Arsenal wygrywa 1-0 na Old Trafford po rzucie karnym!

Arsenal wygrywa 1-0 na Old Trafford po rzucie karnym! 01.11.2020, 18:28, Łukasz Wandzel 1714 komentarzy

Ostatnimi czasy nie ma nic bardziej pewnego w meczu piłkarskim niż rzut karny dla Manchesteru United. Tymczasem Arsenal chyba zakrzywił czasoprzestrzeń, ponieważ opuścił Old Trafford z kompletem punktów po wygranej właśnie dzięki temu, że sędzia wskazał na wapno.

Starcie ekipy Mikela Artety z zespołem Ole Gunnara Solskjaera można by określić mianem meczu dla konserów, w którym najważniejsza była taktyka. Nie oglądaliśmy indywidualnych popisów i efektownych strzałów, a Arsenal wygrał dzięki swojemu ustawieniu i wyłączeniu z gry kluczowych piłkarzy rywala.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Partey, Elneny, Saka - Willian, Lacazette (76' Nketiah), Aubameyang (87' Mustafi).

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Fred (62' Matić), McTominay, Pogba, Fernandes (76' Van De Beek) - Rashford, Greenwood (75' Cavani).

Kanonierzy dobrze zaczęli, zepchnęli gospodarzy na ich własną połowę i podwajali skrzydła, by wypracować miejsce na dośrodkowanie. Wrzutki od początku do końca spotkania były forsowane przez londyńczyków. Niewiele z nich jednak wynikało, ponieważ główny adresat podań, Pierre-Emerick Aubameyang albo nie zdążał do piłki, albo nie potrafił jej przyjąć, albo uderzał niecelnie.

W pierwszej połowie Czerwone Diabły były najgroźniejsze między 20. a 35. minutą.Świetnie podkręconym podaniem w szesnastkę popisał się Marcus Rashford, ale strzał Masona Greenwooda powstrzymał Bernd Leno. Gracze Arsenalu jak najszybciej starali się doskakwiać do przeciwników, przez co Mike Dean względnie szybko pokazał Robowi Holdingowi i Gabrielowi po żółtym kartoniku.

Po przerwie to Manchester na pewien czas przejął inicjatywę. Arsenal odpowiedział dopiero w 52. minucie. Wtedy to Alexandre Lacazette przechwycił futbolówkę na połowie przeciwników, a Aubameyang uderzył tuż obok słupka. Chwilę później to Maguire mógł wpisać się na listę strzelców. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał Anglika wydawał się zmierzać w światło bramki, ale także minął bramkę. Przez moment nie przestawało się dziać i z dystansu uderzał także Thomas Partey, lecz trafił prosto w Davida De Geę.

Kluczowym momentem spotkania była jednak 69. minuta spotkania. Niespodziewanie Paul Pogba faulował Hectora Bellerina w polu karnym, a sędzia odgwizdał przewinienie. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Pierre-Emerick Aubameyang, który silnym uderzeniem przy prawym słupku dał swojej drużynie prowadzenie.

Ostatni kwadrans meczu piłkarze Arsenalu spędzali głównie we własnym polu karnym. O wielkim szczęściu może mówić Gabriel, bo choć zaliczył bardzo dobry występ, był bliski otrzymania drugiej żółtej kartki. Do kuriozalnej sytuacji doszło też w 85. minucie, kiedy to oblężenie przed polem karnym prowadzili piłkarze United. Dogrywana przez Czerwone Diabły piłka odbiła się od Elneny'ego, następnie od głowy Leno, by finalnie odbić się od słupka. Dobrze ustawieni piłkarze The Gunners do końcowego gwizdka nie pozwolili rywalom oddać groźnego strzału, dzięki czemu wywieźli z Old Trafford 3 punkty.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
bizooon komentarzy: 700401.11.2020, 19:36

@Pitu88: AMN jest specyficzny. Potrafi grac ale czasem glupio travi

Spodek komentarzy: 63101.11.2020, 19:36

Panowie, ale nie zapominajcie o Leno.. Jego kwadratowy łeb skierował piłkę w słupek, całe szczęście!

Świetny wynik, można sie zakochać w grze Gabriela i Partey'a

Perconte komentarzy: 62801.11.2020, 19:36

My od 5 lat nie wygraliśmy z big 6 na wyjeździe.... więc kto mógł to przełamać, Tylko słaby United xD

Kiepomen komentarzy: 435201.11.2020, 19:36

15 mln za AMN to teraz już nikt nie da. Było korzystać póki ktoś się dał nabrać

Garfield_pl komentarzy: 2836101.11.2020, 19:36

Magik1990MU: No to śmeszkowanie z Arsenalu należy odłożyć na minimum pół roku (nawet nie wiem kiedy rewanż). Brawa dla Armatek, wygrali zasłużenie. Mam wrażenie, a nawet jestem pewien, że Ole nawalił z doborem składu i formacji.

