Arsenal wygrywa 1-0 na Old Trafford po rzucie karnym!

Arsenal wygrywa 1-0 na Old Trafford po rzucie karnym! 01.11.2020, 18:28, Łukasz Wandzel 1714 komentarzy

Ostatnimi czasy nie ma nic bardziej pewnego w meczu piłkarskim niż rzut karny dla Manchesteru United. Tymczasem Arsenal chyba zakrzywił czasoprzestrzeń, ponieważ opuścił Old Trafford z kompletem punktów po wygranej właśnie dzięki temu, że sędzia wskazał na wapno.

Starcie ekipy Mikela Artety z zespołem Ole Gunnara Solskjaera można by określić mianem meczu dla konserów, w którym najważniejsza była taktyka. Nie oglądaliśmy indywidualnych popisów i efektownych strzałów, a Arsenal wygrał dzięki swojemu ustawieniu i wyłączeniu z gry kluczowych piłkarzy rywala.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Partey, Elneny, Saka - Willian, Lacazette (76' Nketiah), Aubameyang (87' Mustafi).

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Fred (62' Matić), McTominay, Pogba, Fernandes (76' Van De Beek) - Rashford, Greenwood (75' Cavani).

Kanonierzy dobrze zaczęli, zepchnęli gospodarzy na ich własną połowę i podwajali skrzydła, by wypracować miejsce na dośrodkowanie. Wrzutki od początku do końca spotkania były forsowane przez londyńczyków. Niewiele z nich jednak wynikało, ponieważ główny adresat podań, Pierre-Emerick Aubameyang albo nie zdążał do piłki, albo nie potrafił jej przyjąć, albo uderzał niecelnie.

W pierwszej połowie Czerwone Diabły były najgroźniejsze między 20. a 35. minutą.Świetnie podkręconym podaniem w szesnastkę popisał się Marcus Rashford, ale strzał Masona Greenwooda powstrzymał Bernd Leno. Gracze Arsenalu jak najszybciej starali się doskakwiać do przeciwników, przez co Mike Dean względnie szybko pokazał Robowi Holdingowi i Gabrielowi po żółtym kartoniku.

Po przerwie to Manchester na pewien czas przejął inicjatywę. Arsenal odpowiedział dopiero w 52. minucie. Wtedy to Alexandre Lacazette przechwycił futbolówkę na połowie przeciwników, a Aubameyang uderzył tuż obok słupka. Chwilę później to Maguire mógł wpisać się na listę strzelców. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał Anglika wydawał się zmierzać w światło bramki, ale także minął bramkę. Przez moment nie przestawało się dziać i z dystansu uderzał także Thomas Partey, lecz trafił prosto w Davida De Geę.

Kluczowym momentem spotkania była jednak 69. minuta spotkania. Niespodziewanie Paul Pogba faulował Hectora Bellerina w polu karnym, a sędzia odgwizdał przewinienie. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Pierre-Emerick Aubameyang, który silnym uderzeniem przy prawym słupku dał swojej drużynie prowadzenie.

Ostatni kwadrans meczu piłkarze Arsenalu spędzali głównie we własnym polu karnym. O wielkim szczęściu może mówić Gabriel, bo choć zaliczył bardzo dobry występ, był bliski otrzymania drugiej żółtej kartki. Do kuriozalnej sytuacji doszło też w 85. minucie, kiedy to oblężenie przed polem karnym prowadzili piłkarze United. Dogrywana przez Czerwone Diabły piłka odbiła się od Elneny'ego, następnie od głowy Leno, by finalnie odbić się od słupka. Dobrze ustawieni piłkarze The Gunners do końcowego gwizdka nie pozwolili rywalom oddać groźnego strzału, dzięki czemu wywieźli z Old Trafford 3 punkty.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Arsenal2004 komentarzy: 381201.11.2020, 19:30

@sWinny: tak ten komentarz był cudny xd

AaronRambo komentarzy: 128001.11.2020, 19:30

Brawo :) Szkoda punktów z Leicester, ale powoli mozolnie widać poprawę w wielu aspektach. Mam nadzieję że Arteta będzie miał finansowe wsparcie klubu żeby to wznieść na poziom co najmniej ligi mistrzów.

gloomy komentarzy: 30601.11.2020, 19:30

Ogolnie to Gabriel, Elneny, Bellerin, Saka, Thomas dzis na bardzo duzy plus. Oby to byl zalazek czegos dobrego.
Dzieki za fajny wieczor chlopaki, czas otworzyc kolejne piwo i poczytac komentarze na debilpage :D

aaron_maj komentarzy: 182201.11.2020, 19:30

@RahU napisał: "No co tam @ljungberg77 @Czeczenia, co tak głęboko pochowani w swoich malkontenckich norach?"

Nie ma co tez popadać w hurraoptymizm. Zagraliśmy bardzo dobrze z tylu, solidnie w srodku pola i wciąż kiepsko w ataku. Cieszy wynik, ale malkontenci dalej mogą narzekać bo to jeszcze nie jest to.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214301.11.2020, 19:30

Siedzi online :D

Gunner915 komentarzy: 282101.11.2020, 19:29

@Arsenal4Ever14

a kogo mam tam wstawic geniuszu? Nikogo innego nie mamy....

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214301.11.2020, 19:29

@ZielonyLisc napisał: "jak tam rreddevils?"
za 3 dni ban mu się kończy...

sWinny komentarzy: 786101.11.2020, 19:29

Najpiękniejsze w meczu jak Kosowski coś wspomniał o Czace, a Twaro mówi coś w stylu: "Boże Nie...."

A tak po za tym to piękny mecz! Była walka! - Uwielbiam to!!!!
COYG!!!!

