Arsenal wygrywa 1-0 na Old Trafford po rzucie karnym!

Arsenal wygrywa 1-0 na Old Trafford po rzucie karnym! 01.11.2020, 18:28, Łukasz Wandzel 1714 komentarzy

Ostatnimi czasy nie ma nic bardziej pewnego w meczu piłkarskim niż rzut karny dla Manchesteru United. Tymczasem Arsenal chyba zakrzywił czasoprzestrzeń, ponieważ opuścił Old Trafford z kompletem punktów po wygranej właśnie dzięki temu, że sędzia wskazał na wapno.

Starcie ekipy Mikela Artety z zespołem Ole Gunnara Solskjaera można by określić mianem meczu dla konserów, w którym najważniejsza była taktyka. Nie oglądaliśmy indywidualnych popisów i efektownych strzałów, a Arsenal wygrał dzięki swojemu ustawieniu i wyłączeniu z gry kluczowych piłkarzy rywala.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Partey, Elneny, Saka - Willian, Lacazette (76' Nketiah), Aubameyang (87' Mustafi).

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Fred (62' Matić), McTominay, Pogba, Fernandes (76' Van De Beek) - Rashford, Greenwood (75' Cavani).

Kanonierzy dobrze zaczęli, zepchnęli gospodarzy na ich własną połowę i podwajali skrzydła, by wypracować miejsce na dośrodkowanie. Wrzutki od początku do końca spotkania były forsowane przez londyńczyków. Niewiele z nich jednak wynikało, ponieważ główny adresat podań, Pierre-Emerick Aubameyang albo nie zdążał do piłki, albo nie potrafił jej przyjąć, albo uderzał niecelnie.

W pierwszej połowie Czerwone Diabły były najgroźniejsze między 20. a 35. minutą.Świetnie podkręconym podaniem w szesnastkę popisał się Marcus Rashford, ale strzał Masona Greenwooda powstrzymał Bernd Leno. Gracze Arsenalu jak najszybciej starali się doskakwiać do przeciwników, przez co Mike Dean względnie szybko pokazał Robowi Holdingowi i Gabrielowi po żółtym kartoniku.

Po przerwie to Manchester na pewien czas przejął inicjatywę. Arsenal odpowiedział dopiero w 52. minucie. Wtedy to Alexandre Lacazette przechwycił futbolówkę na połowie przeciwników, a Aubameyang uderzył tuż obok słupka. Chwilę później to Maguire mógł wpisać się na listę strzelców. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał Anglika wydawał się zmierzać w światło bramki, ale także minął bramkę. Przez moment nie przestawało się dziać i z dystansu uderzał także Thomas Partey, lecz trafił prosto w Davida De Geę.

Kluczowym momentem spotkania była jednak 69. minuta spotkania. Niespodziewanie Paul Pogba faulował Hectora Bellerina w polu karnym, a sędzia odgwizdał przewinienie. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Pierre-Emerick Aubameyang, który silnym uderzeniem przy prawym słupku dał swojej drużynie prowadzenie.

Ostatni kwadrans meczu piłkarze Arsenalu spędzali głównie we własnym polu karnym. O wielkim szczęściu może mówić Gabriel, bo choć zaliczył bardzo dobry występ, był bliski otrzymania drugiej żółtej kartki. Do kuriozalnej sytuacji doszło też w 85. minucie, kiedy to oblężenie przed polem karnym prowadzili piłkarze United. Dogrywana przez Czerwone Diabły piłka odbiła się od Elneny'ego, następnie od głowy Leno, by finalnie odbić się od słupka. Dobrze ustawieni piłkarze The Gunners do końcowego gwizdka nie pozwolili rywalom oddać groźnego strzału, dzięki czemu wywieźli z Old Trafford 3 punkty.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

Prosto z DP

Strzelec: Jednak nic się nie zmieniło. Z dobrymi zespołami wygrywamy, z średniakami przegrywamy.

