Arsenal słabszy w drugiej połowie, przegrana z Liverpoolem 0-2

Arsenal słabszy w drugiej połowie, przegrana z Liverpoolem 0-2 16.03.2022, 22:10, Łukasz Wandzel 905 komentarzy

W ostatnich tygodniach Arsenal raz za razem wywalczał w Premier League komplet punktów. Wygrywając w weekend z Leicesterem City, zaliczył 5. zwycięstwo z rzędu. Nadszedł jednak dla londyńczyków prawdziwy test formy, którego ostatecznie nie zdali, grając jak równy z równym jedynie przez 45 minut.

Po wyrównanej pierwszej połowie londyńczycy szybko stracili dwa gole przez piłkarzy, którzy uwielbiają strzelać Kanonierom – Diogo Jotę i Roberto Firmino. Wygląda na to, że Mikel Arteta miał rację mówiąc, że różnica klas między Arsenalem a topowymi zespołami wciąż jest duża.

Arsenal: Ramsdale – Cedric, White, Gabriel, Tierney – Partey, Xhaka – Saka (74’ Pepe), Odegaard (67’ Smith Rowe), Martinelli – Lacazette (80’ Nketiah).

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Henderson, Fabinho, Thiago (89’ Jones) – Diaz (56’ Salah), Jota (56’ Firmino), Mane.

Drużyna Jurgena Kloppa od pierwszych sekund przejęła inicjatywę na murawie i już po kilkudziesięciu sekundach rozegrała trzy rzuty rożne. Wysoko ustawieni The Reds sprawiali niemałe problemy gospodarzom w wyprowadzaniu piłki, więc Arsenal posyłał długie piłki do skrzydłowych i być może, przy odrobinie szczęścia, udałoby się mu stworzyć groźniejszą sytuację. Piłkarze Artety szukali również kontr, jednak te przeważnie szybko stopował Liverpool.

Ostatecznie w samej pierwszej połowie Arsenal poradził sobie bardzo dobrze na tle klasowego rywala. Udanie operował futbolówką pod presją i stwarzał więcej zamieszania pod bramką rywali. Zamieszania, ponieważ przed przerwą brakowało poważnych okazji z obu stron.

Bramki i lepsze sytuacje miały jednak miejsce dopiero w drugiej połowie. Chwilę po jej ropoczęciu do siatki trafił Mane, jednak wcześniej został złapany w pułapkę ofsajdową. W 52. minucie londyńczycy jako pierwsi stanęli przed sporą szansą na otwarcie wyniku. Lacazette przejął za lekkie podanie do Alissona, lecz nie zdołał oddać strzału, więc podał do Odegaarda. Jednak golkiper The Reds spisał się fantastycznie i wybronił strzał Norweskiego pomocnika.

Kilkadziesiąt sekund później to goście cieszyli się z gola. Thiago świetnie wypatrzył Diogo Jotę i wypuścił go lewym skrzydłem. Portugalczyk pokonał Ramsdale’a, uderzając na krótki słupek. W 62. minucie było już 2-0 dla gości. Liverpool mocno napierał, a gdy Arsenalowi udało się szczęśliwie wybić piłkę, ta wpadła pod nogi Robertsonowi, który znakomicie ściął ze skrzydła i znalazł podaniem Firmino, a Brazylijczyk zmieścił futbolówkę pod bokiem bramkarza Kanonierów.

Po powiększeniu przewagi przez gości londyńczycy nie mieli już wielu okazji na zdobycie choćby bramki kontaktowej. Najbliżej był Martinelli, który w 88. minucie strzelił tuż obok słupka.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
losnumeros komentarzy: 1317217.03.2022, 23:57

@illpadrino napisał: "Jakbym grał we wtorek w LM to mecz w lidze grałbym w Sobotę. Jakbym grał we środę to mecz w niedzielę, a to są 4 dni a nie 2.5 dnia lub niecałe 3 przerwy."

A czy w boxing day, nie grają co 3 dni? Masz rację, wyjazd do drużyny z Anglii jest zdecydowanie gorszy niż podróż do Europy w tą i z powrotem ;)

@illpadrino napisał: "Podejrzewam, że nie Jesteś nawet kibicem Arsenalu bo negujesz wszystko jak leci."

Kolejny do kolekcji hahaaa, widzę że więcej wiesz o mnie niż Ja sam, " Brawo Ty". A to Ja piszę farmazony XD.

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4217.03.2022, 23:54

@DexteR_000: wcześniej widywalem coś takiego będąc parę miesięcy w Paryżu, ale u nas jeszcze takich cyrków nie spotkałem. Dodam, że nie wyglądali na pijanych/nacpanych, przynajmniej nie większość z nich. Niszczyli samochody ot tak.

Nie.

Jesteś prze negatywnym typem na tej stronie i nawet wyśmiewanego Andrzeja tutaj się lepiej czytało mimo, że spamował tutaj 100 komentarzy dziennie.

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4217.03.2022, 23:39

@Moczyknur: z kiepskich akcji to dziś wracam z roboty koło 22 na warszawskich Bielanach i słyszę awanti koło mojego parkingu. Po chwili okazało się, ze grupka ok. 6 czarnych, młodych typów... skakała po samochodach, dosłownie z jednego na drugi. Kilka mocno uszkodzili. Zatrzymali ich jacyś faceci z psami na spacerze, czekaliśmy jakieś 15 min na policje (komisariat jest 200m obok), ale zanim przyjechała to przybysze się rozpiechli...

zdyp komentarzy: 451617.03.2022, 23:37

@Patriko: w ost kolejce mamy everton w domu ;pp

Patriko komentarzy: 525617.03.2022, 23:34

@Lamoreaux napisał: "Everton gra taką kupę że bardziej boli mnie ze tam przegralismy niż jakikolwiek inny wynik w tym sezonie."
Grają kupę, ale zabrali też punkty United, Chelsea i Tottenhamowi w tym sezonie, ważne żebyśmy ich pyknęli gdy przyjdzie z nimi grać kolejny mecz :D

drewniane_krzeslo komentarzy: 280417.03.2022, 23:26

@Lamoreaux napisał: "Everton gra taką kupę że bardziej boli mnie ze tam przegralismy niż jakikolwiek inny wynik w tym sezonie.."

Nie lepiej myśleć o sobotnim spotkaniu które przed nami ?

Patriko komentarzy: 525617.03.2022, 23:23

West Ham na 2-0, już chyba tego nie wypuszczą i awansują do ćwierćfinału, fajnie jakby wygrali ligę europy :D

Moczyknur komentarzy: 178417.03.2022, 23:22

Z innej beczki. Miałem dziś ujową akcję. Jadę ciężarówką z naczepą (tzw double decker) przez Londyn według trasy jaką mi wyznaczyła moja firma i wbijam się w jakieś miasteczko gdzie wokół ścisłego centrum prowadzi droga jednokierunkowa. Nagle przede mną wyrasta jakaś kładka i mostek nad drogą. Mój skład wysoki na 4,9 metra a limit jest na 4,8. Zatem dylemat.... próbować czy nie. Zdecydowałem nie ryzykować bo fajna robota. Przyjechała policja i zablokowała drogę abym mógł wycofać. Korek w centrum utworzył się w sekundy. Póki co bez mandatu, ale mam papiery, że trzymałem się trasy.

Dziadyga komentarzy: 821317.03.2022, 22:48

No i ten wyśmiewany Iwobi ma tyle samo bramek z gry w tym sezonie jak nasz TYTANICZNY

Mastec30 komentarzy: 619017.03.2022, 22:36

@simson16: se przeczytaj komentarze wcześniej to będziesz miał odpowiedź na pytanie xd

Rynkos7 komentarzy: 669417.03.2022, 22:33

@Theo10:

A ty serio uważasz, że to jest jakiś koncert życzeń i FA będzie patrzeć czy po meczu z Chelsea gramy akurat z United czy może z Norwich ? Muszą pogodzić sugestie dwóch drużyn i jeszcze wziąć pod uwagę prawa telewizyjne, inne puchary i pewnie jeszcze wiele innych kwestii. Druga sprawa, że nierzadko w podstawowych terminarzach niektórzy grają ciężkie mecze co kilka dni, niektóre drużyny grają jeszcze w europejskich pucharach, a co w ogóle ma powiedzieć Burnley albo Norwich, dla których każdy mecz jest ciężki. Zważywszy na to jak mało meczów gramy w 2022 roku i jak mało zostało ich do końca serio nie rozumiem o co ten płacz.

Reamoner komentarzy: 464717.03.2022, 22:33

@ostriket: no jednak mu zrobili ... sędziowanie w anglii to bagno mułuuuu

ostriket komentarzy: 657117.03.2022, 22:24

Hah oni serio sprawdzają czerwo Allana? xD

Faul jak na podwórku ale żółta i gramy dalej, nic mu nie zrobił ani nie było zamiaru uszkodzenia przeciwnika

losnumeros komentarzy: 1317217.03.2022, 22:17

@illpadrino napisał: "Nie ma co tracić na Ciebie czasu chłopie. Większość użytkowników powinna olać te Twoje herezje."

Fajnie jest mieć bekę z innych drużyn i trenerów, a jak to samo robi twój klub i trener to trzeba przymknąć oko i jeszcze poprzeć XD.

losnumeros komentarzy: 1317217.03.2022, 22:11

A jak w LM będziesz grał mecz z Realem a w weekend z City, to na kogo zgarniesz? Druga sprawa my jako jedyni nie graliśmy w żadnych Europejskich pucharach i chyba wielu o tym zapomina jaki to jest duży atut w lidze. Trzecia sprawa, to moja winna że mamy wąską kadrę? Czwarta sprawa, chyba większość z was myśli że piłkarze trenują cały dzień, a to guzik prawda. SAF w swojej autobiografii wspomniał o tym, że piłkarze mają treningi do lanchu i później czas dla siebie. Chyba każdy wie kiedy jest lunch w Angli? Może niektórzy będą sądzić że SAF kłamie w swojej autobiografii.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 317.03.2022, 22:08

Ja już straciłem na Ciebie 30sekund.

kamil47 komentarzy: 268517.03.2022, 22:08

losnumeros przypomina mi takiego jednego co wychwalał pod niebiosa Minslata. Czy jak tam się zwie mag od transferów. Co by się nie działo był zawsze przeciwnego zdania od innych i uważał się w ten sposób za kogoś szczególnego. Ja rozumiem że można mieć swoje zdanie, ale bez przerwy mieć przeciwne? No cóż losnumeros i człowiek Minslata to widocznie analityczne talenty.

Lamoreaux komentarzy: 342917.03.2022, 22:07

Theo10 komentarzy: 823217.03.2022, 22:02

@losnumeros: Wpakowali nam mecz z ManU i Chelsea w odstępie jakichś 62h i uważasz, że to jest spoko?

Posiadanie własnego zdania jest spoko.
Ale Ty tak usilnie próbujesz brnąć pod prąd, że Twoje zdanie jest absolutnie zależne od zdania innych - zawsze jest do nich przeciwne. :)

WukaEs komentarzy: 29617.03.2022, 22:01

@WukaEs: jednak było warto :D to zabłysnął typ..

rafi_i komentarzy: 421817.03.2022, 21:57

Co to za psychol do słupka się przywiązał haha

losnumeros komentarzy: 1317217.03.2022, 21:54

@mruw napisał: "bo jak zwykle starasz się mieć inne zdanie od wszystkich zamiast pomyśleć"

Bo jak mam inne zdanie niż inni, to Ja to ten zły. A pomyśl o tym ze mam swoje zdanie i nie podążam za innymi.

Joker_224 komentarzy: 519617.03.2022, 21:54

49' A delay in play as an Everton fan has come onto the pitch and tied themselves to the post.

[0-0]

Aha.

WukaEs komentarzy: 29617.03.2022, 21:53

Warto włączyć Eve-Newcastle? Równe szybkie tempo, czy kopanina bez pomysłu? ;)

Dziadyga komentarzy: 821317.03.2022, 21:52

Przełączam teraz na 2 połowę evertonie a tam jakiś koleś do słupka przyczepiony xD ich..

ostriket komentarzy: 657117.03.2022, 21:52

Wtf w meczu Evertonu xD jakiś dzban się przywiązał do słupka za szyję :D

losnumeros komentarzy: 1317217.03.2022, 21:52

@Gunner18AFC napisał: "chciałbym poznać twoje zdanie o śmierci Czeczko, masz jakąś teorię na ten temat?"

