Arsenal po dogrywce wygrywa 2:1 i awansuje do finału!

Arsenal po dogrywce wygrywa 2:1 i awansuje do finału! 18.04.2015, 19:17, Michał Koba 5582 komentarzy

Kibicom, siedzącym dziś na Wembley oraz przed telewizorami, jeszcze przez długi czas nie będzie brakowało filmowych thrillerów. Półfinałowe spotkanie Arsenalu z Reading dostarczyło nam wielkich emocji; byliśmy świadkami bramek, zwrotów akcji oraz ofiarnych interwencji z obu stron. Na całe szczęście dla sympatyków Kanonierów ich ulubieńcy wyszli z tej batalii zwycięsko, pokonując The Royals 2:1.

Pierwsza połowa nie zapowiadała nam jednak takich emocji. Faworyzowani The Gunners nie mieli w niej pomysłu na grę, a większe chęci do zmiany wyniku wykazywali podopieczni Clarke'a. Jednak to Arsenal miał w swoim składzie Özila i Sancheza, którzy wspólnie zapewnili swojej drużynie gola.

Kolejna część meczu to już zupełnie inne widowisko. Reading szybko wyrównało, a The Gunners w końcu przypomnieli sobie, że potrafią skonstruować efektowny kontratak. Oba zespoły nie zdołały jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i zaserwowały nam dogrywkę. W niej lepsi okazali się piłkarze Wengera, którzy, dzięki dwum trafieniom Alexisa i asystującemu przy nich Özilowi, w maju drugi rok z rzędu zagrają w finale FA Cup!

Oba zespoły na boisko wyszły w następujących zestawieniach:

Arsenal: Szczęsny – Debuchy, Mertesacker (63' Gabriel), Koscielny, Gibbs – Coquelin (101' Walcott), Ramsey – Cazorla, Özil, Alexis – Welbeck (72' Giroud).

Reading: Federici – Gunter, Obita, Pearce, Hector – Williams, Chalobah (106' Cox), McCleary, Robson-Kanu (90' Karacan), Mackie – Pogrebnyak (111' Yakubu).

Zarówno piłkarze Arsenalu jak i Reading w pierwszych minutach – jak to w takich spotkaniach bywa – starali się przede wszystkim nie popełniać błędów.

W 8. minucie kibiców zebranych na Wembely zaskoczyć mógł.... Mertesacker! Rosły Niemiec dobrze wyszedł do dośrodkowania z rzutu rożnego, ale świetną interwencją popisał się Federici.

Odpowiedź Reading była natychmiastowa! Niepilnowany Obita zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale czujnie w tej sytuacji zachował się Wojciech Szczęsny.

Chwilę później bohater sprzed kilku minut mógł odetchnąć z ulgą, bowiem arbiter liniowy niesłusznie zasygnalizował spalonego, kiedy na czystą pozycję wybiegał niepokryty przez Mertesackera Mackie.

W 18. minucie Mesut Özil próbował swojego szczęścia z rzutu wolnego i niewiele brakowało, a były gracz Królewskich powtórzyłby swoje fantastyczne uderzenie z meczu z Liverpoolem.

Kilka minut później byliśmy świadkami najlepszej jak dotąd okazji na zmianę wyniku w tym spotkaniu. Cazorla obsłużył genialnym prostopadłym podaniem Alexisa; Chilijczyk wypuścił sobie piłkę, ale szybciej dobiegł do niej Federici i świetnie zapowiadająca się akcja spełzła na niczym.

Chwilę potem piłka po strzale Chaloboaha wpadła do bramki polskiego golkipera, jednak sędzia – tym razem słusznie – odgwizdał spalonego. Mimo to piłkarze Reading z każdą minutą zaczynali coraz śmielej rozprowadzać swoje akcje, podczas gdy Arsenal wyraźnie nie miał pomysłu na grę.

W pierwszej części sezonu, kiedy Kanonierom nie szło, ratował ich Alexis. Letni nabytek londyńczyków chyba przypomniał sobie tamte chwile, bo w świetny sposób przyjął w polu karnym niemniej genialne podanie Özila, przełożył sobie jeszcze piłkę, kładąc na ziemię obrońców i pokonał bramkarza Reading! Arsenal prowadzi w półfinale FA Cup 1:0!

