Arsenal nie zwalnia tempa! Wygrana z Burnley 5-0

Arsenal nie zwalnia tempa! Wygrana z Burnley 5-0 17.02.2024, 17:06, Łukasz Wandzel 734 komentarzy

Jadąc na Turf Moor, Arsenal mógł spodziewać się tylko trzech punktów. O poziomie Burnley najlepiej świadczy przedostatnie miejsce w Premier League. The Clarets Vincenta Kompany'ego od początku sezonu prezentują się bardzo słabo, a w ostatnich pięciu meczach zdobyli tylko dwa punkty.

Na przeciwnym biegunie jest Arsenal, który zajmuje pozycję wicelidera tabeli i od niespełna miesiąca prezentuje świetną formę. Zanotował wysokie zwycięstwa nad Crystal Palace czy West Hamem i wrócił na poważnie do walki o mistrzostwo po pokonaniu Liverpoolu.

Burnley: Trafford – Assignon (79' Vitinho), O'Shea, Esteve (62' Taylor), Delcroix – Ramsey (63' Rodriguez), Berge, Brownhill, Odobert (80' Larsen) – Fofana, Amdouni (46' Gudmundsson)

Arsenal: Raya – White (69' Cedric), Gabriel, Saliba, Kiwior – Odegaard, Rice (79' Jorginho), Havertz (84' Smith Rowe) – Saka (69' Nelson), Trossard (69' Nketiah), Martinelli

Przyjezdni błyskawicznie zaznaczyli swoją przewagę. Już w 4. minucie przeprowadzili akcję lewym skrzydłem, skąd Gabriel Martinelli podał przed szesnastkę do Martina Odegaarda. Norweg mocno uderzył podbitą piłkę, którą powędrowała w dolny róg bramki.

W pierwszej połowie podopieczni Vincenta Kompany'ego dobrze bronili się przed rzutami rożnymi. Arsenal więcej zagrożenia kreował z gry, jednak dogodne szanse marnował Leandro Trossard. Belg przyczynił się za to, by gospodarze stracili bramkę po innym stałym fragmencie, ponieważ wywalczył rzut karny. Szansę z 11 metrów wykorzystał Bukayo Saka.

Drugą połowę przyjezdni zaczęli jeszcze lepiej niż pierwszą. Już po dwóch minutach od wznowienia gry Saka wpisał się na listę strzelców po asyście Odegaarda. Chwilę później została wstrzymana na kilka minut, ponieważ urazu doznał Aaron Ramsey, który opuścił murawę na noszach.

W 66. minucie Odegaard wypuścił skrzydłem Jakuba Kiwiora, który dograł w pole karne. Futbolówka minęła Sakę, nie wykorzystał jej też Kai Havertz, ale swojego długo wyczekiwanego gola w tym meczu zdobył Trossard. Przy czterobramkowym prowadzeniu Mikel Arteta zaczął wprowadzać zmienników.

Kiwior zaliczył asystę dopiero przy ostatnim golu. W 78. minucie wyrzucił z autu piłkę, z którą Kai Havertz pobiegł na bramkę i ustalił wynik spotkania: Burnley 0-5 Arsenal.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
PtoOk komentarzy: 220018.02.2024, 18:47

to Luton to w białych strojach gra nie?

sebastix11 komentarzy: 599518.02.2024, 18:43

ale ten Gutka jest słaby... Maino zagrywa piłkę i nie powinno być spalonego, a ten nie wie o co pretensje mają piłkarze Luton...

tomaszszef komentarzy: 152818.02.2024, 18:42

Sedzia liniowy z tym spalonym to znizył sie do poziomu meczu.

tomaszszef komentarzy: 152818.02.2024, 18:36

Super duet schodzi niestety ...

FlameDood komentarzy: 144218.02.2024, 18:27

@Dominik11: Ze dwie godziny temu pisałem komentarz odnośnie Luton i tego jak ciężko się gra na ich terenie. Drużyny z topu albo tu nie wygrywają albo wygrywają jedną bramką po ciężkich meczach (Arsenal, city czy totki). A to, że sobie wbije szpileczkę przy meczu united to norma.

