Arsenal wygrywa 4-1 i zrzuca Wigan do Championship!

Arsenal wygrywa 4-1 i zrzuca Wigan do Championship! 14.05.2013, 21:40, Sebastian Czarnecki 3261 komentarzy

O ile pierwsza połowa była piłkarsko całkiem niezła, to druga była wręcz wyśmienita. Szybkie tempo utrzymywało się od samego początku, a oba zespoły walczyły jak lwy o swój indywidualny cel. Wygrał ten, który lepiej wytrzymał kondycyjnie i który lepiej radzi sobie z presją. Wigan, które nie wytrzymało kondycyjnie po sobotnich wojażach w Pucharze Anglii, dało sobie w szybkim czasie strzelić trzy bramki, przez co przegrało ostatecznie 1-4.

Niecodziennie zdarza się, by zdobywca Pucharu Anglii trzy dni później spadał z Premier League, jednak właśnie to się stało na Emirates Stadium. Arsenal nie miał litości dla broniącego się przed spadkiem Wigan i zrobił swoje, wydzierając przeciwnikowi trzy punkty. Ta kluczowa wygrana niezwykle pomoże Kanonierom w walce o czwarte miejsce, które jest już na wyciągnięcie ręki. To ostatnia kolejka zadecyduje, która drużyna zagra w letnim barażu o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów!

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta (90. Vermaelen), Ramsey - Walcott, Rosicky (78. Wilshere), Cazorla - Podolski (78. Chamberlain)

Wigan: Robles - Alcaraz, Scharner, McCarthy - Boyce, McArthur, Gomez (64. Watson), Espinoza - McManaman (58. Di Santo), Kone, Maloney (85. Henriquez)

Kanonierzy od samego początku ruszyli do zdecydowanego ataku i wyglądali o wiele lepiej na tle Wigan. W 7. minucie podopieczni Arsene'a Wengera stworzyli sobie pierwszą dobrą sytuację do strzału. Kąśliwe dośrodkowanie spadło w pole karne The Latics, a niespodziewany strzał głową oddał Santi Cazorla. Hiszpan mimo swojego niskiego wzrostu był jednak o włos od strzelenia gola, zabrakło dosłownie kilku centymetrów.

Dobra gra Arsenalu zaowocowała bramką w 11. minucie spotkania! Z rzutu rożnego płasko dośrodkował Cazorla, piłka odbiła się od ziemi i dopadł do niej Lukas Podolski, który głową pokonał bezradnego Roblesa. 1-0!

Dominacja Kanonierów nasilała się z minuty na minutę. Podopieczni Arsene'a Wengera z każdą kolejną minutą byli coraz bardziej niebezpieczni, zaś gracze Wigan sprawiali wrażenie okropnie zmęczonych po sobotnim finale Pucharu Anglii.

Z czasem tempo meczu zdecydowanie się zmniejszyło, zaś Wigan zaczęło grać z Arsenalem jak równy z równym. The Latics zaczęli częściej dochodzić do głosy i wywierali coraz większą presję na podopiecznych Arsene'a Wengera. Mimo wszystko zdobywcy Pucharu Anglii nie byli w stanie w jakikolwiek sposób zagrozić bramce Wigan.

W 40. minucie Kanonierzy znowu trafili do bramki Roblesa, ale Theo Walcott, który zdobył gola, został złapany na pozycji spalonej.

W 44. minucie Mike Dean podyktował rzut wolny dla Wigan po wejściu Mikela Artety w Shauna Maloneya. Arbiter uznał, że Hiszpan faulował, co było jednak ogromną pomyłką.

Minutę później kontrowersyjny rzut wolny został zamieniony na bramkę przez Shauna Maloneya! Szkot oddał piękny strzał ze stałego fragmentu i bezproblemowo pokonał Wojtka Szczęsnego. Mamy wyrównanie!

Bramka do szatni była ostatnim ciekawym wydarzeniem w pierwszej połowy. Dwie minuty po niej Mike Dean zaprosił obie drużyny na przerwę.

W 50. minucie Wigan ponownie trafiło do siatki, tym samym wychodząc na prowadzenie. Mike Dean podjął jednak decyzję na korzyść Arsenalu i odgwizdał spalonego. Rzadko mamy przyjemność oglądać taki obrazek.

Dosłownie chwilę później Kanonierzy wyszli z groźną kontrą. Prawym skrzydłem wspaniale pognał rozpędzony Walcott, który wyłożył piłkę wbiegającemu Cazorli. Hiszpan stanął oko w oko ze swoim rodakiem - Roblesem - i... trafił prosto w niego w sytuacji jeden na jeden.

Druga połowa utrzymywała się w o wiele szybszym tempie aniżeli pierwsza. Nie było jednak widać, która drużyna walczy w tym meczu o Ligę Mistrzów, a która o utrzymanie...

