Arsenal wygrywa 2-1 z Sheffield United

Arsenal wygrywa 2-1 z Sheffield United 04.10.2020, 15:58, Łukasz Wandzel 2020 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety podtrzymali zwycięską passę w meczach u siebie, wygrywając 2-1 z drużyną Chrisa Wildera. Oba zespoły nie zachwyciły jakością, przez większość czasu grały powoli i nie tworzyły groźnych sytuacji. Komplet punktów londyńczycy zawdzięczają chwilowemu zrywowi, po którym w drugiej połowie otworzyli wynik spotkania i szybko podwyższyli prowadzenie. Ekipa Sheffield United w końcówce zdołała strzelić gola kontaktowego, ale niespodziewane uderzenie McGoldricka sprzed szesnastki to wszystko na co było stać przyjezdnych. Ostatecznie Kanonierzy wykonali swoje zadanie, ale styl, w jakim to zrobili pozostawiał wiele do życzenia.

Arsenal: Leno - Luiz, Gabriel, Tierney - Saka (87' Maitland-Niles), Ceballos (81' Xhaka), Elneny, Bellerin - Aubameyang, Nketiah (57' Pepe), Willian.

Sheffield United: Ramsdale - Baldock, Basham (76' Sharp), Egan, Robinson, Stevens - Lundstram, Berge, Osborn (63' Fleck) - McGoldrick, Burke (56' McBurnie).

Od samego początku Kanonierzy dłużej utrzymywali się przy piłce i powoli konstruowali akcje. Spokój w drużynie zakłócał tylko David Luiz, którego asekurować musiał Bernd Leno. Piłkarze Sheffield United polegali na wrzutkach i starali się wykorzystać zamieszanie w szesnastce Arsenalu. Żadna z drużyn przez dłuższy czas nie stworzyła groźnej okazji. Największym błędem londyńczyków było pozwalanie rywalom na grę w piłkę. Podopieczni Artety nie narzucali przeciwnikowi swojego tempa, a momentami to przyjezdni grali żwawiej.

Aż trudno uwierzyć, że strzał z dystansu Aubameyanga w 37. minucie meczu był prawdopodobnie najlepszą sytuacją Arsenalu przed przerwą. Przy uderzeniu Gabończyka udanie interweniował Ramsdale. Gorsza od gry obu zespołów w pierwszej połowie mogła być tylko kontuzja kapitana Arsenalu. Auba leżał na murawie po faulu Berge'a, ale na szczęście zmiana nie była potrzebna.

Po przerwie trudno było dostrzec jakąś zmianę w nastawieniu obu drużyn. Nieco ponad godzinę gry zajęło Kanonierom znalezienie drogi do bramki Sheffield po raz pierwszy. Piłkarze Arsenalu stworzyli przewagę liczebną w obrębie szesnastki gości. Pepe podał do Elneny'ego, który chciał zagrać klepkę z Aubameyangiem, ale podanie Gabończyka znalazło innego adresata. Hector Bellerin, znajdujący się po prawej stronie pola karnego, podciął piłkę, dogrywając ją do Bukayo Saki, a ten celną główką dał Arsenalowi prowadzenie. Kilka minut później było już 2-0. Nicolas Pepe urządził sobie rajd w kierunku bramki Ramsdale'a, po czym strzelił po ziemi. Futbolówka wpadła do bramki po odbiciu się od słupka.

Na ostatni kwadrans przyjezdni postanowili się odsłonić. Sharp zastąpił na murawie Bashama. Decyzja Chrisa Wildera, żeby jego podopieczni przeszli do ofensywy okazała się słuszna, ale to nie wystarczyło by wywieźć z The Emirates choćby jeden punkt. Gospodarze całym zespołem bronili korzystnego rezultatu, ale w 83. minucie McGoldrick zakoczył defensywę Arsenalu. Irlandczyk znalazł miejsce na strzał z dystansu, którym nie dał szans Berndowi Leno. Strzelec bramki postraszył piłkarzy Artety jeszcze w 94. minucie, ale uderzył niecelnie. The Gunners zaliczyli kolejne zwycięstwo na własnym stadionie.

Premier LeagueRaport pomeczowySheffield United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
luko_PL komentarzy: 109804.10.2020, 20:21

Adrian xD

Rowerinho komentarzy: 225204.10.2020, 20:19

"Musimy dać Ole czas , Baily po kontuzji , Harry dalej wstrząśnięty wydarzeniami z Mykonos , Pogba po koronawirusie , Rashford fajny chłopak bardzo społeczny to się liczy , Shaw po ciężkiej kontuzji 5 lat temu"

Złoto z doliny diabłów:)

Garfield_pl komentarzy: 2831304.10.2020, 20:19

@rreddevilss napisał: "Możecie się cieszyć :) tylko United nie będzie żadnym rywalem do top 4 w tym sezonie, podejrzewam że zarówno my jak i wy kończymy w tym roku poza top 4 , możecie wysmiewac United dzisiaj na to zasluzylo i mi też się z nich śmiać chce, rozumiem że czerwona z dupy, ale dostać później 4 gole to jest tragedia"
Chciałbyś żebyśmy wasz los podzielili ;) kartka bardzo niesłusznie dana, ale te gole... A macie obrońcę top ponoć i pomoc niczego sobie ;)

Ranczomen komentarzy: 1236304.10.2020, 20:19

Ale Lamela to jest gnój, zawsze pierwszy zaczyna a potem kładzie się na ziemię.

Paul77 komentarzy: 990404.10.2020, 20:18

@GunnersFan9: albo dostał solidny wpier.... od kucząt.

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11704.10.2020, 20:17

Maguire jak tak bronił bramki United to aż strach jak broniłby dupy w greckim pierdlu.

Damianos_ komentarzy: 32704.10.2020, 20:17

@Sobieski14 napisał: "Pepe potrzebuje piłki prostopadłe do biegania, a nie za plecy na stojaka.. było to widać przy bramce i zaraz chwilę później jak pokazywał wyraźnie rękami jak mu ma cebula zagrać ale niestety do tego nie doszło.
To jest niesamowity gość tylko kompletnie na razie nie potrafimy go wykorzystać"

Pełna zgoda. Pepe ma niesamowitą technikę strzału. Lepsze piłki do niego i strzela spokojnie te 10-15 bramek w lidze.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29704.10.2020, 20:17

@imprecis: Dobra, pozostań przy swoim, ja przy swoim. Nadal miej nadzieje, że ktokolwiek zapłaci za Lace 40 milionów, gdzie każdy bieduje w tym oknie. Nie był to pierwszy raz kiedy Eddie zagrał kosztem Lacy przecież, a ty wymyślasz jakieś teorie. Z pewnością jutro odejdzie Laca, a dojdzie Aouar, Partey i pewnie jeszcze ktoś.

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 804.10.2020, 20:17

@rreddevilss napisał: "bo wy prędko do LM nie wrócicie"

brzmi to jak jakiś foch 6 letniego dzieciaka co nie dostał lizaka ;)

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466904.10.2020, 20:16

@bizooon:

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333004.10.2020, 20:16

No właśnie chyba lepiej by było gdyby ten Maguire był w tym więzieniu, może wtedy tak okropnego rezultatu by nie mieli :D

silvano95 komentarzy: 984504.10.2020, 20:15

Nie powinni wypuszczać z więzienia Harrego M.

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11704.10.2020, 20:14

@rreddevilss: Hahah ile to tam było? 6?
Hahah

bizooon komentarzy: 698804.10.2020, 20:14

@rreddevilss: Porazka zawsze boli a my nie lubimy kurakow bo wiadomo somsiady a manu bo Ferguson z kadry 2 razy slabszej od naszej robil wyniki kosmiczne. Pozniej oczywiscie przyszly gwuiazdy do ManU i bolalo nss ze zawsze lanie. Daj sie pocieszyc slabym wynikiem Diabłów bo 8 puszczone przez Wojtka ciągle boli

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29704.10.2020, 20:13

@imprecis: Grywał już na szpicy i było jeszcze gorzej.

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 104.10.2020, 20:12

Właśnie przewinąłem sobie na playerze mecz i widzę, że Aurier w nagrodę po strzeleniu gola dostał od swoich kolegów kilkanaście płaskich na łeb.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29704.10.2020, 20:12

Przynajmniej zbadali Torreire za darmo :)

bizooon komentarzy: 698804.10.2020, 20:11

@El_Artillero: bez przesady. Nketiah sttzela gole. To napastnik i na kontry i na dostawienie nogi przy grze kombinacyjnej. Nie tej klasy co dwaj pierwsi ale na trzeciego sie nadaje. I ciagle ma sie rozwijac. Nie nadaje sie do takiej gry jak dzisiaj gdzie napastnik powinoen schodzic do rozgrywania, brac na plecy obronce. Dzisiaj powinien grac Laca ale chyba Arteta trzymal go jakby wynik byl nie po naszemu i wypoczetego na ostatnie 20 minut chcial poslac jako killera.

Damianos_ komentarzy: 32704.10.2020, 20:11

@Marcinafc93: Badania sobie zrobił w Hiszpanii i wróci z powrotem do Londynu. Chyba, że jutro coś się jednak ruszy z Herrerą (opcjami są podobno Porto i Zenit), albo Lemarem. Skoro Atletico mówi, że ktoś musi odejść, żeby mógł przyjść Torreira, opcją pozostaje również kupno Parteya :)

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466904.10.2020, 20:10

Najpierw mnie wszyscy wyganiaja, piszac prawie żebym wypierdalal do siebie a teraz wielce mnie ludzie tutaj odznaczaja, no boli mnie ta porażka i co lepiej wam? Skupcie się na swoim klubie bo wy prędko do LM nie wrócicie a że United gra żenująco i katastrofalnie to ja doskonale wiem, potem coś napisze i każdy się rzuca i tak w koło macieju :)

Michu komentarzy: 171104.10.2020, 20:09

Pepe to jest taki piłkarz, który potrzebuje rytmu meczowego i pewności siebie. Cały czas czekam na jego 3 mecze Premier League z golem i wtedy zacznie niszczyć rywali. Ja w to wierze, po prostu musi grac.
Ja nie jestem trenerem, ale chyba każdy by z nas chciał w ofensywie grać:
Saka, Willian, Pepe - Auba
i z jednym defensywnym pomocnikiem na slabszych rywali. Jednak tak czy siak mam pełne zaufanie do Artety, dla mnie to diament wśród trenerów.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29704.10.2020, 20:08

@imprecis: Mam nadzieje, że ty żartujesz, ale jak znam Ciebie i Twoje komentarze to raczej nie XD

Maxwolgd komentarzy: 58804.10.2020, 20:08

Ale cisza i spokój z plotkami transferowami do/z Arsenalu... Można odnieść wrażenie, że jest dawno po okienku tranferowym, a nie to, że jutro DD

bizooon komentarzy: 698804.10.2020, 20:06

Chyba OgSowi juz siendupa pali. Jakby z nami pzegralu to bedzie szukanie nowego manango. Pochettino wciaz wolny?

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 104.10.2020, 20:06

@Damianos_: Czyli wraca do Arsenalu xd

jin komentarzy: 41004.10.2020, 20:05

@Marcinafc93: tylko, że to oni zlali nas a My możemy się cieszyć z cudzego zwycięstwa nad nimi.

Damianos_ komentarzy: 32704.10.2020, 20:05

Marca donosi, że Hector Herrera nie chce się ruszać z Atletico, a wg doniesień to od jego odejścia ma zależeć wypożyczenie Torreiry.

