Arsenal wygrywa 4-1 i zrzuca Wigan do Championship!

Arsenal wygrywa 4-1 i zrzuca Wigan do Championship! 14.05.2013, 21:40, Sebastian Czarnecki 3261 komentarzy

O ile pierwsza połowa była piłkarsko całkiem niezła, to druga była wręcz wyśmienita. Szybkie tempo utrzymywało się od samego początku, a oba zespoły walczyły jak lwy o swój indywidualny cel. Wygrał ten, który lepiej wytrzymał kondycyjnie i który lepiej radzi sobie z presją. Wigan, które nie wytrzymało kondycyjnie po sobotnich wojażach w Pucharze Anglii, dało sobie w szybkim czasie strzelić trzy bramki, przez co przegrało ostatecznie 1-4.

Niecodziennie zdarza się, by zdobywca Pucharu Anglii trzy dni później spadał z Premier League, jednak właśnie to się stało na Emirates Stadium. Arsenal nie miał litości dla broniącego się przed spadkiem Wigan i zrobił swoje, wydzierając przeciwnikowi trzy punkty. Ta kluczowa wygrana niezwykle pomoże Kanonierom w walce o czwarte miejsce, które jest już na wyciągnięcie ręki. To ostatnia kolejka zadecyduje, która drużyna zagra w letnim barażu o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów!

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta (90. Vermaelen), Ramsey - Walcott, Rosicky (78. Wilshere), Cazorla - Podolski (78. Chamberlain)

Wigan: Robles - Alcaraz, Scharner, McCarthy - Boyce, McArthur, Gomez (64. Watson), Espinoza - McManaman (58. Di Santo), Kone, Maloney (85. Henriquez)

Kanonierzy od samego początku ruszyli do zdecydowanego ataku i wyglądali o wiele lepiej na tle Wigan. W 7. minucie podopieczni Arsene'a Wengera stworzyli sobie pierwszą dobrą sytuację do strzału. Kąśliwe dośrodkowanie spadło w pole karne The Latics, a niespodziewany strzał głową oddał Santi Cazorla. Hiszpan mimo swojego niskiego wzrostu był jednak o włos od strzelenia gola, zabrakło dosłownie kilku centymetrów.

Dobra gra Arsenalu zaowocowała bramką w 11. minucie spotkania! Z rzutu rożnego płasko dośrodkował Cazorla, piłka odbiła się od ziemi i dopadł do niej Lukas Podolski, który głową pokonał bezradnego Roblesa. 1-0!

Dominacja Kanonierów nasilała się z minuty na minutę. Podopieczni Arsene'a Wengera z każdą kolejną minutą byli coraz bardziej niebezpieczni, zaś gracze Wigan sprawiali wrażenie okropnie zmęczonych po sobotnim finale Pucharu Anglii.

Z czasem tempo meczu zdecydowanie się zmniejszyło, zaś Wigan zaczęło grać z Arsenalem jak równy z równym. The Latics zaczęli częściej dochodzić do głosy i wywierali coraz większą presję na podopiecznych Arsene'a Wengera. Mimo wszystko zdobywcy Pucharu Anglii nie byli w stanie w jakikolwiek sposób zagrozić bramce Wigan.

W 40. minucie Kanonierzy znowu trafili do bramki Roblesa, ale Theo Walcott, który zdobył gola, został złapany na pozycji spalonej.

W 44. minucie Mike Dean podyktował rzut wolny dla Wigan po wejściu Mikela Artety w Shauna Maloneya. Arbiter uznał, że Hiszpan faulował, co było jednak ogromną pomyłką.

Minutę później kontrowersyjny rzut wolny został zamieniony na bramkę przez Shauna Maloneya! Szkot oddał piękny strzał ze stałego fragmentu i bezproblemowo pokonał Wojtka Szczęsnego. Mamy wyrównanie!

Bramka do szatni była ostatnim ciekawym wydarzeniem w pierwszej połowy. Dwie minuty po niej Mike Dean zaprosił obie drużyny na przerwę.

W 50. minucie Wigan ponownie trafiło do siatki, tym samym wychodząc na prowadzenie. Mike Dean podjął jednak decyzję na korzyść Arsenalu i odgwizdał spalonego. Rzadko mamy przyjemność oglądać taki obrazek.

Dosłownie chwilę później Kanonierzy wyszli z groźną kontrą. Prawym skrzydłem wspaniale pognał rozpędzony Walcott, który wyłożył piłkę wbiegającemu Cazorli. Hiszpan stanął oko w oko ze swoim rodakiem - Roblesem - i... trafił prosto w niego w sytuacji jeden na jeden.

Druga połowa utrzymywała się w o wiele szybszym tempie aniżeli pierwsza. Nie było jednak widać, która drużyna walczy w tym meczu o Ligę Mistrzów, a która o utrzymanie...

W 63. minucie Arsenal ponownie wyszedł na prowadzenie! Świetnie dogranie Santiego Cazorli wykorzystał Theo Walcott, który sprytnie pokonał Roblesa. 2-1!