Piotrek95 komentarzy: 964518.02.2024, 18:26

Jakby ktoś chciał zobaczyć oryginał, to było piękne XDDD

Piotrek95 komentarzy: 964518.02.2024, 18:25

z Casemiro to wiele osób nawet tutaj pisało że bezsensowny ruch
Jak to mówił pan komentator z canal+ frajer daje kupę kasy za sytego, nieruchawego 30 latka z tendencją do tycia XD

Wtedy pamiętam była taka burza na Twitterze przez ten wpis, fani United się zagotowali

Dominik11 komentarzy: 2019718.02.2024, 18:23

@FlameDood napisał: "Piękny jest to mecz jak na razie. Jak się już spotka dwóch średniaków, którzy grają jak jeźdźce bez głowy to jest jazda bez trzymanki."

Można się śmiać z Manu ale my w ostatniej sekundzie meczu wydarliśmy tam wygraną.

Piotrek95 komentarzy: 964518.02.2024, 18:21

@lolkoznoob napisał: "Ciekawe Ten hag mówił, że będzie kontrola, pressing, dominacja tymczasem United z każdym walczy o życie jak równy z równym"

Ten Hag jest odklejony jak zawsze, on mówił że powinni wygrać z Liverpoolem i Arsenalem XD

lolkoznoob komentarzy: 96818.02.2024, 18:21

Kasy tyle wpompowane, a United gra jak typowy średniak

lolkoznoob komentarzy: 96818.02.2024, 18:20

pablofan komentarzy: 197118.02.2024, 18:15

Cyrk w luton

tomaszszef komentarzy: 152818.02.2024, 18:13

@pablofan: spokojnie jeszcze bedzie dobrze. Maguaja walnie cos onanie :)

coooyg11 komentarzy: 319718.02.2024, 18:13

Kto by przypuszczał, że Luton będzie najmocniejszym beniaminkiem, tam większość zawodników jeszcze niedawno grała po 3 ligach, piękna historia

Ashmadia komentarzy: 174818.02.2024, 18:00

@Gujet napisał: "Hojlund ma świetna formę ostatnio i szacun za to."
Mi on się podoba od samego początku. Bo przełamaniu jest porządnym napastnikiem.

wajktor1998 komentarzy: 125018.02.2024, 17:59

po co ten hojlund tyle strzela, Saka ma dostac nagrode potm

Piotrek95 komentarzy: 964518.02.2024, 17:54

@Gujet napisał: "a co Ci zrobił Hojlund, Garnacho, Dalot...? Tylko bez argumentów ad personam. Hojlund ma świetna formę ostatnio i szacun za to."

No Garnacho to jest taki pajac, on gral beznadziejnie, nie trafiał prostych sytuacji po czym strzelił gola na 3 ligowca i uciszał stadion XDD

Natomiast co do Hojlunda to ciężko się przyczepić, stara się, pracuje, nie odkleja go na razie, da się lubić tego chłopaka

Piotrek95 komentarzy: 964518.02.2024, 17:51

Nie oglądam od początku i nadrabiam teraz powtórki i każdy gol coraz bardziej dziwny

Onana znowu jakieś pajacyki robi XD

Gujet komentarzy: 98118.02.2024, 17:50

@djmacius: a co Ci zrobił Hojlund, Garnacho, Dalot...? Tylko bez argumentów ad personam. Hojlund ma świetna formę ostatnio i szacun za to.

Piotrek95 komentarzy: 964518.02.2024, 17:49

@KapitanJack10 napisał: "Zaczynamy odliczanie punktów potrzebnych Manchesterowi, żeby włączyć się o Mistrzostwo. Już tylko 13, a City ewidentnie w kryzysie. Live pogubi, a my to nawet nie jesteśmy warci brania pod uwagę w kontekście tytułu. To się może udać."

United jest mistrzem w byciu X (wpisz dowolną cyfrę) punktów za City/Liverpoolem/Arsenalem

Pierwsza bramka dla United to jest taki kryminał, już pomijam to że nie trafił w prosta piłkę jak w okręgówce, ale ten obrońca później sobie truchcikiem wracał XD