Arsenal wygrywa 1-0 na Old Trafford po rzucie karnym!

Arsenal wygrywa 1-0 na Old Trafford po rzucie karnym! 01.11.2020, 18:28, Łukasz Wandzel 1714 komentarzy

Ostatnimi czasy nie ma nic bardziej pewnego w meczu piłkarskim niż rzut karny dla Manchesteru United. Tymczasem Arsenal chyba zakrzywił czasoprzestrzeń, ponieważ opuścił Old Trafford z kompletem punktów po wygranej właśnie dzięki temu, że sędzia wskazał na wapno.

Starcie ekipy Mikela Artety z zespołem Ole Gunnara Solskjaera można by określić mianem meczu dla konserów, w którym najważniejsza była taktyka. Nie oglądaliśmy indywidualnych popisów i efektownych strzałów, a Arsenal wygrał dzięki swojemu ustawieniu i wyłączeniu z gry kluczowych piłkarzy rywala.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Partey, Elneny, Saka - Willian, Lacazette (76' Nketiah), Aubameyang (87' Mustafi).

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Fred (62' Matić), McTominay, Pogba, Fernandes (76' Van De Beek) - Rashford, Greenwood (75' Cavani).

Kanonierzy dobrze zaczęli, zepchnęli gospodarzy na ich własną połowę i podwajali skrzydła, by wypracować miejsce na dośrodkowanie. Wrzutki od początku do końca spotkania były forsowane przez londyńczyków. Niewiele z nich jednak wynikało, ponieważ główny adresat podań, Pierre-Emerick Aubameyang albo nie zdążał do piłki, albo nie potrafił jej przyjąć, albo uderzał niecelnie.

W pierwszej połowie Czerwone Diabły były najgroźniejsze między 20. a 35. minutą.Świetnie podkręconym podaniem w szesnastkę popisał się Marcus Rashford, ale strzał Masona Greenwooda powstrzymał Bernd Leno. Gracze Arsenalu jak najszybciej starali się doskakwiać do przeciwników, przez co Mike Dean względnie szybko pokazał Robowi Holdingowi i Gabrielowi po żółtym kartoniku.

Po przerwie to Manchester na pewien czas przejął inicjatywę. Arsenal odpowiedział dopiero w 52. minucie. Wtedy to Alexandre Lacazette przechwycił futbolówkę na połowie przeciwników, a Aubameyang uderzył tuż obok słupka. Chwilę później to Maguire mógł wpisać się na listę strzelców. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał Anglika wydawał się zmierzać w światło bramki, ale także minął bramkę. Przez moment nie przestawało się dziać i z dystansu uderzał także Thomas Partey, lecz trafił prosto w Davida De Geę.

Kluczowym momentem spotkania była jednak 69. minuta spotkania. Niespodziewanie Paul Pogba faulował Hectora Bellerina w polu karnym, a sędzia odgwizdał przewinienie. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Pierre-Emerick Aubameyang, który silnym uderzeniem przy prawym słupku dał swojej drużynie prowadzenie.

Ostatni kwadrans meczu piłkarze Arsenalu spędzali głównie we własnym polu karnym. O wielkim szczęściu może mówić Gabriel, bo choć zaliczył bardzo dobry występ, był bliski otrzymania drugiej żółtej kartki. Do kuriozalnej sytuacji doszło też w 85. minucie, kiedy to oblężenie przed polem karnym prowadzili piłkarze United. Dogrywana przez Czerwone Diabły piłka odbiła się od Elneny'ego, następnie od głowy Leno, by finalnie odbić się od słupka. Dobrze ustawieni piłkarze The Gunners do końcowego gwizdka nie pozwolili rywalom oddać groźnego strzału, dzięki czemu wywieźli z Old Trafford 3 punkty.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Rosomak komentarzy: 254501.11.2020, 21:46

Tak ciekawostka dotycząca MU: "Manchester United nie wygrał pierwszych czterech ligowych meczów na Old Trafford w najwyższej klasie rozgrywkowej po raz pierwszy od sezonu 1972/1973. Tamte rozgrywki Czerwone Diabły zakończyły na 18. pozycji"

Handcuff komentarzy: 17701.11.2020, 21:46

Od Parteya i Gabriela aż bije jakość.

No i Elneny dzisiaj - co za mecz, ile podań do przodu. :ooooo

Sandbead komentarzy: 342601.11.2020, 21:44

Najbardziej mi się dzisiaj podobało jak po 30 minutach wyskoczyła na dole statystyka wymienionych podań w ataku i było bodajże 31 do 3 dla Arsenalu. Coś pięknego jak przez pierwsze 60 minut, a właściwie do karnego całkowicie kontrolowaliśmy ten mecz i nie pozwoliliśmy im na kompletnie NIC. W sumie to było łącznie może z 5-7 minut w całym meczu, że United mocniej przycisnęło ale też dużo z tego nie wyniknęło poza słupkiem Elneny'ego (ale w sumie my też mieliśmy taką groźną centrę Bellerina w pierwszej połowie) no i tą główką Maguire'a gdzie był niepilnowany. Tak poza tym to mecz pod całkowitą kontrolą i w końcu potrafimy takie mecze zagrać na 0 z tyłu.

Gabriel i Partey to niesamowite transfery. Pierwszy gra jak profesor w defensywie natomiast drugi jest tak dobrym pomocnikiem, że Elneny przy nim rozwinął skrzydła i wyglądał jak klasowy zawodnik XD. Ostatnim, który czegoś takiego dokonał u nas to Cazorla, przy którym Coquelin wyglądał przez rok jak prime Makelele

XandeR komentarzy: 969701.11.2020, 21:42

Pierwsze 45 min to była totalna dominacja. Super mecz duetu Partey Elneny, podobnie Gabriel z Holdingiem. Szkoda że trio z przodu czlapalo leniwie, zwłaszcza Auba, bo spokojnie do przerwy mogło być po meczu.

Super ze odczarowali OT

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 101.11.2020, 21:42

@kaziu874: Greenwood też by musiał wylecieć, w takim razie.

damianARSENAL komentarzy: 853401.11.2020, 21:40

Gdybyśmy wygrali z Leicesterem to bylibyśmy na 2 miejscu, z 1 punktem straty do Liverpoolu. Mielibyśmy za sobą mecze z Live, City i United.

D14 komentarzy: 436601.11.2020, 21:39

@noth:

Z innej kamery było widać, że zawodnik kfc najpierw zabiera piłkę prawą nogą, a później wjazd wślizgiem, więc faul ewidentny i cyrk varu po raz kolejny xD ale wiadomo, nas to cieszy, ale w kontekście varu to komedia

arsenallord komentarzy: 29736 newsów: 11701.11.2020, 21:39

Za tydzień Emiliano przyjedzie na Emirates. Trzeba mu kilka goli zapakować, Villa ostatnio słaba jest.

kaziu874 komentarzy: 674801.11.2020, 21:39

Nie czytałem komentarzy w trakcie meczu więc zapytam teraz, zasłużył Gabriel dzisiaj na drugą żółtą po faulu na Rashfordzie czy nie? Moim zdaniem czerwona oczywista.

kaman17 komentarzy: 498701.11.2020, 21:39

Partey sztos, a z tą czerwoną dla Gabriela to trochę przesada. To, że już się ma na koncie żółtą kartkę nie znaczy, że każdy kolejny faul będzie skutkował wyrzuceniem z boiska, na drugą żółtą też trzeba sobie zasłużyć. A przy faulu na Greenwoodzie tuż obok był już Saka, więc według mnie bardzo dobra decyzja sędziego.
Ogólnie trzeba pochwalić Deana, bo już nawet nie chodzi o to, że nas dzisiaj wyjątkowo nie skrzywdził. Sędziował naprawdę dobrze. Nie był aptekarzem i dał pograć, ale też nie doprowadził do ostrych spięć. Poprowadził mecz po profesorsku.

kubex komentarzy: 575301.11.2020, 21:37

@arsenallord: jak Rashford jest drewniany to ja chciałbym mieć takie drewno w drewutni :)

Traitor komentarzy: 10314 newsów: 2401.11.2020, 21:36

Ej dobra szczerze - jak zobaczylem dzis Parteya na Old Trafford to spelnil sie mokry sen uzytkownikow k.com since 2010 - czarny defensywny pomocnik przeciniak - CZY TO BYL M`VILLA?

Nie pamietam kiedy ogladalem taki swietny mecz Arsenalu - chyba z 3 lata temu. No duma i po prostu szok. Elneny dzisiaj? Nie lubie goscia, ale profesorka!

arsenallord komentarzy: 29736 newsów: 11701.11.2020, 21:35

Fernandes jak już karnego nie dostanie to szału nie robi. Rashford też miał nas dzisiaj rozjechać a drewniaczek nawet nie pierdnął.

Marcel90 komentarzy: 817001.11.2020, 21:35

Dodatkowy plus dzisiejszego spotkania to pozbycie sie Reddevilsa ze strony na jakis czas ;)

damianARSENAL komentarzy: 853401.11.2020, 21:30

Xhaka to niech się szykuje na Molde bo w lidze obecnie nie widzę sensu rozdzielać pary Elneny Partey.

Chciałbym coś takiego, przede wszystkim trzeba chuchać na Gabriela.

Runnarson
Cedric Mustafi Xhaka Kolasinac
Willock Maitland-Niles Ceballos
Pepe Balogun Saka

kubex komentarzy: 575301.11.2020, 21:22

Pogba: "Nie spodziewaliśmy się indywidualnego krycia, ale powinniśmy znaleźć rozwiązanie, dostosować się, a tego nie zrobiliśmy".

Taktyk Arteta

Elastico07 komentarzy: 1255601.11.2020, 21:21

@Szogun: Gabriel zagrał świętny mecz,co Ty masz do niego? Rozumie gdyby czerwo wylapal że pretensje mogą być uzasadnione.

Abecadlo komentarzy: 1601.11.2020, 21:21

@Viral: Na niezłej fazie to pisałeś

helzing komentarzy: 327301.11.2020, 21:18

@Marcinafc93: nie każdy tak rozbija Liverpool. Mieli trochę albo i dużo szczęścia no ale zawsze

Joker_224 komentarzy: 521501.11.2020, 21:18

Soumare z Lille miał być zastępstwem za Parteya w razie niepowodzenia, a teraz kolejny mecz zaczyna na ławce. Kara a'la Milik czy o co chodzi?

damianARSENAL komentarzy: 853401.11.2020, 21:15

@Simpllemann: stary Cazorla zrobiłby tu robote skoro był problem z kasa w dobie pandemii

kanonier91 komentarzy: 457001.11.2020, 21:13

4 pkt straty do lidera. Mecz z Liverpoolem, City, United na ich terenie za sobą. Szkoda meczu z lester bo był do wygrania, ale mimo wszystko nie wygląda to źle. Licze że w końcu zakończymy sezon w top 4. Progres jaki uczyniła nasza obrona jest zadziwiający. Transfer Gabriela i Thomasa to sztos.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52401.11.2020, 21:13

Martwi ofensywa Arsenalu. 9 bramek w 7 meczach to nie jest przypadek. I to nie tak, że Kanonierzy pudłują na potęgę. Nie. Jest problem z kreowaniem sytuacji.

Ech0z komentarzy: 1042401.11.2020, 21:12

@Viral napisał: "Zagraliśmy fatalnie wy także. Najbardziej adekwatnym wynikiem był by remis"
Przecież wy w 1 połowie nie wyśliscie z własnej połowy. Tylko totalny brak formy strzeleckiej Arsenalu uratował was przed pogromem

Gunner18AFC komentarzy: 3437 newsów: 301.11.2020, 21:10

Elneny to dar na przyszłość od Wengera którego Kasztan nie zobaczył.

Wielki Wenger

Michu komentarzy: 171101.11.2020, 21:09

To naprawdę dziś był Elneny czy ktoś za Niego przebrany?
Szacun, naprawdę szacun..
Przyznam się, że jak grał w Besiktasie to nie wierzyłem w Niego i myślałem, że go za czopke drobnych opchniemy.

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 301.11.2020, 21:07

@Marcinafc93: Oprócz w sensie nie,że był zły ale także wśród dobrych graczy. Ten był najlepszy na boisku a oprócz niego dobrze się zaprezentował także Bellerin.

bizooon komentarzy: 694101.11.2020, 21:06

Elneny ma czego nie ma Xhaka : szybkość i nieustępliwość i czego noe ma Cebula: szybkość i siła gizyczna. Jak jest obok niego Thomas to jest sens go wystawiać. Jak oni graja razem to mozna probowac ponad nimi ustawic ofensywnego pilkarza ( Willian albo Willock)
grajac z tylu 4ema obroncami. Z willianem na srodku robi sie miejscr dla szybkiego skrzydlowego typu Pepe czy Martinelli