Pięć minut później Kanonierzy podwyższyli swoje prowadzenie do dwóch bramek! Santi Cazorla głową przelobował obrońcę Wigan i uruchomił Lukasa Podolskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Roblesem. Reprezentant Niemiec nie pomylił się i pewnie pokonał hiszpańskiego golkipera!

Kanonierzy poczuli wiatr w żagle i uwierzyli w swoje umiejętności, dzięki czemu kompletnie zdominowali swojego przeciwnika w ostatnich minutach.

Kanonierom wciąż było mało! Cazorla uruchomił na lewym skrzydle Aarona Ramseya, który przeprowadził samotny rajd, zszedł do środka i mocnym uderzeniem nie dał szans Roblesowi na interwencję! Możemy już śmiało powiedzieć, że Wigan spada do Championship.

W 78. minucie Arsene Wenger przeprowadził podwójną zmianę. Z Tomasa Rosicky'ego i Lukasa Podolskiego weszli odpowiednio Jack Wilshere oraz Alex Oxlade-Chamberlain.

Kolejne minuty nie przyniosły już większych emocji. Podopieczni Roberto Martineza najwyraźniej pogodzili już się ze spadkiem i nawet nie próbowali nawiązać walki, zaś Kanonierzy spokojnie kontrolowali przebieg meczu. Arsene Wenger mimo wszystko postanowił wprowadzić w 90. minucie dodatkowego obrońcę. Do gry posłał Thomasa Vermaelena w miejsce Mikela Artety.

Do końca meczu wynik nie uległ już jednak zmianie. Kanonierzy zrobili swoje i ponownie wskoczyli na 4. miejsce w tabeli, znacznie zwiększając swoje szanse na awans do następnej edycji Ligi Mistrzów!

Premier LeagueRaport pomeczowyWigan Athletic autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Piotrek123 komentarzy: 63018.05.2013, 17:57

mistiqeaAFC
świętę słowa

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 418.05.2013, 17:56

@veron

Wiem, że go drasnął ale ten upadł tak teatralnie jakby zaraz miał umrzeć, albo chociaż zakończyć karierę:)
W PL też zdarzają się symulki ale jest to strzasznie piętnowane, Santi raz przyaktorzył i od razu poleciał na niego hejt:)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.05.2013, 17:56

Rafson95
Takie to polskie...

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 118.05.2013, 17:56

I tak chyba nikt nie ma wątpliwości że Lewy jest znacznie lepszy niż Kiessling. Król strzelców nic nie znaczy...

veron komentarzy: 459218.05.2013, 17:55

Teraz jednak zobaczę sobie mój ulubiony team z La Lipy czyli Valencię, leci właśnie na C+Sport :)

mrsomebody komentarzy: 602118.05.2013, 17:55

Ale za sam zamiar, ktory ja tam widzę, Ronadlo zasłużył na kartkę.

mistiqueAFC komentarzy: 2676918.05.2013, 17:55

@manwe

Moze i bysmy sie cieszyli,jakby nasze kochane media sie tak nie podniecały tym całym BVB :P wtedy jak najbardziej,ale że jest jak jest,i kazdy z tvp np,przy bramce Lewego sie spuszczał,musiał mówić jak on to pieknie zrobił,jaki on jest wspanialy,jak sie super ustawia itd to nie ma co sie dziwic :)

Ja sie ciesze że króla nie zdobył,bo chyba chłopaki by musieli sie onanizowac rok czasu z tego powodu,a internet byłby znowu zalany Lewandowskim.Tak mamy troche spokoju :P

veron komentarzy: 459218.05.2013, 17:53

MikelArteta>>
akurat to jest słaby przykład bo Gabiemu krew poleciała z nosa, więc musiał go drasnąć Ronaldo :p
Co jednak nie zmienia faktu że symulki w La Lipie jest aż nadto :)

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 418.05.2013, 17:53

@Ars3n

to też widziałem:)

Ars3n komentarzy: 1235418.05.2013, 17:52

sadistic.pl/vidic-the-serbian-titan-vt197683.htm?highlight=vidic

to jest lepsze. Jeszcze to odbicie od murawy.

Manwe komentarzy: 103618.05.2013, 17:49

Ech te Polaki. Mamy w końcu topowego gracza w jednej z najsilniejszych lig świata a ci się cieszą, że nie został królem strzelców. Ręce opadają.

thegun komentarzy: 106318.05.2013, 17:44

szkoda bo należało się robertowi

Piotrek123 komentarzy: 63018.05.2013, 17:44

brawo kessling!!bo nie będzię podniety w mediach że Lewy królem strzelców

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148918.05.2013, 17:44

Piast wygrał. Elegancko jeszcze tylko Zagłębie ogra GKS i kolejka w 100% na plus.

maciej598598 komentarzy: 184518.05.2013, 17:44

sry zapomniałem.

meczyki.pl/obrazki,5409

maciej598598 komentarzy: 184518.05.2013, 17:43

może zrobimy tak z Kronke ? :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.05.2013, 17:40

kessling w 90 minucie gol ktory dal mu krola strzelcow BL , co te koltonie i borki poczna?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.05.2013, 17:30

