Arsenal wygrywa 4-1 i zrzuca Wigan do Championship!

Arsenal wygrywa 4-1 i zrzuca Wigan do Championship! 14.05.2013, 21:40, Sebastian Czarnecki 3261 komentarzy

O ile pierwsza połowa była piłkarsko całkiem niezła, to druga była wręcz wyśmienita. Szybkie tempo utrzymywało się od samego początku, a oba zespoły walczyły jak lwy o swój indywidualny cel. Wygrał ten, który lepiej wytrzymał kondycyjnie i który lepiej radzi sobie z presją. Wigan, które nie wytrzymało kondycyjnie po sobotnich wojażach w Pucharze Anglii, dało sobie w szybkim czasie strzelić trzy bramki, przez co przegrało ostatecznie 1-4.

Niecodziennie zdarza się, by zdobywca Pucharu Anglii trzy dni później spadał z Premier League, jednak właśnie to się stało na Emirates Stadium. Arsenal nie miał litości dla broniącego się przed spadkiem Wigan i zrobił swoje, wydzierając przeciwnikowi trzy punkty. Ta kluczowa wygrana niezwykle pomoże Kanonierom w walce o czwarte miejsce, które jest już na wyciągnięcie ręki. To ostatnia kolejka zadecyduje, która drużyna zagra w letnim barażu o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów!

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta (90. Vermaelen), Ramsey - Walcott, Rosicky (78. Wilshere), Cazorla - Podolski (78. Chamberlain)

Wigan: Robles - Alcaraz, Scharner, McCarthy - Boyce, McArthur, Gomez (64. Watson), Espinoza - McManaman (58. Di Santo), Kone, Maloney (85. Henriquez)

Kanonierzy od samego początku ruszyli do zdecydowanego ataku i wyglądali o wiele lepiej na tle Wigan. W 7. minucie podopieczni Arsene'a Wengera stworzyli sobie pierwszą dobrą sytuację do strzału. Kąśliwe dośrodkowanie spadło w pole karne The Latics, a niespodziewany strzał głową oddał Santi Cazorla. Hiszpan mimo swojego niskiego wzrostu był jednak o włos od strzelenia gola, zabrakło dosłownie kilku centymetrów.

Dobra gra Arsenalu zaowocowała bramką w 11. minucie spotkania! Z rzutu rożnego płasko dośrodkował Cazorla, piłka odbiła się od ziemi i dopadł do niej Lukas Podolski, który głową pokonał bezradnego Roblesa. 1-0!

Dominacja Kanonierów nasilała się z minuty na minutę. Podopieczni Arsene'a Wengera z każdą kolejną minutą byli coraz bardziej niebezpieczni, zaś gracze Wigan sprawiali wrażenie okropnie zmęczonych po sobotnim finale Pucharu Anglii.

Z czasem tempo meczu zdecydowanie się zmniejszyło, zaś Wigan zaczęło grać z Arsenalem jak równy z równym. The Latics zaczęli częściej dochodzić do głosy i wywierali coraz większą presję na podopiecznych Arsene'a Wengera. Mimo wszystko zdobywcy Pucharu Anglii nie byli w stanie w jakikolwiek sposób zagrozić bramce Wigan.

W 40. minucie Kanonierzy znowu trafili do bramki Roblesa, ale Theo Walcott, który zdobył gola, został złapany na pozycji spalonej.

W 44. minucie Mike Dean podyktował rzut wolny dla Wigan po wejściu Mikela Artety w Shauna Maloneya. Arbiter uznał, że Hiszpan faulował, co było jednak ogromną pomyłką.

Minutę później kontrowersyjny rzut wolny został zamieniony na bramkę przez Shauna Maloneya! Szkot oddał piękny strzał ze stałego fragmentu i bezproblemowo pokonał Wojtka Szczęsnego. Mamy wyrównanie!

Bramka do szatni była ostatnim ciekawym wydarzeniem w pierwszej połowy. Dwie minuty po niej Mike Dean zaprosił obie drużyny na przerwę.

W 50. minucie Wigan ponownie trafiło do siatki, tym samym wychodząc na prowadzenie. Mike Dean podjął jednak decyzję na korzyść Arsenalu i odgwizdał spalonego. Rzadko mamy przyjemność oglądać taki obrazek.

Dosłownie chwilę później Kanonierzy wyszli z groźną kontrą. Prawym skrzydłem wspaniale pognał rozpędzony Walcott, który wyłożył piłkę wbiegającemu Cazorli. Hiszpan stanął oko w oko ze swoim rodakiem - Roblesem - i... trafił prosto w niego w sytuacji jeden na jeden.

Druga połowa utrzymywała się w o wiele szybszym tempie aniżeli pierwsza. Nie było jednak widać, która drużyna walczy w tym meczu o Ligę Mistrzów, a która o utrzymanie...

