Arsenal remisuje 0:0 z Leeds, grając w dziesiątkę

Arsenal remisuje 0:0 z Leeds, grając w dziesiątkę 22.11.2020, 18:36, Łukasz Wandzel 1468 komentarzy

Rozgrywki ligowe powróciły po przerwie reprezentacyjnej, a Arsenal w ramach 9. kolejki Premier League udał się na Elland Road, gdzie zmierzył się z Leeds United. Stające naprzeciw siebie angielskie ekipy miały coś do udowodnienia i z pewnością zamierzały się zrehabilitować za ostatnie wyniki. Tymczasem mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Kanonierzy wywieźli ze stadionu rywala jeden punkt, grając przez 45 minut w osłabieniu. Z kolei podopieczni Marcelo Bielsy bili głową w mur, nie mogąc sforsować dostępu do bramki Bernda Leno.

Skupiając się jednak na grze Kanonierów, podopieczni Mikela Artety wybiegli na murawę w nieco innym ustawieniu. Pierre-Emerick Aubameyang rozegrał całe spotkanie na szpicy, wspierany na skrzydłach przez Williana i Nicolasa Pepe. Łącznikiem między tą trójką a resztą zespołu i kreatorem miał być Joe Willock, który w tym sezonie zaliczył kilka udanych występów w Lidze Europy. Przynajmniej tak mógł wyglądać idealny scenariusz, od którego znacznie odbiegały wydarzenia boiskowe.

Leeds: Meslier - Ayling (70' Rodrigo), Koch, Cooper, Dallas - Phillips, Klich, Alioski - Raphinha, Bamford, Harrison (80' Poveda).

Arsenal: Leno - Bellerin, Holding, Gabriel, Tierney - Xhaka, Ceballos, Willock (57' Saka, 90+3' Maitland-Niles) - Pepe, Aubameyang, Willian (46' Nelson).

Gospodarze szybko przejęli inicjatywę i z każdą minutą wypracowywali sobie coraz większą przewagę. Planem przewodnim podopiecznych Marcelo Bielsy były dośrodkowania w pole karne. Beniaminek udanie budował ataki pozycyjne, aby znaleźć miejsce na wrzutkę, a do tego repertuaru dodał kilka uderzeń z dystansu. Natomiast pomysł na grę w szeregach Arsenalu nie zaistniał w pierwszych 45. minutach. The Gunners, z Pierre'm-Emerickiem Aubameyangiem na czele szpicy, grali bezproduktywnie. Gabończyk zaledwie raz doszedł do sytuacji strzeleckiej i nie trafił w bramkę. Najbliżej celnego strzału był Nicolas Pepe, którego dogranie z lewej strony wylądowało na poprzeczce. Przede wszystkim brakowało kreatywności, a tej nie zagwarantował ani Willian, ani Joe Willock.

Paradoksalnie, przyjezdni mieli więcej szans na objęcie prowadzenia po przerwie. Zadanie to utrudnił kolegom Nicolas Pepe, dając się sprowokować. Iworyjczyk uderzył głową Ezgjana Alioskiego i obejrzał za to czerwoną kartkę. Od tego momentu ekipa Leeds swobodnie oblegała pole karne londyńczyków, a Arsenal mógł się cieszyć z każdego oddalenia gry na połowę rywala Pawie regularnie stwarzali zagrożenie, ale nie potrafili wyjść na prowadzenie pomimo przewagi jednego zawodnika. W 64. minucie celnym strzałem z dystansu popisał się Stuart Dallas, ale w ryzach trzymał swój zespół skupiony Bernd Leno. Dwa razy bliski zdobycia gola po uderzeniach sprzed szesnastki był Rodrigo Moreno. Na szczęście dla Arsenalu słupki i poprzeczka przyciągały piłkę przy próbach graczy Leeds.

