Arsenal nie zwalnia tempa! Wygrana z Burnley 5-0

Arsenal nie zwalnia tempa! Wygrana z Burnley 5-0 17.02.2024, 17:06, Łukasz Wandzel 734 komentarzy

Jadąc na Turf Moor, Arsenal mógł spodziewać się tylko trzech punktów. O poziomie Burnley najlepiej świadczy przedostatnie miejsce w Premier League. The Clarets Vincenta Kompany'ego od początku sezonu prezentują się bardzo słabo, a w ostatnich pięciu meczach zdobyli tylko dwa punkty.

Na przeciwnym biegunie jest Arsenal, który zajmuje pozycję wicelidera tabeli i od niespełna miesiąca prezentuje świetną formę. Zanotował wysokie zwycięstwa nad Crystal Palace czy West Hamem i wrócił na poważnie do walki o mistrzostwo po pokonaniu Liverpoolu.

Burnley: Trafford – Assignon (79' Vitinho), O'Shea, Esteve (62' Taylor), Delcroix – Ramsey (63' Rodriguez), Berge, Brownhill, Odobert (80' Larsen) – Fofana, Amdouni (46' Gudmundsson)

Arsenal: Raya – White (69' Cedric), Gabriel, Saliba, Kiwior – Odegaard, Rice (79' Jorginho), Havertz (84' Smith Rowe) – Saka (69' Nelson), Trossard (69' Nketiah), Martinelli

Przyjezdni błyskawicznie zaznaczyli swoją przewagę. Już w 4. minucie przeprowadzili akcję lewym skrzydłem, skąd Gabriel Martinelli podał przed szesnastkę do Martina Odegaarda. Norweg mocno uderzył podbitą piłkę, którą powędrowała w dolny róg bramki.

W pierwszej połowie podopieczni Vincenta Kompany'ego dobrze bronili się przed rzutami rożnymi. Arsenal więcej zagrożenia kreował z gry, jednak dogodne szanse marnował Leandro Trossard. Belg przyczynił się za to, by gospodarze stracili bramkę po innym stałym fragmencie, ponieważ wywalczył rzut karny. Szansę z 11 metrów wykorzystał Bukayo Saka.

Drugą połowę przyjezdni zaczęli jeszcze lepiej niż pierwszą. Już po dwóch minutach od wznowienia gry Saka wpisał się na listę strzelców po asyście Odegaarda. Chwilę później została wstrzymana na kilka minut, ponieważ urazu doznał Aaron Ramsey, który opuścił murawę na noszach.

W 66. minucie Odegaard wypuścił skrzydłem Jakuba Kiwiora, który dograł w pole karne. Futbolówka minęła Sakę, nie wykorzystał jej też Kai Havertz, ale swojego długo wyczekiwanego gola w tym meczu zdobył Trossard. Przy czterobramkowym prowadzeniu Mikel Arteta zaczął wprowadzać zmienników.

Kiwior zaliczył asystę dopiero przy ostatnim golu. W 78. minucie wyrzucił z autu piłkę, z którą Kai Havertz pobiegł na bramkę i ustalił wynik spotkania: Burnley 0-5 Arsenal.

Arsenal2004 komentarzy: 381117.02.2024, 19:34

@TlicTlac: Chelsea jeden mecz gra bardzo dobry, tylko po to aby tydzień póżniej zagrać totalny piach. I tak na przemian.

fabregas1987 komentarzy: 2583817.02.2024, 19:31

Nie wierze, ze Smerfy to dowiozą, ale byłby to cudowny wynik

TlicTlac komentarzy: 603117.02.2024, 19:30

@mruw napisał: "Ta chelsea całkiem groźnie wygląda tak szczerze, nie wyglądają na 10 miejsce"

Kwestia, że Chelsea jest chimeryczna.
West Ham i Brighton też fajnie wyglądały do pewnego momentu, a teraz taki West Ham ma passę 5 meczów bez zwycięstwa

damianARSENAL komentarzy: 857417.02.2024, 19:29

Błagam Chelsea!

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102017.02.2024, 19:28

Jak narazie mam udane imieniny : )

Świątek ,Arsenal i oby Chelsea to dowiozła

Thierry_H komentarzy: 1029 newsów: 117.02.2024, 19:22

Ależ by to było piękne dopełnienie dnia xD. Niech tam smerfy smerfują dalej.

tomaszszef komentarzy: 155717.02.2024, 19:22

Moze wkoncu fart sie skonczy City bo juz tak ze 3 mecze wygrali w tym sezonie

FlameDood komentarzy: 147817.02.2024, 19:21

Spokojnie nie ma co się cieszyć z wyniku do przerwy. Wiadomo czego można się spodziewać w drugiej połowie ze strony City.

tomaszszef komentarzy: 155717.02.2024, 19:21

I co 2 polowa tak jak zawsze ? City wraca i wygrywa ?

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976217.02.2024, 19:21

Głównie wrzutki grają, nie ma pomysłu na nic innego, jak Chelsea im nie podaruje gola za darmo to stracą punkty

Dominik11 komentarzy: 2025017.02.2024, 19:19

@Dzulian napisał: "Gościa który zapłacił 111 mln funtów za Caicedo. Powinni gołego przy słupie przywiązać w centrum Londynu.

To jest grajcar max za 50 mln"

A ty myślisz że Rice wyglądał by w tej Chelsea dużo lepiej?

Tam jest zlepek piłkarzy bez składu i ładu.

Właściciel sobie zażyczy np Osminena i go kupi a trener tam ma tyle dogadania co ochraniarze stadionu.

Jestem pewny tego że jakby Mudryk czy Caicedo u nas grali to byli by gwiazdami ligi a przynajmniej by aspirowali do takich.

Gunner27 komentarzy: 52317.02.2024, 19:19

Lewandowski chyba się odblokował. Kolejna bramka pod rząd

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976217.02.2024, 19:16

powinni mieć 0:2 albo 0:3 już tu ale i tak dobrze

W ogóle Arteta w tym sezonie, nie wiem czy celowo i zakładam że nie ale zrobił sztuczkę City - czyli dość kiepski początek sezonu (jak na potencjał i możliwości) i w lutym jak przychodzą puchary to robi się wtedy walec

Ciekawe kiedy City odpali, bo na razie ich gra za dobrze nie wygląda w ostatnich meczach.

krzykus1990 komentarzy: 526917.02.2024, 19:16

Niech chociaż Chelsea wyciągnie remis pliss

Gofer999 komentarzy: 1473817.02.2024, 19:15

No w końcu, powinni mieć z 2-0 w tej połowie.

Furgunn komentarzy: 928517.02.2024, 19:15

Jak dziś wygra z City, to będę trzymał za nich kciuki i życzył im 8 miejsca na koniec. Niech mają, będzie się należało.

pablofan komentarzy: 205117.02.2024, 19:08

@Overmars84: o formę bym się nie bał z Porto. Bałbym się o to, że w pierwszej połowie połamią Odegarda i Sake… ta drużyna tak gra w LM. Nie wiem czy Pepe jest zdrowy, ale wszyscy dobrze go znają i wiedzą na co tego kryminalistę z boiska stać.

radzio_TRN komentarzy: 2727 newsów: 1317.02.2024, 19:06

Jackson i Sterling głupi i głupszy

sWinny komentarzy: 786117.02.2024, 19:06

Genialne spotkanie z naszej strony. Forma nie z tej ziemi.

Szkoda, że rywale nie tracą punktów. Przy nie korzystnych wynikach będziemy tracić do lidera 2/3 punkty. Margines błędu zerowy

Be4Again komentarzy: 350417.02.2024, 18:55

@WSP napisał: "@izrael: dobrze, dobrze, ale na razie to były leszcze. Burnley w defensywie dzisiaj pozwalało naszym na co dusza zapragnie. Prawdziwe sprawdziany przed nami."

Uwielbiam takie komentarze :D W zeszłym sezonie mistrza przegraliśmy właśnie z "leszczami". 2pkt z spadkowym Sotton, remis z 14 WHU, porażka z 17 Evertonem, porażka z 16 Forest. Dwie wygrane z "leszczowym i spadkowym" Sotton oraz wygrana z Evertonem w rewanżu, które walczyło o utrzymanie i mielibyśmy 91pkt. 89 pkt dało City mistrza w zeszłym sezonie...

