Arsenal przegrywa z Chelsea i odpada z COC

Arsenal przegrywa z Chelsea i odpada z COC 29.10.2013, 21:35, Sebastian Czarnecki 1713 komentarzy

Mecz na szczycie miał tyle do czynienia z hitem, co ciasteczka o tej samej nazwie, czyli nazwę na papierze. Na Emirates Stadium obejrzeliśmy bardzo słabe spotkanie, w którym wiało nudą, a drużyny, które miały nam zaserwować nieziemskie widowisko, zaprezentowały swoich rezerwowych piłkarzy, którym nie bardzo chciało się dzisiaj biegać. Arsenal zagrał bardzo słabo i przegrał z Chelsea, która wcale nie zagrała dobrze, ani nawet lepiej. Po prostu podopieczni Jose Mourinho wykorzystali dwa błędy przeciwnika i nie zawahali się przy wykańczaniu akcji, dzięki czemu to oni awansowali do kolejnej rundy Capital One Cup.

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Monreal - Wilshere, Ramsey (82. Park) - Cazorla, Rosicky, Miyaichi (63. Özil) - Bendtner (68. Giroud)

Chelsea: Schwarzer - Azpilicueta, Luiz, Cahill, Bertrand - Mikel, Essien - Willian, Mata (90. Kalas), De Bruyne (69. Ramires) - Eto'o (80. Ba)

Początek spotkania był nudny, żmudny i przewidywalny. Żadna ze stron nie próbowała wyprowadzić ataku, żeby zagrozić defensywie przeciwnika, a cała gra toczyła się w środku pola. Panowały spokój i rozsądek, brakowało porywczości i inicjatywy. Pozostało jedynie wyczekiwać na błędy przeciwnika.

Bezbramkowy remis i zero akcji podbramkowych okazały się czymś, do czego musieli przywyknąć na Emirates Stadium, bo taki stan rzeczy otrzymywał się przez bardzo długi czas.

Na pierwszą akcję przyszło nam czekać do 26. minuty. Nie doszłoby do niej, gdyby nie fatalny błąd Jenkinsona, który podał piłkę głową do niepilnowanego Azpilicuety. Hiszpan przejął futbolówkę i skierował ją do bramki bezradnego Fabiańskiego. Szkolny błąd obrońcy Arsenalu i 1-0 dla Chelsea!

Kanonierzy nieco się ożywili i ruszyli do ataku. Trzy minuty później bliski strzelenia wyrównującego gola był Ignacio Monreal, jednak jego uderzenie minęło słupek bramki pilnowanej przez Schwarzera.

Po chwili jednak wróciliśmy do sytuacji z początku meczu. Tempo osłabło (o ile w ogóle można powiedzieć, że było wysokie, bo nie było), piłkarze rozgrywali piłkę w środku pola, a nikomu nie zależało na strzeleniu bramki.

Do końca pierwszej połowy nic nie uległo zmianie. Chelsea prowadzi z Arsenal 1-0.

Tempo w drugiej połowie nieco się ożywiło, a na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać zaledwie pięć minut po wznowieniu gry. Przed polem karnym Arsenalu znalazł się Samuel Eto'o, który oddał groźny strzał po ziemi, jednak piłka minęła się z bramką pilnowaną przez Fabiańskiego.

Dwie minuty później na podobny manewr zdecydował się Santiago Cazorla, jednak jego uderzenie było jeszcze gorsze niż to, które chwilę wcześniej zaserwował nam Kameruńczyk.

Kanonierzy w końcu uznali, że to najwyższy czas, aby ruszyć do ataku. W następnych minutach zamknęli The Blues na ich własnej połowie i stworzyli sobie kilka sytuacji. Najlepszą z nich zmarnował Aaron Ramsey, którego uderzenie zostało zmarnowane. Kilka minut później ogromne zamieszanie w polu karnym Chelsea uniemożliwiło na czyste oddanie strzału, a w rezultacie bezpańską futbolówkę przechwycił Mark Schwarzer.

Aaron Ramsey w 62. minucie kolejny raz popisał się indywidualną akcją i ponownie huknął w stronę bramki Schwarzera. Minimalnie się jednak pomylił. Chwilę później w szeregach Arsenalu nastąpiła pierwsza zmiana; Özil zastąpił na boisku Miyaichiego.

Wszystkie starania Arsenalu poszły jednak na marne. W 67. minucie w polu karnym The Gunners znalazł się Juan Mata i podręcznikowym wykończeniem pokonał Fabiańskiego.