Kanonierzy mieli nawet szansę wykorzystać niemoc rywali. Bukayo Saka dwukrotnie zdołał pobiec lewym skrzydłem i dośrodkować piłkę w szesnastkę. W 82. minucie piłka odbiła się od ręki Coopera po strzale Aubameyanga, ale sędzia po weryfikacji VAR nie odgwizdał rzutu karnego. Chwilę później miała miejsce najlepsza okazja Arsenalu, by wywieźć z Elland Road nawet komplet punktów. Hector Bellerin uruchomił kontratak prawym skrzydłem i podał między defensorów do wybiegającego na czystą pozycję Saki. Młody Anglik przegrał jednak pojedynek z Illanem Meslierem. Końcówka należała już w zupełności do gospodarzy. W 87. minucie Patrick Bamford uderzył piłkę głową, ale ta odbiła się od słupka, a swoją szansę w 95. minucie zmarnował Raphinha.

Leeds UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
D14 komentarzy: 437122.11.2020, 22:46

@kwiatinho:
Wyjechało z 3pkt z londynu, czyli zrobili z nami to co chcieli ¯\_(ツ)_/¯

Kiepomen komentarzy: 434822.11.2020, 22:45

@grzegorz1211: Doszło do tego momentu, że naprawdę głęboko wierzę w to, że z Wengerem na pewno by takiej padaki nie było. My jesteśmy na dnie totalnym.

kwiatinho komentarzy: 1313222.11.2020, 22:44

@D14 napisał: "Leicester nas jechało jak chciało"

Co robiło Leicester?

Joker_224 komentarzy: 522022.11.2020, 22:42

Arsenal wypuścił takie perełki jak Gnabry, Mallen, Bennacer, że teraz cisną z tym Willockiem z nadzieją że też w końcu odpali.
Swoją drogą tych trzech wymienionych podniosło by nasz poziom do jakiejś Ligi Europejskiej ¯\_(ツ)_/¯

grzegorz1211 komentarzy: 1031122.11.2020, 22:41

A w 2018 mówili zwolnić Wengera, gorzej być nie może. A czas pokazał że jednak może

D14 komentarzy: 437122.11.2020, 22:41

Dla tych wszystkich ekspercików co twierdzą, że Ozil sie skończył...

Gość jest tu potrzebny jak tlen. Nie ma lepszego rozgrywającego w tej drużynie i basta.

Armata500 komentarzy: 4373 newsów: 13022.11.2020, 22:38

Nastały naprawdę ciężkie czasy dla polskich kibiców Arsenalu.
Człowiek zmęczony meczami Arsenalu, który jest bezzębny, bezjajeczny, bezbarwny, po prostu nijaki - z czołowym napastnikiem ligi na czele. Nadchodzi przerwa reprezentacyjna. Człowiek niby marudzi, że nie grają ligi, no ale cóż, obejrzy sobie reprezentację, z patriotyzmu. I co widzi? Dokładnie to samo. Bezzębność, bezjajeczność, bezbarwność i nijakość - z najlepszym napastnikiem świata na czele. Człowiek zmęczony reprezentacją pragnie powrotu ligi, czeka na ten pierwszy mecz jako taką odtrutkę, ale jakież to złudne nadzieje... bo znowu to samo.

Zero kreatywności, statyczność, brak strzałów, brak pomysłu na grę, dzieci we mgle.

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 122.11.2020, 22:38

@Marcinafc93: trudno się dziwić, świetny gracz. Dużo pracuje w defensywie i potrafi wyprowadzić piłkę. Byłby fajnym uzupełnieniem dla Rodriego.
@Rafson95: wielu było takich i pewnie jeszcze będzie ale najgorsze jest to, że taki Nketiah czy Willock mimo tego, że grają słabo zostają i potwierdzają tylko jakim klubem się staliśmy

silvano95 komentarzy: 984522.11.2020, 22:37

@damianARSENAL Szkoda żetylko Pepe . Auba nic nie gra o początku sezonu i o nim ani słowa.

ozzy95 komentarzy: 1993 newsów: 122.11.2020, 22:37

Proszę Państwa jest dalszy ciąg historii z czerwoną kartką i incydentu pomiędzy Alioskim i Nico Pepe. Wzburzony Kieran Tierney specjalnie po meczu dla Sky: "mi się wydaję, że wiesz to był taki odruch, on go k***a kopał z 3 razy nie, i on k***a wiesz, odruchowo machnął ręką, trafił go, k***a wiesz, ten przyaktorzył".

damianARSENAL komentarzy: 855722.11.2020, 22:35

Fajnie, ze chociaż Arteta publicznie nie szczędził słów w stronę Pepe.