Ps. jak ktoś będzie się mnie czepiał, że atakuje Pogbiarza, to przypomnę mu ten występ. Gość do sprzedania, nie zmieniam zdania.

@Sandbead, twój ulubiony kibic utd

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 401.11.2020, 19:36

A wiecie, że ostatni raz na Old Trafford wygraliśmy 15min temu?

sobpiotr komentarzy: 123701.11.2020, 19:36

Bardzo szkoda punktów z Leicester, ale i tak jest fajnie. Auba coś bez formy oby to nie był efekt nowego kontraktu. Laca nie był w moim odczuciu taki zły. Elneny mnie zaskakuje pozytywnie bardzo.

@dolny: A jeszcze saliba w obwodzie i zdaje sie ze Salaha kupilismy....

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333001.11.2020, 19:36

Gabriel, Partey i Elneny. Elneny z Parteyem to kocuuuuur w środku!

Kowal96 komentarzy: 1759301.11.2020, 19:35

Straciliśmy najmniej bramek po 7 kolejkach w całej lidze, kto by się spodziewał :D

Pitu88 komentarzy: 216601.11.2020, 19:35

No Majtland jest beznadziejny

kkam195 komentarzy: 138001.11.2020, 19:35

@Marcinafc93 napisał: "No i uj. na Devilpage już Ole out xd"
4h temu u nas było Arteta out więc...

Rosomak komentarzy: 254901.11.2020, 19:35

Słyszeliście to? Ten piękny dźwięk jak pękły tylne części ciała na devilpagu?

D14 komentarzy: 437301.11.2020, 19:35

Jeżeli chodzi o minusy to tragiczna zmiana Maitlanda i Nketiaha.. jeden i drugi spuchł po kilku minutach i totalnie nic nie wnieśli.
Nketiah udowadnia, że potrzebuje chyba jeszcze wypożyczenia, bo bardzo słabo to wygląda.

Elandro komentarzy: 12301.11.2020, 19:35

Słabo w ofensywie, ale zwycięstwo !
Jezu jak się cieszę !!!! :D

gunner1990 komentarzy: 372701.11.2020, 19:35

brawo ale trzeba pracowac nad skutecznoscia bo powinno byc juz szybciej spokojniej a po strzeleniu bramek tak sie nie cofac bo sie to czkawka odbije predzej czy pozniej. 3 pkt sa elneny thomas kozacko w defie tez bez wiekszych wylewów

Marcel90 komentarzy: 819201.11.2020, 19:34

Wreszcie wygrana w lidze na OT

ZielonyLisc komentarzy: 2029601.11.2020, 19:34

Dziś to rozgrywanie piłką nam wychodziło perfekcyjnie, MU ładnie biegało za futbolówką, pytanie czy to nie zmęczenie po LM czy rzeczywiście nie byli w stanie się temu przeciwstawić.

lukaszksso komentarzy: 61801.11.2020, 19:34

Elnenym dzisiaj zagrał najlepszy mecz w Arsenalu. Partey wiadomo, klasa światowa z piłką czy bez idzie jak czołg.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 101.11.2020, 19:34

Gabriel i Partey to są przekozaki

bizooon komentarzy: 700401.11.2020, 19:34

@arsenal159: nie przesadzaj z nketiahem. Probowal potrzymac pilke ale koledzy nie oomagali.etnie Elneny do ostatniej minuty, Gabriel z Holdingiem dobrze. Partey zaczyna rozgrywac niechbtykko Saka i Willian zroxumieja jak z nim grac to bedzie ok

MarkOvermars komentarzy: 915201.11.2020, 19:34

Po porażce z Leicester 1/3 kibiców tutaj już wyzywala Artetę od Wuefisty a teraz nagle jest zarąbisty i ma plan

XD XD XD

TakKrzysiu komentarzy: 893801.11.2020, 19:34

Gabryś, Partey, Bellerin i Holding - mimo ostrej gry - świetnie. No i z ciężkim sercem muszę pochwalić Elnenyego, bo nie przepadam za tym zawodnikiem, ale dziś naprawdę świetnie się spisał.

FromCradleToGrave komentarzy: 766 newsów: 301.11.2020, 19:34

Pare razy smieszkowalem tutaj z Holdinga, posypuje glowe popiolem - ostatnio gra bardzo dobrze.
Elneny - tak jak mowilem swoja postawa na boisku pracuje na to by z nami zostac.