POTĘŻNY MANCHESTER UNITED KTÓRY AKTUALNIE JEST LIDEREM TABELI XDDDDDD

ArsenalChampion komentarzy: 813201.11.2020, 20:38

@Viral: Czemu piszesz że zagraliśmy fatalnie? Chyba nie utożsamiasz się z Arsenalem, bo po twoich wcześniejszych komentarzach wnioskuje że jesteś kibicem United

Dziadyga komentarzy: 839701.11.2020, 20:38

W koncu wygrana na OT w lidze! 14 lat czekałem jak ostatni raz wygraną dał chyba Adebayor.W koncu również wyjazdowa wygrana z top 6 po tej kompromitującej 5? letniej serii.
Ale ogólnie mecz fatalny dla oka,wyglądalismy jak dawne drużyny Mou..niby w takich meczach to dobrze,ale Ja nie jestem do takiego futbolu przyzwyczajony a te minuty ostatnie od 85+ to juz była totalna masakra.Liczę,że w przyszłosci po tym przełamaniu to w koncu troche odwazniej bedziemy grac na wyjazdach z top 6.Nawet taki Tottenham potrafił 6 bramek na OT ukłuć..

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 101.11.2020, 20:38

@Marcinafc93: kur. bez tego drugiego w tym momencie xd

bizooon komentarzy: 700401.11.2020, 20:37

@RahU: przeciez Viral to kibic ManU. Nie zasluzylo ManU na remis. 1:0 najnizszy wymiar kary. Tak jakbysmy mowili ze z Cuty na wyjezdzie na remjs zasluzylismy. Ni huhu

Gunner915 komentarzy: 282101.11.2020, 20:37

dalbym Parteyowi opaske kapitana. To jest odpowiednia osoba, zeby trzymac tych lalusiow w ryzach.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 101.11.2020, 20:37

W tym momencie, że Virgil ma kontuzje śmiało mogę powiedzieć, że Gabriel to najlepszy stoper w lidze, w tym momencie.

bizooon komentarzy: 700401.11.2020, 20:36

@SZYMON_TYROL: trudno by bylo zeby Hektor gral slabiej niz w zeszlym sezonie. Czesc z nas myslala ze gra na odejscje do Barcelony ale skoro nie odszedl to trzeba od niego takich meczow oczekiwac. Dobrze asekurowal Holdinga dzisiaj. Moze z Bobbym mu sie gra najlepiej ?

SZYMON_TYROL komentarzy: 91801.11.2020, 20:36

@Viral: 7 komentarz i takie brednie. Lepiej dla Ciebie, forum i ludzkości zebys sie nie uaktywniał w internecie.

Perconte komentarzy: 62801.11.2020, 20:36

Możecie się śmiać, ale czuje większą radość dziś niż po wygraniu Tarczy wspólnoty z Liverpoolem :)

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214301.11.2020, 20:35

@Viral napisał: "Najbardziej adekwatnym wynikiem był by remis"
Sam jesteś remis

Viral komentarzy: 701.11.2020, 20:34

Ach szkoda gadać o tym meczu. Zagraliśmy fatalnie wy także. Najbardziej adekwatnym wynikiem był by remis

SZYMON_TYROL komentarzy: 91801.11.2020, 20:34

To teraz Panowie mamy swoj moment, dlugo czekalem na taki mecz. Wreszcie dojrzale i przemyślanie. Chociaz juz z Lester bylo widać te schematy. Brakuje kreatywności z przodu. Wystarczy, że Auba wroci do formy i będzie miazga. Mamy najlepsza obrone w lidze. Mam nadzieję, że czesc zapamieta ten mecz i przy kolejnym słabszym nie będzie nikogo hejtowac. Broniłem Bellerina na forum przed startem sezonu. Ciesze się, ze gra na miare możliwości wreszcie. Oby tak dalej. W tym sezonie bedzie TOP4, zobaczycie. Wracamy tam, gdzie nasze miejsce!

damianARSENAL komentarzy: 857501.11.2020, 20:33

@Szogun: wszystko ładnie pięknie ale nagle przypominam sobie kto ich trenuje

PanMisiek komentarzy: 61401.11.2020, 20:33

Największym plusem tego meczu jest Gabriel. Miło patrzeć na takiego obrońcę.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11701.11.2020, 20:33

@Szogun: Serio? Śmiechłem. Po pierwszej połowie meczu z WHU byli uważani za najlepszy zespół na świecie. Później wiemy co było. Brighton ma bardzo słaby skład dziś.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 101.11.2020, 20:33

@Szogun: No chance, nie wygrają

Abecadlo komentarzy: 1601.11.2020, 20:32

Zasłużenie. Fajnie, że w końcu nie zamknęliśmy się na własnej połowie, jak z reguły to wygląda w meczach z top 6. Cieszy styl, cieszy wynik. Jedyne obawy mam do 2 połowy, Arsenal znów utwierdził mnie w przekonaniu, że gra fatalnie 2 część meczu, ten aspekt do poprawy.

sebaarsenal komentarzy: 160701.11.2020, 20:32

Środek Partey-Elneny to najlepszy środek od czasów Cazrola-Coq. Dziś zagrali super

mallen komentarzy: 2123901.11.2020, 20:31

Partey przeciwko United
57 podań
4 bloki
2 odbiory

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 301.11.2020, 20:31

Według mnie koguty w tym sezonie wygrają PL. Zgrani,dobrzy na każdej pozycji i dobrze wygląda ich gra . Lepszej okazji mieć nie będą.

Kub4 komentarzy: 42901.11.2020, 20:30

@bizooon: hahaha racja Mike dziś kapitalnie antycypował

pedro61 komentarzy: 219901.11.2020, 20:30

@bizooon: Nie demonizowałbym Mike Deana Od czasu keiedy w Arsenalu nie ma AW Dean nie sędziuje p-ko Arsenalowi i nie dyktuje karnych z rękawa. Gdyby sprawdzić bilans meczów sędziowanych przez Deana po odejściu Wengera nie byłby taki zły. A niesprawiedliwych karnych przeciwko Arsenalowi trudno jest mi sobie przypomnieć.

damianARSENAL komentarzy: 857501.11.2020, 20:28

Koguty 1:0

krystiannn (zawieszony) komentarzy: 57901.11.2020, 20:28

Arteta po meczu:

Chciałem, żeby piłkarze mieli spokój. Zamierzałem wygenerować wiarę i poprosić ich, żeby byli zespołem, którym obecnie są. Jestem zachwycony, ponieważ zagraliśmy z dużą odwagą i osobowością - podkreślił Hiszpan.

- Manchester United wystawił bardzo niewygodną formację z czterema pomocnikami, z których dwaj ciągle niepokoili naszą czwórkę defensywną.

- W pierwszej połowie mogliśmy zdobyć dwie bramki. Kiedy udało nam się trafić do siatki, potrafiliśmy zarządzać tymi sytuacjami. Stres był bardzo duży, było inaczej niż na pozostałych stadionach.

- Indywidualnie trzeba wygrywać pojedynki i zagrać tak, jak wymaga tego takie spotkanie. Dziś każdy z naszych graczy zasługuje na pochwałę

D14 komentarzy: 437301.11.2020, 20:25

Cieszy też fakt, że dzisiaj był w końcu jakiś styl, bo ostatnio zaczęło to trochę niepokoić. Nie jest to może typowy Wengerball, ale przyjemnie się to oglądało i o to chodzi, aby człowiek z niecierpliwością czekał na kolejne spotkanie

Garfield_pl komentarzy: 2836101.11.2020, 20:22

@Perconte napisał: "Percontekomentarzy: 26901.11.2020, 20:150
Ależ Devilpage ma ból Tylka...
Boli? Ma boleć xD"

Coś pięknego!! ;:D

krzykus1990 komentarzy: 527001.11.2020, 20:22

@Simpllemann: No i dobrze. Przez tyle lat mieliśmy jedna z najgorszych defensyw a strzelone mnóstwo goli nie przynosiły zwycięstw.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52401.11.2020, 20:21