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 122.11.2020, 22:34

@ljungberg77: wiesz co, zgodzę się z Tobą ale też nie do końca. Arteta grał bardzo dobrze na początku kiedy Arsene ustawiał go na jego nominalnej pozycji czyli CM. Wszystko posypało się kiedy odszedł Song i zamiast kupić DMa Wenger wstawił w to miejsce Mikela. Hiszpan od tego czasu zagrał tylko jeden dobry mecz -
z Liverpoolem. Pozostałe spotkania to podania do tyłu, do boku i do najbliższych partnerów.

Rafson95 komentarzy: 1058722.11.2020, 22:32

@metjuAFC:
Nawet nie wiedziałem że tak się potoczyła jego kariera.

Kolejny genialny Deal z naszej strony. Wypuscić piłkarza za 1 milion, po 3 latach warty jest 33

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 122.11.2020, 22:32

@metjuAFC: Guardiola ma na niego mocną chrapkę

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 122.11.2020, 22:31

Panowie oglądacie może Napoli vs Milan? Znalazłem w tym meczu idealnego partnera dla Parteya, a mianowicie jest to Ismael Bennacer. Nasi go wypuścili bo pewnie "nie rokował", a teraz gość rządzi drugą linią w Milanie. I jak tu w ogóle porównać takiego zawodnika z takimi rzadziakami jak Willock czy Xhaka. Wydali 80 baniek na fatalnego Pepe zamiast zainwestować jak chociażby Liverpool w solidnego Jotę, który kosztował prawie połowę mniej.

BarcArsenal komentarzy: 135322.11.2020, 22:22

Jak meczyk dzisiaj? XDXDDD

Nie no świruje, jesteśmy dziadami i pozdrowienia dla Leno

Rafson95 komentarzy: 1058722.11.2020, 22:22

@ljungberg77:
Jak mówisz, że Arteta jako piłkarz w Arsenalu był beznadziejny oraz że był jednym z najgorszych pomocników jakich ogladałeś w tym klubie, to albo nie masz zielonego pojęcia o piłce, albo wypiłeś dziś o kilka wojaków za dużo.

Placio komentarzy: 256322.11.2020, 22:17

Wiecie co jest najlepsze? Kolejne 2 mecze w podstawie zagra Willian.

lordpat komentarzy: 336622.11.2020, 22:16

No tak,
Mieli jedna setke na caly mecz i przez 80 minut siedzieli cala druzyna w polu karnym.
Jesli dla Ciebie to jechanie, to nie mam pytan.

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202322.11.2020, 22:14

@Armata500:
zgadzam sie, zresztą co tam Pepe, Arteta jako piłkarz u nas miał świetne statsy (był nawet w celnych podaniach lepszy on Xaviego z Barcelony), tylko co z tego skoro grał beznadziejnie, był głównym hamulcowym i jednym z najgorszych pomocników jakich ja widziałem w życiu w Arsenalu, to żadna sztuka nabijać statsy, spytajcie Xhaki, Arsenal tonie, Arteta out

Janusz_Kanonier komentarzy: 29822.11.2020, 22:10

@dan i co Ci po tym skoro oba mecze przegrane :D

Armata500 komentarzy: 4373 newsów: 13022.11.2020, 22:09

Statystyki Pepe? O matko. To ściągnęliśmy piłkarza za 80 mln, by był pogromcą Dundalk czy Rapidu Wiedeń, drużyn, które nie mogłyby być pewne mistrzostwa w takiej polskiej Ekstraklasie :d Ale grunt, że nabija sobie statystyki. Nieważne jest to, jak gra w lidze, niepotrzebnie chłopaka się czepiamy, przecież robi co może.