Po strzeleniu bramki podopieczni Arsene'a Wengera nabrali pewności siebie i coraz odważniej rozgrywali piłkę. Z tą sytuacją nie mogli sobie poradzić zawodnicy Reading, czego efektem była żółta karta Chalobaha po faulu na Gibbsie. Po tej sytuacji pan Martin Atkinson zaprosił graczy na przerwę.

Druga połowa zaczęła się bardzo podobnie do swojej poprzedniczki: po wrzutce Cazorlii z wolnego do piłki najwyżej wyskoczył Mertesacker, ale jego strzał i tym razem nie znalazł drogi do bramki.

W 55. minucie Reading doprowadziło do wyrównania! Pogrebnyak z łatwością ograł defensorów Arsenalu na lewej stronie pola karnego i miękko wrzucił piłkę na Chalobaha. Uderzenie młodego Anglika odbiło się jeszcze od nóg Gibbsa, co zupełnie zmyliło Szczęsnego, który futbolówkę złapał już za linią bramkową, 1:1!

Po wyrównującym trafieniu mecz nabrał niewiarygodnego tempa, co odczuł chyba Mertesacker, bo w 63. minucie, utykając, zszedł z boiska, a zastąpił go Gabriel.

Kanonierzy po stracie bramki wyraźnie nie mogli się odnaleźć na boisku: łatwo tracili piłkę, z kolei przeciwnicy raz za razem okupowali pole karne Szczęsnego. Swoje szanse miał Pogrebnyak, a także Williams.

Ależ debiut w FA Cup mógł zaliczyć Gabriel! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego idealnie złożył się do uderzenia głową, ale piłka wylądowała tylko na poprzeczce!

Arsene Wenger widział chyba bezradność swoich graczy, bo kilka minut później bezbarwnego dziś Welbecka zastąpił Giroud.

Minutę potem po kolejnej wrzutce z wolnego piłka znów dotarła do Gabriela, ale Brazylijczyk, będąc w nawet dogodniejszej sytuacji niż chwilę wcześniej, uderzył bardzo niecelnie.

Druga połowa z pewnością dostarczała kibicom więcej emocji niż pierwsza. Okazję na zmianę wyniku mieli piłkarze obu zespołów, ale żadnemu z zawodników nie udało się trafić do siatki.

W 83. minucie swojego szczęścia poszukał świetnie dziś dysponowany Chalobah, ale dobrze interweniował Szczęsny.

W akcji odwetowej piłkę meczową miał Ramsey! Szybki kontratak rozprowadził Özil, Alexis pomknął w kierunku bramki Federiciego i podał do Girouda, ten obsłużył Ramseya, którego pierwszy strzał obronił Australijski bramkarz, a dobitkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Reading!

Ależ końcówkę spotkania zaserwowali nam gracze obu ekip! Pogrebnyak pędził po swoją bramkę, ale w sytuacji jeden na jednego lepszy okazał się Koscielny!

Dopiero w 90. minucie na pierwszą zmianę zdecydował się Steve Clarke: zmęczonego Robsona-Kanu zmienił Jem Karacan.

Ostatnią okazję na niedoprowadzenie do dogrywki miał Giroud, ale w trudnej sytuacji nie zdołał pokonać Federiciego i będziemy świadkami dodatkowych trzydziestu minut meczu.

Od mocnego uderzenia dogrywkę chcieli zacząć Kanonierzy, ale strzał z odległości autorstwa Cazorlii poszybował nad poprzeczką.

Długo nie działo się nic godnego uwagi, a jedynym faktem, który ożywił pojedynek, była zmiana, w której Coquelina zastąpił Theo Walcott.

W 105. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Alexis uderzył na bramkę, a pozornie niegroźny strzał sprawił wiele problemu Federiciemu, który przepuścił futbolówkę między nogami, 2:1!

Do końca pierwszej części dogrywki Arsenal nie dał sobie odebrać prowadzenia, a zaraz po zmianie stron na murawie pojawił się Cox w miejsce Chalobaha, a potem Pogrebnyaka zastąpił Yakubu. W Arsenalu natomiast żółtą kartką ukarany został Gabriel.

Na kilka minut przed końcem genialną okazję na podwyższenie wyniku mieli piłkarze Arsenalu. Özil, będąc w polu karnym, zamiast uderzać, podał do Girouda, który minimalnie się pomylił.

40 sekund przed końcem efektownym rajdem popisał się Walcott. Obrońcy Reading nie potrafili sobie z nim poradzić, więc jeden z nich faulował Anglika na linii pola karnego.

Do piłki podszedł Alexis, ale jego strzał zdecydowanie mógł być lepszy. Nie miało to jednak już żadnego znaczenia, bo po tej sytuacji sędzia Atkinson zagwizdał po raz ostatni, a awans Arsenalu do finału Pucharu Anglii stał się faktem!

Raport pomeczowyReading autor: Michał Koba źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52423.04.2015, 22:23

AaronLieber27
Hakan Calhanoglu.

mrsomebody komentarzy: 602123.04.2015, 22:22

Kamilo
To była chyba bardziej zmiana taktyczna wywołana czerwoną kartką.

Simpllemann
To nowa legenda free kicków się szykuje. Oby tylko pokierował dobrze swoją karierą.
Ciekawe czy pobije tego bramkarza z Brazylii :D

Novazzy komentarzy: 351023.04.2015, 22:21

I antarcica xD

Tajlandie i Icelandia Liverpool tylko.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52423.04.2015, 22:21

JanikK
Teraz sprawdziłem - wcześniej z wolnego jeszcze nie strzelił. Poza tym to rocznik 1994, więc to dopiero jego początki.

ja8pl komentarzy: 296623.04.2015, 22:21

Chelsea02

kogo niby AVB sciagnal do was jak siedzial za sterami the blues?

DavidSilva21 komentarzy: 338223.04.2015, 22:20

Pamiętam tego wolnego co strzelił Borussi, bramkarz go prowokował i pokazywał no dawaj. To mu wsadził bramę nieziemską.

Koroniarz komentarzy: 1023023.04.2015, 22:19

interactive.twitter.com/premierleague/#?mode=team&teamId=all

Widzieli ? :)

kamilo_oo komentarzy: 2356723.04.2015, 22:17

Teo taki słaby, że zszedł po 1 połowie ?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52423.04.2015, 22:16

JanikK
Tego.

DavidSilva21 komentarzy: 338223.04.2015, 22:16

Oglądałem ten filmik i coś na początku mnie zdziwiło:p Mianowicie jak ten komentator mówi coś tam sziki miki request Calhanoglu goals. Co to ma znaczyć niby to sziki miki ;)

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 223.04.2015, 22:16

Simpllemann
Statystyka jest na podstawie kilku sezonów czy tylko tego?

Chelsea02 komentarzy: 5823.04.2015, 22:15

Hiszpańska obrona xD atletico to jakiś wyjątek potwierdzający regułę.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52423.04.2015, 22:14

tyson880
Skoro nie przestaję zaskakiwać to chyba dobrą robotę wykonuję.

Chelsea02 komentarzy: 5823.04.2015, 22:09

Niektóre bramki Costy to mi bramki Baprzypominaja- ręka, nogam mózg na ścianie, ale jakoś wpadło.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 223.04.2015, 22:08

Pauleta v2
Ten z 1:40 miażdży. BVB sie patrzy jak niedowiarki. Knuckl w stylu Juninho.

TakKrzysiu komentarzy: 893823.04.2015, 22:07

carlosV podobno poza FC Avengers nie błyszczy

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.04.2015, 22:07

carlosV
Co do spotkania z Juve to niestety nie mam. Moze cos innego cie interesuje?

Chelsea02 komentarzy: 5823.04.2015, 22:07

Jak był w Porto, to nie wiem kto go do tych ruskich wysłał.

tyson880 komentarzy: 1049823.04.2015, 22:06

simpllemann

Nie przestajesz zadziwiać. Mistrz statystyk.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52423.04.2015, 22:06

carlosV
A wciąż są chętni by go zakontraktować.

Chelsea02 komentarzy: 5823.04.2015, 22:05

DavidSilva21 może trochę świętują z tymi trenerami (teraz prawdopodobnie sie to uspokoi) ale 12 pucharów w 12 lat wygrał i po mistrza idziemy w tym roku. Arsenal może budżetu nie miał( te wasze ruskie to jakieś dusigrosze), ale jaki stadion postawiliscie. Teraz to samo sie z Liverpoolem szykuje więc wątpię, ze wrócą do top4 zwłaszcza po tym jak kasę za gryzonie zmarnowali.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.04.2015, 22:03

marz2
Takze tego. Jak cos to mam nadzieje ze ogarniesz sprawe z tym meczem ;p

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52423.04.2015, 22:02

Najskuteczniejsza para w PL to Fabregas-Costa. 6 podań Fabregasa do napastnika Chelsea zakończyło się golem.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.04.2015, 22:01

Ależ ten Hulk jest słaby. Poza młotkiem w lewej nodze nie ma nic ciekawego do zaoferowania.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 223.04.2015, 22:01

Pauleta
Czadowe te wolne !
Bayer ma nawet niezłą pakę. Leno, Kramer, Castro, Kiesling, Bellarabi czy ten Calho cos tam. Młodzi gracze oraz doświadczeni, świetna mieszanka 'jakosci'

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52423.04.2015, 21:58

JaniK
Z 6 bramek jakie ma 4 padły z rzutów wolnych.

marz2 komentarzy: 521923.04.2015, 21:58

Koroniarz
Właśnie widzę statystyki i nie wygląda to kolorowo.

Chelsea02 komentarzy: 5823.04.2015, 21:57

Luiz to ma tylko te krosy fajne, ale w obronie to on sie nie nadaje. MoU wyśpiewała Beniteza za wystawianie go na DP ale sam robił to samo, to samo teraz z Zouma( imo bardzo obiecujący piłkarz za 9 mlneuro)

mrsomebody komentarzy: 602123.04.2015, 21:55

Transfery Luiza i Vermy za takie sumy to muszą być jakieś TOP3 sprzedaży wczechczasów ;D

Koroniarz komentarzy: 1023023.04.2015, 21:55

marz2

Ja mam 1X, ale Wolfsburg ich cisnie

marz2 komentarzy: 521923.04.2015, 21:54

Ogląda ktoś Napoli?
Mają szansę na wygraną, bo kuponik mi zamykają.

schnor25 komentarzy: 1854623.04.2015, 21:54

Janik

często strzela dla Bayeru, ale czy z wolnych to nie wiem :D

Chelsea02 komentarzy: 5823.04.2015, 21:53

AVB proszę gdzie wylądował po przygodzie w Anglii. W Chelsea transfery zrobił genialne, ale straszyzna z szatni go wygoniła.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 223.04.2015, 21:53

Çalhanoğlu Ma w fifie 15 '96' celności rzutów wolnych. Nikt tyle nie ma...to jakiś koks od wolnych w Bundeslidze ? Nigdy nie obiło mi sie o uszy, ze jest jakiś koksem wolnych.

schnor25 komentarzy: 1854623.04.2015, 21:52

Chelsea

no ta babka, prawa ręka Romka robi kapitalną robotę sprzedając za full kasy zawodników, a z Luizem to był majstersztyk, lub jakaś grubsza transakcja Romka z szejkami ;)

DavidSilva21 komentarzy: 338223.04.2015, 21:52

schnor25
Coś za coś, My nie mieliśmy takiego budżetu to paradoksalnie Wenger nie miał na sobie aż takiej presji jak mają w Chelsea. Tam Romek chce wszystko najlepiej mieć i jak najwięcej trofeum zdobywać. Później zmiany managera robi co chwile bo mu coś nie pasuje i wszyscy świrują.

TakKrzysiu komentarzy: 893823.04.2015, 21:51

pauleta19@
Mnie to akurat bawi a czemu miałbym sie nie śmiać na meczu. Mógłby nie wymawiać jeszcze kilku literek.

Chelsea02 komentarzy: 5823.04.2015, 21:51