Arsenal wygrywa 1-0 na Old Trafford po rzucie karnym!

Arsenal wygrywa 1-0 na Old Trafford po rzucie karnym! 01.11.2020, 18:28, Łukasz Wandzel 1714 komentarzy

Ostatnimi czasy nie ma nic bardziej pewnego w meczu piłkarskim niż rzut karny dla Manchesteru United. Tymczasem Arsenal chyba zakrzywił czasoprzestrzeń, ponieważ opuścił Old Trafford z kompletem punktów po wygranej właśnie dzięki temu, że sędzia wskazał na wapno.

Starcie ekipy Mikela Artety z zespołem Ole Gunnara Solskjaera można by określić mianem meczu dla konserów, w którym najważniejsza była taktyka. Nie oglądaliśmy indywidualnych popisów i efektownych strzałów, a Arsenal wygrał dzięki swojemu ustawieniu i wyłączeniu z gry kluczowych piłkarzy rywala.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Partey, Elneny, Saka - Willian, Lacazette (76' Nketiah), Aubameyang (87' Mustafi).

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Fred (62' Matić), McTominay, Pogba, Fernandes (76' Van De Beek) - Rashford, Greenwood (75' Cavani).

Kanonierzy dobrze zaczęli, zepchnęli gospodarzy na ich własną połowę i podwajali skrzydła, by wypracować miejsce na dośrodkowanie. Wrzutki od początku do końca spotkania były forsowane przez londyńczyków. Niewiele z nich jednak wynikało, ponieważ główny adresat podań, Pierre-Emerick Aubameyang albo nie zdążał do piłki, albo nie potrafił jej przyjąć, albo uderzał niecelnie.

W pierwszej połowie Czerwone Diabły były najgroźniejsze między 20. a 35. minutą.Świetnie podkręconym podaniem w szesnastkę popisał się Marcus Rashford, ale strzał Masona Greenwooda powstrzymał Bernd Leno. Gracze Arsenalu jak najszybciej starali się doskakwiać do przeciwników, przez co Mike Dean względnie szybko pokazał Robowi Holdingowi i Gabrielowi po żółtym kartoniku.

Po przerwie to Manchester na pewien czas przejął inicjatywę. Arsenal odpowiedział dopiero w 52. minucie. Wtedy to Alexandre Lacazette przechwycił futbolówkę na połowie przeciwników, a Aubameyang uderzył tuż obok słupka. Chwilę później to Maguire mógł wpisać się na listę strzelców. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał Anglika wydawał się zmierzać w światło bramki, ale także minął bramkę. Przez moment nie przestawało się dziać i z dystansu uderzał także Thomas Partey, lecz trafił prosto w Davida De Geę.

Kluczowym momentem spotkania była jednak 69. minuta spotkania. Niespodziewanie Paul Pogba faulował Hectora Bellerina w polu karnym, a sędzia odgwizdał przewinienie. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Pierre-Emerick Aubameyang, który silnym uderzeniem przy prawym słupku dał swojej drużynie prowadzenie.

Ostatni kwadrans meczu piłkarze Arsenalu spędzali głównie we własnym polu karnym. O wielkim szczęściu może mówić Gabriel, bo choć zaliczył bardzo dobry występ, był bliski otrzymania drugiej żółtej kartki. Do kuriozalnej sytuacji doszło też w 85. minucie, kiedy to oblężenie przed polem karnym prowadzili piłkarze United. Dogrywana przez Czerwone Diabły piłka odbiła się od Elneny'ego, następnie od głowy Leno, by finalnie odbić się od słupka. Dobrze ustawieni piłkarze The Gunners do końcowego gwizdka nie pozwolili rywalom oddać groźnego strzału, dzięki czemu wywieźli z Old Trafford 3 punkty.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Gryzek komentarzy: 379701.11.2020, 19:50

Jeeeest! Zwycięstwo nad MU zrobiło mi niedzielę.