Guzik mnie to interesuje.

losnumeros komentarzy: 1317217.03.2022, 21:51

@mruw: @pierre_afc: Już widzę jak Klopp daje podobną wypowiedź i wy oraz inni to akceptujecie i popieracie Kloppa XD. Trochę obiektywizmu w takiej kwestii, to że jestem ArtetaOut to nie znaczy że nie widzę żadnej poprawy w drużynie.

Furgunn komentarzy: 920117.03.2022, 21:48

@losnumeros: wyższy abonament, to zaproponują. Tragedia.

Gunner18AFC komentarzy: 3427 newsów: 317.03.2022, 21:46

@losnumeros: chciałbym poznać twoje zdanie o śmierci Czeczko, masz jakąś teorię na ten temat?

Gunner18AFC komentarzy: 3427 newsów: 317.03.2022, 21:45

losnumeros konsekwentnie walczy o tytuł głupka roku na k.com.

Co komentarz to głupszy.

simson16 komentarzy: 460917.03.2022, 21:38

@Mastec30: Myślisz że ktoś na tej stronie zastanawiałby się czy chce Lewandowskiego???no żart, Nigdy do nas nie przyjdzie, wybierze między PSG a innym klubem...

pierre_afc komentarzy: 1207117.03.2022, 21:38

@losnumeros: Nawet nie chce mi się z Tobą dyskutować na ten temat. Czekam na dzień aż podwinie Ci się noga i będziesz miał 5/5 ostrzeżeń.

AR14 komentarzy: 130117.03.2022, 21:35

@Marzag

Moja wypowiedź kompletnie nie odzwierciedla tego, co napisałeś

Niemniej jednak Laca podjął najlepszą decyzję i tej dyskusji by nie było, gdyby Martin umieścił piłkę pod poprzeczką ;d

mruw komentarzy: 413317.03.2022, 21:34

@losnumeros: moim zdaniem ty ośmieszyłeś się tą wypowiedzią, bo jak zwykle starasz się mieć inne zdanie od wszystkich zamiast pomyśleć. Mikel to jest gośc, który analizuje sytuację a nie rzuca słowa na wiatr bez zastanowienia i daję sobię rękę uciąć, że sprawdzał dokładnie, czy są możliwe inne terminy na mecze i domyślam się, że PL wybrało jeden z gorszych dla nas scenariuszy i to spowodowało uzasadniony w takim wypadku gniew Mikela.

losnumeros komentarzy: 1317217.03.2022, 21:31

Przed chwilą przeczytałem że Canal+ może stracić Ekstraklasę na rzecz Viaplay. Co wtedy może zaoferować Canal+? Grand Prix, NBA i co dalej?

ksowa90 komentarzy: 145917.03.2022, 21:30

Ale ten Everton jest slaby

losnumeros komentarzy: 1317217.03.2022, 21:27

" O napiętym terminarzu...
Wielkie dzięki dla Premier League za to co zrobili, zresztą nie pierwszy raz. Teraz musimy zagrać z Manchesterem United i Chelsea, więc może chodzi o to, żeby dać im nad nami jakąś przewagę, w każdym razie serdecznie im dziękuję."

Mikel ośmieszył się ta wypowiedzią, jakby grał w LM/LE i krajowych pucharach to też rozgrywałby mecze co 3 dni i miałby jeszcze bardziej dalsze wyjazdy. Jakby tak powiedział inny trener to większość z was miałaby bekę z tego, ale powiedział to Mikel i jest ok ( bo to trener AFC). Czekam na krytykę XD.

Furgunn komentarzy: 920117.03.2022, 21:21

@Ech0z napisał: "Już niedługo prawie połowa składu Anglii to będzie Arsenal"

Jak to wszystko się zmienia, był czas kiedy nie mieliśmy angola w wyjściowym składzie.

Patriko komentarzy: 525617.03.2022, 21:19