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 101.11.2020, 21:03

Cenna wygrana z powiedzmy sobie przeciętym Manchesterem. Najważniejsze, że nie wyszliśmy z pełnymi majtkami i wywalczyliśmy 3 punkty. Całe ofensywne trio zagrało dzisiaj słabo. Obrona bardzo solidnie. Gabriel kolejny świetny mecz. Jego partner Holding również zasługuje na pochwałę. Partey i Elneny super w środku, zwłaszcza Egipcjanin. Takiego Mo kosztem Xhaki biorę do składu bez zastanowienia. Nadal uważam, że brakuje nam łącznika między pomocnikami grającymi głębiej, a napastnikami. Kogoś kto mógłby zgubić dryblingiem rywala, zrobić przewagę i zyskać trochę przestrzeni. Brakuje kluczowych podań. To może nam zapewnić tylko AMF z prawdziwego zdarzenia, taki Ozil ale w primie. Liczę, że Arteta ma już plan na styczeń. A tymczasem czekamy na Molde i Villę. COYG!

mel75 komentarzy: 70601.11.2020, 21:03

Ciekawe ile podań wymienilismy przed karnym ? Tam chyba ze 2 minuty United piłki nie powąchało.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 101.11.2020, 21:02

@Szogun: Czemu oprócz Gabriela? Najlepszy dziś do spółki z Parteyem i Elnenym, generał środka obrony.

Koroniarz komentarzy: 1020101.11.2020, 21:01

McTominay = Mc Chicken Sandwich hahaha

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 301.11.2020, 21:01

Dzisiaj obrona miazga. Oprócz Gabriela,. Bellerin czym jestem zdziwiony notuje coraz to lepsze występy. Konstrukcja akcji wciąż do poprawy

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 101.11.2020, 21:00

@Marcinafc93: prrssingiem*

Elneny tym prrssingiem w końcówce mi zaimponował w chu...

Gunner18AFC komentarzy: 3437 newsów: 301.11.2020, 20:59

I zapomniałem dodać, że bardzo podobała mi się gra Elnenego, kolejny raz. My tu podśmie****ki sobie z niego czasami urządzamy a tymczasem on zagrał jak profesor. Świetne przyspieszanie akcji, świetna gra do przodu. Oby tak dalej.

Rozczarowuje mnie troche Tierney, liczyłem na więcej. Póki co do poziomu Norka się nie zbliża.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 101.11.2020, 20:55

@helzing: Rewelecja już u nich minęła, teraz pora pokazać im miejsce w szeregu za tydzień.

helzing komentarzy: 327301.11.2020, 20:54

ale nie ma co ukrywać. terminarz nie rozpieszcza. W krótkim czasie City, Liverpool, United, Leicester, z czołówki zostały jeszcze koguty i chelsea, a za tydzien rewelacja ligi Villa . No ale teoretycznie potem powinno być latwiej

Gunner18AFC komentarzy: 3437 newsów: 301.11.2020, 20:51

Fajnie, że wygraliśmy. Graliście bardzo dobrze w obronie i świetnie w odbiorze tyle, że jest jedno ALE. Nawet wuefista z Manchesteru połapał się, że wystarczy pozwolić nam grać sobie skrzydłami i męczyć te wrzutki które nie stwarzają żadnego zagrożenia. W ofensywie dalej praktycznie nie istniejemy

Barney komentarzy: 2098601.11.2020, 20:48

Totki na mistrza byhahah to tylko na kanonierach mogli to napisać.

Idę spać bo inni większą pyde zlapali

kkam195 komentarzy: 138001.11.2020, 20:48

@BizoNxd6 napisał: "Strzelec: Jednak nic się nie zmieniło. Z dobrymi zespołami wygrywamy, z średniakami przegrywamy."
Trochę racji, z Tottenhamem 1-6

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214301.11.2020, 20:44

@bizooon napisał: "przeciez Viral to kibic ManU"
THX CPT

Theo44 komentarzy: 427601.11.2020, 20:43

To co dzis zrobilismy z ich ofensywa... doskok, odbiory... praktycznie zadnych szans na strzelenie nam gola.... praktycznie to samo bylo z Lester.

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 301.11.2020, 20:42

@arsenallord: Nie uważam ich za najlepszy zespół na świecie lecz przy problemach innych oni mogą być najbardziej regularni.
@damianARSENAL: Ja tam lubię Mou.. Przynajmniej nie jest kolejnym menadżerem bez osobowości.