby pożegnać się zwycięstwem z CP przy małym nakładzie sił.

Damper komentarzy: 554519.05.2026, 22:41

https://pbs.twimg.com/media/HItYgyzX0AEeHrm?format=jpg&name=large

Lamoreaux komentarzy: 385619.05.2026, 22:41

@Boondzo napisał: "@Lamoreaux: patrząc na ciebie i twoje komentarze, tam gdzie lepiej tam i ty. Wiec wypad klownie z getta xd. Zwykla parowka z ciebie leszczu. Nie odpisuje dalej bo z petami nie gadam xd"

ALE MI PAN POWIEDZIAL XDDdddd

czarny7777777 komentarzy: 253319.05.2026, 22:41

nana nananana

alexis1908 komentarzy: 1185919.05.2026, 22:41

Najlepsze były mordy pana mentalności Rodriego i tego drugiego bernardo bezcenne

Mickeylo komentarzy: 375319.05.2026, 22:41

Nadchodzi Era Arsenalu panowie. A każdy kto tu psioczył że Arteta Out itd. niech teraz ładnie przeprosi Pana Artete :)

Mihex komentarzy: 2360719.05.2026, 22:41

Witam kibiców Mistrza Anglii.

super_frog komentarzy: 58519.05.2026, 22:41

To były ciężkie 22 lata...

FabsFAN komentarzy: 25361 newsów: 319.05.2026, 22:41

Teraz czas na LM i złota piłka dla Gyokeresa

mel75 komentarzy: 100019.05.2026, 22:41

Jesteśmy mistrzem Anglii. Jak się zachować , nieznana sytuacja w moim życiu a żyje długo xD

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady