Arsenal po dogrywce wygrywa 2:1 i awansuje do finału!

Arsenal po dogrywce wygrywa 2:1 i awansuje do finału! 18.04.2015, 19:17, Michał Koba 5582 komentarzy

Kibicom, siedzącym dziś na Wembley oraz przed telewizorami, jeszcze przez długi czas nie będzie brakowało filmowych thrillerów. Półfinałowe spotkanie Arsenalu z Reading dostarczyło nam wielkich emocji; byliśmy świadkami bramek, zwrotów akcji oraz ofiarnych interwencji z obu stron. Na całe szczęście dla sympatyków Kanonierów ich ulubieńcy wyszli z tej batalii zwycięsko, pokonując The Royals 2:1.

Pierwsza połowa nie zapowiadała nam jednak takich emocji. Faworyzowani The Gunners nie mieli w niej pomysłu na grę, a większe chęci do zmiany wyniku wykazywali podopieczni Clarke'a. Jednak to Arsenal miał w swoim składzie Özila i Sancheza, którzy wspólnie zapewnili swojej drużynie gola.

Kolejna część meczu to już zupełnie inne widowisko. Reading szybko wyrównało, a The Gunners w końcu przypomnieli sobie, że potrafią skonstruować efektowny kontratak. Oba zespoły nie zdołały jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i zaserwowały nam dogrywkę. W niej lepsi okazali się piłkarze Wengera, którzy, dzięki dwum trafieniom Alexisa i asystującemu przy nich Özilowi, w maju drugi rok z rzędu zagrają w finale FA Cup!

Oba zespoły na boisko wyszły w następujących zestawieniach:

Arsenal: Szczęsny – Debuchy, Mertesacker (63' Gabriel), Koscielny, Gibbs – Coquelin (101' Walcott), Ramsey – Cazorla, Özil, Alexis – Welbeck (72' Giroud).

Reading: Federici – Gunter, Obita, Pearce, Hector – Williams, Chalobah (106' Cox), McCleary, Robson-Kanu (90' Karacan), Mackie – Pogrebnyak (111' Yakubu).

Zarówno piłkarze Arsenalu jak i Reading w pierwszych minutach – jak to w takich spotkaniach bywa – starali się przede wszystkim nie popełniać błędów.

W 8. minucie kibiców zebranych na Wembely zaskoczyć mógł.... Mertesacker! Rosły Niemiec dobrze wyszedł do dośrodkowania z rzutu rożnego, ale świetną interwencją popisał się Federici.

Odpowiedź Reading była natychmiastowa! Niepilnowany Obita zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale czujnie w tej sytuacji zachował się Wojciech Szczęsny.

Chwilę później bohater sprzed kilku minut mógł odetchnąć z ulgą, bowiem arbiter liniowy niesłusznie zasygnalizował spalonego, kiedy na czystą pozycję wybiegał niepokryty przez Mertesackera Mackie.

W 18. minucie Mesut Özil próbował swojego szczęścia z rzutu wolnego i niewiele brakowało, a były gracz Królewskich powtórzyłby swoje fantastyczne uderzenie z meczu z Liverpoolem.

Kilka minut później byliśmy świadkami najlepszej jak dotąd okazji na zmianę wyniku w tym spotkaniu. Cazorla obsłużył genialnym prostopadłym podaniem Alexisa; Chilijczyk wypuścił sobie piłkę, ale szybciej dobiegł do niej Federici i świetnie zapowiadająca się akcja spełzła na niczym.

Chwilę potem piłka po strzale Chaloboaha wpadła do bramki polskiego golkipera, jednak sędzia – tym razem słusznie – odgwizdał spalonego. Mimo to piłkarze Reading z każdą minutą zaczynali coraz śmielej rozprowadzać swoje akcje, podczas gdy Arsenal wyraźnie nie miał pomysłu na grę.

W pierwszej części sezonu, kiedy Kanonierom nie szło, ratował ich Alexis. Letni nabytek londyńczyków chyba przypomniał sobie tamte chwile, bo w świetny sposób przyjął w polu karnym niemniej genialne podanie Özila, przełożył sobie jeszcze piłkę, kładąc na ziemię obrońców i pokonał bramkarza Reading! Arsenal prowadzi w półfinale FA Cup 1:0!

Po strzeleniu bramki podopieczni Arsene'a Wengera nabrali pewności siebie i coraz odważniej rozgrywali piłkę. Z tą sytuacją nie mogli sobie poradzić zawodnicy Reading, czego efektem była żółta karta Chalobaha po faulu na Gibbsie. Po tej sytuacji pan Martin Atkinson zaprosił graczy na przerwę.

Druga połowa zaczęła się bardzo podobnie do swojej poprzedniczki: po wrzutce Cazorlii z wolnego do piłki najwyżej wyskoczył Mertesacker, ale jego strzał i tym razem nie znalazł drogi do bramki.

W 55. minucie Reading doprowadziło do wyrównania! Pogrebnyak z łatwością ograł defensorów Arsenalu na lewej stronie pola karnego i miękko wrzucił piłkę na Chalobaha. Uderzenie młodego Anglika odbiło się jeszcze od nóg Gibbsa, co zupełnie zmyliło Szczęsnego, który futbolówkę złapał już za linią bramkową, 1:1!

Po wyrównującym trafieniu mecz nabrał niewiarygodnego tempa, co odczuł chyba Mertesacker, bo w 63. minucie, utykając, zszedł z boiska, a zastąpił go Gabriel.

Kanonierzy po stracie bramki wyraźnie nie mogli się odnaleźć na boisku: łatwo tracili piłkę, z kolei przeciwnicy raz za razem okupowali pole karne Szczęsnego. Swoje szanse miał Pogrebnyak, a także Williams.

Ależ debiut w FA Cup mógł zaliczyć Gabriel! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego idealnie złożył się do uderzenia głową, ale piłka wylądowała tylko na poprzeczce!

Arsene Wenger widział chyba bezradność swoich graczy, bo kilka minut później bezbarwnego dziś Welbecka zastąpił Giroud.

Minutę potem po kolejnej wrzutce z wolnego piłka znów dotarła do Gabriela, ale Brazylijczyk, będąc w nawet dogodniejszej sytuacji niż chwilę wcześniej, uderzył bardzo niecelnie.

Druga połowa z pewnością dostarczała kibicom więcej emocji niż pierwsza. Okazję na zmianę wyniku mieli piłkarze obu zespołów, ale żadnemu z zawodników nie udało się trafić do siatki.

W 83. minucie swojego szczęścia poszukał świetnie dziś dysponowany Chalobah, ale dobrze interweniował Szczęsny.

W akcji odwetowej piłkę meczową miał Ramsey! Szybki kontratak rozprowadził Özil, Alexis pomknął w kierunku bramki Federiciego i podał do Girouda, ten obsłużył Ramseya, którego pierwszy strzał obronił Australijski bramkarz, a dobitkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Reading!

Ależ końcówkę spotkania zaserwowali nam gracze obu ekip! Pogrebnyak pędził po swoją bramkę, ale w sytuacji jeden na jednego lepszy okazał się Koscielny!

Dopiero w 90. minucie na pierwszą zmianę zdecydował się Steve Clarke: zmęczonego Robsona-Kanu zmienił Jem Karacan.

Ostatnią okazję na niedoprowadzenie do dogrywki miał Giroud, ale w trudnej sytuacji nie zdołał pokonać Federiciego i będziemy świadkami dodatkowych trzydziestu minut meczu.

Od mocnego uderzenia dogrywkę chcieli zacząć Kanonierzy, ale strzał z odległości autorstwa Cazorlii poszybował nad poprzeczką.

Długo nie działo się nic godnego uwagi, a jedynym faktem, który ożywił pojedynek, była zmiana, w której Coquelina zastąpił Theo Walcott.

W 105. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Alexis uderzył na bramkę, a pozornie niegroźny strzał sprawił wiele problemu Federiciemu, który przepuścił futbolówkę między nogami, 2:1!

Do końca pierwszej części dogrywki Arsenal nie dał sobie odebrać prowadzenia, a zaraz po zmianie stron na murawie pojawił się Cox w miejsce Chalobaha, a potem Pogrebnyaka zastąpił Yakubu. W Arsenalu natomiast żółtą kartką ukarany został Gabriel.

