Arsenal przegrywa derby z Tottenhamem 0-3

Arsenal przegrywa derby z Tottenhamem 0-3 12.05.2022, 22:52, Łukasz Wandzel 1451 komentarzy

Wizja wywalczenia awansu do Ligi Mistrzów na stadionie Tottenhamu przed tym spotkaniem działała na wyobraźnię wielu kibiców. Za nami jednak derby północnego Londynu, które szybko ułożyły się pomyślnie dla Kogutów. Podopieczni Mikela Artety najpierw stracili bramkę po rzucie karnym, a następnie czerwoną kartkę obejrzał Rob Holding. Okazało się to kluczowe dla przebiegu widowiska, ponieważ Arsenal kilka minut po utracie zawodnika stracił drugiego gola. Oba trafienia zaliczył Harry Kane. Następnie Kanonierzy fatalnie weszli w drugą połowę, na której początku wynik meczu ustalił Son. Tym samym Tottenham traci jeden punkt do Arsenalu na dwie kolejki przed końcem sezonu Premier League.

Tottenham: Lloris – Sanchez, Dier, Davies (82' Rodon) – Emerson, Bentancur, Hojbjerg, Sessegnon – Kulusevski (72' Lucas), Kane, Son (72' Bergwijn).

Arsenal: Ramsdale – Cedric, Holding, Gabriel (76' Tavares), Tomiyasu – Elneny, Xhaka – Saka, Odegaard, Martinelli (64' Smith Rowe) – Nketiah (73' Lacazette).

Na początku starcie Arsenalu z Tottenhamem przypominało derby północnego Londynu. Piłkarze obu drużyn nie odstawiali nóg, choć w pierwszych kilkunastu minutach brakowało groźnych akcji i strzałów na bramkę. Mecz jednak szybko ułożył się korzystnie dla gospodarzy. Około 20. minuty arbiter podyktował jedenastkę dla Tottenhamu za faul Cedrica Soaresa na Sonie. Futbolówkę z wapna uderzał Harry Kane, który pewnym strzałem w prawy dolny róg pokonał Aarona Ramsdale'a.

Po strzelonej bramce Tottenham potwierdzał przewagę na boisku kolejnymi akcjami. Sytuacja skomplikowała się dla Arsenalu w 33. minucie, ponieważ Rob Holding zarobił drugą żółtą kartkę, przez co musiał opuścić boisko. Kilka minut po zejściu środkowego obrońcy z murawy piłkarze Antonio Conte podwyższyli prowadzenie. Tym razem Harry Kane dobrze odnalazł się w polu karnym Kanonierów i strzelił gola z bliskiej odległości. Piłkarze Artety niewiele atakowali. Próbowali co prawda atakować bramkę Llorisa w końcówce pierwszej połowy, jednak ta zakończyła się dla nich wynikiem 0-2.

Z kolei drugą odsłonę Kanonierzy rozpoczęli w najgorszy możliwy sposób – od utraty kolejnego gola. W 47. minucie Son strzelił na 3-0 i Arsenal nie potrafił już wrócić do gry. Koguty dążyły do strzelenia następnej bramki, jednak trafienie Koreańczyka okazało się ostatnim w tym meczu. Piłkarze Tottenhamu w pełni kontrolowali przebieg spotkania, nie dając szans na powrót do gry Kanonierom, którzy poza strzałem Odegaarda nie potrafili już poważnie zagrozić bramce Hugo Llorisa.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Furgunn komentarzy: 922415.05.2022, 14:16

Może Burnley coś tu wsadzi, grają dobry mecz

Simao12 komentarzy: 775215.05.2022, 14:14

Ktoś wie jakie były największe cofki VARu w BPL?

thegunners101 komentarzy: 247715.05.2022, 14:14

Przede wszystkim mecz się jeszcze nie skończył.

lym komentarzy: 77015.05.2022, 14:13

W VARZE już mają rozpiskę na następny sezon komu będą gwizdać karne przeciwko nam. (◠‿◕)

Placio komentarzy: 255515.05.2022, 14:12

@Barney
No wlasnie, sędziowanie ma być uczciwe, dostali karnego za free z nami, gdzie tu uczciwość?

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 215.05.2022, 14:11

Jak dziś Burnley nie urwie punktów tym dydkom to mam nadzieje, że spadną i już do PL nie wrócą i kit

Furgunn komentarzy: 922415.05.2022, 14:08

@NaliniAFC napisał: "Dlaczego wy patrzycie na Totki, chcecie grać w LM to musimy wygrać co mamy wygrać a nie liczyć na porażki innych."

Bo zawsze miło jak tracą punkty, a teraz smakuje to jeszcze lepiej, nie rozumiem twojego zdziwienia.

TlicTlac komentarzy: 600915.05.2022, 14:08

Jak Arsenal nie wygra z grającym o nic Newcastle (14 miejsce) oraz prawdopodobnie także z grającym o nic (i świetującym) Evertonem (16 miejsce); to po prostu nie zasługuje na bycie w LM - w następnym sezonie, i tyle.

lordoftheboard komentarzy: 822615.05.2022, 14:06

To nasza młodzież już ma kupę w majtkach.
Trzeba liczyć na dolary od Amazona

El_Artillero komentarzy: 108315.05.2022, 14:06

@thegunners101: Wybacz, był tak absurdalny, że skoncentrował moją całą uwagę.

enrique komentarzy: 1910215.05.2022, 14:06

Eh pisałem nie ma co liczyć na innych, trzeba patrzeć na siebie.

thegunners101 komentarzy: 247715.05.2022, 14:06

@El_Artillero: Na pewno nie jedyny, który podałem xd.

batofator komentarzy: 237615.05.2022, 14:05

Podobno VAR już sprawdza czy kurom należy się karny w przyszłą niedzielę...

Barney komentarzy: 2091715.05.2022, 14:05

Teraz niech zleci ten tydz i French Open ,jaram sie :)

TlicTlac komentarzy: 600915.05.2022, 14:04

Ależ ta Iga jest mocna, Jabeur to chyba obecnie 2 siła (11 zwycięstw z rzędu), a idzie z nią jak chce.

El_Artillero komentarzy: 108315.05.2022, 14:02

@thegunners101: Co to jest w ogóle za argument, że należy popelniać błedy, bo czasami ktoś popełnia większe? :D

Barney komentarzy: 2091715.05.2022, 14:00

@Placio:

Dla mnie z nami nie powinni dostac karnego ,ale co ma piernik do wiatraka. Rozmawiamy o karnym dla totow byl zasluzony i koniec kropka sedziowanie ma byc ucziciwe.

thegunners101 komentarzy: 247715.05.2022, 13:59

Specjaliści od przepisów wszelakich już niech się tak nie rozpędzają, widziałem gorsze ręki, których sędziowie nie dyktowali. Tutaj ułożenie ręki było wypadkową przepychanki, poza tym nic ona nie zmieniła i akcja poszła dalej. Mi to przypomina podwójną korzyść.

GunnerKaspi komentarzy: 70715.05.2022, 13:58

Może i ręka była, ale gra toczyła się później przez 90 sekund i spurs zdażyło oddać 2 strzały. Dla mnie to gówno, a nie sędziowanie w tym premier league. Przez takie decyzje potem można cały rok cierpieć nie oglądając arsenalu w pl tylko te kapiszony..

NaliniAFC komentarzy: 96615.05.2022, 13:58

Placio komentarzy: 255515.05.2022, 13:58

@Barney
Dobrze, dostali karnego to dostali, Arsenal miał tyle sytuacji w tym sezonie podobnych, gdzie nawet VAR nie interweniował wiec przyzwyczaiłem się, że takich się nie gwizdze :)
Ciekawe co powiesz o karnym dla Totków przy pierwszej bramce z nami. Tam też może był faul?

XandeR komentarzy: 967515.05.2022, 13:57

Co za jełopy machaja tak rękami w polu karnym. Tylko Tavaresy i inne bezmózgi z 3ciej ligi piłkarskiej

PrzeArs komentarzy: 278415.05.2022, 13:57

Ależ Totenham zapłacił pięknie sędziom.
Aż strach pomyśleć co jutro z nami sędziowie zrobią....
Pewnie karny dla Newcastle i czerwo dla nas już wpisane do protokołu meczowego......

pLYTEK komentarzy: 411815.05.2022, 13:56

Jak to dla kogoś nie jest karny to powinien się zastanowić czy dobry sport do oglądania wybrał. Ewidentna jedenastka, skonczcie plakac o sedziego bo sie kompromitujecie

Barney komentarzy: 2091715.05.2022, 13:56

@Placio:

Tu nie ma punktu widzenia tylko jest pewien regulamin i za reke ulozona nienaturalnie jest karny. Gosc mial reke wyciagniefa 90 stopni to karniak jak nic

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 315.05.2022, 13:56

Takie nadzieję miałem co do Burnley. Niestety jak jutro stracimy pkt to koniec.

El_Artillero komentarzy: 108315.05.2022, 13:56

Ci, którzy uważają, że tu nie było karnego powinni poświęcić jeden wieczór na rzetelne zapoznanie się z najnowszymi przepisami. Rzut karny należy się w sytuacjach przewidzianych przez przepisy, a nie wtedy, gdy jest "sensowny".

XandeR komentarzy: 967515.05.2022, 13:55

Po meczu, Burnley zasłużyło na spadek za brak mózgu.

My jak nie wygramy jutro to nie zasługujemy na LM.

Proste

Biliii komentarzy: 23615.05.2022, 13:55

Byłaby taka sytuacja w polu karnym spurs na bank by karnego nie dał

Rosomak komentarzy: 253715.05.2022, 13:55

Jakby to było dla Arsenalu to by var nawet nie zareagował

Kaniecha komentarzy: 8215.05.2022, 13:54

no nic musimy liczyć tylko na siebie, Barnes to chcial sobie chyba pachy przewietrzyć..

Moegi14 komentarzy: 177415.05.2022, 13:54

Jak nie muły to kurczaki ciągnięte przez sędziów

Placio komentarzy: 255515.05.2022, 13:54

@Barney
Kazdy ma inny punkt widzenia, dla mnie ten karny jak i karny z Arsenalem mocno naciągane :)

Furgunn komentarzy: 922415.05.2022, 13:54

Zemści się na Spurs to wszystko, izi. Rudzki pierwszy orgazm dziś przeżywa podczas tego meczu.

@Placio:

Karniak ewidemtmy nie macha siw lapami tylko trzyma przy ciele jak dla arsenaly by tto bylo inaczej bys spiewal

TlicTlac komentarzy: 600915.05.2022, 13:52

A była jakaś większa przerwa w grze, bo widzę 5 minut poza regulaminowym czasem gry - why?

Biliii komentarzy: 23615.05.2022, 13:52