Arsenal nie zwalnia tempa! Wygrana z Burnley 5-0

Arsenal nie zwalnia tempa! Wygrana z Burnley 5-0 17.02.2024, 17:06, Łukasz Wandzel 734 komentarzy

Jadąc na Turf Moor, Arsenal mógł spodziewać się tylko trzech punktów. O poziomie Burnley najlepiej świadczy przedostatnie miejsce w Premier League. The Clarets Vincenta Kompany'ego od początku sezonu prezentują się bardzo słabo, a w ostatnich pięciu meczach zdobyli tylko dwa punkty.

Na przeciwnym biegunie jest Arsenal, który zajmuje pozycję wicelidera tabeli i od niespełna miesiąca prezentuje świetną formę. Zanotował wysokie zwycięstwa nad Crystal Palace czy West Hamem i wrócił na poważnie do walki o mistrzostwo po pokonaniu Liverpoolu.

Burnley: Trafford – Assignon (79' Vitinho), O'Shea, Esteve (62' Taylor), Delcroix – Ramsey (63' Rodriguez), Berge, Brownhill, Odobert (80' Larsen) – Fofana, Amdouni (46' Gudmundsson)

Arsenal: Raya – White (69' Cedric), Gabriel, Saliba, Kiwior – Odegaard, Rice (79' Jorginho), Havertz (84' Smith Rowe) – Saka (69' Nelson), Trossard (69' Nketiah), Martinelli

Przyjezdni błyskawicznie zaznaczyli swoją przewagę. Już w 4. minucie przeprowadzili akcję lewym skrzydłem, skąd Gabriel Martinelli podał przed szesnastkę do Martina Odegaarda. Norweg mocno uderzył podbitą piłkę, którą powędrowała w dolny róg bramki.

W pierwszej połowie podopieczni Vincenta Kompany'ego dobrze bronili się przed rzutami rożnymi. Arsenal więcej zagrożenia kreował z gry, jednak dogodne szanse marnował Leandro Trossard. Belg przyczynił się za to, by gospodarze stracili bramkę po innym stałym fragmencie, ponieważ wywalczył rzut karny. Szansę z 11 metrów wykorzystał Bukayo Saka.

Drugą połowę przyjezdni zaczęli jeszcze lepiej niż pierwszą. Już po dwóch minutach od wznowienia gry Saka wpisał się na listę strzelców po asyście Odegaarda. Chwilę później została wstrzymana na kilka minut, ponieważ urazu doznał Aaron Ramsey, który opuścił murawę na noszach.

W 66. minucie Odegaard wypuścił skrzydłem Jakuba Kiwiora, który dograł w pole karne. Futbolówka minęła Sakę, nie wykorzystał jej też Kai Havertz, ale swojego długo wyczekiwanego gola w tym meczu zdobył Trossard. Przy czterobramkowym prowadzeniu Mikel Arteta zaczął wprowadzać zmienników.

Kiwior zaliczył asystę dopiero przy ostatnim golu. W 78. minucie wyrzucił z autu piłkę, z którą Kai Havertz pobiegł na bramkę i ustalił wynik spotkania: Burnley 0-5 Arsenal.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
kaziu874 komentarzy: 675517.02.2024, 20:31

@Damper napisał: "Guardiola w odróżnieniu od Artety ma jaja, bo nawet jak nie idzie to nie boi się wprowadzać młodych, którzy rozstrzygną losy meczu."
Dlatego ten bezjajeczny Arteta i jego Arsenal są 2pkt przed nieznającym uczucia strachu Guardiolą.

FlameDood komentarzy: 147817.02.2024, 20:30

@FlameDood napisał: "A Lewy nie trafia karnego w 96 minucie..."
A jednak trafia w powtórce

Freo98 komentarzy: 648517.02.2024, 20:30

@FlameDood: szybka powtóreczka

gregory3213 komentarzy: 91717.02.2024, 20:29

@3rdpitch:
Jak Pepe u nas. To są piłkarze do gry z kontry a nie ataku pozycyjnego.

alexis1908 komentarzy: 364017.02.2024, 20:29

@Damper: I kogo dzisiaj wprowadził ?

FlameDood komentarzy: 147817.02.2024, 20:28

A Lewy nie trafia karnego w 96 minucie...

Damper komentarzy: 242917.02.2024, 20:28

Skurol komentarzy: 31317.02.2024, 20:28

Brawo Smerfy :)

FlameDood komentarzy: 147817.02.2024, 20:27

Z cyklu ale fart XD

Arsenal2004 komentarzy: 381117.02.2024, 20:25

City wygra z Brendfordem zaległy i w tabeli będzie Liv-57pkt, City-56pkt i Arsenal-55pkt.

mruw komentarzy: 413717.02.2024, 20:22

Ten Doku to wygląda jak Beetlejuice, nie wiem czy kojarzycie tego "celebrytę"

kaman17 komentarzy: 499017.02.2024, 20:21

Pochettino powinien wpuścić jeszcze Gibbsa na skrzydło i Flaminiego za Nkunku jak Papcio za najlepszych czasów

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1417.02.2024, 20:19

Wierzył ktoś że City nie wyciągnie stąd 3 pkt? To było pewne nawet w 80 minucie. Obym się mylił.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976217.02.2024, 20:14

jeden ofensywny gracz, czyli Nkunku w barwach Chelsea na boisku, do tego Enzo jako box to box i 9 obrońców

tomaszszef komentarzy: 155717.02.2024, 20:11

@Piotrek95: pep sie tak samo za glowe zlapal jak lewy 5 goli strzelil po tej glowce haaland :)

Damper komentarzy: 242917.02.2024, 20:10

City spokojnie by to wygrało, ale brakuje im klasowej 9.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102017.02.2024, 20:10

Co ten Haaland

Najgorsze dla mnie było by znów walczyć o mistrza i ,żeby to Liverpool wygrał. Mam nadzieję ,że my będziemy mistrzem ,a jak nie to City byle nie czerwonka

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976217.02.2024, 20:10

Caicedo jeszcze z 10 minut żeby wytrzymał bez czerwonej

Haaland kolejna setka zmarnowana

Damper komentarzy: 242917.02.2024, 20:05

Jeśli tylko kadrowo się nie posypiemy to jak najbardziej mamy szanse wygrać na Etihad.

kaman17 komentarzy: 499017.02.2024, 20:00

Chelsea jest tak otwarta z tyłu w fazie straty piłki z przodu, że jak nie wcisną drugiej to bardzo ciężko będzie im utrzymać ten wynik.

Cesc1994 komentarzy: 447217.02.2024, 20:00

*zawodników Chelsea

Ta niechlujność zawodników jest aż bolesna xd

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 117.02.2024, 19:59

Pełna dominacja Arsenalu. Aż miło ogląda się takie spotkania. Nie dość, że bilans bramkowy mocno poprawiony to w dodatku udało się zachować kolejne czyste konto. Fajnie, że Arteta daje pograć zmiennikom. W Porto czeka nas ciężki mecz, podobnie zresztą za tydzień na Emirates. Bardzo chciałbym żeby Kanonierzy skrarcili Sroki za poprzedni mecz i tą nieuczciwie zdobytą bramkę.

kaman17 komentarzy: 499017.02.2024, 19:58

@Arsenal2004 napisał: "Chelsea jeden mecz gra bardzo dobry, tylko po to aby tydzień póżniej zagrać totalny piach. I tak na przemian"

Gunner27 komentarzy: 52317.02.2024, 19:51

Jeśli Chelsea wygra to będzie to spora niespodzianka. Szesnastego Marca Arsenal będzie grał z Chelsea

tomaszszef komentarzy: 155717.02.2024, 19:49

Ale smerfy cisną. City fart mega ze nie jest 0-3 , 0-4 dzis. Sterling powinien miec 3 gole minimum juz

SMAEY komentarzy: 5017.02.2024, 19:48

Trzymam kciuki za chelsea jak nigdy w życiu.
Ale frajda :D

Damper komentarzy: 242917.02.2024, 19:45

@Garfield_pl napisał: "@Damper napisał: "Niby wygrywamy, ale uparty Arteta wciąż nie chce przyznać się do błędu i usilnie wystawia Havertza i Raye..."
I Raya czyste konto , Havertz bramka xD"

Raya najwięcej czystych kont w lidze zmierza po złote rękawice, ale przecież nie ma w tym żadnej jego zasługi.

Garfield_pl komentarzy: 2835617.02.2024, 19:43

I Raya czyste konto , Havertz bramka xD

thegunners101 komentarzy: 248717.02.2024, 19:43

City tak nie ma wstydu, ewidentny faul Walkera a tam protesty o karnego. Pytam się gdzie żółte kartki?

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976217.02.2024, 19:43