Na kilka minut przed końcem genialną okazję na podwyższenie wyniku mieli piłkarze Arsenalu. Özil, będąc w polu karnym, zamiast uderzać, podał do Girouda, który minimalnie się pomylił.

40 sekund przed końcem efektownym rajdem popisał się Walcott. Obrońcy Reading nie potrafili sobie z nim poradzić, więc jeden z nich faulował Anglika na linii pola karnego.

Do piłki podszedł Alexis, ale jego strzał zdecydowanie mógł być lepszy. Nie miało to jednak już żadnego znaczenia, bo po tej sytuacji sędzia Atkinson zagwizdał po raz ostatni, a awans Arsenalu do finału Pucharu Anglii stał się faktem!

Raport pomeczowyReading autor: Michał Koba źrodło: własne
schnor25 komentarzy: 1854623.04.2015, 21:51

Gomez jaka fartowna bramka, za grosz umiejętności przy wykończeniu :D

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52423.04.2015, 21:49

West Ham jest wciąż jedyną drużyną w PL, która nie strzeliła jeszcze gola z rzutu karnego w tym sezonie.

Chelsea02 komentarzy: 5823.04.2015, 21:48

Romek od 3 sezonów nie wkłada kasy na transfery, a Chelsea wychodzi z zyskiem, do tego mamy kilkadziesiąt albo nawet i ponad sto milionów ulokowanych w młodychilkarzach na wyzpozyczenach. Nie przesadzajcie już z ta kasa w Chelsea, trzeba docenić politykę transferową naszego zespołu. Luiz 20 milionów-50 do PSG Mata 20-37 lukaku 17-28

DavidSilva21 komentarzy: 338223.04.2015, 21:48

No to też prawda że brakuje tego że Andre wchodził i jakoś tam wpychał te piłkę do bramki. Teraz wam w Chelsea tego brakuje. :) No ale taki zawodnik wykręcający dobre statystyki nie chce być rezerwowym bo zna swoją wartość.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 123.04.2015, 21:48

Lens co za idiota...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.04.2015, 21:48

Ktoś nie nadaje się do swojej pracy, bo nie wymawia litery 'r'? Dla mnie to jeden z najmniej istotnych defektów przy pracy komentatora. Bądźcie ludźmi, a nie typami. Muniek Staszczyk sepleni, a jest od ponad 20 lat wokalistą T.Love. Sylvesterowi Stallone pozostała wada wymowy po tym jak przy porodzie doznał częściowego paraliżu twarzy.

Nie mówię, że ma wam się podobać Orłowski, bo to kwestia gustu, ale nie oceniajcie ludzi po tym, że nie wymawiają litery 'r' czy mają mniejsze czy większe defekty, które od nich nie zależą.

schnor25 komentarzy: 1854623.04.2015, 21:47

DS21

tyle, że Mou nie ma anielskiej cierpliwości jak Wenga. Wenger ma luz, a Mou musi wykręcać mega wyniki bo poleci ze stołka.

TakKrzysiu komentarzy: 893823.04.2015, 21:47

Mnie u Sancheza trochę denerwuje to, że jest świetny a mógłby być o wiele lepszym piłkarzem, gdyby popracował nad celnością podań. Bez błogosławieństwa wróżbity Macieja wiem przy jakiej akcji poda niecelnie.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 223.04.2015, 21:46

Fajny ten mecz w Rosji. Sporo walki.

DavidSilva21 komentarzy: 338223.04.2015, 21:46

schnor25

Dokładnie, nie ważne jak zaczynasz - ważne jak kończysz.

