Arsenal przegrywa derby z Tottenhamem 0-3

Arsenal przegrywa derby z Tottenhamem 0-3 12.05.2022, 22:52, Łukasz Wandzel 1451 komentarzy

Wizja wywalczenia awansu do Ligi Mistrzów na stadionie Tottenhamu przed tym spotkaniem działała na wyobraźnię wielu kibiców. Za nami jednak derby północnego Londynu, które szybko ułożyły się pomyślnie dla Kogutów. Podopieczni Mikela Artety najpierw stracili bramkę po rzucie karnym, a następnie czerwoną kartkę obejrzał Rob Holding. Okazało się to kluczowe dla przebiegu widowiska, ponieważ Arsenal kilka minut po utracie zawodnika stracił drugiego gola. Oba trafienia zaliczył Harry Kane. Następnie Kanonierzy fatalnie weszli w drugą połowę, na której początku wynik meczu ustalił Son. Tym samym Tottenham traci jeden punkt do Arsenalu na dwie kolejki przed końcem sezonu Premier League.

Tottenham: Lloris – Sanchez, Dier, Davies (82' Rodon) – Emerson, Bentancur, Hojbjerg, Sessegnon – Kulusevski (72' Lucas), Kane, Son (72' Bergwijn).

Arsenal: Ramsdale – Cedric, Holding, Gabriel (76' Tavares), Tomiyasu – Elneny, Xhaka – Saka, Odegaard, Martinelli (64' Smith Rowe) – Nketiah (73' Lacazette).

Na początku starcie Arsenalu z Tottenhamem przypominało derby północnego Londynu. Piłkarze obu drużyn nie odstawiali nóg, choć w pierwszych kilkunastu minutach brakowało groźnych akcji i strzałów na bramkę. Mecz jednak szybko ułożył się korzystnie dla gospodarzy. Około 20. minuty arbiter podyktował jedenastkę dla Tottenhamu za faul Cedrica Soaresa na Sonie. Futbolówkę z wapna uderzał Harry Kane, który pewnym strzałem w prawy dolny róg pokonał Aarona Ramsdale'a.

Po strzelonej bramce Tottenham potwierdzał przewagę na boisku kolejnymi akcjami. Sytuacja skomplikowała się dla Arsenalu w 33. minucie, ponieważ Rob Holding zarobił drugą żółtą kartkę, przez co musiał opuścić boisko. Kilka minut po zejściu środkowego obrońcy z murawy piłkarze Antonio Conte podwyższyli prowadzenie. Tym razem Harry Kane dobrze odnalazł się w polu karnym Kanonierów i strzelił gola z bliskiej odległości. Piłkarze Artety niewiele atakowali. Próbowali co prawda atakować bramkę Llorisa w końcówce pierwszej połowy, jednak ta zakończyła się dla nich wynikiem 0-2.

Z kolei drugą odsłonę Kanonierzy rozpoczęli w najgorszy możliwy sposób – od utraty kolejnego gola. W 47. minucie Son strzelił na 3-0 i Arsenal nie potrafił już wrócić do gry. Koguty dążyły do strzelenia następnej bramki, jednak trafienie Koreańczyka okazało się ostatnim w tym meczu. Piłkarze Tottenhamu w pełni kontrolowali przebieg spotkania, nie dając szans na powrót do gry Kanonierom, którzy poza strzałem Odegaarda nie potrafili już poważnie zagrozić bramce Hugo Llorisa.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Elastico07 komentarzy: 1252515.05.2022, 15:06

@Marcinafc93 napisał: "No nic, jeśli nasi chcą ugrać top 4 muszą wygrać dwa najbliższe mecze, jeśli mają się bać zespołów Newcastle i Evertonu, jak niektórzy tutaj, to niech odrazu wywieszą białą flagę"
Bać się nie należy ale respekt trzeba zachować bo potrafimy przegrywać mecze w spektakularny sposób jak np w meczu z cp 3-0.A po za tym nie jesteśmy klasową drużyna o którą można być spokojnym że w momencie w którym musi to,to zrobi więc obawy przed Newcastle które jest jedną z lepszych druzyn w 2022 w pl są w pełni uzasadnione

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11715.05.2022, 15:06

Tielemans jaki ogórek

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.05.2022, 15:06

Amazon już powinien dzwonić do szejków z Newcastle i wysłać czek na 10 baniek.

pLYTEK komentarzy: 411815.05.2022, 15:06

@Placio:

Mi odpisał:
"Mega soft, ale karny. obrońca nie zainteresowany piłka tylko przeciwnikiem, a napastnik miał możliwość zagrania piłki".
Sytuacja 50/50. Mogl, nie musial. Dlatego naprawde tu nie ma co psioczyc na sedziow tylko wygrac 2 mecze i nie patrzec sie na nikogo.

Furgunn komentarzy: 922415.05.2022, 15:05

@XandeR napisał: "Jutro remisik z Newcastle i kończymy ten żałosny sezon xD"

Nie mogę się doczekać twojego rozczarowania, gdy na koniec będziemy na 4 miejscu :p

damianARSENAL komentarzy: 851715.05.2022, 15:05

Wypadniemy z top4 zobaczycie

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.05.2022, 15:04

@pLYTEK napisał: "Wszyscy stwierdzili, że miękki, ale karny."