Dzisiejsze zwycięstwo smakuje podwójnie. To także mocny prztyczek w nos dla kibiców United, którzy przed meczem licytowali się na temat wysokiego zwycięstwa ich pupili.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 101.11.2020, 20:18

Roy Keane on what Manchester United need: “They should maybe get Arteta in because obviously he is another messiah!” [Sky] #afc

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 101.11.2020, 20:17

@Marcinafc93: na*

Kiedyś graliśmy ładnie i co? Zawsze wpier... nw OT, więc wolę taką grę i wygrywanie

Pablo11 komentarzy: 82601.11.2020, 20:16

Świetny mecz mam nadzieję że wbijemy do Ligi Mistrzów i określimy w tym sezonie potencjalne ruchy!!!!

1 znalezienie partnera dla Gabriela
2 kupienie do środka dwóch mobilnych graczy Partey na6 (takich jak Aouar i Szoboszlai)

bizooon komentarzy: 700401.11.2020, 20:16

@TrueGunner: kiedy sje podniecac jak jie po wygranej z Man Utd ktore zazwyczaj pokonuje nas nawrt wystawiajac kilku mlodzikow pierwszy raz w Premier League

pierre_afc komentarzy: 1207101.11.2020, 20:15

Co do meczu to powiem tyle, że kontrolowaliśmy mecz, dość dobrze graliśmy piłką, ale brakowało zęba w ofensywie, ciężko idzie nam kreowanie sytuacji. Choć gra dzisiaj na dość poukładaną wyglądała.

Perconte komentarzy: 62801.11.2020, 20:15

Boli? Ma boleć xD

bizooon komentarzy: 700401.11.2020, 20:15

Wygrać mimo 2-óch przechwytów Majka Dina to wyczyn

TrueGunner komentarzy: 106001.11.2020, 20:15

Nie ma się czym podniecać... Dobrze, że są 3 punkty przywiezione z Old Trafford ale nasza gra nie powala.
Na plus
+duet w środku pola Partey -Elneny
+Gabriel ! mamy w końcu obrońce z prawdziwego zdarzenia
+ Ogólnie bronimy lepiej jako zespół i jesteśmy bardziej świadomi kiedy zakładać pressing całą drużyną.

Na minus;
- gra w ofensywie... leży na całego, dochodzimy podaniami do obrębu pola karnego przeciwnika i bijemy głową w mur grając piłke po obwodzie aż kończy się to na wycofaniu do obrońców i gry od bramki, ewentualnie lagą na własnie nie wiadomo na kogo.
- Znowu Auba skrzydle i schowany do kieszeni Laca. Panowie są ewidentnie pod formą albo nie odnajdują się w tej formacji.
- Willian, jestem zdania, że wiecej w ofensywie dałby nam Pepe albo Nelson.

Ogólnie podsumowując wszystko, gra nie wygląda tak jak do tego przyzwyczaił nas Arsenal Wengera, teraz gramy bardziej zachowawczo, statycznie, wiecej uwagi zwracamy na trzymanie pozycji i próbie dominowania z piłka przy nodze. Brakuje troche finezji, szybkich ataków i kontr ale miejmy nadzieje, że wszystko przyjdzie z czasem.

Mickeylo komentarzy: 278301.11.2020, 20:13

@Kaczaza: Git dzięki ;)

Kaczaza komentarzy: 726801.11.2020, 20:13

@Mickeylo: o 23 jest powtórka

aaron_maj komentarzy: 182201.11.2020, 20:12

Welbeck jest tak słaby ze siedzi na ławce mimo ze w Brighton na srodku ataku gra skrzydłowy a na skrzydłach dwaj środkowi pomocnicy.

pierre_afc komentarzy: 1207101.11.2020, 20:12

@Oldgunner3: Prędzej stwierdziłbym, że słabo idzie nam kreowanie sytuacji.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52401.11.2020, 20:12

Arsenal obecnie z najlepszą defensywą i dopiero 12. ofensywą. Sytuacja przed sezonem nie do pomyślenia.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 101.11.2020, 20:12