Dominik11 komentarzy: 2025001.11.2020, 19:49

Xhaka możesz czyścić buty Elnenemu jak ci pozwoli abyś ich bardziej nie pobrudził.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29701.11.2020, 19:49

@silvano95 napisał: "Holding gra dobrze w tym sezonie."
Według mnie też dobrze zagrał, wiadomo, że nie ustrzegł się błędów, ale na szczęście bez konsekwencji. Na początku trochę pokopali Rashforda. Potem żółtą dostał tylko z winy Bellerina, który idiotycznie zagrał główką i Holding musiał ratować faulem. Na pewno Holding to dużo lepsza opcja niż Mustafi.

Koo7i komentarzy: 66201.11.2020, 19:48

Jak Leno twarzą obronił :D miałem pełne gacie...

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 801.11.2020, 19:48

Boli mecz z Lisami. Tym bardziej, że sedzia nie uznał nam prawidłowo zdobytej bramki. Za tydzień obowiązkowo musimy wygrać z Aston Villą, bo rywale grają ze sobą bezpośrednie mecze.

Everton z Manchesterem United
Lester z Wolves
Manchester City z Liverpoolem

i Chelsea gra z Sheffield, które stawia twarde warunki.

Janusz_Kanonier komentarzy: 30001.11.2020, 19:46

Tak jest! W końcu my Janusze idziemy na mistrza!

Rosomak komentarzy: 254901.11.2020, 19:46

Partey i Gabriel genialne transfery szkoda że tego Auoara nie udało się sprowadzić skoro Arteta go chciał.

D14 komentarzy: 437301.11.2020, 19:46

@Simpllemann:

Co więcej, mógł dać spokojnie drugą żółtą Gabrielowi, a tego nie zrobił... Mike Dean nie dał drugiej żółtej w takiej sytuacji, aż szok :D

Pitu88 komentarzy: 216601.11.2020, 19:46

W końcu Xhaka i Mustafi tam, gdzie ich miejsce i co? Pierwszy raz od 14 lat zdobywamy OT. Mikel miał nosa

bizooon komentarzy: 700601.11.2020, 19:46

A tak naprawde wiekszosc zespolow top12 zazdrosci nam mlodziezy ( wychowankow) AMN, Nketiah, Saka . A jak zagral Willock w czwartek to tez widzielismy. Niech jeszcze wprowadzi sie Saliba to wogole bedzie Dżi. Brakuje tylko Cou albo Aouara do tej układanki Mikela - żeby nie bylo grania na 1:0 w każdym meczu.

thegunners101 komentarzy: 248701.11.2020, 19:46

Partey to nam prawdziwie zapewni te 15 punktów więcej, a nie jakieś Cechy kiedyś uprawiające sabotaż.

El_Artillero komentarzy: 108301.11.2020, 19:46

@MatczaK: nie ma szans, ogólna Cebula tutaj niestety panuje

michalmsos komentarzy: 156501.11.2020, 19:45

Ja tylko dodam... ze to był chyba najlepszy mecz Elnenego u nas...
On dzis naprawdę dobrze wyglądał:)

Ps Czaka to juz niech siedzi na lawce;)

Gunner72 komentarzy: 167801.11.2020, 19:45

Strasznie koślawo podaje Partey (mówię głównie o piłkach w powietrzu), ale dzięki temu jest niekonwencjonalny w zagraniach i ma tyle celnych i udanych podań.

MatczaK komentarzy: 62201.11.2020, 19:45

Możecie się nie zniżać do poziomu niektórych użytkowników portalu naszych sąsiadek i nie wklejać tutaj ich komentarzy? Porozmawiajcie o naszej ekipie i cieszcie się zwycięstwem, a nie wrzucaniem komentarzy "dla beki" :)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29701.11.2020, 19:45

A no bo człowiek chwali tego Gabriela, ale Partey to istny TOP, do tego Elneny - nie wiem jak mogli go tu niektórzy krytykować w 1 połowie. Gościu zjada Xhake na luzie, dzisiaj fajny, mobilny środek pola. Tak naprawdę bardzo Arsenal zaskoczył, pełna dominacja w pierwszej połowie. Jedynie Auba, Laca i Willian.. Auba według mnie najsłabszy na boisku poza karnym. Nic nie wnosi do grze na skrzydle.

Topek komentarzy: 13974 newsów: 12601.11.2020, 19:45

No trzeba przynać, że para Elneny-Partey wyglądała solidnie. Może nie było cudów w prostopadłych piłkach, ale obaj chcieli grać do przodu i zyskiwali przestrzeń. Dużo lepiej niż z Lester, gdzie trójka stała w jednej linii i klepała do środkowych obrońców

silvano95 komentarzy: 985001.11.2020, 19:45

Roy Keane on Manchester United's current crop of players:

Speaking head in silhouette "God help us."

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52401.11.2020, 19:44

Obawialiście się arbitra, a ten rozegrał świetne zawody. Nie ma się do czego przyczepić. Dean był dziś nie gorszy niż Arsenal.

Pitu88 komentarzy: 216601.11.2020, 19:44

@bizooon: Saka już to pokazuje, naprawdę dobrą grą zdobył pierwszy skład. Tamta dwójka jest tutaj chyba tylko z braku laku....

Dominik11 komentarzy: 2025001.11.2020, 19:44

Partey dziś zniszczył Pogbę.

drewniane_krzeslo komentarzy: 281001.11.2020, 19:43

Mówcie co chcecie ale Elneny i Partey w pomocy to zupełnie innym poziom niż Ceballos i Xhaka. Brakowało mi trochę kontroli pod koniec meczu i dobrej gry zmienników. Ale cieszy zwycięstwo zwłaszcza z TOP 6, zwłaszcza z Mułami.

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 801.11.2020, 19:43

Manchester United w tym sezonie Premier League na Old Trafford:

1:3 Crystal Palace
1:6 Tottenham
0:0 Chelsea
0:1 Arsenal

zdobycz punktowa: 1/12, bilans bramkowy: 2:10.

zdyp komentarzy: 458601.11.2020, 19:43

wygrac z manu, na OT, pokonac ich wl.bronia (karniak) & to wszystko z majkiem dinem na pokladzie.... ohh, ten sezon jest..
SZA
LO
NY!

Ech0z komentarzy: 1043101.11.2020, 19:43

Od dzisiaj jestem głównym sponsorem Arsenalu. Co tam Kroenke on nie ma wpływu.

Pierwszy raz postawiłem na przegrana Arsenalu. Nie musicie dziękować będę to robił co tydzień.

bizooon komentarzy: 700601.11.2020, 19:43

@kwiatinho: z Leicester wynik popsula kontuzja Luiza i nieogar Xhaki i Mustafiego zestawionych razem w obronie

Dominik11 komentarzy: 2025001.11.2020, 19:43

A najlepszy u nas Xhaka super najlepszy mecz w Arsenalu. Dalej tak siedź na ławce i będzie super.

Garfield_pl komentarzy: 2836601.11.2020, 19:42

@kwiatinho napisał: "Gdzie Ci wszyscy przewidywacze porażki?

Szkoda tego wyniku z Leicester bo powinniśmy być bezpośrednio za plecami Liverpoolu"

Wyjąłeś mi to z ust.. Pewnie dziś ich nie uświadczysz, ale będą czekać znów ;) szkoda Leicester, ale nic się nie stało, jedziemy dalej...

Dominik11 komentarzy: 2025001.11.2020, 19:42

Gabriel super mecz kartka jedyny minus ale tak to piękny mec.

Partey klasa nic więc nie trzeba dodawać.

Elneny bardzo dobry mecz nie popełniał błędów.

Bellerin bardzo dobry nareszcie od dawna.

Laca, Auba, Willian słabo słabizna.

Saka bardzo dobrze mamy talent i trzeba do szlifować i zatrzymać jak najdłużej w klubie.

bizooon komentarzy: 700601.11.2020, 19:41

@Pitu88: AMN i Nketiah to swojaki. Musisz pokazac ziomkom z akademii ze moga dobra gra w rezerwach sie zalapac do pierwszej 11. Poza tym jeden otarl sie o kadre a drugi ma byc przyszloscia tej kadry.

mel75 komentarzy: 71401.11.2020, 19:41

Elneny w okolicach 85 minuty zasuwał jak w reklamie pewnych baterii. A do tego dużo piłek do przodu. Zaszokował mnie dziś, Xhaka może zostać zmiennikiem.

aaron_maj komentarzy: 182201.11.2020, 19:41

@Spodek napisał: "Panowie, ale nie zapominajcie o Leno.. Jego kwadratowy łeb skierował piłkę w słupek, całe szczęście!"