Janusz_Kanonier komentarzy: 29822.11.2020, 22:07

Wygląda na to że jest jednak życie po stracie Van dajka

dan komentarzy: 59822.11.2020, 22:03

Najważniejsze ze wyjazdy z live i city za nami i pamiętaj małolat laca w obronie prima sort

zdyp komentarzy: 457922.11.2020, 22:03

ibra gol, czyli ma juz wiecej bramek niz afc?

Taki komentarzy: 204622.11.2020, 22:03

@Janusz_Kanonier: A zaraz Klopp bedzie miał znów do dyspozycji Salaha, Thiago, Hendersona i TAA.

dan komentarzy: 59822.11.2020, 22:02

U cyk kolejny punkcik do top 10

D14 komentarzy: 437122.11.2020, 22:02

Ależ ten Liverpool ogląda się z przyjemnością.. przepaść ogromna. Leicester nas jechało jak chciało, a z Liverpoolem nie mają totalnie żadnych argumentów.

Garfield_pl komentarzy: 2829922.11.2020, 22:01

@zdrojo187 napisał: "Na pocieszenie dodam ,że wystartowaliśmy lepiej niż Barcelona,a do top 4 mamy tylko 4pkt. ..."
Co prawda 5 pkt, ale do końca sezonu daleko, remisy też nas czekają ;) ciekawy sezon nas czeka :)

Janusz_Kanonier komentarzy: 29822.11.2020, 22:01

Zdziesiątkowany Liverpool zrobił na miękko "mocne" Leicester. 3:0 .. a patrząc na liczbę okazji, słupków i poprzeczek mogłoby być co najmniej 5.

@Perconte:

Po prostu wystarczy, żeby koleś robił dobrze dwie rzeczy.

Dziadyga komentarzy: 837622.11.2020, 21:50

Firmino supersnajper jak Lakazet :D najbardziej przereklamowani i słabi napastnicy tej ligi z tych bardziej znanych nazwisk.

sWinny komentarzy: 785922.11.2020, 21:50

Firmino co to było XD

zdyp komentarzy: 457922.11.2020, 21:47

@Janusz_Kanonier:
Janusz...........wygrales!! ;d;d

Perconte komentarzy: 62822.11.2020, 21:47

Ten Robertson się kiedyś męczy? Co za gość... biega jak szalony cały mecz... co on je?

Janusz_Kanonier komentarzy: 29822.11.2020, 21:46

Hahaha wiem okrutnie debilny tekst, ale nie mogłem się powstrzymać.

Garfield_pl komentarzy: 2829922.11.2020, 21:41

@Janusz_Kanonier napisał: "Ja pracuję na poczcie, na chu*a mi skoczcie!"
Yyy, no gratulacje za poziom komentarza....

Czeczenia komentarzy: 1249722.11.2020, 21:41

Jak to co zmienić? Telefon do Wengera chyba mają...

Pitu88 komentarzy: 216622.11.2020, 21:38

Transfery były, gruba kasa była, przedłużenie kontraktu gwiazd bylo, zmiana trenera była... Co tu jeszcze zmienić, zeby to w końcu zaczęło hulać? Brakuje mi już nadziei na powrót Arsenalu do wielkiej piłki...

zdrojo187 komentarzy: 15422.11.2020, 21:35

@Simpllemann: Może dlatego ,że gra tam w wyjściowym składzie...niech zagra z 8-10 meczy pod rząd w lidze to go zweryfikujemy...dla mnie to jest przyszłe podobieństwo Mane...ale musi dostać szansę

Perconte komentarzy: 62822.11.2020, 21:34

Lisy grają dziś jak Arsenal. Przegrywają 2:0 I muruja żeby nie było 3:0

Czeczenia komentarzy: 1249722.11.2020, 21:33

@domino178: daj slokój z Özilem. To zamknięty rozdział. W lecie go już tu nie będzie, co wiedzą wszyscy z samym zainteresowanym na czele.