Leszcz, czy topka to nie ma znaczenia, w tej lidze każdy jest w stanie wygrać z każdym i mamy tego potwierdzenie co sezon. Tutaj nie ma słabych drużyn.

Be4Again komentarzy: 350417.02.2024, 18:45

Najgorzej, że rywale nie chcą gubić punktów...

Overmars84 komentarzy: 17017.02.2024, 18:42

Piękna forma przyszła przed meczami z Porto, oby nie zwalniali tempa, a portowcy będą bez szans

Garfield_pl komentarzy: 2835617.02.2024, 18:41

Kai Havertz: "We are in a good moment, we have won all of the games so far so it feels good.

"Behind that was hard work and there are many hard games to come. We have to continue the hard work." #BURARS

Garfield_pl komentarzy: 2835617.02.2024, 18:40

Mikel Arteta: “We have to believe that we can win every game and we are approaching every game in that way and when the team has that belief and that confidence something good can happen. We know the standards and what it’s going to require and we have to keep elevating those standards if we want to have a chance.

“I do (have the belief) because I see them train every single day, so yeah…let’s go for it.”

Overmars84 komentarzy: 17017.02.2024, 18:39

@Womanizer napisał: "Tyle punktów co już mamy. To Chelsea na koniec sezonu tyle nie będzie mieć :)"

Będą tyle mieć, bo dzisiaj ograją City :)))

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 317.02.2024, 18:39

@fabregas1987: Mbappe masz rację. Solidny rezerwowy :)

minio7 komentarzy: 281517.02.2024, 18:34

A i korzystając z okazji przepraszam Kaia Haverts za krytykę w spotkaniu z Liverpoolem. Szansa, że to przeczyta jest mniejsza od zera ale jakoś tak mi to leżało na wątrobie…

FlameDood komentarzy: 147817.02.2024, 18:33

Kolejny mecz który pokazał, że Nketiah jest nam tak potrzebny, jak majtki są potrzebne u Pani lekkich obyczajów.

Lubię Nketiaha, ale po prostu po sezonie nie ma dla niego miejsca w drużynie kiedy przyjdzie nowy napastnik i będzie do dyspozycji Jesus, Trossard czy nawet Havertz.

minio7 komentarzy: 281517.02.2024, 18:30

Od jakiegoś czasu podczas naszych meczy zamiast śledzić z kanapy, kręcę sobie kilometry na trenażerze oglądając spotkanie na lapku. Dzisiaj 800kcal i 100 minut na chwałę Arsenalu, nawet nie czuć kiedy ten czas leci jak nasi grają taki football. Wiem że nikt nie pytał ale i tak pozdrawiam wszystkich cieplutko

bobslej22 komentarzy: 836217.02.2024, 18:29

@WSP: najwidoczniej kibicujesz bardzo długo i rozumiem twoje podejście. Też tak miałem ale tak dobrego Arsenalu długo nie widziałem. Cieszmy się!!!

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976217.02.2024, 18:29

@coooyg11 napisał: "Przyjaciele z racji tego, że miałem w tym samym czasie swój mecz, byłby ktoś tak łaskawy i dał znać jak zagrał:

1) Kiwior
2) Havertz

Pliss"

Kiwior znakomity, dwie kluczowe interwencje w polu karnym, jedna wykreowana szansa, jedno kluczowe podanie. Asysta z autu, chociaż tu wyliczono ze szansa na asystę 0.01 xG.
Raz przegrał główkę w polu karnym i raz dał się ograć pod linią boczną i ratował się faulem ale niczym złym to się nie skończyło.

Havertz solidnie, gol, bardzo dużo wygranych pojedynków w powietrzu (8/10), jedno kluczowe podanie, bardzo dobrze uzupełniał się z Trossardem, obaj ciągle wybiegali przed linie obrony. Karny po jego zagraniu.
Z minusów to leżało przyjęcie piłki, często dostawał trudniejsze podania ale bardzo mu odskakiwały

fabregas1987 komentarzy: 2583817.02.2024, 18:28