Martinez by to złapał czołem.

Michu komentarzy: 171101.11.2020, 19:41

Napiszę tylko tyle po tym meczu: Jestem szczęśliwy ! :) Victoria Concordia Crescit.

veron komentarzy: 459501.11.2020, 19:41

Mike Dean has the same number of interceptions today for Man Utd as Fred and McTominay

hehehe

kwiatinho komentarzy: 1313301.11.2020, 19:41

Gdzie Ci wszyscy przewidywacze porażki?

aaron_maj komentarzy: 182201.11.2020, 19:39

@NineBiteWolf napisał: "Bilans tego sezonu dla Arsenalu to 7 zwycięstw i 3 porażki - z Leicester, City i Liverpoolem. W sumie nie wygląda to aż tak źle. ^^"

Z drugiej strony zwycięstwa odniesione z 20,19 i 15 drużyna ligi, polamatorami z Irlandii i trzecią siłą ligi austriackiej.

thegunners101 komentarzy: 248701.11.2020, 19:39

GABRIEL I ELNENY

D14 komentarzy: 437301.11.2020, 19:39

A Partey to przypomina mi Diaby'ego i Vieire.. ta gracja w poruszaniu się, delikatne "miekkie" podania, technika użytkowa, łatwość w pokonywaniu metrów z piłką do przodu.. no póki co wygląda to niesamowicie obiecująco, ale chłodna głowa :D

sobpiotr komentarzy: 123701.11.2020, 19:39

Ale trzeba poprawić ofensywę, za mało konkretni z przodu jesteśmy, za mało sytuacji stwarzamy. Dziś obrona grała kozacko więc jeden gol wystarczył, ale trzeba myśleć do przodu.

silvano95 komentarzy: 985001.11.2020, 19:39

Willian lost possession more times (10) than any other player in the opening 15 minutes. [
@Squawka
]

kaman17 komentarzy: 499001.11.2020, 19:38

Ależ boli teraz ta porażka z Lisami...

ladinho91 komentarzy: 16301.11.2020, 19:38

Ale jak dla mnie karny dla Junajted tez powinien być po tym wślizgu Gabriela na Maticiu. Dziwne ze nie byl sprawdzany

Spejsik komentarzy: 343901.11.2020, 19:38

To była fantastyczna obrona. Żaden bramkarz by tego nie wymyślił.

Gunner72 komentarzy: 167801.11.2020, 19:38

Genialnie ogarnął to Mikel, znowu taktycznie przer*chał OGS'a. Fernandes i Rashord nie istnieje, Partey w pojedynkę rządził środkiem pola, przy stracie zaraz odbiór, fajna bomba z dystansu, Bellerin się pięknie rozkręca w tym sezonie, Elneny po paru słabszych meczach dziś bardzo, bardzo inteligentnie zagrał. Obrona świetna, Tierney trochę jeździec bez głowy, Leno fart z tą głową, ale i fart czasem potrzebny, natomiast atak to dramat, gramy trójką, która jest totalnie bez formy, co pokazują zmiany. Gabriel za 29 mln to świetny deal, wreszcie mamy gangstera z jajami w obronie, a co Arteta wyciska z Holdinga to ja nie mam pytań. COYG!

thegunner4life komentarzy: 906101.11.2020, 19:37

@tyson880:
Chodzilo mi ze ogolnie na wyjeździe.

Pitu88 komentarzy: 216601.11.2020, 19:37

@bizooon: ale generalnie zarówno on, jak i Nketiah nie mają w sobie niczego przekonywującego. To nie ten poziom..

silvano95 komentarzy: 985001.11.2020, 19:37

Arsenal win away to a big six side in the Premier League for the first time since January 2015

aaron_maj komentarzy: 182201.11.2020, 19:37

@MarkOvermars napisał: "Jak to było mówione na tej stronie w wakacje? Bellerin tylko modą się zajmuje a gra jak panienka? Xd"

Zagrał pierwszy dobry mecz w tym sezonie (przyznam ze w sumie nawet bardzo dobry), wiec poczekaj. Niech zagra kilka razy pod rząd na tym poziomie to będzie można zmienić zdanie na jego temat. Jedna jaskółka wiosny nie czyni.