W 63. minucie Arsenal ponownie wyszedł na prowadzenie! Świetnie dogranie Santiego Cazorli wykorzystał Theo Walcott, który sprytnie pokonał Roblesa. 2-1!

Pięć minut później Kanonierzy podwyższyli swoje prowadzenie do dwóch bramek! Santi Cazorla głową przelobował obrońcę Wigan i uruchomił Lukasa Podolskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Roblesem. Reprezentant Niemiec nie pomylił się i pewnie pokonał hiszpańskiego golkipera!

Kanonierzy poczuli wiatr w żagle i uwierzyli w swoje umiejętności, dzięki czemu kompletnie zdominowali swojego przeciwnika w ostatnich minutach.

Kanonierom wciąż było mało! Cazorla uruchomił na lewym skrzydle Aarona Ramseya, który przeprowadził samotny rajd, zszedł do środka i mocnym uderzeniem nie dał szans Roblesowi na interwencję! Możemy już śmiało powiedzieć, że Wigan spada do Championship.

W 78. minucie Arsene Wenger przeprowadził podwójną zmianę. Z Tomasa Rosicky'ego i Lukasa Podolskiego weszli odpowiednio Jack Wilshere oraz Alex Oxlade-Chamberlain.

Kolejne minuty nie przyniosły już większych emocji. Podopieczni Roberto Martineza najwyraźniej pogodzili już się ze spadkiem i nawet nie próbowali nawiązać walki, zaś Kanonierzy spokojnie kontrolowali przebieg meczu. Arsene Wenger mimo wszystko postanowił wprowadzić w 90. minucie dodatkowego obrońcę. Do gry posłał Thomasa Vermaelena w miejsce Mikela Artety.

Do końca meczu wynik nie uległ już jednak zmianie. Kanonierzy zrobili swoje i ponownie wskoczyli na 4. miejsce w tabeli, znacznie zwiększając swoje szanse na awans do następnej edycji Ligi Mistrzów!

Premier LeagueRaport pomeczowyWigan Athletic autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

Zameg komentarzy: 13418.05.2013, 21:34

nowa porcja bardziej "naturalnych" kobiet nadciąga, jak chcecie to zobaczcie, a jak nie to trudno ;)

Marzag komentarzy: 41200 newsów: 118.05.2013, 21:34

Zameg, jak nie chinka jak chinka ;p

Sandruus_afc komentarzy: 76818.05.2013, 21:32

Marzag
A niech sie innym podobają, co ja mam do tego? :) Wyraziłam tylko swoją opiie że dla mnie niesmaczne jest wystawianie swojego biustu z przesadą w koszulce Arsenalu :)

DeptaGUNNER komentarzy: 209718.05.2013, 21:31

Czemu jeszcze nie ma news'a przed meczowego..

karateman komentarzy: 58318.05.2013, 21:31

Panowie, tym którzy mają OS polecam trwającą włąśnnie galę MMA Warmia Heroes :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.05.2013, 21:30

Jeden z tych kompletów ma być naszymi wyjazdowymi strojami na przyszły sezon.

Marzag komentarzy: 41200 newsów: 118.05.2013, 21:29

Sandruus_afc, pewnie w większości nie wiedzą, ale one chcą po prostu ładnie wyglądać ;p A chodziło mi o bardzo negatywne nastawienie do tych dziewczyn w koszulkach, sprawiałaś wrażenie poddenerwowanej że się komuś spodobały :-) Nie ma w tym nic nienaturalnego, więc nie ma się czego wstydzić ;p

Zameg komentarzy: 13418.05.2013, 21:28

arsenalfann jeśli widzisz fotki z fejsa bez zewnętrznych linków w sensie bez bezpośrednich to raczej macz fejsa hehe ;p

Możliwe, ale musiałabym najpierw zobaczyc ;p
Konkurencje? nie sądze. Jest wiele pięknych kobiet w koszulkach Arsenalu. Tylko oby wiedziały co noszą na piersi. Ja nie uważam sie za jakąś 'co to nie ja' ani za jakieś wielkie piękności. Ale również nie jestem jakaś zdesperowana żeby nawet swojego zdjęcia na ktorym prawie nic nie widać nie wstawić jeżeli o to Ci chodzi :D

Zameg komentarzy: 13418.05.2013, 21:25

arsenalfann umieszczę jej więcej zdjęć, ale muszę też to robić starannie żebym za kilka dni miał nadal co wstawiać ; o dzisiaj jeszcze tylko mała porcja "naturalności" jak chcieliście i starczy ;) a jeśli chcecie śledzić dalsze losy zapraszam do polajkowania za co byłbym wdzięczny ;)

Manwe komentarzy: 103618.05.2013, 21:22

Nie znacie się, wszystkie te kobitki tam są okropne! Ale Sandruus ma rację, ta która wybrała może u mnie dostałaby nawet 5/10.

