Arsenal wygrywa 1-0 na Old Trafford po rzucie karnym!

Arsenal wygrywa 1-0 na Old Trafford po rzucie karnym! 01.11.2020, 18:28, Łukasz Wandzel 1714 komentarzy

Ostatnimi czasy nie ma nic bardziej pewnego w meczu piłkarskim niż rzut karny dla Manchesteru United. Tymczasem Arsenal chyba zakrzywił czasoprzestrzeń, ponieważ opuścił Old Trafford z kompletem punktów po wygranej właśnie dzięki temu, że sędzia wskazał na wapno.

Starcie ekipy Mikela Artety z zespołem Ole Gunnara Solskjaera można by określić mianem meczu dla konserów, w którym najważniejsza była taktyka. Nie oglądaliśmy indywidualnych popisów i efektownych strzałów, a Arsenal wygrał dzięki swojemu ustawieniu i wyłączeniu z gry kluczowych piłkarzy rywala.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Partey, Elneny, Saka - Willian, Lacazette (76' Nketiah), Aubameyang (87' Mustafi).

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Fred (62' Matić), McTominay, Pogba, Fernandes (76' Van De Beek) - Rashford, Greenwood (75' Cavani).

Kanonierzy dobrze zaczęli, zepchnęli gospodarzy na ich własną połowę i podwajali skrzydła, by wypracować miejsce na dośrodkowanie. Wrzutki od początku do końca spotkania były forsowane przez londyńczyków. Niewiele z nich jednak wynikało, ponieważ główny adresat podań, Pierre-Emerick Aubameyang albo nie zdążał do piłki, albo nie potrafił jej przyjąć, albo uderzał niecelnie.

W pierwszej połowie Czerwone Diabły były najgroźniejsze między 20. a 35. minutą.Świetnie podkręconym podaniem w szesnastkę popisał się Marcus Rashford, ale strzał Masona Greenwooda powstrzymał Bernd Leno. Gracze Arsenalu jak najszybciej starali się doskakwiać do przeciwników, przez co Mike Dean względnie szybko pokazał Robowi Holdingowi i Gabrielowi po żółtym kartoniku.

Po przerwie to Manchester na pewien czas przejął inicjatywę. Arsenal odpowiedział dopiero w 52. minucie. Wtedy to Alexandre Lacazette przechwycił futbolówkę na połowie przeciwników, a Aubameyang uderzył tuż obok słupka. Chwilę później to Maguire mógł wpisać się na listę strzelców. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał Anglika wydawał się zmierzać w światło bramki, ale także minął bramkę. Przez moment nie przestawało się dziać i z dystansu uderzał także Thomas Partey, lecz trafił prosto w Davida De Geę.

Kluczowym momentem spotkania była jednak 69. minuta spotkania. Niespodziewanie Paul Pogba faulował Hectora Bellerina w polu karnym, a sędzia odgwizdał przewinienie. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Pierre-Emerick Aubameyang, który silnym uderzeniem przy prawym słupku dał swojej drużynie prowadzenie.

Ostatni kwadrans meczu piłkarze Arsenalu spędzali głównie we własnym polu karnym. O wielkim szczęściu może mówić Gabriel, bo choć zaliczył bardzo dobry występ, był bliski otrzymania drugiej żółtej kartki. Do kuriozalnej sytuacji doszło też w 85. minucie, kiedy to oblężenie przed polem karnym prowadzili piłkarze United. Dogrywana przez Czerwone Diabły piłka odbiła się od Elneny'ego, następnie od głowy Leno, by finalnie odbić się od słupka. Dobrze ustawieni piłkarze The Gunners do końcowego gwizdka nie pozwolili rywalom oddać groźnego strzału, dzięki czemu wywieźli z Old Trafford 3 punkty.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11701.11.2020, 20:11

Dzisiaj od nie pamiętnych czasów graliśmy mając środek pomocy. Fajna sprawa.

Gunner72 komentarzy: 167801.11.2020, 20:11

Dobrym atakiem wygrywa się mecze, dobrą obroną trofea. Oczywiście ze balans jest potrzebny, ale dużo ciężej wygrywać 5-4 niż 1-0.

kwiatinho komentarzy: 1313301.11.2020, 20:10

No i warto oddać królowi co królewskie. Mamy nowego GENERAŁA środka pola

Tym razem to prawdziwy generał z najwyższej półki.

Elneny również robił robotę więc bohaterów jest więcej. Gabriel Hector Rob. Wszyscy zagrali świetne spotkanie

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 101.11.2020, 20:10

@Mickeylo: o 23 jest

Ziebka komentarzy: 265901.11.2020, 20:09

@trempa:
3-2-2-3

Koroniarz komentarzy: 1024201.11.2020, 20:09

@damianARSENAL: pogonić Kola, Mustafe, Sokratisa i Mesuta i będzie nas stać na Aouara :)

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 101.11.2020, 20:09

@anolis: Mi tam wystarczą wygrane po 1:0, byle punktować :)

Mickeylo komentarzy: 278301.11.2020, 20:08

Nie wiecie czy jest jakaś powtórka naszego meczu na C+ ? Bo aż bym o sobi jeszcze raz oglądnał :D

anolis komentarzy: 107301.11.2020, 20:06

O dziwo jesteśmy zespołem z najmniejszą liczbą straconych goli w całej PL... Tylko dobrze by było zacząć więcej strzelać, bo bez tego długo się nie pociągnie.

Trempa (redaktor) komentarzy: 1149 newsów: 12601.11.2020, 20:06

Nie mogłem dzisiaj oglądać meczu. Jaką formacją graliśmy ?

Kowal96 komentarzy: 1759301.11.2020, 20:05

To jest chyba ten sezon.

Będzie wielki powrót do top6.

aikon90 komentarzy: 60401.11.2020, 20:05

Najlepsze Wszystkich Świętych w życiu. Nie dość że nie trzeba było stać w korkach to jeszcze Arsenal wygrywa z United.

Joker_224 komentarzy: 522301.11.2020, 20:05

Nasze transfery w tym sezonie to petarda! Aż strach pomyśleć co by było z Ałarem jeżeli był na szczycie listy

Oldgunner3 komentarzy: 984301.11.2020, 20:05

Najlepsi Saka i Gabi,dobry Partey choć 2 razy się trochę niebezp.zabawił i stracił piłę na szczęście szybko odzyskał,niezły Tierney - tylko jeden babol,Ekneny też w miarę.Bellerin kilka razy irytował,ale na nim było wapno więc coś na plus.Laca ciut więcej myślał niż ostatnio.Ogólnie jesteśmy słabi w wykańczaniu sytuacji.Wszystko usprawiedliwia koňcowy wynik zwłaszcza,że weszły 2 "asy "-Nketiah i Mustafi.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333001.11.2020, 20:04

Jeszcze Elneny kilka miesięcy temu byl wypychany z klubu. Arteta umie zmobilizować pilkarzy do lepszej gry. Dzisiaj Elneny z Parteyem to byla klasa światowa.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 301.11.2020, 20:04

@veron:

Po pierwsze Stalowe płuca.

Po drugie chłop kocha dosłownie grać dla Arsenalu.

Po trzecie jest raz szybszy od Xhaki, a to naprawdę różnica w czasoprzestrzeni.

Po czwarte Arsenal.

Patrzys1985 komentarzy: 15901.11.2020, 20:03

"Zmielmy w maszynce Freda i Pogba to może wyjdzie nam taki Partey:D" zdanie z DP :D

Garfield_pl komentarzy: 2836101.11.2020, 20:03

: Eh szkoda, ale po wygranej w zaległym meczu będziemy blisko czołówki , sezon długi a kadrę mamy szeroką. Będzie dobrze..

Nie są świadomi, że do tego zaległego meczu daleko :)

damianARSENAL komentarzy: 857501.11.2020, 20:03

W zimę koniecznie ktoś w stylu Aouara i jakiś zmiennik dla Lacy. Spróbować pozbyc się kogoś z ekipy Sokratis, Kolasinac czy Mustafi.

Xanthi komentarzy: 98401.11.2020, 20:03

@D14: w aplikacji kiptip gdzie gram z kolegami jako jedyny postawilem na arsenal ale wynik 1:2 ale 3 pkt dostalem. Satysfakcja jest :)

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11701.11.2020, 20:02

Na Old Trafford nawet Emery nie przegrał. Arteta wygrał za pierwszym podejściem. To nasz stadion ostatnio.

silvano95 komentarzy: 985001.11.2020, 20:02

Roy Keane on Thomas Partey:

“I wish we had him in United’s midfield. He could definitely be Arsenal’s successor to Vieira.”

@arsenal159 No tak mówiłem o zdrowym Luizie , który też gra dobrze.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 301.11.2020, 20:01

Ja mam tylko wielką nadzieję, że jak już Martinelli będzie zdrowy całkowicie to on będzie wchodził za Lacę a nie Nketiah.

Nie dość, że to klasa wyżej to jeszcze chłopak nie do zajechania...

Wystarczy przypomnieć jaki rajd zrobił z Chelsea i jak sobie na spokoju wykończył.

O Gabiego trzebadbać i szlifować bo będzie topką.

Alonso komentarzy: 1282401.11.2020, 20:01

To był typowy Memchaster United Solskjera. Zagrać dobrze w Paryżu by kilka dni później nic nie grać z Chelsea, rozbijają Lipsk by potem przegrać ze słabym Arsenalem. Dla mnie cała ta trójka Solskjer, Lamps i Arteta prowadzą wielkie kluby z przypadku bo właściciele postanowili szukać swojego Zidane, średniaki mają lepszych trenerów.

Oczywiście nie życzę źle Artecie jak już tu trafił i mam nadzieje że się szybko rozwinie jako trener, a zwycięstwo na OT to zapoczątkuje.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29701.11.2020, 20:00

@silvano95: No Luiza to ja nie liczę, bo wiadomo, że dzisiaj nie mógł zagrać, ale jak wróci do zdrowia to po Gabrielu pewniak w środku obrony.

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161701.11.2020, 19:59

Szybka sonda, kto jest lepszy - Elneny czy Xhaka.

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 801.11.2020, 19:58

"Myślę, że jakąkolwiek jedenastkę wystawią i tak podjazdu do nas nie mają"
@ Magik

bizooon komentarzy: 700601.11.2020, 19:57

@Er4s: Na konty liczyl. Przeciez to jasne

@aikon90: w środku tabeli zostawia sporo miejsca. Moim zdaniem MCTominey to jie gracz na TOP4

Er4s komentarzy: 320801.11.2020, 19:56

@bizooon:
No ale sam sobie przeczysz i Arteta z resztą też.
Po co wpuszcza Nketiaha, który ma tylko ten instynkt i zero pojęcia o pressingu i przejmowaniu krycia na ostatnie minuty kiedy my zawsze jesteśmy w głębokiej defensywie.
Dzisiaj super cały mecz krycie i przejęcia funkcjonowały a od momentu pojawienia się Eddiego na boisku u nich ciągle ktoś stał wolny przed polem karnym do podania bo młody nie ogarnia gdzie biegać. Old story...

bizooon komentarzy: 700601.11.2020, 19:56

Wygeac na starej Trafordzie po karnym to mry sen Armatkarza

aikon90 komentarzy: 60401.11.2020, 19:56

United pozostawia sporo miejsca w środku co widać było w meczu z Tottenhamem i radziłbym nie wyciągać zbyt pochopnie wniosków po jednym meczu na temat środkowych pomocników.

D14 komentarzy: 437301.11.2020, 19:55

Dobra, to teraz przyznawać się, kto na nas stawiał u buka przed meczem? xd Ja postawiłem X2 z kursem 1.92

bizooon komentarzy: 700601.11.2020, 19:55

Za ucho sie Dean trzymal wiec VAR chyba od razu powiedzial ze czysto

silvano95 komentarzy: 985001.11.2020, 19:54

@arsenal159 Jest jeszcze Luiz który też gra dobrze w tym sezonie . Obrona gra bardzo dobrze najmniej straciliśmy w tym sezonie a graliśmy z City ,United czy Live na wyjeździe . Z przodu nadal czegoś brakuje..

Ech0z komentarzy: 1043101.11.2020, 19:54

Chcecie usłyszeć hipokryzje tygodnia?

Kibic United przed chwilą narzekał ze podyktowali przeciwko nim karnego. Dziękuję dobranoc

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11701.11.2020, 19:54

Rok 2020 jest nienormalny. Pandemia, wygrana Arsenalu na Old Trafford i najmniej mamy straconych goli w lidze. Tylko jedno się nie zmienia.
Ole to nauczyciel wf

bizooon komentarzy: 700601.11.2020, 19:54

Gabi trafil jednoczesnie pilke i noge wiec sedziowie musieli zdecydowac

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29701.11.2020, 19:53

@ladinho91 napisał: "Ale jak dla mnie karny dla Junajted tez powinien być po tym wślizgu Gabriela na Maticiu. Dziwne ze nie byl sprawdzany"
Ale co tam miało być sprawdzane, jak to było czyste w stu procentach?

bizooon komentarzy: 700601.11.2020, 19:53

Panowie Nketiah to lider U21 kadry. Ma umiejetnosc ustawiania sie w polu karnym lepsza niz Lac. Pilkarsko jest slabszy i nie daje nic w obronie, ale aktualnie instynkt i filing ma od Lcu lepszy. Nie bez powodu go Mikel wystawia. AMN mial swoj moment na przelomie sezonow - juz raca do jormalnej formy. Ma potencjal na gre w kadrze ale nie gdy bedzie gral w Arsenalu po 5 minut srednio

Gunner72 komentarzy: 167801.11.2020, 19:53

Do końca sezonu możemy przegrać jeszcze raz i raz zremisować jeśli chcemy 100 punktów na koniec XD

Er4s komentarzy: 320801.11.2020, 19:52

Elneny co za przemiana. Jestem pełen podziwu dla gry tego gościa.
Nie ma Xhaki na boisku i w końcu podajemy do przodu.
Gdyby jeszcze Arteta na ostatnie minuty zostawiał zespół jednak w jedenastu i nie wpuszczał tego głupiutkiego Nketiaha, który gdzieś tam biega za boiskiem jakby miał opaske na oczach to dzisiaj na prawdę w końcu mecz, który w 100% dało się obejrzeć.

silvano95 komentarzy: 985001.11.2020, 19:52

Pisałem wcześniej , że nie jestem pewny czy Xhaka i Thomas mogą grać razem , z Elnenym wygląda to dużo lepiej. Xhaka często wchodził w paradę Thomasowi.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 301.11.2020, 19:51