Bayern w rundzie rewanżowej:
16 zwycięstw, 1 remis
bramki 54:11

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 218.05.2013, 17:29

Demostenes
Tak dużo kasy to teraz znowu Villa nie kosztuje, ale no muszę się zgodzić, że ta dwójka jest o wiele bardziej pewna niż on. Wierzę w niego i nie chce żeby go kupili, natomiast, na ten czas przyznaję, że tamci są oni od niego lepsi.

mitmichael komentarzy: 4924318.05.2013, 17:28

W takim razie od dzisz dla kibicow Fortuny Borussia Dortmund to wrog bo przez nich spadaja z ligi

Zameg komentarzy: 13418.05.2013, 17:24

facebook.com/pages/The-Gunners-Lady/455066191244547 ;)

Demostenes komentarzy: 233918.05.2013, 17:20

chica10
Może i by się przebudził. Ale to jest Dużo kasy zainwestowane w 31 piłkarza po ciężkiej kontuzji. Większe szanse są imo na to, że będzie to nieudana inwestycja. A jak sprowadzą takiego Damiao, czy Higuaina, to dla mnie pewniak ;)

Mongoose komentarzy: 123118.05.2013, 17:19

No i Kiessling strzelil, Lewy nie ma krola strzelcow.

matix1995 komentarzy: 3418.05.2013, 17:15

Arsenel

Groskreutz broni w Borussi teraz xddddd

Arsenel

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 218.05.2013, 17:15

Chyba nikt tutaj nie wierzy w przebudzenie Villi, z tego co widzę. No cóż, czas pokaże co z niego będzie.

lucasnoline komentarzy: 541618.05.2013, 17:15

Grosskreutz broni, a przynajmniej się starał.

mitmichael komentarzy: 4924318.05.2013, 17:14

BVB gra w 10tke, Hoffenheim w ciagu 5 minut 2 karne i wyszło na prowadzenie a dzieki temu, ze Augsburg wygrywa 3-1 a Fortuna przegrywa z Hannoverem 0-3 to Wiesniaki zagraja w barazach

Arsenel komentarzy: 90818.05.2013, 17:13

Ogląda ktoś mecz borussi? Bo ciekaw jestem kto broni jak Roman wyleciał z boiska ;P

matix1995 komentarzy: 3418.05.2013, 17:13

A tymczasem Borussia przegrywa 1-2. stracili 2 gole w 3 minuty, obie z rzutów karnych i w dodatku Hummels i Weindenfeller czerwone kartki. Groskreutz stoi w bramce :DDD

thegun komentarzy: 106318.05.2013, 17:11

Rumak:
Gratuluję Legii mistrzostwa Polski.

ciekawe co powie jak widzew wygra z legią a on z podbeskidziem?

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 218.05.2013, 17:10

Demostenes
No tak wiem, że są, ale ja mam po prosty dziwne przeczucie, że Villa jeśli trafi do PL to odżyje i zacznie sporo strzelać. Tam w Barcelonie, to mam wrażenie że gaśnie pod nagonką na Messiego. Ale to moja opinia, a patrząc na newsy to jest blisko przejścia własnie do kogutów i to mnie martwi.

MateuszK4nonier komentarzy: 440418.05.2013, 17:03

vantastic@
Podobny głos ma do Madeja, ale rzeczywiście to Grzyb.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.05.2013, 17:02

W dodatku Villa zarabia na tydzień co najmniej 100 tysięcy funtów tygodniowo.

Demostenes komentarzy: 233918.05.2013, 17:01

chica10
Nie skreślam go całkowicie. Ale są inni napastnicy, o których mówi się w kontekście Spursów, którzy wydaje mi się lepszym dla nich zakupem.

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 218.05.2013, 16:59

Demostenes
Nie radzę tak szybko skreślać Villi, to że jest stary nie znaczy że zapomniał jak się gra. Myślę, że nowe środowisko mogłoby na niego bardzo pozytywnie wpłynąć, a lepiej by było gdyby gdzie indziej odzyskał formę a nie w totkach. Później tylko jakby zaczał strzelać to plulibyśmy sobie w brodę że go nie wzięliśmy.

vantastic komentarzy: 99218.05.2013, 16:59

@MateuszK4nonier
To Wojciech Grzyb,były polski ligowiec.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.05.2013, 16:58

chica10 > Lepiej niech kupią wypalonego, starego Ville który nigdy nie grał poza Hiszpanią niż Benteke.

Demostenes komentarzy: 233918.05.2013, 16:54

chica10
Ja tam wolę, żęby kupili wypalonego Ville niż np. Damiao, na którego podobno polują już drugi rok, a który może okazać się killerem ;)

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 218.05.2013, 16:52

Oby Villa nie przeszedł do kogutów :/

MateuszK4nonier komentarzy: 440418.05.2013, 16:51

Ogląda ktoś Podebskidzie z Piastem, a jak tak orientujcie się czy to przypadkiem nie Madej komentuje mecz ? Jak tak to koledzy z zespołu mu przyszłość przepowiedzieli, mówiąc że kiedyś będzie robił w NC+ :D

Piotrek123 komentarzy: 63018.05.2013, 16:51