D14 komentarzy: 437301.11.2020, 19:29

Kapitalny mecz Parteya, Elneny'ego, Tierney'a, Bellerina, Gabriela i Holdinga, czyli cała defensywa i środek pola, WOW.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11701.11.2020, 19:29

Bellerin i Gabriel najlepsi zawodnicy tego meczu i sezonu. Pięknie.

nie wiem jak my gralismy bez Parteya i Gabriela. Trzon druzyny.

DanteZZ komentarzy: 116901.11.2020, 19:29

Ten pressing Elneny'ego w ostatnich minutach, no zaimponowałeś mnie w tej chwili.
Btw, Simple wstawiał wczoraj albo w piątek zakład z STS-ów, że w meczu będzie karny, kto się skusił? :d

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333001.11.2020, 19:29

@Gunner915: co? xD williana? Laca slabo? Ogladales mecz wgl?

Luki342 komentarzy: 275801.11.2020, 19:29

Wgl na tą chwilę mamy najlepszą defensywe w lidze xD

Arsenal2004 komentarzy: 381201.11.2020, 19:29

Teraz niech tottki stracą jakieś punkty i będzie dzień iedalny.

ZielonyLisc komentarzy: 2029601.11.2020, 19:29

jak tam rreddevils?

Thierry_H komentarzy: 1029 newsów: 101.11.2020, 19:29

Gabriel & Partey - mistrzowskie wzmocnienia, pierwszy raz od dawna nowi piłkarze aż tak znacząco podnieśli jakość drużyny.

noth komentarzy: 264301.11.2020, 19:29

Elneny i Partey ta dwojka ma grać, a nie hamulcowi Xhaka i Ceballos.

Perconte komentarzy: 62801.11.2020, 19:28

Hahahaha United xD klub Mem

Gunner72 komentarzy: 167801.11.2020, 19:28

Mówiłem wam, że przeczucie wygranej. Ogarnięcie obrony przez Artety, fenomenalny Bellerin i nowe nabytki- i cuda się zdarzają, po 14 latach Teatr Marzeń zdobyty

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333001.11.2020, 19:28

A DP znowu padło. Hahaha

Danielo_Gunners komentarzy: 264601.11.2020, 19:28

Old Trafford zdobyte! Piękny wieczór Kanonierzy.

Topek komentarzy: 13974 newsów: 12601.11.2020, 19:28

Brawo, brawo, brawo. Trzeba przyznać że defensywnie dzisiaj świetnie. Gabriel jest mistrzem. Pomoc też ładnie wspierała. Dużo pięknych akcji z przodu nie było, ale najważniejsze że ta druga połowa na bardzo solidnym poziomie

Gunner915 komentarzy: 282101.11.2020, 19:28

No i git, moze Auba sie odblokuje teraz :) wystawilbym Saka na skrzydle, Aube na srodku i Pepe/Williana na prawej, Laca niestety slabiutko, a Nketiah nie powinien wchodzic nawet z lawki.

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 101.11.2020, 19:28

Pierwszy raz po 14 latach. Ia pierre' doh le. Bravo! Bravissimo!!!

Tony24 komentarzy: 19801.11.2020, 19:28

wreszcie

damianARSENAL komentarzy: 857501.11.2020, 19:28

Gabriel, Elneny, Partey, Tierney i Bellerin na plus.
Dla mnie Partey motm, lider.

paw3u komentarzy: 563101.11.2020, 19:27

Pozdrawiam wszystkich malkontentów, którzy przed meczem zastanawiali się iloma Arsenal przegra golami.

COYG!

Hans_Zimmer komentarzy: 594901.11.2020, 19:27

Kto by pomyślał że wygramy z Manchesterem ich własną bronią - rzutem karnym.

kkam195 komentarzy: 138001.11.2020, 19:27

Sezon polowania (szczucia) na Artete i Aubę zakończona. Możemy już wychwalać naszych pod niebiosa jak to na tej stronie - ze skrajności w skrajność.

ZielonyLisc komentarzy: 2029601.11.2020, 19:27

Gabriel MOTM

Arsenal2004 komentarzy: 381201.11.2020, 19:27

Powiem że Elnneny mnie dzisiaj zaskoczył bardzo pozytywnie.

matikanonier komentarzy: 207601.11.2020, 19:27

Gabriel i Elneny przekoty

MarkOvermars komentarzy: 915201.11.2020, 19:27

Debil page padło z wrażenia

Patriko komentarzy: 531201.11.2020, 19:27

YES ***** mamy to! dawać warna, w końcu zwycięstwo w lidze na Old Trafford, no kto by pomyślał dorosły chłop a cieszy się jak dziecko :D

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698201.11.2020, 19:27

Na szczęście się myliłem :) Cieszą 3 punkty! Było ciężko ale daliśmy radę, oby było coraz lepiej, jestem pod wrażeniem gry w obronie i brawa dla Elnenyego i Parteya!

swistak86 komentarzy: 121801.11.2020, 19:27

Różnica między Parteyem a Xhaką ? Thomas jak straci piłkę to w ciągu 3 sekund potrafi ją odebrać a Szwajcar w ciągu 3 sekund fauluje na żółtą

AMN wchodzi z ławki w 86 minucie...93 minuta traci piłkę i zamiast zapier... z powrotem to sobie truchta z opuszczoną głową /

Mihex komentarzy: 2360401.11.2020, 19:27

Ale, że Partey i Elneny zdominują środek pola to nikt się nie spodziewał.

Ranczomen komentarzy: 1237001.11.2020, 19:26

Ale United to gówno xD Nie dość, że zrobili z Elnenego dobrego zawodnika to jeszcze dali się zdominować xD

Garfield_pl komentarzy: 2836901.11.2020, 19:26