Chelsea02 komentarzy: 5823.04.2015, 21:45

DawidSilva21 a kto w szatni Chelsea zna angielski tak szczerze xD Hazard gada z połowa składu po Francusku, reszta po Hiszpańsku czy portugalsku. Cuadrado może sie dogadać z każdym MoU tez języki zna. Nikt nie oczekuje od niego, ze będzie strzelał bramki na zawołanie, ale bieganie i używanie głowy to chyba za trudne dla niego w Anglii patrząc na ilośc jego strat.

tyson880 komentarzy: 1049823.04.2015, 21:45

Chelsea02

Jeżeli chodzi o Cuadrado, to dla mnie tu jest krótka piłka. Mourinho dał ciała sprzedając Schurrle. W jego miejsce sprowadził moim zdaniem dużo mniej efektywnego zawodnika. Oczywiście czas jeszcze zrobi swoje i wiele może się zweryfikować, ale nie sądzę, że Kolumbijczyk wskoczy na poziom Niemca.

schnor25 komentarzy: 1854623.04.2015, 21:44

DS21

to tak jakby Ozila oceniać po pół roku. Przecież można go było określić mianem najgorzej ulokowanych pieniędzy AFC w ostatnich latach, a jednak Niemiec wziął się za siebie, zaaklimatyzował i teraz gra bajke.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52423.04.2015, 21:43

schnor25
Żeby nie okazało się, że podobnie jest z De Bruyne.

schnor25 komentarzy: 1854623.04.2015, 21:43

Ale co tam, Romka stać na pińćset niewypałów ;)

DavidSilva21 komentarzy: 338223.04.2015, 21:42

Cuadrado nie dostał jeszcze prawdziwie dobrej szansy w Chelsea. Kibice niebieskich obwiniają go że wchodzi na końcówki i nic nie daje zespołowi, a co ma niby 5 goli w tym czasie strzelić? Nowa liga dla niego, angielski pewnie ledwie zna i ma być gwiazdą tam niby? Oceniać go można po roku albo po 1 pełnym sezonie. Takie obwinianie go to nie fair.

kamilo_oo komentarzy: 2356723.04.2015, 21:41

Mnie tam nigdy Cuadrado nie przekonywał

Chelsea02 komentarzy: 5823.04.2015, 21:40

Salah to dostał sporo szans, ale jedyny moment kiedy nie zawiódł to jak wszedł z ławki i strzelił chyba 5 bramkę z wami. Co do Cuadrado to ilośc jego strat przeraża w meczu z South to chyba rekord ligi pobił w ilości strat w 5 min.

schnor25 komentarzy: 1854623.04.2015, 21:39

simplle

no też racja, nieco mniejsza presja, przychodzi większy luz i potrafią pokazać pełnie umiejętności. Zresztą, od samego początku transfer Salaha do CFC nie miał rąk i nóg.

tyson880 komentarzy: 1049823.04.2015, 21:38

Chelsea02

Myślę, że druga linia zadecyduje. Nawet jeżeli się zamurujecie, to ciężko będzie wam wyjść z kontrą bez porządnego napastnika. Zobaczymy, kto zdominuje środek boiska, bo to chyba będzie jednak kluczowe. Patrząc na obecną formę obu ekip i dodając przewagę własnego boiska, to obiektywnym okiem patrząc, stawiam na minimalne zwycięstwo Arsenalu.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52423.04.2015, 21:37

schnor25
Ale są po prostu zawodnicy, którzy w słabszym klubie radzą sobie świetnie a te lepsze to nie ten rozmiar kapelusza.

Chelsea02 komentarzy: 5823.04.2015, 21:37

Simpllemann możliwę, ale ja oglądałem go w tym sezonie z 5-6 razy i wyrobił sobie u mnie opinie takie typowego środkowego obrońcy z górnej części tabeli. Na stronach innych drużyn tez nie wiedziałem zachwytów nad nim. Imo solidny, ale nic specjalnego

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52423.04.2015, 21:36

Mihex
Ale już teraz można powiedzieć, że był to przepłacony zakup.

schnor25 komentarzy: 1854623.04.2015, 21:35

Jak się nie daje piłkarzowi prawdziwej szansy, nie obdarza go zaufaniem, to jest dla wielu "niewypałem". Widziałem Salaha w meczu bodaj z Bradford, zagrał katastrofalnie (zresztą jak cała drużyna), co piła to strata, widać było u niego mega brak pewności, brak chęci do zmiany swojego statusu w drużynie. Poszedł do Violi (pal licho, że Serie A jest słabsza) i co zanotował start to każdy widział.

TakKrzysiu komentarzy: 893823.04.2015, 21:34

Heh Kosa. Wielki udział przy zdobyciu FACup i większość meczów ostatnich 2 lat rozegranych świetnie. Na nikogo bym go nie wymienił, ewentualnie któregoś z jego kolegów środka.