Chwilę później na boisku zameldował się Olivier Giroud, który zastąpił beznadziejnego Bendtnera. Francuz już kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko mógł pokonać Schwarzera, ale Australijczyk udanie interweniował.

Jak trwoga, to do boga. I to do boga futbolu, na dodatek. W 82. minucie na pomoc Arsenalowi wyszedł nie kto inny, jak Park, który zastąpił na boisku Ramseya.

W 90. minucie strzału spróbował jeszcze Santiago Cazorla, ale znowu nie potrafił znaleźć drogi do bramki.

Chelsea pod koniec spotkania oddała jeszcze dwa strzały z dystansu. Najpierw Ramires, a następnie David Luiz z rzutu wolnego. Oba uderzenia przeleciały ponad bramką Fabiańskiego.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Chelsea awansowała do ćwierćfinału Capital One Cup.

Capital One CupChelsea FCRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
THC komentarzy: 72531.10.2013, 21:35

za chwile ide do kina na nocny maraton, więc jutro na cmentarz mniej więcej w obecnej porze :)

Qarol komentarzy: 1450231.10.2013, 21:32

Na cmentarz sie chodzi, aby odwiedzić groby swoich bliskich. To po co mi do tego znajomi?

Do towarzyskich spotkan sa inne miejsca.

Głupota chodzić ze znajomymi, no nawet jak razem odwiedzacie groby u kazdego po kolei to po co łazić na grób do kogoś, kogo sie i tak nie znało (babcia kolegi np.)

mar12301 komentarzy: 2315531.10.2013, 21:28

ze znajomymi po cmentarzu nie chodzę. jak już to z rodziną znicz zapalić ;)

ArseneAl komentarzy: 2341731.10.2013, 21:25

@Marzag
Wiele razy byłem wieczorami na cmentarzu i ładnie to wyglądało ale żeby z własnej woli tam chodzić ze znajomymi?

Marzag komentarzy: 41312 newsów: 131.10.2013, 21:24

wieczorami znaczy się, choć te wieczorne wypady czasem się zaczynają o późnych porach

Marzag komentarzy: 41312 newsów: 131.10.2013, 21:23

Serio nie chodzicie nocami na cmentarze we wszystkich świętych?

Marzag komentarzy: 41312 newsów: 131.10.2013, 21:22

Rafson95, niee, co najwyżej na piwko się pójdzie przedtem czy 2, ale na piwo zawsze chodzę gdy spotykam się ze znajomymi.

Qarol komentarzy: 1450231.10.2013, 21:20

To już wiadomo kto okrada groby.

Wstyd.

THC komentarzy: 72531.10.2013, 21:18

hahah ;)

Marzag komentarzy: 41312 newsów: 131.10.2013, 21:17

ArseneAl, nie zrozumiesz jeśli sam kiedyś tego nie zrobisz, cmentarze oświetlone zniczami to bardzo klimatyczne miejsca, mam kilka fajnych wspomnień stamtąd i co roku tam chodzimy ze znajomymi, to się już stało tradycją.

ArseneAl komentarzy: 2341731.10.2013, 21:15

@Marzag
Wypady ze znajomymi na cmentarze? Wtf?

ArseneAl komentarzy: 2341731.10.2013, 21:14

@Marzag

Marzag komentarzy: 41312 newsów: 131.10.2013, 21:11

ArseneAl, a dla mnie wszystkich świętych jest pięknym świętem, bardzo mile wspominam wspólne wypady ze znajomymi wieczorami w te dni po pięknie oświetlonych cmentarzach.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 231.10.2013, 21:11

Socjopata aspołeczny

ArseneAl komentarzy: 2341731.10.2013, 21:08

W sumie to wolę już Helołin niż wszystkich świętych. Strasznie ponure święto. Nienawidzę łazić po cmentarzach. Zjazdów rodzinnych też nie cierpię. Na szczęście jest ich coraz mniej w ostatnim czasie.

THC komentarzy: 72531.10.2013, 20:48

świetna wymiana argumentów panoów komentatorów c+. piłka nożna dla kibica

Qarol komentarzy: 1450231.10.2013, 20:45

Oglądacie dzisiaj Janowicza? Z Nadalem gra, ciekawe co pokaże.

Berczi komentarzy: 125231.10.2013, 20:45

Tak narzekacie na halloween, ale dla 10-letnich dzieciaków to fajna zabawa + darmowe słodycze. Lepiej, żeby się "helołinowali" niż, żeby siedzieli w domu przed kompem lub telewizorem.