W 63. minucie Arsenal ponownie wyszedł na prowadzenie! Świetnie dogranie Santiego Cazorli wykorzystał Theo Walcott, który sprytnie pokonał Roblesa. 2-1!

Pięć minut później Kanonierzy podwyższyli swoje prowadzenie do dwóch bramek! Santi Cazorla głową przelobował obrońcę Wigan i uruchomił Lukasa Podolskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Roblesem. Reprezentant Niemiec nie pomylił się i pewnie pokonał hiszpańskiego golkipera!

Kanonierzy poczuli wiatr w żagle i uwierzyli w swoje umiejętności, dzięki czemu kompletnie zdominowali swojego przeciwnika w ostatnich minutach.

Kanonierom wciąż było mało! Cazorla uruchomił na lewym skrzydle Aarona Ramseya, który przeprowadził samotny rajd, zszedł do środka i mocnym uderzeniem nie dał szans Roblesowi na interwencję! Możemy już śmiało powiedzieć, że Wigan spada do Championship.

W 78. minucie Arsene Wenger przeprowadził podwójną zmianę. Z Tomasa Rosicky'ego i Lukasa Podolskiego weszli odpowiednio Jack Wilshere oraz Alex Oxlade-Chamberlain.

Kolejne minuty nie przyniosły już większych emocji. Podopieczni Roberto Martineza najwyraźniej pogodzili już się ze spadkiem i nawet nie próbowali nawiązać walki, zaś Kanonierzy spokojnie kontrolowali przebieg meczu. Arsene Wenger mimo wszystko postanowił wprowadzić w 90. minucie dodatkowego obrońcę. Do gry posłał Thomasa Vermaelena w miejsce Mikela Artety.

Do końca meczu wynik nie uległ już jednak zmianie. Kanonierzy zrobili swoje i ponownie wskoczyli na 4. miejsce w tabeli, znacznie zwiększając swoje szanse na awans do następnej edycji Ligi Mistrzów!

Premier LeagueRaport pomeczowyWigan Athletic autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
thegun komentarzy: 106318.05.2013, 15:49

ale mecz w Monchengladbach, Nordtveitowi odejście wyszło na plus

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.05.2013, 15:48

ale jaja 15 minut meczu i 3-1 bayern przegrywa , a na polskim meczu usnalem w 2 minuty

afckonrad9101 komentarzy: 783418.05.2013, 15:48

Pff moge sie zalozyc ze z taka mentalnoscia AFC nie byloby mistrzem Polski...

arsenalfann komentarzy: 1024318.05.2013, 15:47

Cudze chwalicie swego nie znacie. Poziom jest jaki jest i też przyswaja dużo emocji. Jakbyście tego nie nazwali zawsze będzie mnie interesować nasza liga oraz PL.

mrsomebody komentarzy: 602118.05.2013, 15:46

Ramsey stzela

Marek Jackowski nie zyje.

Ars3n komentarzy: 1235418.05.2013, 15:46

mistique
nie czulem dzisiaj tych emocji, a kiedys bylem kibicem Lecha (jeszcze Lewy tam gral). Minie troche lat zanim ktos przebije City w zdobyciu majstra.

Gunnerowiec komentarzy: 85018.05.2013, 15:46

13 min i już cztery bramki, grubo ;p

Mongoose komentarzy: 123118.05.2013, 15:45

Nie sadze żeby Lewy przescignal Kiesslinga, on jest teraz w gazie i strzela w każdym spotkaniu.

thegun komentarzy: 106318.05.2013, 15:44

trochę zawyżyłem poziom ekstraklasy, tak naprawdę w championship poziom o wiele wyższy. polską ligę można porównywać do league one.

mistiqueAFC komentarzy: 2676918.05.2013, 15:44

Tam gadacie

Ekstraklasa > Bundesliga i Premier Lague

Zobaczcie jakie u nas sa emocje jesli chodzi o walke o majstra,a w Anglii i Niemczech?oj ludzie ludzie,cudze chwalicie,a u nas wcale tak zle nie jest :P

Tomyyyyy komentarzy: 1518.05.2013, 15:43

co mecz 3-1:D

ArseneAl komentarzy: 2341718.05.2013, 15:41

Ekstraklapa jest na poziomie League One.

Oggy komentarzy: 948918.05.2013, 15:40

IMO tylko z najsłabszymi BPL taka Legia miałaby szanse, tymczasem z np. Evertonem czy Swansea to mogłyby być ładne baty xDD

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12618.05.2013, 15:40

Drużyny z Championship grają 46 spotkań w sezonie, oni są tak fizycznie przygotowani, że polskie zespoły by w połowie zostały ostro w tyle.

Ars3n komentarzy: 1235418.05.2013, 15:40

arsenalfann
oj tam, oj tam.

Tomyyyyy komentarzy: 1518.05.2013, 15:40

2-1:D

mitmichael komentarzy: 4924318.05.2013, 15:40

7 minuta Moenchengladbach 2-0 Bayern a Bawarczycy graja najsilniejszym składem

arsenalfann komentarzy: 1024318.05.2013, 15:40

I jeszcze Paradise się kojarzy z Arsenalem ;>

Trequartista komentarzy: 536618.05.2013, 15:39

thegun,
polemizowałbym. Wyobraź sobie, co by robili Kone, McManaman i Ryo z takim Wawrzyniakiem czy Wołąkiewiczem. A to spadkowicze przecież.

mrsomebody komentarzy: 602118.05.2013, 15:38

Ciesze sie, ze sie podoba. Radioactive, to mi sie zawsze kojarzy z Arsenalem, tak samo jak We Are.

Vendeful komentarzy: 236818.05.2013, 15:38

7 minuta bayern przegrywa 2-0

arsenalfann komentarzy: 1024318.05.2013, 15:38

@Ars3n
Rozwalilibyśmy jeżeli byłoby 6:0, a nie było.
Legia&Arsenal w mym sercu ^^

arsenalfann komentarzy: 1024318.05.2013, 15:37

Co zrobić, że Polska Liga jest słaba? Porządne zaplecze juniorskie ma tylko Legia i lech. Pieniędzy też nie ma. Przydałyby się takie szejki ;D

mitmichael komentarzy: 4924318.05.2013, 15:37

@thegun
Radoslaw Majewski z Nothingham porownał 1 polowe do Championship wiec polska ekstraklase nawet QPR miałoby szanse wygrac :D

Ars3n komentarzy: 1235418.05.2013, 15:37

Oczywiscie, ze nie ma. Mowie tylko, ze ich rozwalilismy.

thegun komentarzy: 106318.05.2013, 15:36

polska liga jest tak słaba że drużyny z premier league 5-8 nie miałyby problemów być mistrzem

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 418.05.2013, 15:36

@mrsomebody

Co ty gadasz? Świetna robota, często tam wchodzę:) I dobra jest ta nuta Imagine Dragons - Radioactive:)

arsenalfann komentarzy: 1024318.05.2013, 15:35

Też go pamiętam bo go oglądałem. Zresztą czy to ma jakieś znaczenie? Nie ważne. Od dzieciaka kibicuję Legii. Arsenal&Legia 4ever ;)

sledziooo komentarzy: 88018.05.2013, 15:35

Z taką grą (zarówno Lecha jak i Legii) to do vkońca naszego życia nie doczekamy się polskiego klubu w LM. Dwaliszwili jest wolny jak krowa... a Teodorczyk gorzej niż Rasiak za "najlepszych" czasów.

Ars3n komentarzy: 1235418.05.2013, 15:34

arsenalfann
i 3:0 przegrywalismy. Pamietam ten mecz, bo bylem na nim.

Trequartista komentarzy: 536618.05.2013, 15:34

Debuchy już pokazywał umiejętności, jeszcze będzie czołowym obrońcą PL, zobaczycie. :D

mrsomebody komentarzy: 602118.05.2013, 15:33

MikelArteta

Moj Tubmlr o Arsenalu ;D

arsenalfann komentarzy: 1024318.05.2013, 15:32

Z Legią*

W Legia czekałem 7 lat na mistrzostwo, a w Arsenalu już 8 rok leci.

ArseneAl komentarzy: 2341718.05.2013, 15:32

@Trequartista
Właśnie to są ich najsłabsze ogniwa.
Debuchy gra bardzo słabo w Newcastle, a Mbiwa na LO grał może ze 3 razy w życiu.

@Ars3n
hahah no rzeczywiście. 5:6.

mitmichael komentarzy: 4924318.05.2013, 15:31

7 lat czekania kibicow i sie doczekali. Teraz wszystko w rekach Pana Lesnodorskiego ale na ten moment z taka gra to Legia Europy nie zwojuje.

Ars3n komentarzy: 1235418.05.2013, 15:31

thegunner4life
legie to my rezerwami rozwalilismy.

arsenalfann komentarzy: 1024318.05.2013, 15:30

Legia Mistrzem! :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.05.2013, 15:30

Elka ma mistrza , dlatego ze zostaly 3 kolejki dokonca ale ma 5 pkt przewagi a na dodatek ma jakby 6 pkt przewagi bo w Polsce licza sie mecze bezposrednie a te elka dwa razy wygrala 1-3 i 1-0. Wiec Elka Mistrzem po 7 latach znowu

Trequartista komentarzy: 536618.05.2013, 15:28

Debuchy i Mbiwa na bokach. Skrzydlami tam za wiele nie zdziałamy.

thegun komentarzy: 106318.05.2013, 15:27

koniec 1-0. chyba nowy mistrz polski

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 418.05.2013, 15:26

*motywację

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 418.05.2013, 15:25

@ArseneAl

Obawiam się, że Ben Arfa będzie często zamieniał się pozycjami z Jonasem i wkręci Sagne w ziemię:)

Oby tylko nie zabrakło nam szczęścia, bo motywacji mamy ogromną:)