Mihex komentarzy: 2360423.04.2015, 21:34

Chelsea02
Uważam podobnie co do transferów z Włoch (patrz Gervinho, gwiazda Romy, w AFC nie szło), ale szanse trzeba dać każdemu, niech przejdzie jeden okres przygotowawczy, a potem go wywalać dopiero :p

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11723.04.2015, 21:33

Kosa i Terry to IMO najlepsi ŚO Premier League.

Chelsea02 komentarzy: 5823.04.2015, 21:33

Ktoś z was śledził postępy naszej nowej gwiazdy "Cuadrado" na chelsealive wciąż twierdzą, że trzeba dać mu szanse, imo to niewypał jak większość transferów z Włoch.

kamilo_oo komentarzy: 2356723.04.2015, 21:31

No i Krychowiak musi grać na środku obrony

polishbrigadesx komentarzy: 1022523.04.2015, 21:31

zzapolowy.com/dzien-w-ktorym-futbol-umarl/

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52423.04.2015, 21:30

Chelsea02
Nie my go przeceniamy tylko Wy go nie doceniacie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.04.2015, 21:30

Koscielny jest jednym z najlepszych środkowych obrońców na świecie. Do T.Silvy czy Ramosa mu brakuje, ale na pewno topowy zawodnik. Szybki, świetnie wyprowadzający piłkę, dobry w powietrzu i odbiorze.

schnor25 komentarzy: 1854623.04.2015, 21:30

Kosa średniak? A więc Francuz jest murowanym kandydatem do miana najbardziej niedocenianego piłkarza PL.

tyson880 komentarzy: 1049823.04.2015, 21:29

Szczerze to też nie lubię, kiedy komentator nie wymawia "R" I to jest właśnie kontrowersyjny temat, bo jedni mówią, że skoro taki komentator nie ma poprawnej wymowy, to nie powinien wykonywać takiego zawodu. Drudzy mówią, że w życiu trzeba robić to, co się lubi i nikt nie powinien danej osobie czegoś zabraniać. Podobnie wypowiadał się właśnie Korwin na temat inwalidów, ale już nie chce tego rozszerzać.

Chelsea02@
Gdyby nie obecna forma i dobra sytuacja kadrowa po wiekach, szanse nie byłyby wyrównane. Na tę chwilę uważam, że szanse są na równi.

Chelsea02 komentarzy: 5823.04.2015, 21:27

Lays szczerze to ja też uważam go za średniak troszkę go tu przecenieniacie chyba, albo ja mam jakiegoś pecha jak patrzę na jego grę.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.04.2015, 21:26

klinka12; wiemy

Word 2013. Używam stylów z narzędzia głównych. Następnie zaznaczam tekst, który ma być hiperłączem:
wstawiani->hiperłącze->miejsce w tym dokumencie->nagłówki->np.rozdział 1

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11723.04.2015, 21:25

Ja pierwszy raz w życiu pójdę na wybory. Zagłosuję na JKM.

afc4life komentarzy: 478323.04.2015, 21:25

Novazzy
Bo w Polsce glownym przekaznikiem i jedynym "wiarygodnym" dla wiekszosci spoleczenstwa jest telewizja. Proste.

Dalej mowic chyba nie trzeba. O Korwinie nie dowiesz sie kompletnie niczego jesli sam nie wysluchasz jego wykladow/wywiadow na Internecie.

Novazzy

lays komentarzy: 3987123.04.2015, 21:24

Ehh... kibice CFC z chelsealive uwazaja, ze Koscielny to sredniak, a Paulista jest od niego lepszy jednak jest rowniez takim pilkarzem

Chelsea02 komentarzy: 5823.04.2015, 21:21

Jak tam nastroje przed naszymmeczem? Będzie wielkie widowisko, jestem ciekawy jak wasi kibice potraktują Fabregasa. Myślę, że tym razem to wybedziecie mogli cieszyć się z zwycięstwa, chyba, że wróci Costa albo Remy wtedy oceniam 50/50.

AaronLieber27 komentarzy: 612723.04.2015, 21:21