Qarol komentarzy: 1450231.10.2013, 20:34

Same zjazdy rodzinne są spoko, ale najgorszy jest dzień przed, czyli sprzątanie ; D

Dzisiaj mnie dopadło właśnie.

ArseneAl komentarzy: 2341731.10.2013, 20:26

*rzucili się do mojego domu bo wszyscy wiedzą, że mam obok sklep więc oczekiwali dużego zaopatrzenia w słodkości. Ale się trochę przeliczyli :P dałem im tylko to co zostało mi w domu.

ArseneAl komentarzy: 2341731.10.2013, 20:23

@pauleta19
Taki głupi to nie jestem :P
Sklep już zamknięty. Na szczęście zaczęli zbierać po fajrancie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.10.2013, 20:19

53%-47%

ArseneAl, W sklepie rozdawałeś słodycze za darmo? :D

ArseneAl komentarzy: 2341731.10.2013, 20:18

No ja też mieszkam na wsi, a jednak w tym roku coś im odwaliło i chodzo po domach.
Pewnie przez to, że sołtys zawiesił ogłoszenie o Halloween na moim sklepie.
Pierdziele już nikomu nie otwieram. Z resztą i tak już nic nie mam :(

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 231.10.2013, 20:14

A co to za problem mieć większe posiadanie niż Chelsea ? Lul, przecie drużyny Mou się czują lepiej jak mają mniejsze posiadanie

Qarol komentarzy: 1450231.10.2013, 20:13

Arsenal - Liverpool

(Andrzej Twarowski i Rafał Nahorny)

#zapinamypasy

mskafc komentarzy: 579631.10.2013, 20:12

Wiecie ludzie jakie bylo posiadanie pilki w meczu z ****sami? Z tego co sobie przypominam w drugiej polowie totalnie zdominowalismy rumunów.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7231.10.2013, 20:11

Dziady > Helołin

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.10.2013, 20:10

Yebać Halloween! Nikt nie będzie żarł moich słodyczy!

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 131.10.2013, 20:00

ArseneAl

Hehe a ja nie otworzyłem drzwi :D
Ommnomnomnom ;p

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50331.10.2013, 19:49

ArseneAl;
U mnie na wsi nikomu się w to nie chce bawić.

ArseneAl komentarzy: 2341731.10.2013, 19:45

Się dzieciakom Halołyna zachciało i obrabowali mnie ze wszystkich słodyczy..

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11731.10.2013, 19:44

Co te Podbeskidzie gra... spadek gwarantowany :/

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10831.10.2013, 19:22

Postanowiłem stanąć w obronie Jenkinsona i napisać na jego temat kilka ciepłych słów. Tłumaczę przy tym, dlaczego Carl prezentuje się tak słabo i co należy zrobić, aby było lepiej :) Zapraszam do lektury, oczywiście na Highbury.pl :)

highbury.pl/2013/10/w-obronie-jenkinsona.html

Berczi komentarzy: 125231.10.2013, 19:17

@grand92
Mojemu koledze jakiś menel ze śmietnika wyskoczył kiedyś :D

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 131.10.2013, 19:08

Bonzo ma dość hejterów, to chyba dlatego. Z resztą nie wiem, zapytaj się go sam.

RPZLDZ komentarzy: 99031.10.2013, 18:59

@Mico17

Dlaczego Bonzo nie dodaje nowych wideo na YT?

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 131.10.2013, 18:37

Btw podobno na ManU

Za niecałe 20 minut na necie będzie nowa masakra JKM. W tej właśnie chwili walczy z Szumlewiczem na Polsacie News bodajże. coyj

Marzag komentarzy: 41312 newsów: 131.10.2013, 18:35

BTW, ktoś wie kiedy Walikot wraca?

grand92 komentarzy: 793731.10.2013, 18:33

Marzag i LoveTheGunners

ogólnie się gościowi się nie dziwię bo jakby mi w parku , w nocy jakiś klaun ze śmietnika wyskoczył to raczej bym nie skakał z radośći :D aczkolwiek fajna akcja i Wardęga po raz kolejny pokazał że ma genialne pomysły na rozbawienie narodu

Marzag komentarzy: 41312 newsów: 131.10.2013, 18:26

LoveTheGunners, ja się zastanawiam skąd u Wardęgi takie zdziwienie jak ten go popchnął ;p

pronik komentarzy: 517931.10.2013, 18:02

Oficjalna strona Bayeru Leverkusen poinformowała, że Lars Bender przedłużył kontrakt z klubem do czerwca 2019 roku.

LoveTheGunners komentarzy: 914031.10.2013, 18:00