El_Artillero komentarzy: 108304.10.2020, 20:04

@imprecis: Mamy kim grać na ŚN? Oprócz Lacazette'a mamy tylko Aubameyang, którego Arteta woli wystawiać na skrzydło. Proszę, nie mów tylko o Nketiahu, bo z nim na dziewiątce to możemy co najwyżej rywalizować United o to, kto dostanie mneisjzy wpierdziel od Spurs.

silvano95 komentarzy: 984504.10.2020, 20:03

@imprecis Nie ma opcji . Kto by miał go niby kupić za 40 mln?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29704.10.2020, 20:03

@imprecis: Kim Arsenal ma grać na ŚN oprócz Auby?

silvano95 komentarzy: 984504.10.2020, 20:00

@Catalonczyk
Decyzja ASL, dwa pozytywne przypadki w Napoli (Zielu i Elmas), piłkarze nie lecą do Turynu

Sprawa jest o tyle ciekawa w przypadku Juve - Napoli, że zadecydowały lokalne władze do spraw zdrowia. Zgodnie z protokołem przyjętym przez Serie A (od UEFA) Napoli ma wystarczającą liczbę zdrowych graczy, by polecieć do Turynu i grać.

Juventus będzie żądał walkowera, by mieć jednak do niego podstawy musi pojawić się o 19 na stadionie, dopełnić wszystkich formalności i poczekać 45 minut na Napoli. Musi postąpić zgodnie z protokołem.

kuade komentarzy: 73704.10.2020, 19:59

@Catalonczyk: Ma to związek z koronawirusem, strasznie powalona sprawa

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 104.10.2020, 19:59

Ale wylew na Devilpage, jak u nas po słynnym 8:2 z nimi xd

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29704.10.2020, 19:59

@Catalonczyk: Bo nie chcieli wypuścić z miasta podobno zawodników Napoli, bo pare osób z koroną, w tym Zieliński.

Damianos_ komentarzy: 32704.10.2020, 19:57

Tak, Willian bliżej środka też jest opcją. Pepe wg mnie nie może siedzieć na ławce. Miejsce na prawej flance powinno być dla niego zarezerwowane.

Catalonczyk komentarzy: 519804.10.2020, 19:56

Dlaczego walkower dla Juve?

kjubol komentarzy: 101004.10.2020, 19:56

Ciekawe czy Napoli na mecz z Juve przyjechało.

sWinny komentarzy: 786104.10.2020, 19:56

Ktoś mówił, że lewy ostatnio niemrawy, a on cyk 4 gole. Niesamowity jest ten człowiek, sportowiec, maszyna(??)

krzykus1990 komentarzy: 525204.10.2020, 19:54

Lewy 4 gole !!!

Chrapek596 komentarzy: 65604.10.2020, 19:54

Lewandowski to jest maszyna.

Dominik11 komentarzy: 2023504.10.2020, 19:54

@Damianos_ napisał: "3. Nagła eksplozja talentu Smith-Rowe'a (najmniej prawdopodobne)"

Zobaczymy co pokaże po kontuzji , ale nie zdziwił bym się jak by wskoczył przebojem do pierwszej jedenastki.

fabregas1987 komentarzy: 2582704.10.2020, 19:53

@Damianos_: przesunięcie Saki/Williana bliżej "10"

silvano95 komentarzy: 984504.10.2020, 19:52

Lewy 4 gole

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 104.10.2020, 19:50

Co za bajeczny pogrom na Old Trafford. Szkoda, że tego nie widziałem. Jak grali Reguilon i Ndombele?

silvano95 komentarzy: 984504.10.2020, 19:50

Patrice Evra

“I don't promote violence, but many people need a good slap right now.”

Rosomak komentarzy: 254904.10.2020, 19:50

Kurcze, szkoda że Emery ma już posadę, bo może Ed by go zatrudnił jakby zwolnił Ole.

Womanizer komentarzy: 994004.10.2020, 19:48

@Joker_224:

U siebie był. Teraz pewnie pampersa zmienia.

Joker_224 komentarzy: 522204.10.2020, 19:47

reddevils już tu był dzisiaj?

Damianos_ komentarzy: 32704.10.2020, 19:45

Problemy Arsenalu na pozycji ofensywnego pomocnika mogą być obecnie rozwiązane, albo chociaż zredukowane na 3 sposoby: