Arsenal wygrywa 2-1 z Sheffield United

Arsenal wygrywa 2-1 z Sheffield United 04.10.2020, 15:58, Łukasz Wandzel 2020 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety podtrzymali zwycięską passę w meczach u siebie, wygrywając 2-1 z drużyną Chrisa Wildera. Oba zespoły nie zachwyciły jakością, przez większość czasu grały powoli i nie tworzyły groźnych sytuacji. Komplet punktów londyńczycy zawdzięczają chwilowemu zrywowi, po którym w drugiej połowie otworzyli wynik spotkania i szybko podwyższyli prowadzenie. Ekipa Sheffield United w końcówce zdołała strzelić gola kontaktowego, ale niespodziewane uderzenie McGoldricka sprzed szesnastki to wszystko na co było stać przyjezdnych. Ostatecznie Kanonierzy wykonali swoje zadanie, ale styl, w jakim to zrobili pozostawiał wiele do życzenia.

Arsenal: Leno - Luiz, Gabriel, Tierney - Saka (87' Maitland-Niles), Ceballos (81' Xhaka), Elneny, Bellerin - Aubameyang, Nketiah (57' Pepe), Willian.

Sheffield United: Ramsdale - Baldock, Basham (76' Sharp), Egan, Robinson, Stevens - Lundstram, Berge, Osborn (63' Fleck) - McGoldrick, Burke (56' McBurnie).

Od samego początku Kanonierzy dłużej utrzymywali się przy piłce i powoli konstruowali akcje. Spokój w drużynie zakłócał tylko David Luiz, którego asekurować musiał Bernd Leno. Piłkarze Sheffield United polegali na wrzutkach i starali się wykorzystać zamieszanie w szesnastce Arsenalu. Żadna z drużyn przez dłuższy czas nie stworzyła groźnej okazji. Największym błędem londyńczyków było pozwalanie rywalom na grę w piłkę. Podopieczni Artety nie narzucali przeciwnikowi swojego tempa, a momentami to przyjezdni grali żwawiej.

Aż trudno uwierzyć, że strzał z dystansu Aubameyanga w 37. minucie meczu był prawdopodobnie najlepszą sytuacją Arsenalu przed przerwą. Przy uderzeniu Gabończyka udanie interweniował Ramsdale. Gorsza od gry obu zespołów w pierwszej połowie mogła być tylko kontuzja kapitana Arsenalu. Auba leżał na murawie po faulu Berge'a, ale na szczęście zmiana nie była potrzebna.

Po przerwie trudno było dostrzec jakąś zmianę w nastawieniu obu drużyn. Nieco ponad godzinę gry zajęło Kanonierom znalezienie drogi do bramki Sheffield po raz pierwszy. Piłkarze Arsenalu stworzyli przewagę liczebną w obrębie szesnastki gości. Pepe podał do Elneny'ego, który chciał zagrać klepkę z Aubameyangiem, ale podanie Gabończyka znalazło innego adresata. Hector Bellerin, znajdujący się po prawej stronie pola karnego, podciął piłkę, dogrywając ją do Bukayo Saki, a ten celną główką dał Arsenalowi prowadzenie. Kilka minut później było już 2-0. Nicolas Pepe urządził sobie rajd w kierunku bramki Ramsdale'a, po czym strzelił po ziemi. Futbolówka wpadła do bramki po odbiciu się od słupka.

Na ostatni kwadrans przyjezdni postanowili się odsłonić. Sharp zastąpił na murawie Bashama. Decyzja Chrisa Wildera, żeby jego podopieczni przeszli do ofensywy okazała się słuszna, ale to nie wystarczyło by wywieźć z The Emirates choćby jeden punkt. Gospodarze całym zespołem bronili korzystnego rezultatu, ale w 83. minucie McGoldrick zakoczył defensywę Arsenalu. Irlandczyk znalazł miejsce na strzał z dystansu, którym nie dał szans Berndowi Leno. Strzelec bramki postraszył piłkarzy Artety jeszcze w 94. minucie, ale uderzył niecelnie. The Gunners zaliczyli kolejne zwycięstwo na własnym stadionie.

Premier LeagueRaport pomeczowySheffield United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kowal96 komentarzy: 1759104.10.2020, 21:07

@Simpllemann:

Już znaleźliśmy, ale z 4 ligi brazylijskiej :D

Rumunia komentarzy: 87404.10.2020, 21:06

Ogląda ktoś OL-OM? Gra nasz cel transferowy, a sędziuje pani arbiter :)

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333004.10.2020, 21:06

Edinson Cavani to Manchester United is here we go and confirmed! Last details sorted also about agents fee, medicals to be completed on next hours and then official announcement on #DeadlineDay.
Cavani + Telles are both joining #MUFC

Gdyby dzisiaj zobaczyli mecz to pewnie by zmienili zdanie.

Rezerwowy bramkarz sredniaka ligi"

Władze Arsenalu już zaczynają szukać piłkarzy z niższych lig w Anglii.

daniken komentarzy: 351704.10.2020, 21:04

@Kowal96:
no tak pomyliło mi się,nie jest beniaminkiem ale grają lepiej od nas :)

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333004.10.2020, 21:04

Spokojnie ludzie, dopiero początek sezonu. Takie kluby jak AV i Everton spuchną, my też.

Rumunia komentarzy: 87404.10.2020, 21:04

Co się dzieje w tej lidze :O

polishbrigadesx komentarzy: 1021704.10.2020, 21:03

Co ten Liverpool hehe

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 304.10.2020, 21:03

@cvp napisał: "W tym sezonie coś czuję, że Everton będzie mistrzem xD"

sWinny komentarzy: 785604.10.2020, 21:03

Spokojnie, Arsenal też czeka taka porażka w trakcie sezonu i to jest normalne. Nie mamy zawodników na takim poziomie, żeby świetnie grać przez całą kampanię. Kwestia jest taka w jaki sposób się podnosisz po takich porażkach. To jak odpowiedzieliśmy po spotkaniu z Lpool jest OK i tak trzeba po prostu trzymać. Z głową do góry. Zawsze

cvp komentarzy: 110504.10.2020, 21:03

Emi wróć ;(

W tym sezonie coś czuję, że Everton będzie mistrzem xD

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333004.10.2020, 21:03

@RahU: Ten zawodnik w poprzednim sezonie w 50 meczach miał 26 bramek, więc ogórkiem jakimś nie jest

Transfery AV :
Rezerwowy bramkarz sredniaka ligi

Efekt? 4:1 do przerwy z LFC.

D_S komentarzy: 106204.10.2020, 21:02

Pięknie Martinez wyjął.

Dominik11 komentarzy: 2020704.10.2020, 21:02

Wcale bym się nie zdziwił jak by Liverpool był 3-4.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214304.10.2020, 21:02

Niesamowite. Aston Villa wyciąga gościa z drugoligowego Brentford, a ten wali hat-tricka Liverpoolowi.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333004.10.2020, 21:02

Ale bym widział u nas takiego Coutinho... szkoda, że to tylko marzenie.

Ranczomen komentarzy: 1235704.10.2020, 21:01

Ale, że Trezeguet taki weteran i jeszcze na takim poziomie gra...

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282104.10.2020, 21:01

@Freo98: To Boniek powiedział, no tak mój błąd :D

Joliwier06 komentarzy: 483 newsów: 1504.10.2020, 21:01

to co się dzieje w tym sezonie Premier League to totalny kosmos

ZielonyLisc komentarzy: 2028904.10.2020, 21:01

To wszystko zasługa Martineza, gdybyśmy go nie sprzedali to wygralibyśmy z Live minimun 4rema bramkami.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29704.10.2020, 21:00

@tom8203 napisał: "Aouar wychodzi w pierwszy ! Czyli transfer na 100 % upadł"
wow...

thegunners101 komentarzy: 248404.10.2020, 21:00

Powalony to będzie, jak wygramy na wyjeździe z kimś z TOP6.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333004.10.2020, 21:00

@tom8203: Toć to już wiadomo od wczoraj.

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1404.10.2020, 21:00

@Ech0z napisał: "Ej serio to że Arsenal wygrał 3 mecze w tak powalonym sezonie to jest cud"
No właśnie to że Arsenal wygrał 3 mecze chyba najbardziej sprawia że ten sezon jets tak powalony.

tom8203 komentarzy: 151404.10.2020, 20:59

Aouar wychodzi w pierwszy ! Czyli transfer na 100 % upadł

21gramow (zawieszony) komentarzy: 1504.10.2020, 20:59

koszulki liverpoolu sugeruja ze beda grac w krate w tym sezonie

thegunner4life komentarzy: 902504.10.2020, 20:59

@Dawid04111:
No przecież odszedł. Aston Villa wygrała kiedyś LM, a my nigdy. On celuje w ten puchar więc poszedł do ekipy z doświadczeniem w tych rozgrywkach.

helzing komentarzy: 327304.10.2020, 20:59

powie mi ktoś, co tu się dzisiaj dzieje???
wsumie można się mega cieszyć że przy takim dniu jakoś to wygraliśmy a nie wrzuta jak tutaj d:

ja sie z united smialem, a tu liverpool dostaje od aston villi, obysmy nie podzielili ich losow

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1404.10.2020, 20:58

@KrisPL napisał: "już nie mogę się doczekać następnego tygodnia"
Noo, będziesz podziwiał taktyczny geniusz Brzeczka.

MuodyWenger komentarzy: 1588 newsów: 1204.10.2020, 20:58

Już wiemy, czemu Martinez mówił, że transfer to dla niego krok wprzód. Po prostu chciał rywalizować jak równy z równym z drużynami top6

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11704.10.2020, 20:58

Zaczynam coraz bardziej szanować to nasze dzisiejsze 2-1

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282104.10.2020, 20:58

Selekcjoner Brzęczek miał rację, Klopp jedzie na picu i robieniu atmosfery.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29704.10.2020, 20:58

@gnabry_ napisał: "Jurgen Sracz już panikuje i próbuje to zamaskować wymuszonym uśmiechem."