Czyli jeden gwizdnie a drugi nie. xD

Elastico07 komentarzy: 1252515.05.2022, 15:03

Nie ma co patrzeć na totenham,mamy 2 mecze do wygrania i wszystko zależy od nas.Nawet nie wyobrażam sobie żebyśmy mieli nie być w LM w przyszłym sezonie.Niepowodzenie na takim etapie sezonu byłoby dla mnie bardzo ciężkie do zaakceptowania i pogodzenia się z tym.Przypieczetowac awans do lm po tylu latach na ES byłoby piękna sprawa dla drużyny,kibicow No i oczywiście potencjalnych transferów w przyszłym sezonie.Alez nie mogę się doczekać jutrzejszego meczu i jednocześnie mam pewne obawy..

Placio komentarzy: 255515.05.2022, 15:02

@pLYTEK
To ja pytałem akurat 2 sędziów z 4 ligi gdzie gram i mam do nich kontakt i obaj powiedzieli to samo
" tego sie w okręgówce nie gwizda a co mówić w Premier League, to jest Anglia a nie szachy "

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 115.05.2022, 15:02

Carpitu komentarzy: 32915.05.2022, 15:01

@pLYTEK: Najgorsze jest to, że sędziowie wybronią się z każdej decyzji (nie pije tutaj do dzisiejszej sytuacji) nawet najbardziej absurdalnej.

pLYTEK komentarzy: 411815.05.2022, 15:01

@Placio:

Napisalem do sedziego z 3 ligi o opinie. On podrzucil to jeszcze dwóm kolegom sędziom. Wszyscy stwierdzili, że miękki, ale karny.

Furgunn komentarzy: 922415.05.2022, 15:01

Nienawidzę Spurs, wysadziłbym ten stadion w powietrze, jeszcze to sędziowanie pod nich i ta małpa na ławce trenerskiej. Jutro Arsenal i tak przywozi komplet z Newcastle.

Garfield_pl komentarzy: 2799715.05.2022, 15:00

Walka o top4 ciekswsza niż o Mistrza ;)

thegunners101 komentarzy: 247715.05.2022, 15:00

No w końcówce meczu spurs to w polu karnym widziałem z 10 takich karnych co dostali w derbach. Śmiechu warte. Jutro robimy swoje i uciszamy.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.05.2022, 15:00

Teraz przy wrzustce Pope'a oczywisty faul przed polem karnym ale po co gwizdać .

silvano95 komentarzy: 980515.05.2022, 14:59

Po Top4

Simao12 komentarzy: 775215.05.2022, 14:59

@adias: Zobacz w jakich klubach grał, ma już to we krwi

Placio komentarzy: 255515.05.2022, 14:59

@pLYTEK
jezeli uwazasz, ze karny dla Totków w meczu z nami był prawidłowy to nie ma o czym rozmawiac

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11715.05.2022, 14:59

@pLYTEK: Nie chodzi że są niezasłużenie. Poprostu my byśmy tego nie dostali. Jesteśmy dymani i tyle

XandeR komentarzy: 967515.05.2022, 14:58

Jutro remisik z Newcastle i kończymy ten żałosny sezon xD

pLYTEK komentarzy: 411815.05.2022, 14:58

Ciekawe co pomyslelibyscie o kibicach innych druzyn, gdybyscie przeczytali takie lamenty i płacze o dwa zasluzone karne dla totenhamu. Wstydu nie róbcie, sędzia wybroni sie z kazdej decyzji a wy sie zachowujecie jakby sędzia krzywdzil wasza matke.

adias komentarzy: 730 newsów: 815.05.2022, 14:53

A propo żółtej dla Llorisa za przedłużanie gry. Czy nie uważacie ze Ramsdale często za długo przetrzymuje piłkę w rekach? Wydaje mi sie, że pod tym katem mamy sporo szczęścia

lordpat komentarzy: 336615.05.2022, 14:51

Oo Lloris żółta za grę na czas, dziwne ze sędzia nie odgwizdał faulu w polu karnym.

Furgunn komentarzy: 922415.05.2022, 14:40

W ostatnich minutach Spurs straci bramkę.

pLYTEK komentarzy: 411815.05.2022, 14:35

Iga po wygraniu 5 turnieju z rzędu, 28 meczu z rzedu "mam drewno zamiast ręki" XD

TlicTlac komentarzy: 600915.05.2022, 14:28

Ale Iga teraz świetny tenis po tym 0-40, obronione 4 breakpointy.

miki9971 komentarzy: 6434 newsów: 215.05.2022, 14:26

Iga? Dlaczego jesteś taka niemiła i lejesz wszystkich jak leci…

Ajjjj słupek.

Furgunn komentarzy: 922415.05.2022, 14:25

Ale słupek..

lym komentarzy: 77015.05.2022, 14:25

Nie wiedziałem że zapasów w PL się nie gwizda.

Hans_Zimmer komentarzy: 594515.05.2022, 14:16

@Simao12: ja pamiętam jak nam cofnęli bramkę z evertonem bo parę podań wcześniej Pepe miał stopę na spalonym. Grrrr