W tym meczu tylko jedno mnie troche zdenerwowalo - otoz wchodzi Eddie i Niles na koncowke i nalezy sie spodziewac po nich, ze beda gryzli trawe i narzucali ostry pressing, tymczasem mialem wrazenie, ze oboje sobie truchtaja po murawie

Gunner72 komentarzy: 167801.11.2020, 19:34

Arsenal jest obecnie jak pasek ładowania na 75%, przy załadowaniu formacji atak będzie full

dolny komentarzy: 265801.11.2020, 19:33

Gabriel bije pokłony. Thomas bije pokłony. Co za nabytki... Świetny mecz w wykonaniu chłopaków

Koroniarz komentarzy: 1024201.11.2020, 19:33

Gabriel to co za gość, niemal bezbłędny.
Thomas chyba dwie straty ale po kilku sekundach odzyskiwał piłkę.
Elneny niegdyś piłkarz parodysta a dzisiaj zagrał jak profesor. Defensywa wydaje się, że jest w miarę ogarnięta a teraz pora wziąć się za kreowanie akcji.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52401.11.2020, 19:32

Arsenal wygrał wyjazdowy mecz z zespołem z TOP 6 pierwszy raz od stycznia 2015 roku.

kuade komentarzy: 73701.11.2020, 19:32

ale thomas to kot, aż mi się szkoda pogby zrobiło

Sztofort komentarzy: 260001.11.2020, 19:32

@aaron_maj: A ja darłem się, bo aż nie mogłem wytrzymac

Cartman_KG komentarzy: 364201.11.2020, 19:32

W meczu nie zagrali nasi glowni hamulcowi co widać poprzez poziom gry i kreacji. Mam na myśli Cebule którego trzeba odesłać do Hiszpanii już w styczniu a xhaken posadzić naxv ławce na amen.

MarkOvermars komentarzy: 915201.11.2020, 19:32

Jak to było mówione na tej stronie w wakacje? Bellerin tylko modą się zajmuje a gra jak panienka? Xd

Patriko komentarzy: 531201.11.2020, 19:32

Dzięki! xd

TakisobieAdek komentarzy: 6401.11.2020, 19:32

Wygrana na Old Trafford po rzucie karnym - ale się porobiło...

...a Gabriel to przeskurczybyk.

aaron_maj komentarzy: 182201.11.2020, 19:32

@swistak86 napisał: "AMN wchodzi z ławki w 86 minucie...93 minuta traci piłkę i zamiast zapier... z powrotem to sobie truchta z opuszczoną głową /"

Jak to zobaczyłem to prawie rzuciłem czymś w telewizor.

Serduszko komentarzy: 117901.11.2020, 19:31

W końcu wygrana na Old Trafford. Nie spodziewałem się wygranej, a tu MU nawet ne dało rady gola strzelić.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 101.11.2020, 19:31

No i uj. na Devilpage już Ole out xd

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29701.11.2020, 19:31

Gabriel jest przepotężny, to taki kocur, wszystko robi na takiej pewności. Pewnie z czasem zdarzy mu się pierwszy klops, bo dość ryzykownie czasami gra. Ale jest naprawdę świetny. Laca i Auba słabiutko. No ale Nketiah za Lace jak wszedł to pokazał, że on to całkowicie się nie nadaje do gry. Laca chociaż powalczy, zastawi sie tyłem do bramki. Auba to cień samego siebie, jeden z gorszych na boisku oprócz karnego nic nie wniósł.

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 801.11.2020, 19:31

reddevils skoro jest online niech pozdrowi kompanów z debilpage, którzy obstawiali gładkie 3-0 i wzwyż dla Indorów.

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 401.11.2020, 19:31

Ostatnio częściej zaglądam na devilpage, żeby poczytać. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak po kilkutygodniowej lekturze ich komentarzy ten wynik cieszy :D mogę przegrać z Burnley i Newcastle, ale wygrana na OT wszystko wynagradza.

TakKrzysiu komentarzy: 893801.11.2020, 19:30

@Gunner915 napisał: "a Nketiah nie powinien wchodzic nawet z lawki."
Mam to samo zdanie na ten temat. Wg mnie Pepe na podmęczone ManU byłby idealny. Przytrzymać piłkę przy przewadze bramki, wystartować przy kontrze, może wdać się w drybling. Nketiah z tych rzeczy potrafi tylko bieganie.

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 701.11.2020, 19:30

Brawo dla naszych piłkarzy, walka od początku do ostatnich minut, wysoki pressing, dużo odbiorów i przechwytów. Przede wszystkim brawa dla Bellerina i Gabriela za ten mecz.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333001.11.2020, 19:30

@Gunner915: geniuszu, branie pod uwage Williana to wgl jest głupota xD

simson16 komentarzy: 461401.11.2020, 19:30

Mamy to !!!!Nie wierzyłem Panowie nie wierzyłem...

Slaviola komentarzy: 1237701.11.2020, 19:30