Marzag komentarzy: 41200 newsów: 118.05.2013, 21:20

Sandruus_afc, wydaje mi się, że wtedy miałabyś już trudniejszy wybór ;p sprawiasz wrażenie jakbyś widziała w tamtych dziewczynach konkurencję :D

footyhd.net/stream1.html

w PSG śmiesznie pomalowani, Jallet cały łysy łeb w barwach PSG, Menez też kolorowe włosy, Pastore kolorowa broda, Zlatan podania plecami robi, party time hehe :D

Qarol komentarzy: 1450218.05.2013, 21:18

@arsenalfann

No fajna dupa z twarzy, że posłużę się klasykiem.

Zameg komentarzy: 13418.05.2013, 21:17

arsenalfann również takie zdjęcia widziałem jednak jest to ogólnodostępna strona dla wszystkich także dla tych osób, które nie ukończyły 18 lat tak więc nie umieszczam takich fotek i z tego co wiem nie mam też do tego prawa ;)

@Zameg
A jaha ;) Ale nie jest też taka brzydka. A widziałem zdjęcia kobietek z odsłoniętym biustem i w ręku z koszulką AFC ;)

Sandruus_afc komentarzy: 76818.05.2013, 21:14

Rafson
Hm, nie chodzi o to czy pociągają. Facet rzadko ocenia człowieka tej samej płci. Z kobietami jest odwrotnie. :)

Zameg komentarzy: 13418.05.2013, 21:14

właśnie widzę ;p z tych dwóch bardziej podoba mi się ta pierwsza, a druga zapunktowała pewnie u Ciebie swoim biustem ;p

Marzag komentarzy: 41200 newsów: 118.05.2013, 21:14

Sandruus_afc, Ale agentka jesteś ;d znalazłaś 1 dziewczynę co nie ma na sobie makijażu i pokazałaś, że tylko ją tolerujesz ;d

arsenalfann komentarzy: 1024318.05.2013, 21:12

@Zameg
Poniżej właśnie napisałem ;P

Zameg komentarzy: 13418.05.2013, 21:11

arsenalfann dlatego zamieszczane są tam różnorodne fotki, aby trafić w gust każdego ;) Tobie która z nich podoba się najbardziej? ;)

arsenalfann komentarzy: 1024318.05.2013, 21:11

Z tej strony tą
facebook.com/photo.php?fbid=455116584572841&set=a.455067804577719.1073741828.455066191244547&type=1&theater (nie widać całej twarzy ale może być) i ta:
facebook.com/photo.php?fbid=455076997910133&set=a.455067804577719.1073741828.455066191244547&type=1&theater

arsenalfann komentarzy: 1024318.05.2013, 21:10

@Zameg Ta brzydka jest!

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997318.05.2013, 21:10

Wenger znalazl zastepstwo za Artete na jutro:D

Zameg komentarzy: 13418.05.2013, 21:09

o ten mi chodzi: facebook.com/photo.php?fbid=455071467910686&set=a.455067804577719.1073741828.455066191244547&type=1&theater

ale to nie jest Chinka o.o cieszę się, że Ci się podoba ;)

Sandruus_afc komentarzy: 76818.05.2013, 21:09

Gdybym miała wybierać jakąś kobiete z tamtej strony to była by ta:
facebook.com/photo.php?fbid=455101404574359&set=pb.455066191244547.-2207520000.1368903984.&type=3&theater

arsenalfann komentarzy: 1024318.05.2013, 21:07

@Zameg
Ale o który link chodzi? :D Bo ja wszedłem w ten z tą chinką? ;p A ten facebook.com/pages/The-Gunners-Lady/455066191244547 to jest gicior :D

Zameg komentarzy: 13418.05.2013, 21:06

arsenalfann mi jednak się podoba mimo tego, że widać tapetę na jej twarzy to jednak ma "coś" w sobie takiego przykuwającego wzrok ;)

arsenalfann komentarzy: 1024318.05.2013, 21:05

@Zameg
Ten link co wysłałeś. Brzydka ;D

Zameg komentarzy: 13418.05.2013, 21:03

Borekenema też chętnie zobaczyłbym swoją Pani w koszulce Arsenalu jednak ona niestety albo i stety woli polskie podwórka piłkarskie i jedynie z piłki nożnej uznaje Legię, która zresztą też lubię więc nie ma między nami z tym problemu ;)

Belzebub666 komentarzy: 280118.05.2013, 21:03

znacie jakieś stronki do oglądania meczy ? bo na meczykach.pl nie ma transmisji do meczu Saint Etienne.....

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 118.05.2013, 21:02